Dayımın arkadaşı üstelik boşanmak üzere, evli ve en zoru birbirimizi seviyoruz!!!

DertlerDerya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2007
51
0
39
henüz 20 yaşındayım birgün dayımın elemanı işten çıkmıştı.yerine bakmaya gittim her akşam dayım beni eve bırakıyodu o akşam yegenim hastalanmıştı ortagına sölemiş beni eve bırakmasını bende mahallede seninle görülmek isteme dedim red etti. daha sonra 11 lerde aramaya gece 2 lere kadar benimle konuşmaya başladı.. ilk eşi aldatmış ikinci eşinide evlenmezsen evlatlıktan red edrim dedigi için baba baskısıyla evlenmiş ilk gece olayında eşi hamile kalmış ama onu hiç sevememiş şimdi boşanma aşamasındalar eşine kızına ev aldı boşanmak için ama eşi boşanmıyor!!babamı tanıyor dayımın ortagı olmaz dedim gözyaşının üstüne kahkaha atılmaz ama tanıdıkça sevdim şimdi kopamıyorum ne yapıcam onuda bilemiyorum..üstüne üstük 1 aydır evi terk ettim bi gece babamın anneme 1 aydır ayrı yatıyoruz yeter dedini üstelik annemde bel kayması var..ve evlenicem dedini duydum bende yapıcaksan git yap ailenin içinde böle konuşmalar yapma diye bagırdım beni dövmeye çalıştı amcam elinden zor aldı ve artık amcamlardayım bugün annem iş yerine geldi eve dön dedi agladı hayatım çok büyük sorunlar içinde yogruluyor..ne yapıcam bilmiyorum artık??içinden çıkamadım varsa bi çzüm bulabilecek söyleyin taş olsa dayanabilirmi???senağlamasenağlama:Saruboceq:

yaşın yirmiyi bulmuş ama aklın bi karış hava da desem kızmazsın dime.
kötülük içn demiyorum yanlış da anlama.
ama mantığını kullan canımın içi.
iki elilik yapmış bi adamdan ne bekliyorsun.:sm_confused:
etrafına bir bak senin yaşında daha evlenmemiş herşeyi seninle yaşamaya hazır o kadar çok erkek var ki... dul diye veya evlenmiş boşanmış diye yargılamıyorum yanlış anlaşılmasın yasakkelime
ama hadi birinci aldattı ayrıldı, ikinciye neden babasının baskısıyla evlensin ki, kocaman adam başından bir evlilik geçmiş, neden babası baskı yapmaya gerek duysun.
biraz daha mantıklı düşün lütfen.
kendini ateşe atma.tertemiz delikanlılar yaşıtların dolaşırken etrafında, gözünü böyle karartmayasakkelime

ilişkiniz konusundaki fikrim bu dayının arkadaşının pek sağlam pabuç oladığı yönünde.
yani sizi kandırmak için olması bu ilk eşinin aldatma, ikinci eşinin mecburen evlenme davaları.
bana ilk anda öyle geldi.

anne-baba sorunuzda ise;
anneniz boşanmayı düşünmedi mi hiç?
madem bu kadar problemli evlilikleri var, babanız size şiddet falan uyguluyor hem de.

Ben tam anlamıyla anlamadım öncelikle
anladıgım kadfarıyla sen 2 evlilik yapmış ve ikinciden çocugu olan bir beyden hoşlanıyorsun
aslında pek hoş degil ..
bir düşündüm de ben de anneyim gün gelirde eşim baska birinden hoşnaırsa çocugum ne düşünür ne yapar ?ve o kadar düşkün ki oğlum babasına..Allah korusun anne olmadan anlayamassın.
cocugu bile olan bir adamın yuvasını bozma
çünkü yuva yıkanın yuvası olmaz derler bizde canım...
kendi dengin illa cıkar karsına..

hayatın sorunlar içinde yoğruluyorsa bi sorunda sen ekleyip o adamı ne kadar seversen sev hayatına sokma derim.
aynııı bu dediklerini üniden bi aerkadaşım yaşadı. adam evliydi baba baskısıyla, çocukları vardı. ama ne hikmetse karısını sevmiyodu ve ondan boşanacaktı fakat kadın yüklü miktarda nafaka istiyodu oyüzzden boşanamıyodu adam. tabi benim arkadaşımı bi güzel harcadı. ne oldu olan arkadaşıma oldu.
sen sen ol bulaşma.

