CYCLO PROGYNOVA kullananlar YARDIM LÜTFENNN

maysimirna

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2007
273
4
Selam arkadaşlar
yumurtalık tembelliğinden kaynaklı adet düzensizliği teşhisi kondu ve cyclo progynova adlı ilacı yazdı doktorum,ama çok fazla yanetkisi olduğunu duydum,kilo aldırıyormuş,baş ağrısı yapıyomuş ki zaten migrenimde var,bazı doktorlar bu ilacı kullanırken hormon alındığı için hamile kalmanın zararlı olabileceğini söylüyor,benim doktorum kalabilirsin dedi ama..
bilmiyorum kafam çok karıştı,zaten hormon ilacı olması bile insanı korkutuyor,bu ilacı daha önce kullananlar deneyimlerinizi yazabilirmisiniz,yanetkileri neler oldu,adeti düzenledimi gerçekten yada kullanırken hamile kalan varmı,nolur yardım edinnn

guzelım bende kullandım bu ılacı ve kullandıgım ay hamıle kaldım bana hıcbır yan etkısı olmadı.yanı her ılacın yan etkısı vardır ama bu yan etkıler senıde kapsıyacak dıye bısey yok bence bu kadar cok dusunme dr verdıyse vardır bı bıldıgı

Selam arkadaşlar
yumurtalık tembelliğinden kaynaklı adet düzensizliği teşhisi kondu ve cyclo progynova adlı ilacı yazdı doktorum,ama çok fazla yanetkisi olduğunu duydum,kilo aldırıyormuş,baş ağrısı yapıyomuş ki zaten migrenimde var,bazı doktorlar bu ilacı kullanırken hormon alındığı için hamile kalmanın zararlı olabileceğini söylüyor,benim doktorum kalabilirsin dedi ama..
bilmiyorum kafam çok karıştı,zaten hormon ilacı olması bile insanı korkutuyor,bu ilacı daha önce kullananlar deneyimlerinizi yazabilirmisiniz,yanetkileri neler oldu,adeti düzenledimi gerçekten yada kullanırken hamile kalan varmı,nolur yardım edinnn

canım bende gecen ay kullandım ve adet oldum...ben bu ılaçla hamıle kalınmasında sakıncalar olduyunu okudum internetden vede korunmalı ilişki oldu ama sonraddan öğrendimki hamile olunabılıyor dıye ama iş iden geçmişdi..

ama bu ilaçla ilgili araştırmalarımı sana söyleyim...ilaç yumurtlama olayı sağlamıyor...ama ılk aylarda yumurtlama olasılığı olabılıyor...düzenli kkulanıldığında yumurtlama olmuyormuş...bu ilacı kullanıp hamile kalan çok insanın yazılarını okudum...umarım sende hamile kalırsın....ü

ilaç bana pek bir yanetkisi olmadı ama 10 tanesınden sonra acaip göğüslerim acıdı o kadar başkada bir problemim olmadı..

inşallahh hamile kalırsın....:1hug:

ben tedavi görürken kullandım bu ilacıı doktorum bana bişey demedi korunmalısın fslan diye.adetim olmadı oyüzden verdi bana ama bilmiyorum

fikir ve deneyimlerini paylaşan arkadaşlarım çok teşekkürler,inş.kısa zamanda sağlıkla bebeklerinize kavuşursunuz,haklısın nurayahmet çok farklı görüşler var bende korkuyorum başlamaya,başka bu ilacı kullanan yokmu arkadaşlar,yardım edin,deneyimlerinizden faydalanmaya ihtiyacım varrrr

arkadaşlar 21 günlük ilaç bittikten sonra en geç 6 gün içinde adet görüyorsunuz sakın sıkıntı yapmayınn

kızlar bende aşılamadan sonra kullandım ama sadece beyzlarını kahverengini değil. östrojen den bahsetti bu ilaçla alakalı doktorum bir yanetkisi yoktur umarım ben hamileyim çünkü.

kızlar bende aşılamadan sonra kullandım ama sadece beyzlarını kahverengini değil. östrojen den bahsetti bu ilaçla alakalı doktorum bir yanetkisi yoktur umarım ben hamileyim çünkü.

merhaba sefil benim adetlerim düzelsin diye verdi doktor.bu ay oldum ama bakalım önümüzdeki ay olucakmı .birde sen aşılama olmuşsun hamile kaldınmı aşılamadan sonra vede nasıl zor bir işlemmi yazarsan sevinirim iyi akşamlar

arkadaslar herkese merhaba ben bu ılacı asagı yukarı 4 yıldır kullanıyorum kesınlıkle duzelmıyor bırsktıgınız zaman eskıye donuyorsunuz yan etkılerı evet malesef tuylenme yapıyor ama ne bıleyım ıcmek geek gıbı gelıyor bana
Allah herkese yardım etsın kucuk gıbı gorunse de buyuk bır problem aslında...

adet düzensizliği ve östrojen hormonumun düşük çıkmasından dolayı doktorum bu hafta bana da verdi bu haptan. korunun demedi, hatta bu ilaç hamile kalmanı kolaylaştırabilir dedi. ancak hamile kalırsan hemen bırak dedi. demek ki hamile kalmayı engelleyici veya bebeğe çok zarar verecek bir ilaç değil.

