Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

Arkadaşlar bende bu konuda fikir belirteyim. Performans uygulaması Evet güzeldi ama sonuç listelerini hazırlama cezası sadece kaptanlarin başına patlıyordu hatırlarsanız kaldırma gerekcelerinden biriside buydu. Evet takım sonuncu oluyor Evet ortada bir ceza var üyeler biliyorlar vah vah tüh tüh çok üzüldük haftaya daha çok asilalimlar falan sonra cezayı kaptan çeksin 4 hafta sonuç listesini hazırlasın. Oylama kapanmış ama bende Akrep arkadaşıma katılıyorum. Eğer sonuncu olan takıma ceza verilecekse tüm takımı etkilemeli diye düşünüyorum.
Misal : bu hafta 0.30 un altindami kaldı takım ortalaması sonraki hafta yarışma dışı kalsın. 3 defa üst üste olursa takımın güncel üyeleri karne alamasin. Ceza tüm üyelere gelmiş olur. Örnekler cogaltilabilir lütfen ödül ve ceza düşünürken bütün takımı etkilemesi gerektiğini göz önünde bulunduralim.

Gogom birtanem mesajindan alinti yaparak birsey soylemek istiyorum
Arkadaslar buradan takim arkadaslarimizin haberi olsun bir zahmet okumalarini soyleyin
Oylama var ve cogumuzun bundan haberi olmuyor
Burasi bizim resmi gazetemiz oysa

Sevgili Takım Kaptanlarının Dikkatine !

2016 Eylül'de yapılan oylama ile Performans Uygulaması kaldırılmış , sonuç listeleri programı , takımlar arasında rutin sıralama ile yapılmaya başlanmıştır .

Performans Uygulamasının yeniden başlatılması , sonuç listelerini hazırlama görevinin ceza alan takım tarafından yapılması ; Oybirliği sağlanma şartı ile oylamaya sunulmuştur .

Not: Performans Uygulaması Nedir?

://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?threads/performans-uygulamasi-cuma-zayiflama-yarismasi.638656/

Performans Uygulaması Yeniden Başlasın mı ?

1.Takım ( Evet / Hayır )

2.Takım Hayır

3.Takım Evet

4.Takım ( Evet / Hayır )

5.Takım( Evet

6.Takım( Evet / Hayır )

7.Takım Evet

8.Takım( Evet / Hayır )

9.Takım Evet

10.Takım( Evet / Hayır )

14.Takım Evet

Evet gogocum söylediklerine sonuna kadar katılıyorum. Asıl ceza kaptanların oluyordu. Bir çok üye hala kendi yüzdesini bile hesaplayamazken sonuç listelerini mi hazırlayacak? Önerdiğin fikir çok hoşuma gitti ayrıca belki başka cezalar da düşünülebilir. Tüm takımı etkileyecek. Tabikiii ceza olsun arkadaslar ama caydırıcı nitelikte olmalı, sonuç listeleri hazırlama bizim takımda hiç bir zaman etkili olmadı malesefff. Çünkü ya ben yada yardımcım hazırladı.

Aslında sorun o listeleri hazırlama da değil. Takımdaki kötü giden gidişatın engellenmesi neticesinde bizlerde keyif alarak kiloları verelim. Cezaların tüm takım üyelerinin de haberi olarak verilmesi ve onları etkilemesi yönünde olmasını daha doğru buluyorum...

ceza kısmına sonuna kadar katılıyorum tüm takımı etkileyecek şekilde bir ceza ne olabilir ?2sarı kartta liste hazırlanıyordu 2sarı kartta yarışma dışı olabilir mi

ceza kısmına sonuna kadar katılıyorum tüm takımı etkileyecek şekilde bir ceza ne olabilir ?2sarı kartta liste hazırlanıyordu 2sarı kartta yarışma dışı olabilir mi
Olabilir evet 2 sarı kart 2 defa 0.30 un altında kalmak demek 2 sarı bir defa yarış dışı kalmak olsun. 1 sene içinde 3 kez yarış dışı kalan takımın güncel üyeleri karne alamasin. Ceza sistemi bu şekilde olabilir.
Ödül sistemi nasıl olmalı tam bir fikir çıkaramıyorum. Mesela bir birincilik bir beyaz kart desek nasıl olur. Yıl sonunda 6 beyaz kartı olan takım üyelerine Pro üyelik yüzde 50 indirimli olsa mesela nasıl olur.

ellerine sağlık bahar cım performans uygulamasının gelmesi de iyi olacak gerçekten etap raporundan sonra mı önce mi hazırlanacak ben hazırlayabilirim etap raporundan sonra
Yardım teklifin için teşekkürler kaptanım..
Oylama konusunu toparlayalım, konuşuruz bunun üzerinde.

