D dimer yüksekliği gebelikte acill

Ayrıca şunuda ekleyim bebekle ilgilenir yazmamışım, bebekle ilgili değil yani gebelikle alakalı değil. Plesanta problemi gebelik kaynaklı değil mi? Sizin yazdığınızdanda haberiniz yok. Gebelik kaynaklı hastalıklar vardır birde başka hastalıkların gebeliğe olumsuz etkileri vardır, bu ayrımıda uzman hekimler yapar.

Hayır ben sizin gibi süreç yaşamadım. Gayette perinatoloji doktoru ilgilendi.
İlaç dozlarımı ayarladı.
Hastane de ilk ignemi vurmadan çıkarmadılar.
Hayır dediğiniz gibi de ihmal asla yok.
Ben zaten %700 ölüm riskiyle gebelik geçirdim.
Sonlandırmayı teklif etti.
Ben her riski göze aldım.
Dediği her zorluğu da yaşadım.
Sizin sektörden olmanız benim yaşadıklarımı değiştirmez.
Ayrıca perinatoloji bölümü ne gitsin diye diretmiyorum ki.
İster gider ister gitmez isterse farklı bölüme gider…

Ben okuduğumu anlıyorum hiç kafanı takma.
Pardon da size ne gibi bi sorun oldu yaşadıklarım ve doktorun ilgisi sizin dediginiz gibi de asla değildi.
Sizin dediginiz gibi de süreç işlemedi.
Ve doktor cok iyi bir tedavi süreci uyguladı…

Tamam hanımefendi tıp dünyası sizin çektiğiniz sıkıntılara göre şekil alır, hasta yönlendirir. Binlerce vaka gördük ama siz biliyosunuz. Siz riski gebelik geçirmişsiniz işte bu yüzden perinatta kontrolleriniz olmuş neyi anlamıyorsunuz orasıda ayrı bi olay.
En basidinden pandemide bir sürü gebe covit geçirdi hepsi göğüs hastalıkları değerlendirmesi aldı, neden çünkü hamile kalınca corona riskin olmaz, corona olduğun için gebeliğin riske girer. Riske girdiğindede perinat takipli olur. En basit anlatımı bu.

Valla üzgünüm hanımefendicim.
Daha sonra kalp damar doktoruna gittim farklı bi nedenden dolayı.
Doktorun ilaç dozunu çok iyi ayarlamış iğne dozunu arttırıp ilaç dozuna çıkarmak istemiyorum dayan demisti.
Ben covit vs ile ilgili yorum yazmadım ki.
Senin dedigin gibi işlemedi süreç.

Karşımızda hamile sorun yaşayan bir kadın var. Perinatoloji ye gidebilir farkli bir branşa da.
Karar onun.
Kadın ne kadar zorlandığını yazmış. Herkes gibi bende tecrübemi yazdım.
Aklına yatmaz ise gitmez.
Aklına yatar ise gider.

Arkadaşlar! kadının burda derdi boyundan aşkın zaten. Tartışma yeri değil bence burası. Özelden devam edin isterseniz. Kadıncağız daha da stres olacak, işine yarayacak bir şey yazılsa dikkat etmeyecek belki.

Yahu kadın acilde zaten doktorlar gerekli görürse yönlendirirler doktorlardan iyi biliyosunuz her şeyi. Yazdıklarımı biraz bile anlasanız zaten bu yorumu yapmazsınız, konu sahibinin şikayetlerine bakarak branş doktor ilgileniyor zaten, acildeki hekimlerde salaktı çünkü perinata gidin demek yerine göğüs hastalıkları uzmanından onay istiyorlar.
Senin durumun “riskli gebelik”. Perinatoloji “yüksek riskli gebeliklerin” bakıldığı alan. Kafasına göre sıra alıp bakılan yer değil, “hekim” yönlendirmesi olan bir alan.

Ya siz gerçekten ilginçsiniz.
Hekimlere kim salak muamelesi çekti ayrıca.
İstediği yere gider, kendi karar verecek.
Kafasına göre nerede yazmışım bakılacağını.
Kadın dogum doktoru yönlendirir yazdım.
Ayrıca bana martaval okuma ben perinatoloji yeşil alanlıydım.
Bende iyi biliyorim neyin ne olduğunu.
Pardonda siz kimsiniz…. Git sinirini hastane duvarlarından çıkar.
Sizinle daha fazla yazışmak istemiyorum.

E tamam bende aynısını diyorum doktor yönlendirecek diye zaten? Yeşil alanda ne iş yapıyordunuz? Hiç perinatta çalıştınız mı ?

Haklısın donya, fakat burayı bir sürü kadın okuyor. Hamilelikte bu tip durumlar önemli şeyler. Di dimer+ nefes darlığını en çok pandemide gördük gebelerde ciddi oranda artış vardı. Akciğer, kalp, böbrek bu tip organlar ayrı uzmanlık gerektiren alanlar. Hamile birinin yanılıpta ihmale gelmesini vicdanen hiç istemem.

E tamam bende aynısını diyorum doktor yönlendirecek diye zaten? Yeşil alanda ne iş yapıyordunuz? Hiç perinatta çalıştınız mı ?
Ya senin okuyup anlamanda sorun var. Gercekten sorunlu bi insansın.
Seninle Allah uğraşsın ben uğraşmak istemiyorum.
Yeşil alan perinatoloji açılan hastalar nedir diye sor öğren, ben mi öğreticem sana deve dikeni.
Allah seninle aynı vardiyada çalışan insanlara sabır ihsan eylesin.
Ve sorunların çığ olmuş altında eziliyorsun galiba.
Seninle muhattap olmak istemiyorum.
Seninle muhattap olmak istemiyorum.

O kadar kendinden emin yazdın ki çalışan yada benzer bi yerden bi şey misin diye sordum ? Duanda döner dolaşır seni bulur, dilinden ne olduğun belli.
Benim vardiyamda çalışanlar yok benim ekibim var, bende sorumlularıyım, hepside çok sabırlıdır. Teşekkürler.

Allah seni bildiği gibi gerçekten yapsın.
Senin ekibin nasıl var, gerçi şaşırmamak lazım.
Perinatoloji yeşil alanlı hastayı, triaj alanı zannettin yeşil alanda ne iş yapıyorsun diyorsun evet çok biliyorsun maaşallah al sana bi boncuğu.
Burda fazla zaman harcadın acil gülü.
Ekibin sensiz kaldı…
Birde seninle muhattap olmak istemeyen insana hala cevap yazman çok duruşlu… Bravo…

Biraz daha iyiyim canım göğüs röntgeni çekildi emboli dışında başka bir şey olabilir mi diye temiz çıktı ilaçlı ultrasonda belli olurmuş emboli onu da önermem hamile olduğun için dedi radyasyonu fazlaymış kan sulandırıcı verip yolladı. bana akciğer gibi gelmiyor zaten hava verdiler ondan sonra biraz daha iyi oldum gece rahat uyudum sanırım burnum tıkanmıştı soğuk algınlığı gibi bir şey yaşadım herhalde zaten d dimer de bir önceki güne göre düşmüştü. ama ayağın falan şişerse acile gel dedi yine ciğere atıyormuş. Göğüs doktoru takip edecekmiş bi süre de kan değerlerime bakıp.

İyi çok geçmiş olsun. İnşallah hiçbir sorun olmaz bir daha

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…