yuva yıkanın yuvası olmaz..:nazar:
çaresizlikle sığındığın bu ilişkiden biran önce sıyrılıp hayatını başka yönde çiz derim..
evli insanı ayartmışsın her ne olursa olsun..:kızgın:
eden bulur güzelim..yapma..yasakkelime
yol yakınken dön..:teselli:

Kime asIk olacagini bilemezsin, asIk olurken kötü niyetle asIk olmuyoruz..
Ve o adaminda 2 kere evlilik yapmis olmasida suc degil..
Ama o adam evliyken onunla gece bilmem kaclara kadar konusman cok büyük bir hata..
Her ne olursa olsun, karisinida sevmese, bosanma asamasindada olsa, böyle bir durumda o adamla görüsmeyecektin canim, sen hatayi bastan yapmissin..
Ve öyle bir adaminda ilerde sana ayni seyi yapmayacagi ne malum?
Aklini basina topla bence. Aile ici sorunlarinizi cözün öncelikle. O adami degil, babanla arani nasil düzeltirsin onu düsün.
Yoksa hepsi arap sacina döner söyleyeyim sana.
Sakin ol, mantikli düsün.
Insallah Rabbim yardimcin olur canim.

İyi ya..
Boşanmasını bekleyin o zaman..:nazar:
Ölene kadar evli kalacak değiller ya..
Şu anda başka ne yapabilirsiniz ki zaten..:1closedeyes:

tşk ederim ilk eşi ve bu çocukluk aşkıymış 10yılın sonunda evlenmişler ve yanında çalışan bi adamla aldatmış. boşanmışlar defalarca öldürmek istedim kıyamadım almanyada oturuyorlarmış...türkiyeye geri dönmüş aradan 2 yıl geçmiş annesi bi kız bulmuş sonuçta 25 yaşındaymış babasıda digerinde sözümüzü dinlemedin eger bunda dinlemezsen seni red edrim demiş oda bana anne baba sonuçta of demiyceksin bende yaramı kapatmak birazda onların baskısıyla evlendim 1 kızımız oldu ama inandıgım herşeyin üstüne yemin ederimki ben onu hiç sevemedim ilk gece hariç aynı yatakta bile yatmadık oda zorla evlendirildi benle....boşanmaya karar verdik bu insanda iş adamı galerici adına satılmış ama devrini vermedigi arabalar var yaklaşık 25 tane eşi malın yarısını istiyor bunlarda araya girdigi için boşanmaları uzun sürecek ama çok seviyorum ya aslında mantıksız ama ne yapım???ayrılmak istiyorum sabahlara kadar arıyor açmasam arabada kapımda sabahlıyor aglıyor???ve işin kötü yanı ilk defa seviyorum...

cnm erkekler nedense eşlerini hiç sevmezler çocukları için katlanıyorlardır,zoraki evlenilmiştir,anne baba baskısındandır,yazar dururlar.hele senin gibi bir çıtırı, onun gözüyle tabi.başka türlü nasıl ikna edebilir.eminim söylediklerinin yarısı yalan.bu gencecik yaşında iki tane hatun eskitmiş bir adama nasıl güvenirsin.üstelik hala evli.belkide asla boşanmayacak.seni oyalıyor.çok büyük hata yaparsın bu ilişkiye devam etmekle.son pişmanlık da fayda etmez.:eek:klava:

ilişkiniz konusundaki fikrim bu dayının arkadaşının pek sağlam pabuç oladığı yönünde.
yani sizi kandırmak için olması bu ilk eşinin aldatma, ikinci eşinin mecburen evlenme davaları.
bana ilk anda öyle geldi.

anne-baba sorunuzda ise;
anneniz boşanmayı düşünmedi mi hiç?
madem bu kadar problemli evlilikleri var, babanız size şiddet falan uyguluyor hem de.

