Denge Bilekliği

begooonya

Guru
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2008
743
21
POWER BALANCE
Denge Bilekliği
Power Balance Nedir ?

Hologram içerisine negatif iyon yüklüdür. Negatif iyon doğada var olan bir elementtir. Yapılan araştırmalar,insanların yeteri kadar,sağlıklı ve vücutlarındaki atıl olan enerjiyi maksimum seviyede kullanmaları ve daha temiz hava solumaları için, cm3 alanda en az 1500 negatif iyon yoğunluğunun bulunması gerektiğini ortaya çıkarmıştır.
Artan hava kirliliği, ve elektromanyetik cihazların yaydığı zararlı ışın ve sinyaller yüzünden negatif iyonlar büyük şehirlerde yeteri kadar bulunmamaktadır.
Doğadaki negatif iyon yoğunluğuna baktığımızda:
Şelale eteklerinde: 50.000 (-) iyon cm3
Dağlarda : 8.000 (-) iyon cm3
Deniz kıyılarında : 4.000 (-) iyon cm3
Ormanlarda : 3.000 (-) iyon cm3
Şehir Dışında : 1.200 (-) iyon cm3
Şehir İçinde : 200 (-) iyon cm3
Konutlarda : 20 (-) iyon cm3
Avrupa,Amerika ve uzak doğuda insanlar her geçen gün biraz daha,gençleşmek için haftada bir 1-2 saatlik,3 ya da 4 kür halinde uygulanan ve bedeli her seans için birkaç yüz dolarla ifade edilen negatif iyon kürü yapmaktadırlar.
Bu bileklik sayesinde gün içerisinde harcadığınız enerjinizi, dengenizi ve vücut esnekliğinizi , yorulmadan maksimum seviyede kullanacaksınız ve elektronik cihazların yaydığı negatif unsanlardan korunup, açık bir bilince sahip olacaksınız.Erken kalkama probleminiz ortandan tamamen kalkacaktır.

Power Balance Mucize Denge Güç Esneklik Bilekliği
. Denge
. Güç
. Esneklik
. Dayanıklılık
. Konsantrasyon
. Kas Tepkimesinde Artış
. Oksijen Miktarında Artış
. Stres ve Tansiyonda Düşürücü Etki
. Cinsel Performans Artışı
. Gençleştirici Etki
. Yorgunluğu Giderici Etki
. Aşırı Sıcaklara Karşı Dayanıklılık
Kaykay, paten, su sporları, basketbol, futbol ve daha birçok daldaki sporcular tarafından tercih edilmektedir. Dünya kupası maçlarında birçok sporcu tarafından kullanılmıştır. Kimi sporcular bileklik kimileri ise kolye ya da ayakkabı modellerini kullanmıştır.
Hologram vücuda temas ettiği anda denge, güç ve esneklik sağlar. Amerika ve birçok Avrupa ülkesinde yok satmaktadır.
Avrupa, Amerika ve uzak doğuda insanlar her geçen gün biraz daha, gençleşmek için haftada bir 1-2 saatlik, 3 ya da 4 kür halinde uygulanan ve bedeli her seans için birkaç yüz dolarla ifade edilen negatif iyon kürü yapmaktadırlar.
Bu bileklik sayesinde gün içerisinde harcadığınız enerjinizi, dengenizi ve vücut esnekliğinizi, yorulmadan maksimum seviyede kullanacaksınız ve elektronik cihazların yaydığı negatif unsanlardan korunup, açık bir bilince sahip olacaksınız. Erken kalkamama probleminiz ortandan tamamen kalkacaktır.
Dünyanın en sakin ve dinlendirici yerlerinde negatif iyon yoğunluğu vardır. Örneğin, Şelale, dağ, deniz kenarı ve ormanlık alanlar gibi,
Yararlı negatif iyonların yoğun olması, vücut performansımız için gereklidir.
Power Balance ürünleri de doğada normal şartlarda maruz kalmanız gereken negatif iyonu size vermektedir. Bunun sonucu olarak da bünyeniz, normalde olması gereken performansa yaklaşmaktadır.

