demekki bu tip olaylar hep baskalarının basına gelmiyor

Karxixnca Kxixz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2007
552
26
42
uzun bir süre sonra merhaba canlar
dertliyim ve inanın derdimi eşime bile anlatamıyorum ve aklım çok karıştı
kimden akıl alayım bilemedim
sorun şu benim bir erkek kardeşim var ve bu çocuk hep problemli bir çocukluk geçirdi(oyuncagını paylaşmayan bencil baskalarına karsı kibar ama evde canavar kesilen anne baba sözü dinlemeyen ama baskalrının ögütlerini can kulagıyla yerine getiren biri)
daha sonra askere gitti biraz düzelmiş ve olgunlaşmış bulduk onu benim yanımda kaldı eşim ona hep örnek oldu
ama eşimin bile sınırlarını zorlamasına ragmen bir gün olsun onu kırmadı belkide kırmıştır ama kardeşimin yaptıkları karşısında inanın çok masum şeylerdir bunlar en fazla çekip kardeşimi tatlı dille uyarmıştır..
biz henüz beraberken babamlar bir kız bulup nişanladı bunu fakat bir ayın sonunda tehlike çanları çalıp kızı istemedi herşeyine kulp taktı ikna edemedik
veeee..... kızdan ayrıldı içimizde hep bir acıdır o kıza yaptıgı haksızlık..........madem istemiyorsa en basta söyleseydi elin kızının günahı ne birde onun vebalini aldık üzerimize
sonra kendi birini sevdi onada tamam dedik alalım kızı fakat bu seferde kızın ailesi bizimkini istemiyor hariçten gazel okumuş bizimkisi iş ciddiye binince yalanları bir bir önümüze döküldü nişandan ayrıldıgını bile saklamış.....
neyse nişanlandı kızın ailesini ikna ettik ev aldık kardeşime evlelnince otursun diye ama benim ailemin kızın ailesine güveni olmadıgı için bu olaylar birikti veeeee yüzük atıldı ikinci kez ...............
annem babam baska anlatıyor olayı
gelin adayı kız beni aradı baska anlatıyor olayı
kardesim baska anlatıyor
sasırdım kaldım
evlenmeseler daha iyi çünkü bu kadar olaydan sonra saglam bir evlilik kurulurmu
sırf gelin bizimkileri sevmiyıor diye babamlar tek oglunu evlendirip bir daha hiç gelip gitmeseler oglunu yok saysa olurmu
ikinci kez nişan atılıyor elaleme ne deriz
benim aileminde bir gururu var buna ragmen yinede gidip gelindn özür dileyecekler sırf kardeşim mutlu olsun diye
kardeşim ben ondan başaksıyla evlenmem sizi silerim gene onu alırım diyor ne yapacagımı şaşırdım

İnan ki anlamadım arkadaşım..:nazar:
Gelin adayı ailenizi neden sevmiyor ki?
2. defa nişan bozmakta kötülük var mı?
Kardeşinizle gelin adayı arasındaki sorun ne ki?:uhm:

Elalem ne der ,zihniyetini geçin.
Konu komşu yaşamayacak yarın öbür gün sorunları.Size yansıyacak sıkıntıları.
Kardeşiniz gerçekten bu kızı seviyor mu?Yoksa inada mı bindirdi işi onu anlayamadım ...CADIARZU

canım yanlış anlamazsan eğer kardeşini uzman bi dr.a götürmeyi hiç düşündünüzmü..
belki kendi içinde yaşadığı karışıklığı çözer ve salim bi ruh haline kavuşursa bu hepiniz için daha hayırlı olur..
çünkü senin anlattığın kadarıyla söylüyorum canım evlense de evlenmesede ilersinde bir sürü sorunla devam ettireceği bi yaşamı olucak..

