Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

Şimdi anladım gogocum, ellerine sağlık..
Anladığım özetle şu:
Üye takıma gelir. Geliş kilosu ve tarihi not alınır.
Birinci Cuma geçer.
İkinci Cuma üye tartılır. Bu kilo yarışmaya giriş kilosudur.
Üçüncü Cuma üye tartılır. Bu kilo güncel kilodur. Giriş kilosu ile güncel kilo arasındaki fark hesaplanır.
Bildirim listesine geliş kilo ve tarihi not düşülür.
Anlamış mıyım?:KK53:

Mevcut uygulamamız gogonun ilk örnekte verdiği şekilde tatlım.. Yani 3'e bölünüyor.
2 Aralık geldi.
5 Aralık - ilk Cuma / bugün sadece kilo bilgisi önemli. Çünkü listemizde onu kullanıcaz.
12 Aralık - ikinci Cuma yani deneme süresi 1 hafta oldu.
19 Aralık - üçüncü Cuma yani deneme süresi iki hafta oldu ve kaptan için uygunsa bildirim listesin girmeye hazır.
Deneme süresi toplamd iki hafta olduğu için de farkı üçe böldük.

Dediğim gibi mevcut uygulamamız bu şekilde.
Şimdi gogo daha farklı bir hesaplama öneriyor.
Aranızda oylaşırsınız artık.. :KK64:

gogo nun onerısınden ben sunu anladım canım
uye 2 aralıkta geldı ve ılk kılosu 98 bu kıloyu 5 aralıktakı ılk cuma bıldırım kılosu olarak kabul edip
12-19 aralıktakı kılo farkını alıp herhangı bı deneme haftasına bolme ıslemı yapmadan dırek lısteye dahıl etmıs olucaz
ılk cuma gunu kılo bıldırımıde lısteye not dusulucek sonucta uyemız takımda 3. cuma ya lısteye dahıl olacak
sadece 1 haftalık vermıs oldugu kılo yansıyacak boylelıkle lıste odemle atılan kılo yansımayıp takınım ortalaması yukselmeyecek
gıbı bı dusunce olustu bende
Bizim yeni üye 2 sinde 98 di 5 ine kadar kilo vermediği için yine 98 bildirdi kilosunu o yüzden öyle oldu. Yani diyorum ki uye ilk gelis kilosunu yazsin bunu listeye girdiğinde not alalım baharda notlarına yazsin üyenin verdiği kilo ziyan olmasın. Sonra listedeymis gibi 2 cuma bildirimde bulunsun 3. Cuma listeye alirsak önceki kilosundan hesaplayalim bölünme olmasın.
Son uyguladıgımız yöntemde üyenin 2 hafta takımda olması gerekiyor ve ilk cuma baslangıc kilosu olarak alınıp listeye girdigi cuma kilo farkı 2 ye bölünüyordu.

Gogo arkadasımız üyenin baslangıc kilosunu 2. Cuma alalım ve 3. Cuma listeye girsin, 1 haftalık süre içerisinde verdigi kilo baz alındıgından herhangi bir bölme işlemi yapılmasın diyor.

Ne zaman geldi, kaç haftaya bölünecekti soruları ile kaptanları ve Sweet arkadasımızı ugrastırmayacak pratik bir öneri. Üyenin ilk kilosu da editörümüz tarafından bireysel listeye aksettirilecegine göre haksızlık olmayacak.
Evet sanırım en güzel açıklama budur Honey_ball ciim ağzın bal yesin gayet guzel aciklamissin.

Doğru tatlım.. gogonun önerisi tam olarak bu şekilde..
Benim sana anlattığım da mevcut olan uygulamamız..

Yanmak az gelir.. Devreler rahmetlik oldu bende..

:KK70::KK70::KK70:
Hay çok yaşa e mi.. koparttın beni..
iyi oldu.. ihtiyacım vardı..

:KK70::KK70:ben coktan koptum canımda toparlanmaya calısıyorum:KK70::KK70:
Bugün tatil günüm.. Güneş de açtı.. Vadiye gidiyorum yürüyüşe..
Püsküüt'e söyler misiniz etap raporunu hazırlasın.. :KK70:
ıyı gezmeler canım bende kactıgım dersın basına tıpış tıpış gıdıyorum:KK70::KK70:
Bizim yeni üye 2 sinde 98 di 5 ine kadar kilo vermediği için yine 98 bildirdi kilosunu o yüzden öyle oldu. Yani diyorum ki uye ilk gelis kilosunu yazsin bunu listeye girdiğinde not alalım baharda notlarına yazsin üyenin verdiği kilo ziyan olmasın. Sonra listedeymis gibi 2 cuma bildirimde bulunsun 3. Cuma listeye alirsak önceki kilosundan hesaplayalim bölünme olmasın.

