Daha yolun basindayim diyordum diyordum....bakin ne oldu

Kizgin cicek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2020
942
2.715
Belki taniyanlar olacaktir bilenler vardir. Bilgilerimin hepsi dogru olmayabilir yasimi sadece size cok genc olarak soylemeliyim. Bildiginiz genc yani. Evliyim uzun sureli. Tam bebek dusunecegim zamana gelmistim. Buyuk abdestin surekli degisiklik gostermesinden ve kilo alamama sikayetiyle doktora gittim. Uc senedir yaklasik kan aliniuor veriliyor gaitadan ornekler aliniyor yani kolonoskopi haric herseye bakiliyor yasim genc oldugu icin kolonoskopi hep erteleniyor bisey yoktur diyerek. En son dayanamiyorum agrim falanda yok yani tek derdim kilo almak cunku yedgim oldugu gibi gidiyor. En son kolonoskopi yapildi ve malesef kalin bagirsakta polipler var birden cok cok fazla. Iki tanesi kolonoskpiyle alindi bakildi temiz. Acilen bunlarin cerrahi operasyonla alinmasi gerek cunku ailede en az 6 kanser hastasi var ayni sebepten. Inanilmaz genetik. Ama bana kimse konduramiyor tabi herkes feryat figan. Geri kalan 50 yas ustu. Ama bama millet tabi daha uzuldu. Velhalsil birkac ay once buyuk ve agir bir ameliyat oldum kalin bagirsak nerdeyse tamamen alin cok kucuk kisim kaldi. Ve bir tane polip kaldi sdece. Oda bir kac ay sonra kolonoskpiyle alinacak.annem babam bebek gibi bakiyor.yemem icmem ilaclarim duzenli. Ama benim aklimda hep suphe. Bu kaar genetikken bu yine uremezmi bu ameliyatta yuzde sekseni alindi ama ben simdi yediklerime cok dikkat etsemde saglikli yasasamda yinelemezmi. Bir bebegim olsa 9 ay karnimda tasisam acaba suan zaman kaybediyormuym diye dusunmezmiyim. Kemoterapi gormeyecegim dr. Bu araa gecen hafta patoloji sonucu cikiyor alinan poliplerden 2 tanesi kansere cevirmis. Yikidlim orda. Yani o ana kadar hep inancim vardi oldum bitti. Dr. Korkma tedavi gormeyeceksin dedi ben o bolgeyi kestim aldim attim dedi. Sadece 1 tane kaldi kolonoskopiyle alacagim. Zaten arrik bagirsagin yok ginbi azicik dedi onuda surekli gozetimde tutacagim dedi. Harika bir doktora denk geldim. Hayirli bir saate denk geldim. Oyle dualar toplandiki binlerce. Oyle insanlar sevenlerim sevmeyenlerim dost dusman akraba yigildi herkes oyle dualar edildi. Ama ben korkularimda yasiyorum cunku cok agir cok aci gecti ameliyayimda cok agladim.varmi basina gelen hani tecrubesi olan
Kizlar yataga dusunce anladim.stres sorun sikinti bunlar cok bos. Yani evet uzulmeden gecemiyoruz insaniz ama o agrilari o avilari artik cekmek istemiyorim Allah kimseye hastalik vermesin herkese sifa versin.

Öncelikle geçmiş olsun. Doktorunuza güvenin derim. Kolon kanserini yenen çok fazla insan var, imkansız değil. Siz umutlu kalmaya devam edin, doktorunuzun izin verdiği ölçü de spor yapın, aktivite yapın. Hayatınızı canlı tutun. Zihniniz canlı olursa bedeniniz de canlı olacak çünkü.

Allah şifa versin stres yapma dr aldığını söylemiş sorunu ortadan kaldırmış yani dinlenmeye bak sık sık kontrol olursun dr önerilerine uyarsın canını sikma

Cok gecmis olsun. Hangi sehirdesiniz bilmiyorum ama sonuclarinizi bir baska doktora daha gostermenizi tavsiye ederim. Ozelden yazabilirim doktor ismini. Kolon kanserinde Turkiyedeki sayili doktorlardan biridir kendisi

Rabbim şifa versin

Çok geçmiş olsun.
stresten uzak durun, iyi beslenin, spor yapın.
bu 3 ü riski epey düşürüyo.
gerisi her an başımıza her şey gelebilir kadar riskli zaten.
trafik kazası geçirip de çok büyük acılar çekebiliriz. Ama bu ihtimale binaen hayatımızı bir köşeye çekilip yaşamıyoruz.

Hatırladığım sizseniz, boşanmayı düşündüğünüz bir eşiniz var. Önce yüklerinizden kurtulun, hayatınızdaki stresi azaltın. Kendinizi iyileştirin, şu psikolojiden kurtulun.
Anne olmak vs sonra düşünülecek şeyler.

Allah şifa versin
stresten uzak durum, bu düşüncelere yoğunlaşmamaya çalışın. Kendiniz için yapabileceğiniz en önemli şey bu diye düşünüyorum.

Canım benim Rabbim sana tekrarını yaşatmasın şifalar versin.. Hayırlısıyla sağlıklı bir bebek nasip etsin.. Doktorunuz güzel konuşmuş sizinle tehlikeli bir durum var gibi görünmüyor.. Allahın izniyle daha birşey olmaz.. Çok geçmiş olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…