Daraldım😑

iyi geceler kızlar🌜⭐⭐⭐
Ailemden 2saat uzaklikta oturuyorum, gorumce ve kv ile gorusmuyorum onlar yakindalar
Cocuk olduktan sonra yuzume krem zor surer oldum esim cok yardimci oluyor camasir mak camasir atmak asmak evi supurmek cocukla ilgilenmek vs ama mutfaga karismaz hic. Ben ise asiri yoruluyorum komsu vs de yok cevremdeki evlerde yasli insanlar oturuyor evlerin mesafesi birbirine uzak kisacasi burada tek basimayim
Esim bugun cok bunaldigini arada cikip gezmek istedigini kahveye falan gitmek istedigini soyledi 😵‍💫 dedim kac yillik evliyiz hic gitmedin kahveye ne alaka🥴 evde bunaldim yani omur boyu dipdibe mi oturcaz dedi kendisi bana🥴
bende bunu soyledigin iyi oldu dedim
gerilme hayatim yani azcik cikip birkac mahalleden arkadasimi da gormeyeyim mi dedi
Gor goruyorsun zaten duyan da disari salmiyoruz evde zincirledik sanar dedim
Herkes evli ama hep disarlardalar dedi
Bende dedim hanimlari da kredi kartlarini patlatiyorlar avmde, bende oyle yapayim o zaman dedim hfshfjk
kizlar bazen kendim evde cocukla cebellesirken benden riza alir cikar arkadasiyla gorusur taniyorum kisileri de hani aramam hadi ne zaman geliyosun falan diye darlamam bile
Gecen annemlere gittim 3 gun kaldim 4.gun gelip aldi bizi cocuk yokken de 5 gun falan kaliyordum neymis cocugu ozluyormus hemen
Neyse aksamki o lafindan sonra carladim bende o zaman annemlere gittigimde hemen gelip alma gez toz sokaklarda dedim
Dun gece bebis hic uyutmadi gozlerim aciyor aslinda ama sinirlendim uyku tutmadi suraya icimi dokeyim dedim emziren anne olarak kakaolu süt iciyorum uzaklara bakip..😒
Çok haklısın canım çok 🙏🏻
Eşler erkek olarak kendilerine özel alan yaratabiliyor
Zaten sen de kendine böyle bir alan yaratabilsen eşinin dediği gözüne batmaz
Ki zaten belirtmişsin çıksın sorun değil
Ama ben de çıkayım?
Değil mi?
Anne olduktan sonra bütün fedakarlıklar anneden bekleniyor, annenin özel alanı kalmıyor
Tek başına bir yere gidemiyor mesela
Sizde eşinize bırakıp eve süt sağın mama bırakın dışarı çıkın aynı şekilde eğlenin ev aklınızda olmasın
Nasıl olur?
Ama annesiniz… yapamazsınız değil mi?
Baba olmak çok kolay benim nezdimde
Anne olmak hiç bitmiyor 7/24
Bizde kadınız bizimde canımız var seni çok iyi anlıyorum aynı hisleri paylaşıyoruz
Biz gezmeye giderken çocukla gidiyoruz
Eşler bekar gibi tek tabanca ve özgür
Evde kadın bunaldı mı ne halde zaten tüm gün çocuk bakmış?
Of of anlat anlat bitmez kadının ve annenin derdi
🙏🏻 sabırlar diliyorum her birimize

E anlasın haftada bir akşam o çıksın, bir akşam da sütünü sağ bırak sen çık. O cebelleşsin çocukla. Varsa eşin dostun bulus , yoksa bir kahve iç, kuaföre git, alışveriş yap.
Win-win
Olur muuu :)
Kendisi cocuga bakarken ben bulasik yikiyorum bazen firinda balik vs yapinca firin falan da batiyor daha uzun kaliyorum mutfakta, cocugu alir gelir bakalim annenin isi bitmis mi diye
Dusa giricem mesela, cabuk cikarsin dimi der
Boyle baski hissederim uzerimde
Cocuk uyuyunca girerim
Bazen evdeki isleri bile cocuk uyuyunca yaparim mesela ütü, cocuk zor uyuyor 22.30u buluyor uyumasi
O uyur ben ütü yaparim sonra dus alirim saat 1 olur cocuk tekrar uyanir emzir yatir derken saat 2 olur tekrar 4.30 gibi uyanir uyuturum sabah da 7de uyanir ben zombi gibi oluyorum tabi hicbir seye halim kalmiyor
Bebegim cok mizmiz o uyuyacak da kahvalti edicem ogleni buluyor 🫠

