Deniz akkaya ayrıldığı sevgilisinden olan bebeğini doğurmalı mı sizce?

ha ben konuyu tam bilmiyorum
magazin izlemem pek.
ama eğer babada tamam kabul ediyorum doğurabilir diyorsa .ok.
tamam o zaman.
ben adam istemiyor anladım bebeği...

o çocuğun normal bir aileye sahip olma
onurlu yaşama hakkına noldu
günümüzde babasız çocuk büyütmek kolaymı
ekonomik olara düşünmeyin
çocuklarn baba modelie ihtiyacı var
arkadaşları belkide dalga geçecek evlilik dışı olduğu için
ben olsam doğurmazdım

Deniz Akkaya istiyormuş ama baba istemiyormuş olay bu mudur.
Kendinizi koyun bu duruma eşinizle sorunlar yaşadınız (nikah bence ilişkide belirleyici değidlri beraber yaşanıyorsada karı koca olunuyor)ne yapardınız sorusu ben şartlarıma göre doğururdum.
Bu sonuçta bir can ve şartları müsait baba istemiyor diye br insanın hayatını sonlandırma lüksüne sahip değil bir bir mal değil pazardan alalım yok ben istemiyorum almayalım.Babasız binlerce çocuk var babaları olmalarını stemiş ama sonradan hiçbir babalık yapmamış yada tam tersi.
Bir insanın yaşama hakkı elinden böyle şımarıklıklar yüzünden alınmamalı ilerde babasının istemediğini öğrendiğinde ona güzel ve akılcı bir dille anlatılırsa ki doğduktan sonra sahip çıkacaktır (emrah durumu gibi zorla dayatma değil sevgi ile başlamış bir ilişkiden olmuş)çıkmasada psikologlar aracılığı ile bu durum hallolacaktır diye düşünüyorum.
Benim erkek olmam istenmiş ve ben doğunca dedem babam anneim yanına gitmemiş kısacası kısa bir süre istenmemişim çok sorun etmiyorum sonradan bana o kadar sevgi gösterdiler ki o anlık duyguları yaralayıcı olmadı herhalde...

ben de bu haberi demin okudum ve bu olay bana dinimizdeki kurallarin ne kadar gerekli oldugunu, bazi insanlara gore gereksiz gorunse de yaradan'in koydugu kurallarin mutlu ve huzurlu bireyler olmak icin, sart oldugunu bir kez daha hatirlatti

cunku o kurallara gore birincisi evlilik disi iliski yasak, ikincisi de bosanan kisi belli bir sure baskasiyla evlenemiyor bebek ihtimaline karsi...butun bunlar bizim mutlulugumuz icin, bunun disindakiler garip ve sagliksiz durumlar yumagi

dini yonunu karistirma diyeceksiniz ama direkt bunu hatirlatiyor

bebegin babasi da sunu demis: "ben yeni bir iliskiye basladim, deniz bebegi dogurmak istiyorsa saygi duyarim"...iste bu kadar basit

bana göre çocuğu doğurmak ya da aldırmak annenin insiyatifindedir.

nasıl ki annenin istediği bir çocuğu babanın aldır diye baskı yapması boşa kürek sallamak olursa; babanın istediği bir çocuğu anne istemiyorsa gider aldırır.

burada bence ayrılmış olmak varolan bir canın alınması için yeterli sebep değil.
belki adam anlaşamıyoruz ama sen doğur ben babalık görevimi yaparım demiştir.
belki korundukları halde hamile kalmıştır ve kadının aldırmaya cesareti yoktur (kürtaj ciddi bir travma bana göre)
belki kadın yaşının geçtiğini ve artık anneliği tatmak istediğini düşünüyordur.

yani bana göre kesinlikle aldırmalı gibi bir durum değil.

imam nikahları vardır belki
malum onun olup olmadığını bilmiyoruz

baba tamam diyorsa sorun nedir?

her kadın gibi deniz de anne olmak isteyebilir ve hakkıdır da...

hele baba razıysa deniz de anne olmak istiyorsa kesinlikle doğurmalı tabiki.

sorun ayrı ve nikahsız olmaları olabilir. baba kararına saygı duyarım derken bu her manaya gelebilir. örneğin doğursanda doğurmasan da umurumda değil, ilgilenmiyorum yada kararın ne olursa olsun yanındayım anlamına da gelebilir?

Haberi daha şimdi okudum.. Ortada ana rahmine düşmüş bir bebek varsa bence de dünyaya getirilmeli...

Hele hele anne istiyor ve sahipleniyorsa bebeğini ne güzel...

Zaten magazin dünyasında evlilikler uzun sürmüyor ki, evlenseler de ayrılacaklardı muhtemelen ; ve bebek yine babasız büyüyecekti, değişen bir şey olmayacaktı..

yaşama hakkını almak evlilik dışı ilişki günahından çok çok önce gelir....

oyle tabi de aslinda soylemek istedigim isin gunah boyutu degil
duzgun bi hayat tarzini dinimiz bize gosteriyor
ona uyunca boyle sorunlar yasanmiyor hic
bu durumlarda ne annenin ici tam rahat olabilir ne babanin ne cocugun

bence doğmalı allah vermiş vardır bildiği..
o bebeşin ne günahı varki .
suçlu olan anne baba.
babada bana çok duyarsız geldi öyle birinden neden çocuk yapmış deniz akkaya .şaşııyorum..

sonuna kadar haklısın hayatım....

toplumda ahlaki çöküş demek yerinde olur mu bilmiyorum fakat dinimize uymayan yaşam tarzından ötürü bu tür olaylar maalesef oluyor...

gönül isterki anne baba evli olarak normal bir aile düzeni içine doğsun bütün bebekler.

sana sonsuz katılıyorum.

tesekkur ederim
bu arada isin dini boyutunu ele alip ta tartisma konusu haline getirmek degil amacim
herkesin dini kendinedir elbette uyup uymamak ona kalmis

fakat ben kendime cok guzel dersler cikariyorum etrafta gordugum duydugum olayalardan ve bu olaylari dinimizle iliskilendirdigimde, taslar o kadar yerli yerine oturuyor ki...yaradan oyle yerli yerinde kurallar koymus ki hepsi de gunahini bi tarafa birakin, bizim sikintisiz bir hayat gecirmemiz icin...hayati zor yapan bizleriz...

her kadin cocuk sahibi olmak ister elbette, fakat oyunu kurallara gore oynarsak o zaman hersey tadinda olur
bir kadin sirf bebek sahibi olmak icin bir erkekle birlikte olup ayriliyorsa, bu o cocugun hakkini yemektir bence, bir babaya ve aileye sahip olma hakkini..
eger kadin gercekten aile kurmak istemisse de kendini zor duruma dusurecek olaylara girmemesi lazim
ama gunumuzde dedigin gibi aile yapisi gittikce bozuluyor...
cocuklarimiza bu bilinci vermek zorundayiz

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…