Sonuç Listeleri hazır arkadaşlar ...

Dereceye giren tüm takımları ve Bireysel Derece alan arkadaşları kutluyorum
Ellerine sağlık kaptanım..

Bugüne kadar gördüğüm en güzel oylama mesajı olmuş, ellerine sağlık.
Editörlüğün de hayırlı olsun, kolaylıklar dilerim.

Yüküm önemli olsaydı bunca yıl bu iş devam etmezdi.. O sorun değil, zaten sağolsun sevgili toplight uygulamayı üstlenebileceğini belirtmiş.
Gelelim senin önerine..
Açıkçası, bir çok mesaj okudum, herkes rahatsızlığını dile getirmiş.
Kimse rahatsızlık duymasın.
Amaç yarışmanın ivme kazanması.
Bu durumda Ausencia dan bir zahmet mesajdaki oybirliği ibaresini oyçokluğu ile değiştirmesini rica edelim.

Sevgili gogo, hafta sonu olması sebebiyle olabilir ancak henüz akrep neden hayır oyu kullandığını belirtmemiş.
Eğer seninle aynı fikirde ise, bahsettiğiniz aksamanının sebebi siz, bütün kaptanlarsınız.

Çünkü; bu uygulamayı devreye sokarken, bu aksamanın olabileceğini düşünmüş, yükün sadece takım kaptanının omzuna binmemesi gerektiğini de sorgulamış ve yönteme detaylar eklemiştim. Ancak her nedense bu detaylar üzerinde tek bir kaptan bile durmadı bugüne kadar.

Lütfen aşağıdaki bölümü tekrar okuyunuz.. ve eğer ola ki performans uygulaması yeniden gündeme gelirse mutlaka ve mutlaka bu detaya uyulmasını sağlayınız.

https://www.kadinlarkulubu.com/foru...s-uygulamasi-cuma-zayiflama-yarismasi.638656/

Takım öncelikle savunmasını sunar, almış olduğu önlemi ve takım içinde uygulayacağı yaptırımı paylaşır. Ceza olarak da takip eden 4 hafta boyunca genel sıralama listesini yapar.
Performans uygulaması sonucunda ceza alan takımın kaptanı, performans dönemi olan son iki aylık sürede takımın başarısız olmasına sebep olan yarışmacıları tespit eder.
Bu yarışmacılardan en kötü durumda olan dört kişiyi seçer.
Takip eden 4 haftalık sonuç listelerini hazırlama cezasını bu kişilere verir.

Amma karışık her şey yahu..
Şimdi.. kendime not

1- Etap listesini aldım, rapor hazırlayacağım.
2- Yarın, problemli yeni üye kayıtları ile ilgili mesaj yazacağım.
3- Bireysel sıralama listesi hazırlayacağım
4- Bir sonraki analizler Nisan ayındaydı. Ancak Aralık analizlerini yapmadığım için eğer Nisana atarsam çok geniş bir dönemi kapsayacak ki bunun altından kalkabilmem olanaksız. Bu nedenle de bu hafta analizlere başlamam gerek.
5- Bi'ara da kendimi vururum.

.
Kolay gelsin

Ben yapilcak isleri anlamakta zorluk çekerken sana yaparken çok çok kolay gelsin cidden çok zor ve karışık duruyor

499. ETAP DEĞERLENDİRME RAPORU

KAYNAK: https://www.kadinlarkulubu.com/foru...sonuc-listeleri.153328/page-132#post-49612774
Kilo veren, vermek için gayret eden herkesi tebrik ediyorum.

GENEL

• Takım yönetim kadroları olarak Karar Defterindeki kurallara hakim olunuz.
  • Takım listelerinizde üyelerin nicklerini olduğu gibi yazmaya lütfen özen gösteriniz.
  • Yeni üyelerinizin yarışma geçmişini, gerek sonuç listeleri gerekse diskalifiye topiğinden araştırınız.