Yani eşiniz haklı. Eşim 7/24 benle olmak istese gerçekten cinnet geçiririm.
Ona bağımlı olmak yerine kendinize arkadaş veya uğraş bulun.
Çocukta iş paylaşımında haklısınız. Daha fazla yardımcı olabilir.
Ben olsam çocuğu ona bırakır haftada en az bir günü kendime ayırırım.
Ayrıca etrafımda bir sürü çocuklu var yüzüne krem süremeyecek kadar olması biraz abartı geldi.
Kolik felanmı?
Reflusu var kusan bi bebek
Surekli bi ust degistirme durumu mevcut
Mama sandalyesinde durmuyor ana kucaginda durmuyor yere battaniye seriyorum yuvarlansin diye, eger ben basindaysam oynatiyorsam biraz oyalaniyor sonra sıkılıp kucak istiyor
Evi geziyoruz🤷‍♀️ gecen wcye gitmem gerekti anakucagina koydum cocuk sarkisi actim eline de sevdigi oyuncaklardan verdim yok evi inletti 5dk icinde
Yemegi bile zor yapiyorum, gunduz uykusu yok gibi birsey, 10 dk 15 dk uyursa da
Cidden abartmiyorum dahasi var

Çok haklısın canım çok 🙏🏻
Eşler erkek olarak kendilerine özel alan yaratabiliyor
Zaten sen de kendine böyle bir alan yaratabilsen eşinin dediği gözüne batmaz
Ki zaten belirtmişsin çıksın sorun değil
Ama ben de çıkayım?
Değil mi?
Anne olduktan sonra bütün fedakarlıklar anneden bekleniyor, annenin özel alanı kalmıyor
Tek başına bir yere gidemiyor mesela
Sizde eşinize bırakıp eve süt sağın mama bırakın dışarı çıkın aynı şekilde eğlenin ev aklınızda olmasın
Nasıl olur?
Ama annesiniz… yapamazsınız değil mi?
Baba olmak çok kolay benim nezdimde
Anne olmak hiç bitmiyor 7/24
Bizde kadınız bizimde canımız var seni çok iyi anlıyorum aynı hisleri paylaşıyoruz
Biz gezmeye giderken çocukla gidiyoruz
Eşler bekar gibi tek tabanca ve özgür
Evde kadın bunaldı mı ne halde zaten tüm gün çocuk bakmış?
Of of anlat anlat bitmez kadının ve annenin derdi
🙏🏻 sabırlar diliyorum her birimize
Kesinlikle ve ne yazik ki esit degiliz erkeklerle
Ne yazik ki 🫤
Onlar cocuga bakarken yaptigimiz ev isleri bile kendimize mola vermek olarak geciyor sanki 😒
Cok isterdim şöyle 2 saat cikip gezeyim hicbirsey dusunmeden
Baska odaya gitsem pesimden geliyorlar 😵‍💫

Henuz 6 aylik ve cok mizmiz🥲
Hep kucak istiyor kendisi 10kg
Tek elimde onu tasiyip diger elimle yemek karistiriyorum kurutmaya camasir atiyorum aksam olunca pestilim cikiyor
Soyle 2 3 yas olsa en azindan parklar oyunlar derken oyalaniriz
Su an oturmaya calisiyoruz mama sandalyesinde bile durmak istemiyor🤷‍♀️

Hatan var çıkmamakla daha da büyür bu durum
Kanguru diye bişey var çocuğun biraz ağırmış ama gene de taşınır onunla
Ben ankarada oturuyodum bebeğim 3-4 aylıktan itibaren (bahar da gelmişti) kanguruya bağlayıp metroya, otobüse binip her gün avm park kafe kütüphane neredeyse her yere gittim arkadaş da yoktu yanımda. Kendi kendime gezer eğlenir gelirdim. Avm de bebek arabası veriyorlar diye bebek arabası da taşımıyordum. Gidip danışmadan alıp bindiriyordum. Eve dönerken yine kanguru
Hadi çocuğunun çok durmadığını düşünürsek sen önce mahalledeki yerlerden başla, sonra biraz daha uzağa derken alışırsınız ikiniz de