Dünyada negatif iyonu ortaya çıkarabilen 3 yapı vardır.
1. Güneş,
2. Yıldırımlar,
3. Büyük su hareketleri (şelaleler)
Örneğin, Bir yağmur fırtınası sonrasında çoğu kişi kendini yenilenmiş ve tazelenmiş hisseder. Bunun nedeni fırtınanın ortaya çıkardığı yararlı negatif iyonlara vücudumuzun maruz kalmasıdır.
Bilimsel araştırmalara göre negatif iyon içeren ortamlar saman nezlesi, astım, mevsimsel depresyon, yorgunluk ve baş ağrısı belirtilerini hafifletiyor. Ayrıca negatif iyon içeren ortamlarda hareket kabiliyeti artıyor, iş konsantrasyonu ve performansı yükseliyor, zihinsel fonksiyonlar düzeliyor.
Dediğimiz gibi bunun nedeni vücutlarının maruz kaldığı negatif iyonlardır. Bu durum, sizin vücudunuzun gerçekten olması gereken performansa çıkmasını sağlamasıdır. (yoksa sizde olmayan bir güç ya da esnekliği size vermez). Bilirsiniz beynimizi de kapasitesinin çok altında kullanmaktayız, vücudumuzda da şu an bu şehirsel ortamda tamamen aynı durum vardır.
Artık şehirlerde, yararlı olan negatif iyona ulaşma şansımız iyice azalmıştır. Bu yüzden kötü etkisi olan pozitif iyonlara maruz kalınmaktadır. Pozitif iyonlar da, bizim kendimizi yorgun, depresif ve sinirli hissetmemize sebep olabilmektedir. Klimalı ortamlarda pozitif iyonların artması, bu olumsuz koşulları iyice arttırdığından, son zamanlardaki klimalarda negatif iyon filtreleri kullanılması da sebepsiz değildir.
İşte bu noktada konuyu toplamak gerekirse, Power Balance bileklikler, aslında doğal ortamda maruz kalmamız gereken yararlı negatif iyonlara bizi maruz bırakıp, vücudun performansını arttıran ürünlerdir.