düşündü ama ne yazıkki akrabalar ikiside araya bi sürü insan girdi olmadı... ve annem anaokulu öretmeni babam yüzünden ataması da yapılmıyor çalışmasını istemedi son olaydan sonra annem başvuru yaptı atanırsa hayatımızı kurucaz...bu arada tşk fikirleriniz benim için degerli....

cnm erkekler nedense eşlerini hiç sevmezler çocukları için katlanıyorlardır,zoraki evlenilmiştir,anne baba baskısındandır,yazar dururlar.hele senin gibi bir çıtırı, onun gözüyle tabi.başka türlü nasıl ikna edebilir.eminim söylediklerinin yarısı yalan.bu gencecik yaşında iki tane hatun eskitmiş bir adama nasıl güvenirsin.üstelik hala evli.belkide asla boşanmayacak.seni oyalıyor.çok büyük hata yaparsın bu ilişkiye devam etmekle.son pişmanlık da fayda etmez.:eek:klava:

hah işte bir adam bu kadar mı güzel tarif edilir yaaa
tebrik ediyorum seni arkadasım valla

Ben tam anlamıyla anlamadım öncelikle
anladıgım kadfarıyla sen 2 evlilik yapmış ve ikinciden çocugu olan bir beyden hoşlanıyorsun
aslında pek hoş degil ..
bir düşündüm de ben de anneyim gün gelirde eşim baska birinden hoşnaırsa çocugum ne düşünür ne yapar ?ve o kadar düşkün ki oğlum babasına..Allah korusun anne olmadan anlayamassın.
cocugu bile olan bir adamın yuvasını bozma
çünkü yuva yıkanın yuvası olmaz derler bizde canım...
kendi dengin illa cıkar karsına..

benden önce boşanma davası varmış yanlış anlaşıklmak istenmem aman ben öle çıgır sınırları olmayan bi kız falan dilim kuaförlük bölümünü okuyorum çok iyi gözde bi mekanda baş ustayım....

bir bosluktasın..

doğru olmadıgını sende bılıyorsun.. sdece senın icin bır cıkıs oldugunu düsünuyor ve boşluğunu dolduruyorsun..

sen sevmıyor sevdıgını sanıyorsun..

yaşın yirmi.. duyguların en heyecnlı yasandıgı yaslardan biri..

ailevı sorunların,hayatında kimsenın olmaması, sana yaklasan bır adam.... ıkı evlılıği yurumemiş ve senle yuruyecek((zorrr

henüz 20 yaşındayım birgün dayımın elemanı işten çıkmıştı.yerine bakmaya gittim her akşam dayım beni eve bırakıyodu o akşam yegenim hastalanmıştı ortagına sölemiş beni eve bırakmasını bende mahallede seninle görülmek isteme dedim red etti. daha sonra 11 lerde aramaya gece 2 lere kadar benimle konuşmaya başladı.. ilk eşi aldatmış ikinci eşinide evlenmezsen evlatlıktan red edrim dedigi için baba baskısıyla evlenmiş ilk gece olayında eşi hamile kalmış ama onu hiç sevememiş şimdi boşanma aşamasındalar eşine kızına ev aldı boşanmak için ama eşi boşanmıyor!!babamı tanıyor dayımın ortagı olmaz dedim gözyaşının üstüne kahkaha atılmaz ama tanıdıkça sevdim şimdi kopamıyorum ne yapıcam onuda bilemiyorum..üstüne üstük 1 aydır evi terk ettim bi gece babamın anneme 1 aydır ayrı yatıyoruz yeter dedini üstelik annemde bel kayması var..ve evlenicem dedini duydum bende yapıcaksan git yap ailenin içinde böle konuşmalar yapma diye bagırdım beni dövmeye çalıştı amcam elinden zor aldı ve artık amcamlardayım bugün annem iş yerine geldi eve dön dedi agladı hayatım çok büyük sorunlar içinde yogruluyor..ne yapıcam bilmiyorum artık??içinden çıkamadım varsa bi çzüm bulabilecek söyleyin taş olsa dayanabilirmi???senağlamasenağlama:Saruboceq:

ya yapmayın etmeyin gencecik ne güzel kızlarsınız etrafta bisürü genç bekar yaşıtınız erkekler var
bütün bunları çektiğine üzüldüğüne değmez
yerimseniben

düşündü ama ne yazıkki akrabalar ikiside araya bi sürü insan girdi olmadı... ve annem anaokulu öretmeni babam yüzünden ataması da yapılmıyor çalışmasını istemedi son olaydan sonra annem başvuru yaptı atanırsa hayatımızı kurucaz...bu arada tşk fikirleriniz benim için degerli....