Kendisi cocuga bakarken ben bulasik yikiyorum bazen firinda balik vs yapinca firin falan da batiyor daha uzun kaliyorum mutfakta, cocugu alir gelir bakalim annenin isi bitmis mi diye
Cocuk uyuyunca girerim
Bazen evdeki isleri bile cocuk uyuyunca yaparim mesela ütü, cocuk zor uyuyor 22.30u buluyor uyumasi
O uyur ben ütü yaparim sonra dus alirim saat 1 olur cocuk tekrar uyanir emzir yatir derken saat 2 olur tekrar 4.30 gibi uyanir uyuturum sabah da 7de uyanir ben zombi gibi oluyorum tabi hicbir seye halim kalmiyor
Ay allah yardımcın olsun, 4 seneye rahatlarsın diyip bi umut ışığı yakayım sana

Cocuk uyuyunca girerim
E tamam işte adam.sana şöyle demedi mi?
azcik cikip birkac mahalleden arkadasimi da gormeyeyim mi dedi
Herkes evli ama hep disarlardalar dedi
Eee, "ben insan değil miyim? Sen nasıl bunaldiysan çocuksuz birkaç saate ihtiyacın varsa ben 7/24 evdeyim, daha çok ihtiyacim var" de
Su cocuk bakmayan babalardan nefret ediyorum ama en büyük sebebi de babaya hiç bir sorumluluk vermeyen anneleri
Bebek daha doğar doğmaz bir kadın ordusu (ya da koruma içgüdüsü ile kaplan kesilen anne) sarıyor çocuğun etrafını, baba el gibi sıfır sorumluluk duruyor. Hatta bazen 'sabah isi var,uyksuz kalmasin' bahanesiyle odadan taşınıyor. Bir süre sonra da anne, "neden hic çocukla hiç ilgilenmiyorsun" diye kırılıyor.
E neden acaba?
Sen annesiysen o da babası. Sen yanındayken sorumluluk almak istemiyor. Cocugu da susturamiyor çünkü tanımıyor. Adama alan yaratmamissiniz ki çocuğu tanisin huyunu suyunu bilsin. Sanki annenin cocuguymus gibi.
Sırf bu yüzden çevresinde bir kadın olmadan birkaç saat durmasi lazım bence kendi öz çocuğuyla. Zamanla aralarında daha güzel bir bağ olur çünkü insan emek verdiği seye daha çok kıymet verir.
Benim babam teee 33-35 sene önce alabildiği tüm sorumluluğu alırdı haftada 6 gün ve bedensel kuvvet gerektiren bir işte çalışmasına rağmen. Sonuç olarak güçlü bağlara sahip olduk. Bu ablamın da benim de erkek seçimimize bile yansıdı, cocuk annenindir tarzını benimseyecek adamlar ilgimizi dahi çekmez. Eniştem bebeklikten itibaren (ki şimdi koca dana) haftasonu erkenden cocugu alır evden çıkar ki yazık annesi bari haftasonu deliksiz uyusun diye.
Yani aslında babanın çocuğun hayatında aktif olması pek çok seyi etkiliyor.
Bir yerden başla.
Babanın cocukla daha çok basbasa zaman geçirmesi ve sorumluluk alması beraber karı koca yeni sohbet konulari da demek ayrıca 😇
Bence çocuğu bırak, kaç
Sana da iyi gelecek. Ayrıca Allah korusun başına bir şey gelse birkaç gün hastanede kalsan vs çocuğunu susturmayı bile bilmeyen ve hatta cocugu tanımayan baba ne yapacak?

