demir hapını kaçıncı haftanızda kullanmaya başladınız

summerwine

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2009
10
0
arkadaşlar merhaba. 19. haftamdayım ve sadece megadyn kullanıyorum. daha önce yazılanları inceledim ama sorumun cevabını bulamadım. demir hapını herkes kullanıyormu yoksa test sonuçlarına göremi doktor öneriyor. başlamam gerekli mi. doktor kontrolüm 2 hafta sonra. vakit kaybetmek istemiyorum.

Cok emin degilim ama 10-11. haftalarda kullanmaya basladim. 20. haftadayim doguma kadar kullanmami soyledi doktor. Bende elevit kullaniyorum vitamin olarak, ama doktorum haftada 3 gun kullanmami onerdi fazla kilo almamak acisindan. Gebelikte demir ihtiyaci cok artiyor doktorun unutmus olabilir kontrole gittiginde hatirlat istersen. Umarim sorusuz bi gebelikle saglikli bebegini kucagina alirsin:ecrin_bebek:

canim test yapilir, eksikse demir vitamin ile desteklersin.eksik degilse zaten ne gerek var kullanmaya, canavar gibisin demek. oyle her zaman kullanilmaz. drunla konus.

20+4 lük hamileyim değerlerim gayet iyiymiş şuan için hala ilaç kullanmıyorum belki 1 ay sonra gerekebilirmiş

evet canım ilacı test sonuclarına gore veriyorlar bende sadece demir hapı kullanıyorum 3. aydan beri ama 6. ayda mutlaka veriyorlarmıs ama cok iyi besleniyorsan belki ona bile gerek kalmayacaktır.

canım her ay düzenli test yapılması gerekiyor demir eksikliğin varsa o zaman veriyor doktor benim eksikliğim yoktu 32. haftadan sonra doğumda kan kaybedersin kullan istersen dedi

18. haftamdayım ve 14. haftamdan beri kullanıyorum, doktorum eleviti bıraktırdı, demirle devam edeceğimizi söyledi

banada test yapıldı demırım yuksektı gerek gormedı doktorum ama kansızlık cıktı kan ılacı vıtamın ve balık hapı kullanıyorum.

benim testlerimde bir eksiklik çıkmadı ama 14.haftadan itibaren demir ve vitamin
ilacı kullanmaya başladım,doğuma kadar da kullanacağımı söyledi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…