Dekolman plasenta nedeniyle bebeğim öldü

fdm yca

Dekolman plasenta spiralle gebelik
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2024
26
3
34
Merhaba hanımlar ben spiralle hamile kaldım 13 haftalıkken kanamalarım başladı ilaç iğne kullandım ama çok dikkat edemedim 2 tane daha çocuğum var mecburen onlarla ilgilendim ev de süpürdüm yukarıya uzandım 20 haftalıkken kanamayla ağrıyla gittim hastaneye dekolman plesanta dedi doktor 22 haftalıkken öldü ve düştü bebeğim şimdi vicdan azabı çekiyorum dikkat etmediğim için mi yukarıya uzandığım için mi oldu diye dekolman plasentayla bebeğini kaybedenler yukarıya uzandın mı dikkat etmedi mi hamileliği boyunca benim yüzümden mi bebeğimi kaybettim ben..

Psikolojik olarak kendinizi şu anda suçlamanıza gerek yok gerçekten yıpratmayın, zamanı geri alamayız.
Başınız sağolsun, Rabbim sizi cennet bahçesinde kavuştursun

Psikolojik olarak kendinizi şu anda suçlamanıza gerek yok gerçekten yıpratmayın, zamanı geri alamayız.
Amin
Kendimi suçluyorum bebeğimi kucağıma almayı çok istedim ama olmadı bana yardım eden kimse de yoktu çok zorlamadım kendimi ama çocuklarımın ihtiyaçlarıyla da ilgileniyodum farkında olmadan bir kaç kere yuları uzandım kızımı bir kere kucağıma aldım yatağına koydum ondan mı oldu diye içim içimi yiyor bir de ben spiralle hamile kaldım spirali doktorlar çekememişti

Allah içinize ferahlık versin, kaybınız için üzüldüm .
Benim normal doğum esnasında oldu plasenta dekolmanı, çok nadir bir durum ve sebebi belirsiz ama muhtemel sebep güçlü bir sancı bunu yapmış olabilirmiş. Genelde yüksek tansiyon sebep olarak gösteriliyor ama benim öyle bir durumumda olmadı.

Benim de yüksek tansiyonum yoktu 2 gün çok fazla kramp girer gibi sancım oldu su döker gibi kanamam oldu hastaneye gittiğimde zaten %90 dekole olmuştu plesanta kan temizlendi iğne vuruldum ağrım bitti kanamam bitti 10 gün evde yattım sonra ölmüştü hastanede ölü doğum yaptım hayatımın en acı veren günüydü evlat acısı çok zor bi şeymiş yukarı falan uzanmış mıydınız siz

Başınız sağolsun Allah sabır versin size de

Sizin bebeğiniz yaşıyor mu şu an

Elhamdülillah oğlum yaşıyor, 28 aylık şuan. Ve şükür bir hasarda yok.

Hayır, 39+3 te normal doğum esnasında oldu benim. Bir yere uzanmaklailgisi yok dekolmanın. Sebebi tam bilinmiyor, varsayımlar var sadece. Yani siz sebep olmadınız, suçlamayın kendinizi. Nasip tamamen.

Ben bi de o gün çok stresli geçirmiştim belki de tansiyonum yükseldi rabbim ol derse olur aslında bu da benim imtihanım ama rabbim kimseyi evlat acısıyla imtihan etmesin çok zor sizin adınıza çok sevindim rabbim bebeğinize uzun sağlıklı hayırlı ömürler versin inşallah

Amin cümlemizin evladına. Herşey Allah'tan, Rabbim diğer evlatlarınıza sizlere sağlıklı uzun güzel ömürler versin. İçiniz rahatlasın diye gidip kadın doğum doktoruyla konuşun, durumu anlatın. Doğum sonrası doktor bana gelip anlattı, bu beklenmedik bir durumdu. Öngöremezdik, İyi ki hastanedeydin dedi, hemen müdahale edebildik dedi. Sonra araştırınca da öngörülemez, engellenemez olduğunu okudum. Sadece müdahale kısmı çok önemli.

Benim evladım da küçüktü dekolman plesanta olduğumu öğrendiğimde yaşıyordu aslında ben sezeryan istemedim öleceğine inanmadım eve geldim yattım ilaçlarımı içtim öleceğine hiç inanmadım 10 gün sonra 22 haftalıkken karnımda öldü canlı canlı alacaklardı ben istesem haftası küçüktü o yüzden kurtaramadık doktora gidecem 10 nda

Dekolman plasentada kendinizi yormamaniz ve dinlenmeniz gerekiyor ama iki cocuk varken bu pek mumkun olmaz anliyorum bunu

Dekolman plasentada kendinizi yormamaniz ve dinlenmeniz gerekiyor ama iki cocuk varken bu pek mumkun olmaz anliyorum bunu
Benim dekolman plesanta bir anda oldu öncesinde kanamam vardı ama doktorlar bu kanamanın plesanta ya da başka bir şeyle alakalı olduğunu söylemediler spiral kanama yapıyo dedi doktorlar 19 ağustosta doktora gittim o da kanamanın spirallin yaptığını söyledi ilaç yazdı gönderdi yani plesantası iyiydi bebeğin 26 ağustosta bi anda ağrı girdi kanamam çoğaldı hastaneye gittik dekolman plasenta dedi üniversitedeki doktor yani ondan önce plesantayla ilgili bi sorun yoktu ara ara kanama oluyodu sadece o yüzden çoğunlukla yattım dinlendim ama çocuklarla da ilgileniyodum kanamam olmadığında evi de süpürüyodum . Onun dışında çok kendimi yormadım İnternette yukarıya uzanmak tehlikeli diye yazıyodu ben de yukarı uzandım hamililiğimde o yüzden kafama çok taktım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…