Negatif iyon nedir ve ne işe yarar?
Dikkat !.. Alttaki yazı, negatif iyonların insan üzerine etkileri amacıyla yazılmış bir araştırma yazısı olup, ürün satışı amacıyla hazırlanmış bir yazı değildir. Sadece sizin, negatif iyonun vücudumuzda ne gibi değişimler yaptığını görebilmeniz amacıyla, sitemize eklenmiştir...
Neden Negatif İyon?
Araştırmacılara göre havadaki elektrik akımları bizim ruh halimizi, enerji düzeyimizi ve sağlığımızı ciddi ölçüde iyileştiriyor. Bugün içinde yaşadığımız evler ve ofisler negatif iyonları içeriye alamıyor. Bilgisayarlar, floresan ışıklar, havalandırma sistemlerinden gelen suni hava ve modern bina yapımında kullanılan malzemeler yoğun bir pozitif iyon üretimine yol açıyor.
Pozitif iyonlar bizim kendimizi yorgun, depresif ve sinirli hissetmemize sebep olabilir.
Evinizdeki iyon dengesini oluşturmak stresli bir yaşam tarzının beraberinde getirdiği halsizliği yenmenize yardımcı olabilir. Dünyanın en sakin ve dinlendirici yerlerinde negatif iyon yoğunluğu vardır. Şelale, dağ, deniz kenarı ve ormanlık alanlar gibi alanlarda havadaki iyon seviyeleri tam bir uyum içerisindedir.
Bir yağmur fırtınası sonrasında çoğu kişi kendini yenilenmiş ve tazelenmiş hisseder. Bunun nedeni fırtınanın ortaya çıkardığı negatif iyonlardır. Bilimsel araştırmalara göre negatif iyon içeren ortamlar saman nezlesi, astım, mevsimsel depresyon, yorgunluk be baş ağrısı belirtilerini hafifletiyor. Ayrıca negatif iyon içeren ortamlarda hareket kabiliyeti artıyor, iş performansı yükseliyor, zihinsel fonksiyonlar düzeliyor ve hata oranları düşüyor. Columbia Üniversitesi ve New York Eyalet Psikiyatri Enstitüsü tarafından yapılan araştırmalarda yüksek yoğunlukta negatif iyon içeren ortamlar mevsimsel depresyon SAD, hastalığında antidepresan etkisi yapıyor.
Negatif iyon içeren bir odada bakteri oluşumunun azaldığı polen, toz, mit, virüsler, sigara dumanı, hayvansal döküntüler, kokular ve toksik kimyasal buharların da çökeltildiği görülmüş.
Negatif İyonun Yararları
Beyin Kullanım Kılavuzu: Zihin ve Beyin Araştırmanın günlük kullanımdaki yeri kitabının yazarı ve Charlotte Kuzey Carolina’daki Uygulamalı Düşünsel Bilimler Merkezinin Araştırma Bölüm Başkanı Pierce J. Howard, PhD " Negatif iyonlar oksijenin beyine ulaşmasına yardımcı oluyor, bu da daha dikkatli olmamıza, uyuklama halinden kurtulmamıza ve daha zinde bir zihne kavuşmamıza yardımcı oluyor” diyor. Ayrıca negatif iyonlar bizi havadaki mikroplardan koruyabilir ve aksırma öksürme oranımızı azaltabilir. Negatif iyonlardan büyük oranda etkilenebilen toplumun üçte biri de kendini hafiflemiş, adeta bulutların üzerinde yürüyor gibi hissedebilir. Bir pencereyi açtığınızda hemen kendinizi tazelenmiş hissediyorsanız, klimalı ortamlarda uykunuz geliyorsa ama pencereyi açar açmaz rahatladığınızı hissediyorsanız siz bu kişilerden biri olabilirsiniz.
Dr. Howard’a göre “Klima havadaki negatif iyonları yok eder” Doğada negatif iyonlar hava moleküllerinin güneş ışığı, radyasyon ve havadaki hareketi ile ortaya çıkar. Dalgaların kıyıya “ vurması ” negatif iyon yaratır diyor Columbia Üniversitesi profesörlerinden Michael Terman. Columbia Üniversitesinin yaptığı bir araştırma sonucunda Mevsimsel Depresyon yaşayan 25 kişi bir ay boyunca her sabah havaya negatif iyon yayan bir aletin önünde yarım saat oturmuş. Deneklerin yarısı alçak dozda negatif iyonlu bir ortamda, diğer yarısı ise yüksek dozda negatif iyonlu bir ortamda oturmuşlar. Yüksek düzeyde negatif iyon tedavisi görmek Prozac ve Zolof gibi ağır antidepresan almak kadar etkili oluyor ve ilaçların doğurduğu hiçbir yan etki olmuyor.
Negatif iyonlar bizim soluduğumuz, kokusu ve tadı olmayan moleküllerdir. Yüksek konsantrasyonlar da doğada, dağ, şelale, deniz kenarı ve ormanlarda bulunur. İnsanların kendilerini yenilenmiş hissetmelerine, daha enerjik olmalarına yol açar ve bu da stresi, depresyonu azaltır.
Negatif İyon Havayı Nasıl Temizler?
Havada bulunan partiküllerin çoğunun pozitif bir şarjı vardır. Yani pozitif iyonludur. Negatif iyonların şarjı ise negatiftir. Negatif iyonlar manyetik çekim ile negatif iyonlara çekilirler. Havada yeterli miktarda negatif iyon olduğunda uçuşan partikülleri büyük sayılarda kendilerine çekerler. Topaklanan bu partiküller havada kalamayacak kadar ağırlaşırlar ve düşerler. Böylece soluma alanımızın dışına çıkmış olurlar ve artık nefes alma ve sağlık problemlerini tetikleme ihtimalleri olmaz. Daha sonra bu kirli topaklar elektrik süpürgesi ile yapılan sıradan bir temizlik ile ortadan kaldırılırlar. Partiküller tekrardan havaya yükselmek durumunda bırakılırlarsa yeniden iyonize olup yere düşerler. Bu şekilde hava sürekli temiz kalır. Doğada negatif iyonları üretme görevini güneş, yıldırım, dalgalar veya su akışları sağlar. Şehirlerimizi oluşturan beton yığınlarında negatif iyon üretimi çok düşüktür ve atmosfer ile gezegen arasındaki hassas denge bozulur. Birçok iyon makinesi elektronik olarak negatif iyon üretir ve dünyanın en büyük doğal negatif iyon üreten mekânı Niyagara şelalelerinde bulanan negatif iyondan bile daha yoğun bir iyon sağlarlar.
Negatif İyonla Pozitif Bir Enerji ve Olumlu Bir Yaklaşım
Ev içi ortamlarda yoğun bir şekilde bulunan pozitif iyonlar aşırı serotonin salgılanmasına yol açar. Seratonin bedenin zihinsel, duygusal ve fiziksel stres ile baş edebilmesini sağlayan bir nöro iletkendir. Aşırı üretildiğinde öncelikle hiperaktivite yaratır ki bu da anksiyeteye yol açar ve bazen depresyona da sebep olabilir. Negatif iyon tedavisinin aşırı seratonin salgılanmasını önlediği ve bazı vakalarda depresyonu hafiflettiği görülmüştür. (Kreuger, 1957).
Negatif iyonlar bizim daha iyi bir uyku uyumamıza yardımcı olur. 1969 yılında Fransız bir araştırmacı seratoninin aşırı üretilmesinin uykusuzluğa ve kâbuslara yol açtığını göstermiş. Uyku bozukluğu yaşayan bir grup insanda negatif iyon yaratan bir hava temizleme cihazını kullandırmanın daha rahat uyumalarını sağladığını görmüştür. (Soyka, 1991).
Sigaranın Etkileri Negatif İyonla Azalıyor
Boğazımızda bulunan ve toksinlerin solunum yollarındaki hassas organlara geçmesine engel olan tüylerde sigara dumanının bıraktığı etkiyi yüksek dozda negatif iyon ile nötralize edebiliyoruz. Bu tüyler ne kadar hızlı hareket ederlerse o kadar etkili oluyorlar. Ancak sigara dumanı bunları yavaşlatıyor ve bedenin kansere yol açan kirlerden korunmasına engel oluyor. Yapılan testlerin sonucunda yüksek düzeyde negatif iyon içeren hava bu tüylerin hareketini tekrardan normale dönüştürüyor. (Soyka, 1991).
A.B.D Ziraat Bakanlığı
A.B.D. Ziraat Bakanlığı tarafından yürütülen bir araştırmada bir odayı iyonize etmenin toz oranını %52, bakteri oranını %95 azalttığı kanıtlanmıştır.