ETAP NOTLARI

3. TAKIM
Rastgele kontrol uygulamasında bu hafta kura 3 takıma isabet etti.
Tebrik ediyorum. Hata yok.

6. TAKIM
Mrv2855 ile ilgili olarak;
Bu isimde bir üyemiz yok. Bahsi geçen etapta 3. takımdan izne ayrılan üyemiz Mrv5534
Üyenin nicki mi değişti, siz mi yanlış yazdınız?

ETAP MEZUNLARI
7. Takımdan @Ausencia mezun oldu, tebrikler.
Mezuniyet sonrası dönüş yaptığından, ikinci kez karne hazırlanmamaktadır, bilginize.

ETAP BİRİNCİSİ
Yarışmamız 499. Etap birincisi; 9. Takımdan @dagyolu arkadaşımızdır.
Kendisini kutluyor ve başarısının sırrını paylaştığı için teşekkür ediyorum.

Ha bi'de aklıma gelmişken, etap raporunda birinci / mezun vs. arkadaşlarımıza etiketleme yapamıyorum maalesef.. daha önce de iletmiştim bu sorunu.
Sebebini anladım. Excelden sheet kopyalıyorum ve her ne hikmetse bu kopyala/yapıştır işlemi etiketleme hadisesini devre dışı bırakıyor. Bilginiz olsun.

Yazdıklarında haklısın sevgili bahar sonuna kadar. Evet kaptanlarin hatası yada eksiği diyelim bu duruma. Ama hayaller takım ve yarışma kurallarına uyan güzel diyet spor yapan verilen liste hazırlama Vs işleri zamanında yapan cici üyeler gerceklerse pek öyle değil. Çabalamak maalesef yeterli olmuyor geldiği gibi kaçan üyeler listede bikaç hafta kalıp kuralları sırf listeye girmek için kabul etmiş olup uygulama kısmında kaçan üyeler
Her takımda var bu kişiler ve sonuç ugrastigimizla kalıyoruz. Senin kadar sabırlı bir insanı bile bezdirdik gucendirdik malum ki kaptanlar olarak kuralları uygulamaya çabalamak ömrümüzü tüketiyor. Ilımlı olmaya çalışmak yoruyor kuralları tam uygulamaya çalışmak yoruyor.
Ya kuralları tam olarak uygulayalım az ve öz yarışmacı kalsın yada yorulmaya devam edelim.
Baya saçmaladım yeter bence.
He birde neye karar vereceksek oy çokluğu değil oy birligi olmalı diye düşünüyorum herkes gönüllü uygulasin çıkan kararı.
Kolay gelsin.
Ellerine sağlık.

6. TAKIM
Mrv2855 ile ilgili olarak;
Bu isimde bir üyemiz yok. Bahsi geçen etapta 3. takımdan izne ayrılan üyemiz Mrv5534
Üyenin nicki mi değişti, siz mi yanlış yazdınız?

evet özür dilerim , not aldığım halde tekrar kontrol edip eklemeyi ve üstelik hatırlatmayı unutmuşum. Sanırım ikinci kez ayrıldığında aynı ismi kullandığı hissine kapıldım.

Yarın oylamayı "oy çokluğu" şeklinde değiştirip açmadan ... gogo2405 revize edilmiş bir performans uygulamasına evet der mi ?
@akrep33 bahar uygulamaya geri dönelim derken , baharın yorulması dışında bir hayır deme sebebi sunacak mı ? Görelim derim ben .
Tüm kaptanların fikir birliği sağlanırsa , üç gün sonra yeni bir oylamaya gerek duyulmaz.
Net olmakta yarar var. Sonuçta ortada bir emek var .

Merhaba arkadaşlar,
Geçmiş dönem yanlış yeni üye kayıtlarını toparladım.

Sizden ricam, aynı etapta hata yapan takımların paylaşım alanında koordine sağlayarak, "tek bir sonuç listesini" hazırlamaları. İlgili listeyi, sonuç listelerine eklerken de üzerine büyük punto ile "geçmiş dönem liste düzeltmesi" notunu düşmeleri. Lütfen buna çok dikkat ediniz.

Analizlere başlayacağım için takım sıralamaları önemli olacak.