Hatan var çıkmamakla daha da büyür bu durum
Kanguru diye bişey var çocuğun biraz ağırmış ama gene de taşınır onunla
Ben ankarada oturuyodum bebeğim 3-4 aylıktan itibaren (bahar da gelmişti) kanguruya bağlayıp metroya, otobüse binip her gün avm park kafe kütüphane neredeyse her yere gittim arkadaş da yoktu yanımda. Kendi kendime gezer eğlenir gelirdim. Avm de bebek arabası veriyorlar diye bebek arabası da taşımıyordum. Gidip danışmadan alıp bindiriyordum. Eve dönerken yine kanguru
Hadi çocuğunun çok durmadığını düşünürsek sen önce mahalledeki yerlerden başla, sonra biraz daha uzağa derken alışırsınız ikiniz de
3 4 kez denedim market olayini
Alarm gibi agladi eve nasil dondum bilmiyorum yokus cikiliyor bi elimde bebek bi elimle arabayi suruyorum mahvoldum

3 4 kez denedim market olayini
Alarm gibi agladi eve nasil dondum bilmiyorum yokus cikiliyor bi elimde bebek bi elimle arabayi suruyorum mahvoldum
O zaman kocana bırakıp gitceksin bi yerlere
Mesela adam haftada 1 arkadaşıyla çıkıyosa sen de çık ertesi gün
Ya da haftasonu
emiyorsa süt bırakırsın
Yoksa ek gıda mama falan versin işte
Kocaman bebek olmuş artık bakması da daha kolay
sen bırakmazsan o kendiliğinden istekli olmaz ki

O zaman kocana bırakıp gitceksin bi yerlere
Mesela adam haftada 1 arkadaşıyla çıkıyosa sen de çık ertesi gün
Ya da haftasonu
emiyorsa süt bırakırsın
Yoksa ek gıda mama falan versin işte
Kocaman bebek olmuş artık bakması da daha kolay
sen bırakmazsan o kendiliğinden istekli olmaz ki
E tamam işte adam.sana şöyle demedi mi?

Eee, "ben insan değil miyim? Sen nasıl bunaldiysan çocuksuz birkaç saate ihtiyacın varsa ben 7/24 evdeyim, daha çok ihtiyacim var" de
Su cocuk bakmayan babalardan nefret ediyorum ama en büyük sebebi de babaya hiç bir sorumluluk vermeyen anneleri
Bebek daha doğar doğmaz bir kadın ordusu (ya da koruma içgüdüsü ile kaplan kesilen anne) sarıyor çocuğun etrafını, baba el gibi sıfır sorumluluk duruyor. Hatta bazen 'sabah isi var,uyksuz kalmasin' bahanesiyle odadan taşınıyor. Bir süre sonra da anne, "neden hic çocukla hiç ilgilenmiyorsun" diye kırılıyor.
E neden acaba?
Sen annesiysen o da babası. Sen yanındayken sorumluluk almak istemiyor. Cocugu da susturamiyor çünkü tanımıyor. Adama alan yaratmamissiniz ki çocuğu tanisin huyunu suyunu bilsin. Sanki annenin cocuguymus gibi.
Sırf bu yüzden çevresinde bir kadın olmadan birkaç saat durmasi lazım bence kendi öz çocuğuyla. Zamanla aralarında daha güzel bir bağ olur çünkü insan emek verdiği seye daha çok kıymet verir.
Benim babam teee 33-35 sene önce alabildiği tüm sorumluluğu alırdı haftada 6 gün ve bedensel kuvvet gerektiren bir işte çalışmasına rağmen. Sonuç olarak güçlü bağlara sahip olduk. Bu ablamın da benim de erkek seçimimize bile yansıdı, cocuk annenindir tarzını benimseyecek adamlar ilgimizi dahi çekmez. Eniştem bebeklikten itibaren (ki şimdi koca dana) haftasonu erkenden cocugu alır evden çıkar ki yazık annesi bari haftasonu deliksiz uyusun diye.
Yani aslında babanın çocuğun hayatında aktif olması pek çok seyi etkiliyor.
Bir yerden başla.
Babanın cocukla daha çok basbasa zaman geçirmesi ve sorumluluk alması beraber karı koca yeni sohbet konulari da demek ayrıca 😇
Bence çocuğu bırak, kaç
Sana da iyi gelecek. Ayrıca Allah korusun başına bir şey gelse birkaç gün hastanede kalsan vs çocuğunu susturmayı bile bilmeyen ve hatta cocugu tanımayan baba ne yapacak?
Tesekkur ederim bende bu dusuncedeyim ama esime desem cocuga bak ben biraz gezeyim geleyim saka mi der 🥴
Gecen markete gittik bebisle, birseyi unutmusuz gidip alayim dedim yarim saate gelirsin dimi diye benimle pazarlik yapiyor 🤷‍♀️
Aslinda en basindan beri sorumluluk verdim
Esim benim yerime lohusalik da yasadi o ayri bi konuydu zaten
Annem kaliyordu benle, esim gelir yemegini yer takilir arada odaya gelip altina baktiniz mi cok uyutmaya calismayin cok sallamayin yok muzik acin muzikle uyusun vs cok karisirdi cenesiyle
Fittirdim saglam bi kavga ettim anneme sen git dinlen biraz dedim annem evine dondu ikimiz baktik yeri geldi ac kaldik uykusuz kaldik anlasin zorlugu diye bunu ona denettirdim
Ailesi de bu donemde pislik yapinca cok darlanarak geldim bugunlere, onlar icin de cok kez tartistik
Belkide bu yuzden boyle bunaldim disari cikicam vs demeleri beni gicik ediyor