Power Balance, Bileklik ve kolyede bulunan özel hologram sayesinde vucudunuzdaki enerjiyi en uygun seviyeye getirerek, tam olarak kullanmanızı sağlar. Vücudunuzun enerjisini düzenleyerek, statik hale getirir. Böylece "Güç – Denge – Esneklik" kazanırsınız.

Doğadaki her şeyin bir frekansı vardır. Bedenimizdeki Frekanslar Olumlu ve Olumsuz olarak ikiye ayrılır. Bileklik veya kolyeyi taktığınız zaman hologramın vücudunuza teması sırasında olumlu frekans sinyali vücudunuza yayılır, bu sayede bedeniniz olumlu enerjiyi açığa çıkarır. Böylece atletik ve zihinzel performansınızda hemen artış yaşanır. Güç, Denge ve Esnekliğinizdeki farkı hemen görebilirsiniz.

Power Balance teknolojisi sporcuların ve her kesimden insanların denge, güç ve esneklik performansının arttırılmasına yardımcı olmaktadır. Profesyonel ve amatör atletler, sanatçılar, ilk müdahale ekipleri, askeri personel ve yaşlılar da dahil olmak üzere hayatın her kesiminden insanlar denge bilekliği teknolojisinden günlük olarak faydalanabilirler. Kullanıldığı yerler ; denge, güç ve esneklik gerektiren bütün spor branşlarında, motorsiklet, fiziki efor gerektiren iş kollarında, yürüme ve hareket problemi olan kişilerde (daha dengeli hareket etmesine yardımcı olur). İçerdiği negatif iyonlar ile uyku kalitenizi arttırmakta, daha az uyuyarak daha dinlenmiş kalkmanızı sağlamaktadır. Bu sebeple kullanımı öğrenciler ve iş adamlarıarasında oldukça yaygındır.

- Ani denge ve güç atisi
- Esneklik ve hareket kabiliyetinde gelisme
- Daha iyi odaklanma ve atiklik
- Hizli kavrama
- Daha kolay stres yönetim becerisi
- Daha az sinirlilik ve anksiyete.
- Tansiyon ve kas gerilmesinde azalma
- Hareketsizlik ve isteksizligin bitmesi
- Cep telefonları, bilgisayarlar ve diğer modern elektronik cihazlar tarafından üretilen
Elektro-manyetik alanların olumsuz etkilerine karşı doğal bağışıklık artması.
Genel olarak daha iyi bir yaşam kalitesi sunmaktadır.

