Dengeli kilo vermek için kaloriyi azaltarak gideceğim doğru mu ?

mrvkys

Hiç sevmemişsin beni aşk...
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2012
802
38
Kızlar diyete başlıyorum. Sorum şu şimdi 2000 kalori ile falan başlayıp haftalik 100 kalori düşüre düşüre gitmeyi düşünüyorum 1300-1400 olana kadar, sonra da hep 1300-1500 arasında falan kalıp sporu çoğaltarak kilo vermeyi düşündüm nasıl doğru mu ? Bir yazıda görmüştüm kiloyu korumak için 2000 kalorili falan beslenmek gerekli diye şimdi ben 1500 le kilo vermeyi bitirip korumaya geçince birden 2000 alınca kiloyu tekrar almam değil mi ?
Bilgi sahibi olanlardan açıklama bekliyorum :)) diyetisyen falan yorum yaparsa çok daha iyi olur :)) Ayrıca yağları verdikten sonra kas yapmak istiyorum 1500 kaloride o zaman az gelir değil mi ? Yani şimdi yüksekten aşağı sonra da geri yavaş yavaş yükseltsem sorun olur mu kalori arttığı için yağlanma olur mu tekrar ?

Son düzenleme:
Merhabalar, kaç kalorilik diyet yapman gerektiğini yaşını, boyunu ve kilonu söylersen daha doğru hesaplayabilirim :)

Merhabalar, kaç kalorilik diyet yapman gerektiğini yaşını, boyunu ve kilonu söylersen daha doğru hesaplayabilirim :)

Selam teşekkür ederim öncelikle :) Sitede şifre sorunum oldu giremedim birkaç gündür kusura bakmayın :) Yaşım 22 kilom 96.3 -97 arası sürekli değişiyor :) boyum da 166... yağ oranım çok yüksek %50.8 di galiba kas oranım da çok düşük %21.9...

Bence 1700 kalorilik bir diyetle başlayabilirsin. Kilo verdiğin sürece bu kaloriyle devam et. Kilo vermen yavaşladığında ya da durduğunda kaloriyi azaltmaya başlayabilirsin :)

Bence 1700 kalorilik bir diyetle başlayabilirsin. Kilo verdiğin sürece bu kaloriyle devam et. Kilo vermen yavaşladığında ya da durduğunda kaloriyi azaltmaya başlayabilirsin :)

Teşekkürler tekrardan :) Kilo vermemiz durmadığı halde kaloriyi azaltmak gereksiz mi olur yani ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…