Demir ilacı kullanılmazsa ne olur ?

Sizin az kalmış sağlıkla alın kucağınıza. Ben de korkuyorum düşüğe falan sebep olur diye. Zaten iki düşük var öncesinde ilk defa bu haftaları gördüm doktor demir eksikliği de düşük sebebi diyor daha da tedirgin oluyorum.

Bu kol serumu ücretli devlet hastanesinde ise belli bir rakam altında olanlara devlet bir kısmını karşılayıp verebiliyor bence doktorunuzla konuşun böyle bir şey yapın ihmale gelmesin🙏🏻

Bende de çok şiddetli kabızlık vardı yarın 37 haftalık olacağız, doktor değiştirdi ilacımı düzeldi şükür. Bir de kayısı hoşafı tüketin arada o da çok iyi geliyor. İlk başlarda kötü tat oluyor ama geçiyor sonra. Kabızlığıö geçti şükür
Bunu da bir sorayım aslında ilaç da bünyeden bünyeye değişiyor birinde problem yaratmazken diğerinde yaratıyor piyasadaki bütün ilaçları deneyecek miyiz anlamadım ki 😀

Damar yoluyla alabilirsin bana da her türlü kabızlık yapıyor her şeyi denememe rağmen probiyotik ilaç vs aklına ne gelirse en son damardan aldım ama doktorum yine de içmemden yana en son magnezi calsine diye magnezyum ilacı verdi onunla öyle döküntüm kalmadı
Magnezyumla kabızlığı giderenleri duydum. Bana vermedi magnezyum falan acaba bir şikayetle mi gidince veriyorlar ?

Bu kol serumu ücretli devlet hastanesinde ise belli bir rakam altında olanlara devlet bir kısmını karşılayıp verebiliyor bence doktorunuzla konuşun böyle bir şey yapın ihmale gelmesin🙏🏻
Ne kadar olursa olsun valla ücreti önemli değil. Ne paralar gidiyor 😀 evde kıvrılarak yatmamdan daha önemli değil. Teşekkür ederim ❤️

Magnezyumla kabızlığı giderenleri duydum. Bana vermedi magnezyum falan acaba bir şikayetle mi gidince veriyorlar ?
Magnezyum genelde hap olarak veriliyor ama kabıxlık olunca bunu veriyorlar doktora sorabilirsin 2. Hamileliğim 2 hamilikte tek fayda eden şey sizin 13 haftalık daha mutlaka sorarak kullanın ilk aylar veriliyor mu bilmiyorum çünkü

Off offf. Benim arkadaşım da sizin gibi son ayda çıktı onun çocuk da 3 yaşında aynı sizin gibi geçmedi diyor hala uğraşıyor. Doktor da kabız olman bizim için daha kötü aslında o zaman üç günde bir iç dedi o fayda etmedi vallahi bıraktığımdan beri dünyaya yeni gelmiş gibiyim. Ben de basur olmaktan korkuyorum.

Ben 36 haftaya girdim benim demirim çok çok düşük ama kendimi bildim bileli böyleyim yükseliyor hemen düşüyor genellikle özel hastanelerde demir takviyesi alıyorum koldan

Son bir buçuk ayda rahatsızlandım tekrar yükselmiyor çünkü
Bıtkı cayları gebelıklerınızde yasak degılse
Dag defnesı alıp kaynatın hanımlar.
Demirinizi ciddi oranda yukseltır

Valla ne kadar geç başlasam o kadar iyi diyorum ben de 😀 tuvalete çıkamamak çok büyük sorun. Sigara içerken böyle bir problemim yoktu da işte şu an içemiyorum 🤦‍♀️😭
Bende de tam tersi oluyor tuvalete sık çıkıyorum ama rengi kokusu berbat ilaç kaynaklı midemi bulandırıyor kusasım geliyor kokudan. Tuvalete gitmek kabus oldu resmen 😞😞 birde aşırı gaz yapıyor içimde tutamıyorum gaz çılarınca çok kötü koku midem yine bulanıyor. Çok rezil bir şey. 2 haftadır aşırı rahatım ama kullanmakta lazım kabus gibi bir ilaç

Bende de tam tersi oluyor tuvalete sık çıkıyorum ama rengi kokusu berbat ilaç kaynaklı midemi bulandırıyor kusasım geliyor kokudan. Tuvalete gitmek kabus oldu resmen 😞😞 birde aşırı gaz yapıyor içimde tutamıyorum gaz çılarınca çok kötü koku midem yine bulanıyor. Çok rezil bir şey. 2 haftadır aşırı rahatım ama kullanmakta lazım kabus gibi bir ilaç
Siz yine çıkarıyorsunuz ben gazı da atamıyorum kaç gün ağladım sancıdan. Hiçbir şekilde fayda etmiyor yani. Kadın olmak çok zor 🥹

X