Dedikodum ortaya çıktı

Merhaba herkese
Başıma yeni ve uzun zaman sonra ilk defa gelen bir şeyi paylaşacağım. Normalde hayatta laf taşımam sır tutarım ama ne olduysa telefonda görüştüğüm yakınıma onun için söylenenleri anlattım ve ona da lütfen bunu karşı tarafa söyleme zor durumda kalırım dedim ve o ne yaptı gidip herşeyi anlattı üstelik birazda ekleme yaparak. Karşı taraf Şuan benimle konuşmak istiyor işin içinden nasıl çıkacağım akıl verin lütfen. Ve bu olay koca tarafında olduuuu. Eşim de sana söyleme dedim neden söyledin şimdi işin işinden çık diyor. Haksızım sonuna kadar ne yapacağımı bilmiyorum aslında karşı tarafı da çok seviyorum aram açılsın istemiyorum akıl verinin pleaseeee
Dedikodu yapmadan önce düsünecektin. Yedin mi simdi naneyi gecmis olsun🤣🤣🤣

Merhaba herkese
Başıma yeni ve uzun zaman sonra ilk defa gelen bir şeyi paylaşacağım. Normalde hayatta laf taşımam sır tutarım ama ne olduysa telefonda görüştüğüm yakınıma onun için söylenenleri anlattım ve ona da lütfen bunu karşı tarafa söyleme zor durumda kalırım dedim ve o ne yaptı gidip herşeyi anlattı üstelik birazda ekleme yaparak. Karşı taraf Şuan benimle konuşmak istiyor işin içinden nasıl çıkacağım akıl verin lütfen. Ve bu olay koca tarafında olduuuu. Eşim de sana söyleme dedim neden söyledin şimdi işin işinden çık diyor. Haksızım sonuna kadar ne yapacağımı bilmiyorum aslında karşı tarafı da çok seviyorum aram açılsın istemiyorum akıl verinin pleaseeee
Oturup yüzleşecek inşallah da akillanacaksin. Sen bunu bunu dedin ben de bunu bunu söyledim diyeceksin.

Çünkü hatalıyım laf taşımamam gerekiyordu. 3 senedir tanışıyoruz iki tarafla da aram çok iyiydi birbirleri için dediklerini asla taşımadım ama son söylenen beni sinirlendi çünkü dedikodusu yapılan kişi haketmemişti halbuki ne alaka bırak onların arasında sen ne söylüyorsun

Soz konusu dedikodu neydi ki ortalik bu kadar karıştı 🤔

Herseyden once birisi digerinin arkasindan konusuyorsa, benim yanimda baskasinin dedikodusunu yapma, ben duyduklarimi saklamak zorunda değilim, duymak istemiyorum diyecektiniz.

Sonrasında illa dedikoduya devam ediyorsa, kendisinin hakkinda konustuklarini bilmesi gerekiyor, sen mi paylasirsin ben mi diyerek yaninizda dedikodu yapılmasının onune gececektiniz.

Simdi de sunu yapmaniz gerekiyor, uzgunum o kisi hakkindaki fikirlerini bilmeliydi, sen de icindeki fikirleri paylaşmadan once yani dedikosunu yapmadan once dusunmeliydin diyerek üste cikacak ve konuyu orteceksiniz. Ne ozuru Allah askina, dedikoduyu yapan kisi siz değilsiniz siz aktaricisiniz, insanlar duyulmasindan rahatsiz olacaklari fikirlerini kendilerine saklamayi öğrenecekler. Bunu da zaten en geç ortaokul çağında ogrenmis olmaliydilar

Bu kadar dert etmeyin kendinize. Dedikodusunu yaptığı insanın suratına gülen utansın. Yapılan her dedikodunun duyulma ihtimali var neticede. Şuursuz bir şekilde dedikodu yaparsan gün gelir gevşek ağızlı birisi lafını karşı tarafa taşıyıverir. Risklidir bu işler, duyulduğunda utanacağı şeyler söylememeli insan. Muhabbet esnasında boşluğuma geldi söyleyiverdim diyin çıkın işin içinden.

Yani ne denir ki, insanın kendine ettiği kötülüğü cümle alem toplansa edemez der babam. Ona örnek olmuş.