walla zor bir durum ama bırakın hayat onun hayatı fazla ilgilenmeyin ve her dediğinide yapmayın fazla şımarmış erkek kardeşiniz....sadece kendini düşünüyo gibi geldi bi müddet ilglenmeyin bence:teselli:

ailen bi kiz bulup nisanlamis birincisinde, kardesin kizi severek istememis ki ayrilmasi normal o zaman
hem bunda bir kotuluk yok, nisan demek zaten evlilik olabilecek mi demek, olmuyorsa evlenmeden bitmesi daha iyi degil mi bosanmaktansa, vebal olmus olmuyor bence...

ikincisini ise pek anlamadim neden ayrildiklarini....neden ailen ozur diliyor

ama bana sanki cok fazla mudehale ediliyor gibi geldi kardesine

canım yanlış anlamazsan eğer kardeşini uzman bi dr.a götürmeyi hiç düşündünüzmü..
belki kendi içinde yaşadığı karışıklığı çözer ve salim bi ruh haline kavuşursa bu hepiniz için daha hayırlı olur..
çünkü senin anlattığın kadarıyla söylüyorum canım evlense de evlenmesede ilersinde bir sürü sorunla devam ettireceği bi yaşamı olucak..

götürdük sadece çok asebi dedi anti depresan verdi ama kullanmıyor kullandırtamıyoruz inat çünkü benimde düşüncem o evlensede sorunlar hep olacak evlense dert evlenmese dert

kardeşin gerçekten sorunlu her dediğinin yapılmasına alışmış görünüyor.en azından babadan çekinmesi gerekiyor biraz.olgunlaşmadan evlenirse olacakları tahmin etmek zor değil.evlilikten döneceğine nişandan dönmek daha mantıklı bence.hırçınlıklar kontrol edilemiyorsa profesyonel yardım alması gerekir.herkesin iyiyliği içina.s.

İnan ki anlamadım arkadaşım..:nazar:
Gelin adayı ailenizi neden sevmiyor ki?
2. defa nişan bozmakta kötülük var mı?
Kardeşinizle gelin adayı arasındaki sorun ne ki?:uhm:

aslında bizimkiler kızı sevdiler ailesinide herşey iyiydi taki bayrama kadar bayramda olan olmuş
2 . defa nişan bozuluyor bir sürü maddi manevi sıkıntı yine bizmkileri bekliyor annem şeker babam tansiyon hastası sırf onlar madddi sıkıntılar çekmesin diye bizimkiler borçlanıp ev aldılar kardeşime hem iş bozulacak hemde birdaha evlenmesi zorlaşacak sen demezmisin ya ben bu adamı sevdim am a bu adam benden önce iki nişandan ayrılmış vardır bunun bir pisliği
kardeşimle gelin arasında sorun yok onlar birbirlerini çok seviyor sorun gelin benim ailemi sevmiyormuş anne baba demezmiş evlenirlerse evine gelmesinmiş bizimkilerin yüzünü bile görmek istemiyormuş

ailen bi kiz bulup nisanlamis birincisinde, kardesin kizi severek istememis ki ayrilmasi normal o zaman
hem bunda bir kotuluk yok, nisan demek zaten evlilik olabilecek mi demek, olmuyorsa evlenmeden bitmesi daha iyi degil mi bosanmaktansa, vebal olmus olmuyor bence...

ikincisini ise pek anlamadim neden ayrildiklarini....neden ailen ozur diliyor

ama bana sanki cok fazla mudehale ediliyor gibi geldi kardesine

canım ikinci nişanlısını kendi başka bir şehirden buldu biz karışmadık gitti geldi kızın ailesine haberimiz bile olmadı ama diyorumya hariçten gazel okumuş bir sürü yalan söylemiş onlara iş ciddi olunca yalanları dökülldü ortaya biz çok utandık biz yalancıya kız vermeyiz dediler haklı olarak neyse bunlar asıldı ama bu seferde baska sorunlar çıktı kardeşim bize ayrı gelinin ailesine ayrı konuştugu için kafayı yiyiecem gücüm yetse döverim inan hemde akıllanıncaya kadar

kardeşin gerçekten sorunlu her dediğinin yapılmasına alışmış görünüyor.en azından babadan çekinmesi gerekiyor biraz.olgunlaşmadan evlenirse olacakları tahmin etmek zor değil.evlilikten döneceğine nişandan dönmek daha mantıklı bence.hırçınlıklar kontrol edilemiyorsa profesyonel yardım alması gerekir.herkesin iyiyliği içina.s.