Tesekkur ederim bende bu dusuncedeyim ama esime desem cocuga bak ben biraz gezeyim geleyim saka mi der 🥴
Gecen markete gittik bebisle, birseyi unutmusuz gidip alayim dedim yarim saate gelirsin dimi diye benimle pazarlik yapiyor 🤷‍♀️
Aslinda en basindan beri sorumluluk verdim
Esim benim yerime lohusalik da yasadi o ayri bi konuydu zaten
Annem kaliyordu benle, esim gelir yemegini yer takilir arada odaya gelip altina baktiniz mi cok uyutmaya calismayin cok sallamayin yok muzik acin muzikle uyusun vs cok karisirdi cenesiyle
Fittirdim saglam bi kavga ettim anneme sen git dinlen biraz dedim annem evine dondu ikimiz baktik yeri geldi ac kaldik uykusuz kaldik anlasin zorlugu diye bunu ona denettirdim
Ailesi de bu donemde pislik yapinca cok darlanarak geldim bugunlere, onlar icin de cok kez tartistik
Belkide bu yuzden boyle bunaldim disari cikicam vs demeleri beni gicik ediyor
Böyle böyle öğrenecek işte
Bu işin sonu yok ki, şimdi bebek, anneye muhtaç
Sonra yürüyecek en tehlikeli zamanları, baba korkacak tek durmaya
Biraz daha büyüyünce zaten alışmamış adam hep mizmizlik edecek. Benim kkda sık andığım Bir arkadaşımın kocası var. Kız, çocukla bababsi evdeyken bir saatligine bize bile gelemiyor, dışarıda işi varsa halledemiyor. Babaanne de anneanne de ayni sokakta, adam "giderken annene birak" diyor, arkadaşım bırakıyor. Cocugu da okul çağında, sakin bir cocuk. Ama Adam çocukla yetişkin olmadan aynı ortamda asla bulunmuyor
Çocukla bağı da sıfır. Adam gelince cocuk merak edip kapıya bile gitmez, umrunda bile olmaz

Böyle böyle öğrenecek işte
Bu işin sonu yok ki, şimdi bebek, anneye muhtaç
Sonra yürüyecek en tehlikeli zamanları, baba korkacak tek durmaya
Biraz daha büyüyünce zaten alışmamış adam hep mizmizlik edecek. Benim kkda sık andığım Bir arkadaşımın kocası var. Kız, çocukla bababsi evdeyken bir saatligine bize bile gelemiyor, dışarıda işi varsa halledemiyor. Babaanne de anneanne de ayni sokakta, adam "giderken annene birak" diyor, arkadaşım bırakıyor. Cocugu da okul çağında, sakin bir cocuk. Ama Adam çocukla yetişkin olmadan aynı ortamda asla bulunmuyor
Çocukla bağı da sıfır. Adam gelince cocuk merak edip kapıya bile gitmez, umrunda bile olmaz
Himm o da baska bi boyutmus🙄

