D dimer yüksekliği gebelikte acill

Ben perinataloloji yüksek riskli gebelik geçirmiş bir kadın olarak.
Uzun uzun yazmayayım hayır dediğiniz gibi değil.
Perinatoloji riskli gebelik değerlendirir ama şuan konu sahibinin şikayeti bebek kaynaklı değil, nefes darlığı ve dimer şikayetleri var buda kardiyoji, göğüs hastalıkları gibi alanları ilgilendirir, doktor kons atar ilgili birime yönlenir. Nasılki gebelik şekerinde dahiliye bakıyorsa, göğüs ağrısı nefes darlığı vs ne ise ilgili branş doktoru bakar, tanı alırsa perinatta devam eder kontroller

Çok önceden çekilmişti nefes darlığı aşırı var evet zırhlı bir şeyle çekiceklermiş
Spo2 değeriniz kaç çıkıyo parmağınıza mandal gibi bir şey takarlar ölçüm için. Gerekli ise çektirceksiniz mecbur, muhtemelen şuan covitten şüphelendiler buzlu cam görüntüsü var mı diye bakacaklar

Gebelikte d dimer yüksek çıkar. Ben de yeni doğum yaptığımda nefes alamıyordum resmen, acilde baktılar yüksek çok korkuttular beni. Kendi doktorumu aradım ve gebelikte zaten d dimer’ın yükseldiğini diğer kan gazı bacak ultrasonu vs bir şey de çıkmamışsa ek şeylere hiç gerek yok dedi. İlaçlı tomografi yapacaklardı. Ben çıktım sonra. 10 gün sonra tekrar baktırdım değerim düşmüştü sıkıntım da yoktu şükür
Allah korusun niye ölesiniz kötüyü değil iyiyi düşünün. Sizde hiç psikolojik rahatsızlık var mı? Panik atak gibi?

Perinatoloji riskli gebelik değerlendirir ama şuan konu sahibinin şikayeti bebek kaynaklı değil, nefes darlığı ve dimer şikayetleri var buda kardiyoji, göğüs hastalıkları gibi alanları ilgilendirir, doktor kons atar ilgili birime yönlenir. Nasılki gebelik şekerinde dahiliye bakıyorsa, göğüs ağrısı nefes darlığı vs ne ise ilgili branş doktoru bakar, tanı alırsa perinatta devam eder kontroller
Hanımefendi yaşadıklarımı uzun uzun yazmak istemiyorum.
O zaman bana neden baktı.
Kalp damar cerrahisine ve hematolojiye mi yönlendirmesi gerekiyordu sizin mantığınıza göre…
Dediğiniz gibi değil.
Bebekle ilgilenir demeniz çok ilginç…
Plesenta problemi annenin hayatıyla ilgili bebekle değil neden anneyle ilgileniyor perinatoloji bölümü söylermisiniz…

Ayrıca konu sahibi istediği bölüme gidebilir.

Spo2 değeriniz kaç çıkıyo parmağınıza mandal gibi bir şey takarlar ölçüm için. Gerekli ise çektirceksiniz mecbur, muhtemelen şuan covitten şüphelendiler buzlu cam görüntüsü var mı diye bakacaklar
Ona bakmadım ya ama akciğerde pıhtı olabilir dediler göğüs doktoru onay verirse ben de imza verirsem çekiceklermiş

Gebelikte d dimer yüksek çıkar. Ben de yeni doğum yaptığımda nefes alamıyordum resmen, acilde baktılar yüksek çok korkuttular beni. Kendi doktorumu aradım ve gebelikte zaten d dimer’ın yükseldiğini diğer kan gazı bacak ultrasonu vs bir şey de çıkmamışsa ek şeylere hiç gerek yok dedi. İlaçlı tomografi yapacaklardı. Ben çıktım sonra. 10 gün sonra tekrar baktırdım değerim düşmüştü sıkıntım da yoktu şükür
Allah korusun niye ölesiniz kötüyü değil iyiyi düşünün. Sizde hiç psikolojik rahatsızlık var mı? Panik atak gibi?
Kan gazı birkaç tanesi bozuk çıkmış bacak ultrason ve gerekli görürlerse akciğer röntgeni çekicekler. Panik atak var mı bilmiyorum ama o yüzden bu halde değilim değerlerim kötü çıkmış zaten

Hanımefendi yaşadıklarımı uzun uzun yazmak istemiyorum.
O zaman bana neden baktı.
Kalp damar cerrahisine ve hematolojiye mi yönlendirmesi gerekiyordu sizin mantığınıza göre…
Dediğiniz gibi değil.
Bebekle ilgilenir demeniz çok ilginç…
Plesenta problemi annenin hayatıyla ilgili bebekle değil neden anneyle ilgileniyor perinatoloji bölümü söylermisiniz…

Ayrıca konu sahibi istediği bölüme gidebilir.
Bakmaz demiyorum iyi okumadınız sanırım, diğer uzman görüşleri alır yazdım siz riskli gebelik olduğunuz için takibiniz perinatta ilerlemiş zaten.
Ben sektördenim, kendi yaşadığınızdan yola çıkarak bu böyledir diyemezsiniz. Bacağınıza pıhtı attığında kardiyolojiye kons atmışlardır, atmadıysalarda ihmal vardır. Doktorlar kendi aralarında hastalarının bilgilerini kons. ettirir ve bilgi alışverişinde bulunurlar.
Ben sektörden olmayı geçtim preeklemsi geçirmiş biriyim, perinattan kontrollüyüm. Konu sahibi gibi didimer şikayetimde direk göğüs hastalıklarına yönlendirildim sonuca göre ilerlendi, sencesi bencesi olan bir şey değil. Perinat akciğer nasıl değerlendirebilir?
Bilip bilmeden konuşuyosunuz.

Benim tekrarlayan düşüklerim var bu testi hangi bölüm yapıyor
Bu test pıhtı işte emboli ihtimaline karşı yapılıyor. Gebelikle alakası yok aslında. Konu sahibi nefes darlığı yaşadığı için yapmışlar hemen. Çünkü emboli vakaları nefes darlığıyla başlar . Allah korusun tabi ki.

X