söylediklerin çok dogru
psikiyatriye götürsem gitmez ben delimiyim der dogruca alıp karsına konuşsan bir kulagından girer öbüründen çıkar
annem babam bir şey olacak diye ödüm kopuyor iki bekar kardeşim var ben evli ve uzaktayım nice olur halimiz
allah büyük

aslında bizimkiler kızı sevdiler ailesinide herşey iyiydi taki bayrama kadar bayramda olan olmuş
2 . defa nişan bozuluyor bir sürü maddi manevi sıkıntı yine bizmkileri bekliyor annem şeker babam tansiyon hastası sırf onlar madddi sıkıntılar çekmesin diye bizimkiler borçlanıp ev aldılar kardeşime hem iş bozulacak hemde birdaha evlenmesi zorlaşacak sen demezmisin ya ben bu adamı sevdim am a bu adam benden önce iki nişandan ayrılmış vardır bunun bir pisliği
kardeşimle gelin arasında sorun yok onlar birbirlerini çok seviyor sorun gelin benim ailemi sevmiyormuş anne baba demezmiş evlenirlerse evine gelmesinmiş bizimkilerin yüzünü bile görmek istemiyormuş

Allah Allah!!!
Ortada hiç bir şey yokken mi gelin hanım bu kadar cephe almış ailenize?
Bayramda nolmuş ki?:nazar:
Bence gelin ve kardeşiniz arasında bir sorun yoksa azıcık uzak dursun aileniz..
Ama yok olmaz derseniz 2. defa nişanlısından ayrılan insana bir şey olmaz çok rahat evlenir ne olacak ki,insanlar evlenip boşanıyorlar..:teselli:

bayramda olanları herkes baska anlatıyor bence herkes suçlu herkesin hatası var veeee dönüp dolasıp beni buluyor ne gittim ne gördüm hiç olayın içinde bile degildim annem babamdada var onlardada var hata ama kimse olgunluk göstermemiş herkes burnunun dikine gitmiş bizimkileri ikna ediyorum gidi özür dileyin diye gelin kızı ikna edemedim yarın baska bir sorun çıkarsa onu nasıl halledecegim düğünü var bunun iki düşman gibi ailede düğün nasıl olur heriki tarafa zehir olur en küçük olayda vay şöylşeydi diye bir başlar ne yaparım bilemiyorum

terbıyesız bak utanmamısmı hanım bu lafları soylerken kustah sey mıllet bayılıyo sankı ona gıderse oglunun evıne oglunu gormye gıder ayy ınanamıyorum ya ne saygısız ınsanlar var ne bıleyım ya uzuldum ama bence o kızı alıp gelın etmek ılerde senın kardesını anne babnında oglunu goz gore gore atese atması demek yarın oburgun o kız baska seylerı bahane eder hıc bı baglantısı kalmaz kardesının sızınle genede benım fıkrım buu kardesınede helal olsun SIZI SILERIM OKIZI GENE ALIRIM dmek ne demekj ya dısarda yuzlerce kadın var ınsan anasını babasını kolaymı buluyo onun acısını yasasında gorsun o annesızlık babasızlık nasıl koyar adama anlasınn terbıyesızlerrrrrrrrrrrrrrr...............:eek:klava:

Hayret ettim
ne oluyor da gelin hanim aileni reddiyor ? sorun nedir ?
kardesiniz de ailesini satmis gibi
allah'tan sabir dilerim, bu sekilde evlilik islemleri yapmak çok zor
yanliz elalem nedir ikinci kez yuzuk atildi diye dusunmeyin
milletin agzi degil ki buzelim, atilsa da atilmasa da konusan konusur
allah hayirli yuvalar kurmayi nasip etsin herkese
:Saruboceq:

sizi silermiş ölemi bırakın silsin en fazla oda taş çatlasa 1 sene sonra koşa koşa gelir ....
ailesini silcekmiş bunca yapılan şeylere rağmen şımarıklık yapıyo gibime geldii gelin adayınızda onun sevgisini kullanıyo gibime geldi açıkcası ortada bi neden yokken sizi sevmemmesi filan garip....