Himm o da baska bi boyutmus🙄
Yoo cok başka bir boyut değil aslında. Bebekken çocukla zaman geçirmekten kaçınan babaların büyüyünce başına taş düşmüyor, bir anda evlatlarıyla ilgilenir olmuyorlar. Çocuklarını susturmayı bilmeyen, basbasa zaman geçirmemiş tonla baba var. Muhtemelen 90lar çocuğusunuz. Çevrenizde sıfır sorumluluk, Asla çocuğuyla oynamayan / karisi baba evinden getirmiş gibi davranan babalar yok muydu arkadas/akraba çevrenizde?
Ülkemiz böyle adamlarla dolu. Sizin kocaniz da onlardan biri olma yolunda ilerliyor bence.
Benim tanıdığım ilgili babaların hepsi bebeği küçükken de sorumluluk alırdı,
Çevremdeki ilgisiz (oyuncak alma, MC donaldsa goturme, para verme Benim için ilgi degil) babaların hepsi bebeği daha çok küçükken de sorumluluk almazdi
Görünen köy kılavuz istemez

Yoo cok başka bir boyut değil aslında. Bebekken çocukla zaman geçirmekten kaçınan babaların büyüyünce başına taş düşmüyor, bir anda evlatlarıyla ilgilenir olmuyorlar. Çocuklarını susturmayı bilmeyen, basbasa zaman geçirmemiş tonla baba var. Muhtemelen 90lar çocuğusunuz. Çevrenizde sıfır sorumluluk, Asla çocuğuyla oynamayan / karisi baba evinden getirmiş gibi davranan babalar yok muydu arkadas/akraba çevrenizde?
Ülkemiz böyle adamlarla dolu. Sizin kocaniz da onlardan biri olma yolunda ilerliyor bence.
Benim tanıdığım ilgili babaların hepsi bebeği küçükken de sorumluluk alırdı,
Çevremdeki ilgisiz (oyuncak alma, MC donaldsa goturme, para verme Benim için ilgi degil) babaların hepsi bebeği daha çok küçükken de sorumluluk almazdi
Görünen köy kılavuz istemez
Yani vakit geciriyor yeri geliyor 2 saat boyunca oyunlar oynuyor altini degistiriyor banyo yaptiriyor aslinda ilgisiz degil ama bunlari yaparken benim evde olmama olayim ona gore degil iste
Sen cik gez ben bakayim demez, anca pazara markete gideceksem o sekilde
Dedigin gibi biraz da cevre faktoru, babasi cok ilgisiz ilgiyi hep anneden gormus biri
Ev islerine bile elini surmezdi hic, kavga ede ede yontabildim bu evreye kadar
Annesi bir bardak kaldirtmamis ve bunla ovunen birisiydi
Ben ise kendi cocuguma herseyi yapmasi gerektigini ogreticem belki ilerde gelinimden hayir duasi alirim 😏

Yani vakit geciriyor yeri geliyor 2 saat boyunca oyunlar oynuyor altini degistiriyor banyo yaptiriyor aslinda ilgisiz degil ama bunlari yaparken benim evde olmama olayim ona gore degil iste
Sen cik gez ben bakayim demez, anca pazara markete gideceksem o sekilde
Dedigin gibi biraz da cevre faktoru, babasi cok ilgisiz ilgiyi hep anneden gormus biri
Ev islerine bile elini surmezdi hic, kavga ede ede yontabildim bu evreye kadar
Annesi bir bardak kaldirtmamis ve bunla ovunen birisiydi
Ben ise kendi cocuguma herseyi yapmasi gerektigini ogreticem belki ilerde gelinimden hayir duasi alirim 😏
Mayası da kötü yani 😒
Yüz sene kalsa kendi aklına gelmez. Acil eylem planına al bence sen bu olayı
hatta biraz büyüyünce bir sorumluluğu komple ona ver. Atıyorum jimnastik kursu için görüşmelere gitmek, haftasonu sabah bırakıp oralarda oyalanip iki saat sonra almak gibi.
Yoksa hem seninle mukayese edince yüzde beşlik bir bakim verir hem çevresinde bunu bile görmeden büyüdüğü için kendini iyi baba sanir, gururlanir

