Dedemden bahsedilirken, yanlışlıkla baban diyorlar?

Annemde babamdan bahsederken deden der arada ,çocuğuma annem bakıyor ve gün içerisinde dedenden şunu al dedene şunu yap dediği için ağız alışkanlığı bence.
Ama babanızın da demesi bir garip olmuş .

Çok

evet aslında büyük baba gibi ifade ediliyor, babamız tarzında. daha anlaşılır oldu benim için şu an teşekkürler :)
Hatta eşime bile baban şu zamanda almanyadaydı diyor. Eşim ,anane o benim dedem, babam değil, diyor yine de konuşurken söylüyor. Benim kv’de babam diye anlatmıyor bir eski konudan bahsederken babamız diyor
Bizimkiler laz, tanıdığım çoğu lazda dedeye baba diyebiliyor anlatırken. Bir nevi eşimin dedesi ya aile büyüğü büyükbaba diyoruz, bundan dolayı baba lafzını kullanıyorlardır ben hiç garipsemedim konunuzu okurken içiniz rahat olsun diye ayrıntılı anlattım

Benimde babannem dedemden için hep baban der bir kere. Bile ben üvey mıyım demedim üvey olsam benimi alırlar

ohoo anneannem kaç kez dedem için baban demiştir hatırlamıyorum bile. ki hafızası da gayet yerinde aklı başında bir kadındı. hatta annemle benim çocukluk anılarımızı da karıştırdığı çok olmuştur. çok çocuklu, torunlu bir aileyseniz normal. baban için pek emin olamadım yalnız. kardeşin için de aynı şeyi yapıyorlar mı?

Yanlışlıkla demiş olabilirler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…