deprem, ben ve korkularım.

Istanbulda 2. dereceden deprem bölgesinde oturuyoruz.
Cantayi hazirladim odadan odaya gecerken yanimda getiriyorum..
Ne ders calisabiliyorum ne baska birsey gözüm hep avizede.
Binamiz 50 yillik kentsel dönüsümde 6 ay icinde yeni evimize gececegiz ve gecene kadar böyle diken üstünde olacagimi düsünüyorum
Çantayı odadan odaya nasıl tasiniyorsunuz olmazki ama böyle olacağı varsa olecegemiz varsa öleceğiz bu şekilde yaşanmaz😕

Şunu söylemek istedim ki sakın kapının altında kirişlerde durma. İnternet ite yüzlerce depremle ilgili videolar var onu izle. Kapı altında durmak öldürür

Çantayı odadan odaya nasıl tasiniyorsunuz olmazki ama böyle olacağı varsa olecegemiz varsa öleceğiz bu şekilde yaşanmaz😕

Göçük altinda 24 saat ac susuz kalma ihtimaline karşin uzun süre duracaksam diger odada cantayida götürüyorum maalesef.

Ülkemiz aktif fayların üzerine kurulu. Hepimiz topluca konyaya taşınamayacağımıza göre umarım vefat eden vatandaşlarımızın hatırına gereken önlemi alırlar.

Sırf bu yüzden zemin kattan başka daire de oturamiyorum, hatta demir parmakliklardan birini çıkarmayı bile düşünüyorum bu aralar.
Kacamazsak şansımız olacağına pek inanmıyorum.

Odasında kendi başında uyuyan oğlumu biz yatarken yanımıza taşıyorum.

Ama oğlum okuldayken de olabilir, kaçış var mi, yok malesef...
Benim de kulağım sürekli seste.
Tedirginim, tedbirliyim..
Baska da birşey gelmiyor elden....

2020 elazığ depreminde bu konuyu paylaşmışım 6 şubat 2023 kahramanmaraş depremi iliklerimize kadar yaşadık. o zamanlar tek çocuğum varken şimdi ufak bir miniğim daha var . Bende değişen nedir , hiç bir şey.

2020 elazığ depreminde bu konuyu paylaşmışım 6 şubat 2023 kahramanmaraş depremi iliklerimize kadar yaşadık. o zamanlar tek çocuğum varken şimdi ufak bir miniğim daha var . Bende değişen nedir , hiç bir şey.
Geçmiş olsun nasılsınız şimdi ?

X