bu eziyetleri çeken araya giren insanlar mı ki:kızgın:
sonuçta annenizin mesleği de varmış ne güzel.
kendisinden önce sizi de düşünmeli. şiddet görüyorsunuz.

ayrıca kendinizden büyük birine duyduğunuz hayranlık, babanızdan göremediğiniz yakınlığın neticesinde de olabilir.

birazda büyük konuştum belkide arkadaşlarım anlatırdı hep gerizekalısınız böle şey olurmu valla benim hiç işim olmaz derdim belkide sölediklerimi ödüyorum yaşı 28 ki tanımak lazım bi insanı kaşını gözünü sevmedim bu adamın sizlerle kendim şahit oldugum bi olayı yazayım bunun iyi bi muhitte bi evi vardı bereber orada oturan kiracısının yanına gittik kirayı almaya evin önünde bi kalabalık adam iflas etmiş kafasına sıkmış 5 yaşında bi kız çocugu annesinin etegine sarılmış anne açmı kalıcaz babam öldü diyodu onun yanına gittik kadından sözleşme için notere gelmesini söledi notere gittik ve tahmin bile edemedigim bişey oldu orada kadının adına geçirdi evi hemde hiç para almadan ogün o kızı kendi kızına benzetmiş bugün ona yrd ederim allahta yarın bana dedi.... çok şaşırdım gözümle görmesem inanmazdımve bidaha aşık oldum...ve bunun gibi bi sürü şey çok merhametli bi insan ve allahtan korkuyo ....

belkide ama bende bu açıdan çok düşündüm defalarca ayrılmak istedim agladı yalvardı hatalı oldugum drumlarda bile tekrar tekrar aradı... vazgeçemedim...

Güzelim insan yaş aldıkça hayatında fikirleri çok yön değiştiriyor
sen şuan körkütük aşık olduğun için gerçekleri göremiyorsun
hepimiz öyleyiz amma vede lakin
dışarıda körpecik delikanlılar varken neden sorunlu biriyle evlenip hayatını mahvetme yolundasın ha?

bir çocuğu var ve eski eşiyle görüşmek zorunda buyüzden, katlanabilecekmisin buna?..
iyi tahlil edebiliyormusun?..ilerde o çocuğun annesine bişey olursa allah korusun sen bakabilecekmisin o yavruya? o sorumluluğun altına girebilecekmisin?unutmaki insan kendi çocuklarına bağırsada çağırsada sorun olmaz çünkü özdür..ama üvey ebeveynler kaşlarını bile çatsa onlar üveydir ve kötü olurlar..bu toplumun genelinde böyledir..istisnalar elbette vardır...

herkesin ailesinin içinde sorunlar var ama bu sorunlar yüzünden kimse körükörüne evlenmiyor...evlenenlerinde sonu hüsran...
evlilik zor mesele oyüzden nekadar sorunsuz olursa okadar mutlu olursun....
fikrimce bu iş olmaz olmamalı...

a.s.

bu eziyetleri çeken araya giren insanlar mı ki:kızgın:
sonuçta annenizin mesleği de varmış ne güzel.
kendisinden önce sizi de düşünmeli. şiddet görüyorsunuz.

ayrıca kendinizden büyük birine duyduğunuz hayranlık, babanızdan göremediğiniz yakınlığın neticesinde de olabilir.

belkide ama defalarca düşündüm ayrılmak istedim aradı yalvardı agladı sabahlara kadar evimin önünde arabada yattı ki işin kötüsü kalbinde ritim bozuklugu var kıyamıyorum bi sefer hastaneye zor yetişti:...iki ucu sivri deynek derler ya her tarafı canımı acıtıyor!!!
:eek:

X