Son düzenleme:
bana da lazımmm hem ben bayılıyorum aksesuar olarak evimde işlenmemiş ametistler var

arkadaşlar bir denge bilekliği furyası almış başını gidiyor
kadınlar kulubü olarak şu işe bir el atalım

power balance aslında piyasadaki markalardan sadece biri
farklı markalar da var
efx diye bir marka varmış bir de,o daha iyi diyenler var
açıkçası kafam karıştı,hangi marka daha iyi acaba

eşim de indirim sitelerinden birinden almış (power balance markası ),dün başladım takmaya,henüz bişey anlamış değilim ama takipteyim :)

içinizde bu denge bilekliklerinden kullanan var mı,varsa hangi markaları kullanıyorsunuz ?

Ben eşime de kendime de istiyorum siz kullanın bakalım memlun kalırsanız yazın kızlar bende almak istiyorum =))

işte biz eşimle dün takmaya başladık power balance'ı
bakalım net bişeyler farkedersek yazarım
bir süre kullanıcam baktım olmadı efx'i de deneyebilirim

2 ayır çıkarmadan kullanıyorum
Sabah 6,30 uyanıyor ve gün içinde şekerleme yapmıyorum.
Eğer placebo etkisiyse buna bile razıyım diye düşünüyordum
ama
placebo değilmiş
dün bir doktorla görüştüm denge merkezini ayarlıyor dedi
ama başka yerden ağrıza çıkartıyor dedi
mesela ilerde diz ağrısına sebep olabilirmiş kıkırdakları falan etkiler v.s. dedi
bişiyler anlattı ama tıp dilinden anlamıyorum anladığım kadarıyla
yani dengeli olmamamak bile vücutun dengeli olduğunu gösteriyormuş

Hakkaten işe yarıyor mu? ÇoK ilginç.Denene bilir

doktorun söyledikleri aklımı karıştırdı açıkçası
napsak acaba kullanmasak mı yaa

ya işte kızlar buraya yazdığımdan beri takıyorum,gözlemlerim şöyle;
yataktan daha kolay ve erken kalkıyorum
bir de temizlik yaparken filan bazı rahatsızlıklarımdan dolayı aşırı yorulurdum,gözlerim şişerdi,biri de şişerek kısılırdı ve nefes nefese kalırdım ama yaz temizliği yapıyorum şimdi,sabahtan akşama temizlik modundayım ama gayet iyi durumdayım,en azından tipimde bi kayma olmuyor :))) ve hemen gidip uzanma ihtiyacı duymuyorum
ben çok inanarak takmadım açıkçası,placebo etkisi hiç değildir bendeki ama bileklikten mi valla ben de bilemedim yaa
ama eğer bilekliktense bu süper bir icat bencee
ancak zararları var mıdır,nelerdir,yine de araştırmak lazım sanırım

Son düzenleme:
gereksiz insanları sevme konusunda bende henüz bir gelişme olmadı,hala bazı insanlara karşı aynı hislerdeyim :))) umarım değişir :))

Son düzenleyen: Moderatör:
kızlar sizce şu orjinal midir 17.50 çok ucuz geldi [url...............................]
faydasını gören arkadaşlarınki de mi aynen böyleydi

Son düzenleyen: Moderatör:
ben ilk duyduğumda "hadi canım" dedim ama üç ayrı hareketle testi var, yeterince ikna edici :) anında daha dayanıklı oluyorsun. bileklik yokken adam tek parmağıyla dengeni bozabilirken, bileklikle yerinden oynatamıyor. yalnız sahtesi çok çıktı sanırım, orijinal olmasına dikkat etmek lazım.

bunların alayı hikaye hiçbir işe yaradıkları yok.

90'lı yıllarda da strese karşı iyi geldiği iddia edilen stres bileziği vardı.

şimdi kimse de yok ne oldu modası geçti

bende almayı düşünüyordum ama bu haberi gördükten sonra aklım karıştı açıkcası

[video=youtube;qYszr9Oqwt0]http://www.youtube.com/watch?v=qYszr9Oqwt0[/video]

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…