Daha Az ile Daha Fazlası

bende dün eve gittik bulaşık mk temizdi onu boşalttım,pazardan kalan meyhane pilavının yanına çocukalr mantı istedi ondan yaptım hemen şipşak,çay kahve faslı uyku öyle bastırdı ki hiç bişey yapmadan uyudum
eve gidince hem yemek yapacak hem dünkü bulaşıkları toplicam :KK43:

Herkese selam
Maaşımı aldıktan sonra ödemelerimi yaptım . Bu ay hedefim kredi kartını hiç kullanmamak. Yıl sonuna kadar kart harcamalarımı azaltıp olabildiğince nakit harcamaya geçmek istiyorum. Bu hafta için haftasonundan yemek planlamamı yaptım . Gün gün hazırlayıp saklama kaplarına koydum. Yemek hazır olduğunda dışarıdan yemek yemeye ihtiyaç duymamış oluyoruz. Okul çıkışı oğlumun bateri kursu var. Onu beklerken ben de 1 saat unuttuğum sureleri ezberlemeye karar verdim . Ajandama ilk sureyi yazdım bakalım.

bende dün eve gittik bulaşık mk temizdi onu boşalttım,pazardan kalan meyhane pilavının yanına çocukalr mantı istedi ondan yaptım hemen şipşak,çay kahve faslı uyku öyle bastırdı ki hiç bişey yapmadan uyudum
eve gidince hem yemek yapacak hem dünkü bulaşıkları toplicam :KK43:
Bazen insan çok yorgun oluyor normal yani arada içimizdeki makina da arıza veriyor :duduk:
Herkese selam
Maaşımı aldıktan sonra ödemelerimi yaptım . Bu ay hedefim kredi kartını hiç kullanmamak. Yıl sonuna kadar kart harcamalarımı azaltıp olabildiğince nakit harcamaya geçmek istiyorum. Bu hafta için haftasonundan yemek planlamamı yaptım . Gün gün hazırlayıp saklama kaplarına koydum. Yemek hazır olduğunda dışarıdan yemek yemeye ihtiyaç duymamış oluyoruz. Okul çıkışı oğlumun bateri kursu var. Onu beklerken ben de 1 saat unuttuğum sureleri ezberlemeye karar verdim . Ajandama ilk sureyi yazdım bakalım.
Selamlar, hoşgeldiniz.
Yemekleri pişiripte mi saklama kabına koyuyorsunuz. Yoksa pişirmeden öğünlere göre malzemelerimi hazırlayıp koydunuz.
Birde uzun süreli nasıl muhafaza ediyorsunuz.

Günaydınlar Herkese :KK49:

Dün oğlum dışarda oynuyordu gittiğimde uykusu gelmişti eve getirdim. Uyuttum o uyurken üzerimi değişip yemeğimi yedim. Uyandı, Yakında havalar serin ve karanlık olacağı için tekrar indirdim aşağıya. Biraz daha babası, halası ve bir kaç arkadaşımızla da oynayıp yorulunca artık eve çıktık.
O oynadı biraz ben çamaşır topladım, çamaşır katladım. Sağda soldaki kirlileri topladım. Bugün için makineye renkli kirlileri hazırladım. Öğle aramda gittiğimde çalıştırıp akşam gittiğimde de asarım. Akşam yatmadan lavaboya girdiğimde, el yüz dişler sonrası lavabo içini ovdum cifle. Elim değmişken çamaşır makinası üzerini sildim düzenledim. Çamaşır makinesi deterjanlık vb yerleri sildim. Ordan mutfağa gittim, masa üzerinde atıştırmalıklar bir sürü tabaklarda idi, hepsini bir saklama kabına aldım ve işe getirdim. Elimin altında yerim diye. Bulaşıkları makineye kaldırdım.
Biten deterjan şişesi peynir ambalajı gibi şeyleri çöpe kaldırdım.
Oğlumun salonda çok fazla oyuncağı vardı birazını kaldırdım. Kalabalık olunca odaklanamıyor birde sağına soluna batıyor. Daha çok oynadıklarını bıraktım. Hem de ev ferahladı.
Minimalizm adına bir tane rimelim var onu atıcam sanırım kullandığımda gözüm ağrıyor. İçi de kurumuş gibi. Çekmece de boşa yer kaplıyor.
Keramika'dan 6 tane tabak almıştım. onları çıkartınca sevmediğim 2 tane tabağı ve 2 tane yağdanlığı ayırdım. Onlarıda annem kardeşime götürmek için ayıracak.
Annemin ayırdığı 1-2 tahta kaşık var bunları kullanması iyi değil dediği onları da kardeşime gönderirim.
E şimdi birde kardeşime hediye almam lazım. Doğum günü geçti uzakta yaşıyor.. annemler yanına giderken götürürler..
Yeğenime de Shkechers'den ayakkabı aldım okul hediyesi 2350 TL
Avanstan 7000 TL fon aldım birikime,
300 TL Smalı elanur bebeğe gönderdim kampanyası daha çok düşük..
Bekir bebekte kazandı.. 1euro1insan da aysima bebekte %92 oldu kampanyası. İnşallah fon getirisinden yine onlara da yardımlarımı yapmak istiyorum..

Merhabalar Herkese,

Dün öğlen erişte vardı evde onu yaptık yedik, akşama menü çıkarmadık yarım kalanları tamamladık.
Bu akşam için Pizza sipariş vermeye karar verdik. bayadır yememiştik özledik.
akşam bi tur çamaşır yıkadım astım. bulaşık makinesini çalıştırdım. Başka da hiçbir şey yapmadım desem yeridir :) Yedim içtim yattım..
İğnelerim gelmişti, akşam onları hastanede yaptırdım. Oğluma ilaç içirmk için şırınga kullanıyoruz. Şırıngada aldım 20 TL de o tuttu.
Sabah dışarı çıkarken de çöpleri attım.

Khalesinil Khalesinil önce bir liste hazırlıyorum. Mesela bu hafta
pazartesi tavuk ızgara - basmati pilav ,
salı taze fasülye- salata , kalan pilav
çarşamba fırında köfte patates - cacık
perşembe menemen ve kahvaltılıklar
cuma balık -salata
Tavukları haftasonu soslayıp saklama kabına aldım. Vakumlu olanlardan kullanıyorum. Soslu halde en fazla 2 gün bekletiyorum yine de. O yüzden genelde pazartesileri tavuk günü. Pilav ve taze fasülyeyi de haftasonundan pişirip yine saklama kaplarına vakumlayarak koyuyorum. Buzlukta her zaman yapılmış köfte tutuyoyorum. işten geldiğimde donuk halde fırın tepsisine sebzelerle birlikte atıp pişiriyorum. Balık gününde de temizlenmiş , kılçıkları alınmış bir şekilde alıyorum ki bana evde iş çıkmasın:) Taze yeşillikleri ben inanılmaz çürütüyorum . Bu yüzden metro markette satılan hazır doğranmış yeşilliklerden alıyorum . Bİze 2 paket 1 hafta gidiyor.
Haftasonu genelde ya dışarıda oluyoruz ya da yemekleri eşim yapıyor.

X