İşinizi bir ölçüde kolaylaştırmak için hataları etap bazında veriyorum:

490. ETAP

2. TAKIM:
490. etapta listeye aldığınız halde yanına açıklama yapmadığınız bir üye var:
nidah
bendeki bilgi: 4/2/11 de 70,2 kilo ile girmiş ve 306. etapta ayrılmış.
Aynı üye midir? Hedef kilosu vs nedir?

4. Takım
Burçak41
490. etapta yeni üye olarak listeye almışsınız.
bendeki bilgi: 16/1/16 da 53 kilo ile girmiş ve 455. etapta 51.4 ile izne ayrılmış.
Aynı üye midir?
Eğer öyle ise izinden dönen üyeye göre takm listenizi ve 490. etap listesini yeniden düzenlemelisiniz.

492. ETAP

2. Takım
pembedussler
492. etapta yeni üye olarak listeye almışsınız.
bendeki bilgi: 31/7/2016 ve 82.9 ile girmiş. 484. etaptayken ve 10. takımdayken
başka bir takıma transfer olmak istiyor notu yazılmış. Sonra kendisinden haber alınamamış. Bu durumda izinli olarak kabul edin ve izinden dönen üyeye göre takm listenizi ve 492. etap listesini yeniden düzenleyin.

6. Takım
lypsa
492. etapta yeni üye olarak listeye almışsınız.
bendeki bilgi: 4/1/13 de 95,7 kilo ile girmiş. 311. etapta izne ayrılmış.
Eğer öyle ise izinden dönen üyeye göre takm listenizi ve 492. etap listesini yeniden düzenlemelisiniz.

493. Etap

1. Takım
jun_misugi
493. etapta listenize yeni giriş yapmış. Ama hiçbir açıklama yok.

494. Etap

14. Takım
hedef52
494. etapta listenizde yeni üye olarak göstermişsiniz.
bendeki bilgi: 12/7/2013 de 68,50 ile giriş yapmış. 449. etapta izne ayrılmış.
Eğer öyle ise izinden dönen üyeye göre takm listenizi ve 494. etap listesini yeniden düzenlemelisiniz.

497. Etap
3. Takım
chentiq
497. etapta listenizde yeni üye olarak göstermişsiniz.
bendeki bilgi: 27/5/2011 de 64,8 ile giriş yapmış ve 307. etapta mezun olmuş.
Aynı üye midir?

Elinizi biraz çabuk tutun, analizler için bu işleri halletmenizi bekliyor olacağım. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
toplight kaptanım, geçmişe yönelik bu işlemlerin tamamlanmasını takip edip, tamamlanınca da beni etiketleyerek haber verirsen sevinirim. Paylaşım alanındaki mesajlara, direkt beni ilgilendirmedikten sonra zaman ayırmak istemiyorum.
Ve eğer gönlün varsa seni yardımcım olarak görmek isterim. Bu da açıkça çıkma teklifidir.

Dediğim gibi bütün üyeleri etkileyecek şekilde düzenleme yapabilirsek Evet derim tabi ki auscum. Hafta içi bütün kaptan arkadaşlar fikir belirtirse güzel olur
Hemen bakıyorum.

2016 Eylül'de yapılan oylama ile Performans Uygulaması kaldırılmış , sonuç listeleri programı , takımlar arasında rutin sıralama ile yapılmaya başlanmıştır .

Performans Uygulamasının yeniden başlatılması , sonuç listelerini hazırlama görevinin ceza alan takım tarafından yapılması ; Oybirliği sağlanma şartı ile oylamaya sunulmuştur .

://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?threads/performans-uygulamasi-cuma-zayiflama-yarismasi.638656/

1.Takım ( Evet / Hayır )

2.Takım Hayır

3.Takım Evet

4.Takım ( Evet / Hayır )

5.Takım( Evet

6.Takım( Evet / Hayır )

7.Takım Evet

8.Takım( Evet / Hayır )

9.Takım Evet

10.Takım Evet

14.Takım Evet

1.Takım ( Evet / Hayır )

2.Takım Hayır

3.Takım Evet

4.Takım ( Evet / Hayır )

5.Takım( Evet

6.Takım. Evet

7.Takım Evet

8.Takım( Evet / Hayır )

9.Takım Evet

10.Takım Evet

14.Takım Evet

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…