Mayası da kötü yani 😒
Yüz sene kalsa kendi aklına gelmez. Acil eylem planına al bence sen bu olayı
hatta biraz büyüyünce bir sorumluluğu komple ona ver. Atıyorum jimnastik kursu için görüşmelere gitmek, haftasonu sabah bırakıp oralarda oyalanip iki saat sonra almak gibi.
Yoksa hem seninle mukayese edince yüzde beşlik bir bakim verir hem çevresinde bunu bile görmeden büyüdüğü için kendini iyi baba sanir, gururlanir
Ay evet bana diyor ki evli cocuklu arkadaslarim carsida kahvede takiliyorlar ben niye gidemiyorum diyor
Dedim esleri de evde oturup onlari beklemiyor ama cikip geziyorlar birkaci tiktokcu zaten
Sende cik gez diyor
Dedm cocukla nereyi gezicem durmuyor goruyorsun
Cocuga sen bak gezeyim desem hemen suratini asar oturur tamam gitmiyorum evdeyim der malesef mayasi bozuk anasigilde birsey olsa oturup konusalim demezler hemen kuserler
Nefret edilesi😒

Ay evet bana diyor ki evli cocuklu arkadaslarim carsida kahvede takiliyorlar ben niye gidemiyorum diyor
Dedim esleri de evde oturup onlari beklemiyor ama cikip geziyorlar birkaci tiktokcu zaten
Sende cik gez diyor
Dedm cocukla nereyi gezicem durmuyor goruyorsun
Cocuga sen bak gezeyim desem hemen suratini asar oturur tamam gitmiyorum evdeyim der malesef mayasi bozuk anasigilde birsey olsa oturup konusalim demezler hemen kuserler
Nefret edilesi😒
Iyyy
Bosver, kendi çocuğuna iki saat sen bak dedin diye küsecekse gitsin küssün . Sen en çok desteğe ihtiyacın olduğu , eve gelse de tuvalete girsem diye düşündüğün şu dönemde onun hiç sorumluluk almadığı halde bunaldim demesine, çıkacam gezecem demesine kusmedin ama o "tamam, haftada bir sen çık haftada bir de sen bebeğe bak ben cikayim" lafına küsecek.
Deli midir nedir, insan kimleri örnek almış, bu eviyle işi olmayan kıraathane tayfayı örnek alıyor. Onlarla takıla takıla onlara benzemez inşallah
Allah sana sabır versin, ne diyim

Iyyy
Bosver, kendi çocuğuna iki saat sen bak dedin diye küsecekse gitsin küssün . Sen en çok desteğe ihtiyacın olduğu , eve gelse de tuvalete girsem diye düşündüğün şu dönemde onun hiç sorumluluk almadığı halde bunaldim demesine, çıkacam gezecem demesine kusmedin ama o "tamam, haftada bir sen çık haftada bir de sen bebeğe bak ben cikayim" lafına küsecek.
Deli midir nedir, insan kimleri örnek almış, bu eviyle işi olmayan kıraathane tayfayı örnek alıyor. Onlarla takıla takıla onlara benzemez inşallah
Allah sana sabır versin, ne diyim
Sagolasin Yengenc 🥲

Kocanız da tam sinir bozan bir tipmiş. İnsan kendi çocuğuyla aynı evde tek kalmaya korkar mı? Haftada bir de siz gidin şehir merkezine avmde tek başınıza bir kahve için gezin gerekirse ama bu rutini ona öğretin. Yoksa ömür boyu çocuk size kalır.
Ben her zaman babasına zorla bırakıp bir hava alırdım. Buna zorla alıştırdım. Şimdi kendisi akşam geç geleceksem uyutur. Neden? Çünkü bebekken sorumluluk veriyordum.
Yanlış yapıyorsunuz. Arkadaşınız yoksa bile çıkın bir saat kitap okuyun bir cafede ama babası bebeğe tek baksın.

Kocanız da tam sinir bozan bir tipmiş. İnsan kendi çocuğuyla aynı evde tek kalmaya korkar mı? Haftada bir de siz gidin şehir merkezine avmde tek başınıza bir kahve için gezin gerekirse ama bu rutini ona öğretin. Yoksa ömür boyu çocuk size kalır.
Ben her zaman babasına zorla bırakıp bir hava alırdım. Buna zorla alıştırdım. Şimdi kendisi akşam geç geleceksem uyutur. Neden? Çünkü bebekken sorumluluk veriyordum.
Yanlış yapıyorsunuz. Arkadaşınız yoksa bile çıkın bir saat kitap okuyun bir cafede ama babası bebeğe tek baksın.
Simdi yazdim sordum kendisine
sen arada cik arkadaslarinla ama arada da 2 saat cocuga bak ben bi avm gezeyim olur mu dedim
Olur dedi😀

X