terbıyesız bak utanmamısmı hanım bu lafları soylerken kustah sey mıllet bayılıyo sankı ona gıderse oglunun evıne oglunu gormye gıder ayy ınanamıyorum ya ne saygısız ınsanlar var ne bıleyım ya uzuldum ama bence o kızı alıp gelın etmek ılerde senın kardesını anne babnında oglunu goz gore gore atese atması demek yarın oburgun o kız baska seylerı bahane eder hıc bı baglantısı kalmaz kardesının sızınle genede benım fıkrım buu kardesınede helal olsun SIZI SILERIM OKIZI GENE ALIRIM dmek ne demekj ya dısarda yuzlerce kadın var ınsan anasını babasını kolaymı buluyo onun acısını yasasında gorsun o annesızlık babasızlık nasıl koyar adama anlasınn terbıyesızlerrrrrrrrrrrrrrr...............:eek:klava:

öncelikle derdimi paylasan herkese çok teşekkür ederim dedim ya derdimi kimseye anlatamadım ve ne yapacagımı sasırdım sizlerin düşünceleri çok önemli benim için ayse yunus aynen dediğin gibi yarın bir gün baska bir bahane bulmayacagı ne malum annemin sekeri 400 babamın tansiyonu 18 olmuş kaybedersem annemi babamı o zaman anlar kardeşim onların yokluğu nasıl bir acı

ay bu ne yaaa..kaprisler, tehditler..böyle insanların kurduğu ailenin sonundan korkarım.Yalnızca kendilerine de zarar vermez bunlar, kardeşiniz size, gelin kendi ailesine de zarar ziyan olucak.

sizi silermiş ölemi bırakın silsin en fazla oda taş çatlasa 1 sene sonra koşa koşa gelir ....
ailesini silcekmiş bunca yapılan şeylere rağmen şımarıklık yapıyo gibime geldii gelin adayınızda onun sevgisini kullanıyo gibime geldi açıkcası ortada bi neden yokken sizi sevmemmesi filan garip....

canım şimdi gelin takıldıgı noktaları bana anlattı mesala
annem demişki benim tek oglum var ve çok baglıyım yılın belli zamanları gelir kalırım oglumu bırakmam demiş yani arada gelsem kalsam tepkisi olurmu diye agzını aramış
gelin buna takılmış ne demek bırakmam ben oglunuza bir şey mi yapıyorum bu güvensizlik niye diyor
mesala annemin sizin çocugunuz olursa ben bakarım siz işinize gidersiniz ben yokkende annen gelir o bakar torunumuza ben torunumu bakıcıya bırakmam demesine bile gücenmiş
daha dogrusu bizimkiler kendilerini çok iyi ifade edememişler kız tarafıda devenin altında pire arayan insanlar anlaşması çok zor oluyor her kelimenden bir anlam her kelimeden sonuca varan insanlarla çok dikkat ederkkonuşmak gerek diyorumya gelin tarafından bir tek benimle konuşup her dertlerinde beni arıyorlar çünkü ben onlara karşı koz olacak bir şey hiç yapmıyorum hep olumlu yaklasmaya calışıyorum yeri geliyor kardesim için alttan alıyorum ama ailem babam annem çok sinirli insanlar kız kardesim kinci erkek kardesimi anlattım zaten

şimdi bizimkiler gidip olanları telafi etmeye çalışacaklar kendi hataları için özür dileyecekler tabi olusa böyle bir zamanda ailemin yanında olmak istiyorum babamların bana ihtiyacı var ve ben şuan ne yapabilrim nasıl davranmalıyım ve bu işi çirkinleşmesine müsade etmeden nasıl hallederim onu düşünüyorum

X