Merhaba, cycloprogynova doğum kontrol hapı değil sadece adet düzenler,ancak ilacı kullanırken gebe kalınması uygun olmaz, korunman gerekir. Bu ilaçlada kist geçmez ise kist ile ilgili bazı tetkikler yaptırmak gerekir. Akdeniz anemisi için eşinin test yaptırması ve akdeniz anemisi varlığını araştırmak gerekir. O da eğer hasta ise gebelikte size amniosentez yapmak gerekir. Hoşçakalın.

bunu başka bir sitede buldum...

merhaba canım
o bahsettiğin ilaç ve türevlerini 17 yıldır kullanıyorum. Bendeki problem doğuştan beynim uyarmadığı için adet göremiyorum çok uzun süre onu kullandım evet yan etkileri çok fazla, ama ben hamile kaldım ikiz doğurdum. Hala düzenleyici kullanıyorum ama şimdi yasmin kullanıyorum yan etkisi şu anda en az olan o imiş. Sürekli sende kullanmak zorunda isen smar tahlili yaptırmak zorundasın rahim ağzı kanseri çin kendini kontrol edeceksin. Sigara ama daha tehlikeli hormon ilaçlarının yan etkisi kanser riski çevresel faktörlerden arınmaya bak adetlerini düzenlemek için kullanmak zorundasın.

merhaba canım
o bahsettiğin ilaç ve türevlerini 17 yıldır kullanıyorum. Bendeki problem doğuştan beynim uyarmadığı için adet göremiyorum çok uzun süre onu kullandım evet yan etkileri çok fazla, ama ben hamile kaldım ikiz doğurdum. Hala düzenleyici kullanıyorum ama şimdi yasmin kullanıyorum yan etkisi şu anda en az olan o imiş. Sürekli sende kullanmak zorunda isen smar tahlili yaptırmak zorundasın rahim ağzı kanseri çin kendini kontrol edeceksin. Sigara ama daha tehlikeli hormon ilaçlarının yan etkisi kanser riski çevresel faktörlerden arınmaya bak adetlerini düzenlemek için kullanmak zorundasın.

canım, Allah bebişlerini sana bağışlasın. sen ilacı kullanırken mi hamile kaldın? bebeklerin üzerinde herhangi bir yan etkisi oldu mu? halen kullanıyormusun?

Dr. Kağan Kocatepe'nin sitesinde de tüp bebek için upraşan bir bayan kendisine bu ilacın verildiğini ve bir zararı olup olmayacağını sormuş.

Dr. bey de, bunun ön hazırlık olduğunu, gebelik oluştuğunda bebeğe zarar vermeyeceğini söylemiş. İnşallah öyledir.a.s.

merhaba canım

Bu ilaçı yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum daha onceleri başka ilaçlar kullandım aynı aybelde oldugu gibi ama ben evliyim henüz hamile değilim bu ilacın yan etkileri baş ağrısı yapıyor kişisine göre değişiyor demekki ama ben birazdan doktora gidiceğim çünkü geçen ay adetim normal değildi ve bu ay da olamadım test yaptım çıkmadı ben de ne olur ne olmaz sorun nedir diye gideceğim aybel sanada birşeyler sormak istiyorum mümkünmü acaba

selam xxnilxx, ben de yarın tekrar doktora gidince sorucam ama sende gidince sorarmısın, bu ilacı kullanırken hamile kalınırsa bebeğe zararı var mı? bana doktorum yok demişti ama yarın başka bir doktora daha sorucam. sende inşallah hamişsindir canım.a.s.

kızlar bende kullandım bi donem bu hapı benım de adetlerım duzensızdı sayesınde duzeldı ama esımın ılaclara karsı bı gıcıklıgı var ıceme nolur deyınce bıraktım... sonra bır gun komsumla konusurken aynı ılacı onun da kullandıgını evlendıklerınde 2 yıl cocuklarının olmadıgını ılacı 6 ay kullandıktan sonra hamıle kaldıgını soyledı daha sonraları ıkıncı bebegı ıstedıklerınde yıne aynı ılaca baslamıslar bu kez de 8.ayda gebe kalmıs

merhaba özlem, peki arkadaşın bu ilacı kullanırken mi hamile kalmış yoksa bir süre kullanıp bıraktıktan sonra mı?:uhm:

merhaba özlem, peki arkadaşın bu ilacı kullanırken mi hamile kalmış yoksa bir süre kullanıp bıraktıktan sonra mı?:uhm:

kullanırken canım...
aynı zamanda dr içerigınde progesteron da oldugu ıcın dusuk tehlıkesını de ortadan kaldırdıgını soylemıs

X