Bu kadar dert etmeyin kendinize. Dedikodusunu yaptığı insanın suratına gülen utansın. Yapılan her dedikodunun duyulma ihtimali var neticede. Şuursuz bir şekilde dedikodu yaparsan gün gelir gevşek ağızlı birisi lafını karşı tarafa taşıyıverir. Risklidir bu işler, duyulduğunda utanacağı şeyler söylememeli insan. Muhabbet esnasında boşluğuma geldi söyleyiverdim diyin çıkın işin içinden.
Aynen öyle. Dedikoduyu yapan utansın. Ama konu sahibiyle bir daha sıkı fıkı olmayacağı kesin. 😂 Konu sahibi de bundan korkuyor

Birşey diyemedim. 1.kişi ile 2.kişinin dedikodusu yapılmış/o ortamda bulunup şahit olunmuş sonra 2.kişiyle 1.kişinin yaptığı dedikodunun dedikodusu yapılmış. Cezaevi müzesine gitmiştim duvarda şey yazıyordu; Taş taşı ama laf taşıma…

İçimi rahatlattınız gerçekten gerçekten birden söyleyeceksin nasıl oldu anlamadım sonra da toparlayamadım işte. Bu akşam konuşmaya gideceğiz ama tam olarak ikna edici içimi ve onların içini rahatlatacak ne söyleyeceğimi bilmiyorum. Eşimin tarafında adım dedikoducuya çıksın istemiyorum çünkü dedikodu yapan ben değilim

Herseyden once birisi digerinin arkasindan konusuyorsa, benim yanimda baskasinin dedikodusunu yapma, ben duyduklarimi saklamak zorunda değilim, duymak istemiyorum diyecektiniz.

Sonrasında illa dedikoduya devam ediyorsa, kendisinin hakkinda konustuklarini bilmesi gerekiyor, sen mi paylasirsin ben mi diyerek yaninizda dedikodu yapılmasının onune gececektiniz.

Simdi de sunu yapmaniz gerekiyor, uzgunum o kisi hakkindaki fikirlerini bilmeliydi, sen de icindeki fikirleri paylaşmadan once yani dedikosunu yapmadan once dusunmeliydin diyerek üste cikacak ve konuyu orteceksiniz. Ne ozuru Allah askina, dedikoduyu yapan kisi siz değilsiniz siz aktaricisiniz, insanlar duyulmasindan rahatsiz olacaklari fikirlerini kendilerine saklamayi öğrenecekler. Bunu da zaten en geç ortaokul çağında ogrenmis olmaliydilar
Üste çıktığım zaman da ben onlarla ilişkimiz kesmiş olucam bu sefer onlar tutuşmuş gibi olacak yada orta yol bulunacak küsülmeyecek ama mesafe koyulacak mantıklı

Üste çıktığım zaman da ben onlarla ilişkimiz kesmiş olucam bu sefer onlar tutuşmuş gibi olacak yada orta yol bulunacak küsülmeyecek ama mesafe koyulacak mantıklı
Yani siz nasi 3.kisiye dedikodu yaptığınız icin ortaya dokulunce suclandiysaniz, dedikodunun asil sahibi daha da suclu, ortaya cikmasindan korktuğun dedikoduyu yapmayacaksin bu kadar basit.

Halam beni yengeme kötülemiş. Yengem geldi bana söyledi. Halam geldiğinde yüzüne patır patır söyledim gitmiş yengemi aramış. Yengem de sen de söylemeseydin ben söylerim kusura bakma demiş. Zeytinyağı gibi üste çıkmış. Yani böyle yapmanız lazım.

Halam beni yengeme kötülemiş. Yengem geldi bana söyledi. Halam geldiğinde yüzüne patır patır söyledim gitmiş yengemi aramış. Yengem de sen de söylemeseydin ben söylerim kusura bakma demiş. Zeytinyağı gibi üste çıkmış. Yani böyle yapmanız lazım.
Sulaleyi birbirine kattiktan sonra benim yengem 🤣 canım yengem...yengeler niye hep böyle?🤔

Benim destan yazarak anlattigimi 5 satirda ozetlemissin. Yengenin alnından opuyorum, ayni ben, cunku bende yengeyim ahanshsh.

Eşimin kuzenide aynısını bana yapmıştı.arkamdan konuşmuştu bunu bana başka biri söyledi bende o kişiye kusura bakma ben soyliycem dedim.simdi ikisiyle de gorusmuyorum.yaptiginiz hiç hoş değil özür dileyin büyük ihtimal sizinle bı daha konusmayacak

Özür dileyeceğim söylediğim herşeyinde arkasındayım. Bunları dedim dedim ama bunu demedim diyeceğim yalan söylemem sadece bir özürle karşı taraf acaba affedecekmi
Ben affetmem. Affeden kişi de bir daha güven duymaz. Bence her iki tarafı da hayatınızdan çıkarın. Zaten bakacaksınız ki ikisi kanki olmuş, siz dış kapının dış mandalı.

X