Daraldım😑

Biz senle aynı yerde oturuyor gibiyiz

Henuz 6 aylik ve cok mizmiz
Hep kucak istiyor kendisi 10kg
Tek elimde onu tasiyip diger elimle yemek karistiriyorum kurutmaya camasir atiyorum aksam olunca pestilim cikiyor
Soyle 2 3 yas olsa en azindan parklar oyunlar derken oyalaniriz
Su an oturmaya calisiyoruz mama sandalyesinde bile durmak istemiyor

Benim oğlum 6,5 yaşında.
Net bir gözlemim var bu konuda. Gün içinde evden çıkmazsa daha mızmız oluyor ve zor uyuyor. Bu hala böyle. Bu nedenle mutlaka her gün dışarı çıkarın derim ben. Farkı göreceksiniz. Altı ayda hafif hafif salıncakta sallanabilir zaten. Hava sıcak alın çıkın parkta sallansın. Parkta çim varsa emeklisin, süs havuzuna taş atın izlesin. Kuşlara ekmek atın izlesin. Biraz hava alsın çocuk. İnanın sizi daha az yoracak o zaman. Ben çok ufak bebekken kar yağdığında yağmur yağdığında çıkarırdım. Çünkü hala evden çıkmasa hiç daha zor bir çpcuk oluyor

Kv affedemeyecegim seyler yapti gelip bir kere bile ben bakayim azcik demedi
Ac susuz kac gunler gecirdim bebegim agliyordu reflusu vardi kusup duruyordu bir gr yardimini gormedim o şıkkı eliyorum o yuzden

İşte dışarıda dikkatini çekecek pek çok şey olacağı için durur, durmayı öğrenir. Ben de çok endişe ediyordum ama oluyor. Rayına oturur merak etmeyin. Arkadaşlarınız ile görüşün, buluşun. Yoksa da mahallenizden birileri ile arkadaş olun.

Mahallemdeki komsular +60 malesef komsuluk yok burda
Annemlere gidince goruyorum komsuluk nasil olur diye
Keske bitane saglam bi komsum olaydi

2 haftada bir cikiyor

Gitsin gitmesin demiyorum da ben evde oturayim o gezsin gibi bi tavra burunuyor
Beni gicik eden de bu
Evde olmayı siz tercih ediyorsunuz bir bakıma aslında. Çocuğunuz ağlasa bile biraz sabırlı olup beraber çıkmaya, dolaşmaya alışmanız gerekiyor. Ağlar diye çıkmadıkça o eşiği hiç aşamayacaksınız.
Esinizin arkadaşlarının eşleri falan yok mu, tanışıp vakit geçireceğiniz?
Bebeğinizin 9 da uyuyorsa eşiniz ondan sonra arkadaşlarıyla vakit geçirmek için çıkabilir aslında ihtiyaç duyuyorsa.
Ailenizin yanina gitmeden eşinizle özellikle konuşun, onun akşam çıkmaya nasıl ihtiyacı varsa sizin de yaşadığınız yerde vakit geçireceğiniz kimse olmadığı için biraz daha uzun kalmaya ihtiyacınız var. Meseleleri birbirine karıştırmadan halletmek daha güzel olur.

Valla ben bebek 6 aylık iken buradan tanıştığım bazı arkadaşlar ile görüştüm. Halen görüşüyoruz. Hani size de öyle yapın demiyorum ama parkta bile bir anne ile arkadaş olabilirsiniz. Bakarsınız kafa dengi mi diye.

Oyle bagirarak agliyor ki herkes bize bakiyor
Hani durmayan bebekle disari cikmis der gibiler aglar diye korkumdan cikamiyorum ama sanirim asmam gerek
Otobuse nasil binicem edicem diye kendime imkansizlastiriyorum sanirim durumu

Inanin burada dogru duzgun park bile yok
Market zincirleri var sadece
1 tane park denen bir yer var çimi bile yok ve issiz gucsuz erkekler orada takiliyor yani cocugu arabaya atip hava alalim diyecegim bir alan yok malesef
Oyle ozeniyorum ki o tarz yerlere

Zaten haftada bir iki defa disaridayiz
Beyfendi arkadaslariyla daha sık gorusmek istiyormus bizden bagimsiz olarak
E anlasın haftada bir akşam o çıksın, bir akşam da sütünü sağ bırak sen çık. O cebelleşsin çocukla. Varsa eşin dostun bulus , yoksa bir kahve iç, kuaföre git, alışveriş yap.
Win-win

Eşiniz size oldukça yardımcı ona da alan tanımalısınız bebekli olmak zor olabilir ama sonuçta bebek dünyaya geldi bunu siz istiyerek yaptınız her ilişkinin evresinde öncesi ve sonrası vardır herşey eskisi gibi olamaz siz kendinize bakım yapın parfüm felan saçlar başlar hiç bişey yapmasanız bile bir ruj sürün evde bakın ruh haliniz nasıl düzeliyor hemen :) ayrıca eşinizde hemen ne oldu ya acaba birden neden bukadar süslendi felan deyip sizinle daha çok vakit geçirmeye çalışacaktır erkekler evde de olsa kadını bakımlı görmeyi seviyo ben bunu daha önce buraya yazdığımda kızanlar olmuştu önce kendin için en başta sonrada biraz eşin için :) yüzüme krem süremez oldum diyorsunuz yapmayın öyle kendinize bakın

2 haftada bir çıkıyorsa haksızlık etmişsiniz. E haftada 1-2 sizinle de çıkıyormuş zaten. Siz çıkamadığınız için eşinize sinir olmuşsunuz bence, adam hiç çıkmıyor ki neredeyse

Valla atın arabaya zincir market gezin. Benim mahalle de öyle hep teyze falan ben çıkıyorum marketleri bi dolanıp geliyoruz yarım saat. Haftada 2 de eşimle çıkıyoruz normal arabayla avm kahve içme vs. Siz kendinizi eve kapatmayın eşinize de boşa kızmayın cidden çok az çıkıyormuş

Yani eşiniz haklı. Eşim 7/24 benle olmak istese gerçekten cinnet geçiririm.
Ona bağımlı olmak yerine kendinize arkadaş veya uğraş bulun.
Çocukta iş paylaşımında haklısınız. Daha fazla yardımcı olabilir.
Ben olsam çocuğu ona bırakır haftada en az bir günü kendime ayırırım.
Ayrıca etrafımda bir sürü çocuklu var yüzüne krem süremeyecek kadar olması biraz abartı geldi.
Kolik felanmı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…