Evet sanırım en güzel açıklama budur Honey_ball ciim ağzın bal yesin gayet guzel aciklamissin.
onerne gore kaca bolunecektı derdı ortaya kalkıyor ve dolayısıyla karısıklıkta ortadan kalmıs olacak gayet guzel bı teklıf bence sanırım dıger arkadaslarda aynı seyı dusunecektıro_O

Perşembegogo2405, post: 38415024, member: 470856"]Katılıyorum arkadaşıma. Şöyle ki takima geldiği ilk cuma kilo bildirdi 79 diyelim sonraki cuma 78 diyelim 3.cuma 77 oldu listeye ekledik yeni üye olarak 78 den 77 yi cikarip normal yuzdeyi ekliycez. Bence bu konuda oylama olabilir.[/QUOTE]
Persembe 80
Ilk cuma yani ertesi gun yok
2.cuma 79
3.cuma 78
4.cuma 77

Elcin arkadasimizdaki hesabi bu ornege uyarladim.
Ilk hafta verilen kilo odem neyse çöpe attik gitti.kilosunu 2.cumadan başlatıp farki da 2ye bolmustum.ortada bir haksizlik yoktu.aksine kiloyu 2hafta oncesinden baslatip ortalamayı 3eboldurmek haksizlik oluyor.bugun bize yarin baskasina...
Bence de kilo bolunmesin.en azindan cuma gunku veya onceki cuma kilolarina daha kolay ulasabiliyoruz.

Son uyguladıgımız yöntemde üyenin 2 hafta takımda olması gerekiyor ve ilk cuma baslangıc kilosu olarak alınıp listeye girdigi cuma kilo farkı 2 ye bölünüyordu.

Gogo arkadasımız üyenin baslangıc kilosunu 2. Cuma alalım ve 3. Cuma listeye girsin, 1 haftalık süre içerisinde verdigi kilo baz alındıgından herhangi bir bölme işlemi yapılmasın diyor.

Ne zaman geldi, kaç haftaya bölünecekti soruları ile kaptanları ve Sweet arkadasımızı ugrastırmayacak pratik bir öneri. Üyenin ilk kilosu da editörümüz tarafından bireysel listeye aksettirilecegine göre haksızlık olmayacak.

Gayet açık ve net gogomuzun önerisini açıklamışsın teşekkürler honeycim :KK60:

Bugün tatil günüm.. Güneş de açtı.. Vadiye gidiyorum yürüyüşe..
Püsküüt'e söyler misiniz etap raporunu hazırlasın.. :KK70:

En güzelini yapmışsın Baharcım.Vefakar Püsküütümüz hazırlar etap raporunu :KK68: sen gününü güzel değerlendirmişsindir umarım:KK70:

Öncelikle kinayeli konuşmanız hakikaten üzücü
Üyenin bildirim yapıp yapmadığını siz takip etmelisiniz takdir edersiniz ki her takımın her sayfasını incelemem mümkün değil yeni üyenin profilinden takımdaki ilk mesaj tarihine ve bildirim günlerine bakıp kaydetmeye çalışıyorum.

Burada başlangıç kilosu geçmiyor :KK12:

Elçin arkadaşımız için yazdığım ise burada Hoppa Elçin arkadaşımız ilk cuma bildirim yapmadıysa takımda geçirmiş olduğu süre kısalmıyor .Şayet yarışmacı hangi cuma bildirim yaparsa o bildirim başlangıç kilosu olacak diye bir şey varsa o zaman ben yanlış anladım özür dilerim :KK52:

Kinaye niyetim yoktu.isminin gecme sebebi cabandan dolayi idi.

Konuyu ortaya atıp kaybolan kötü kaptan geldi :KK70::KK70:

Tam ben konuyu özetleyip yazmaya gelmiştim ki sevgili gogo' cum ve honeybal' cım tam da benim anlatmak istediğim şekilde olayı anlatıp içimde fırtınalar kopartan konuyu en ince ayrıntısına kadar anlatmışlar. :KK36:

Sonuç olarak ;

Bu mesaja aynen katılıyorum. :KK9:

Bölünme sorunu ortadan kalkacak, ilk haftaların ödemli sonuçları takımların ortalamalarına zirve yaptırmayacak ve bütün takımlarda tek uygulama olacağı için hiç bir üyeye haksızlık olmayacak. :KK66:

Sizleri meşgul ettiğim için üzgünüm. Hele ki Bahar' cım sana fazla mesai yaptırdığım için daha da bir üzgünüm. :KK61:

Ama anlatmak istediğimin anlaşılmış olduğu içinde çok mutluyum.

Hepinize teşekkürler :KK68:

Herkes anladı sanırım artık oylayalimmi :KK37:En Büyük TÜRKİYE
Örnek 1 bizim yaptığımız şekilde
Diyet1214 2 aralıkta takima gelmiş kilo 98
5 aralık kilo bildirimi 98
12 aralık kilo bildirimi 96.4
19 Aralık kilo bildirimi 93
Listede şu şekilde:
Diyet1214 ( / 98.0 / 93.0 / 5 / % 2.55) yeni üye hedef kilosu 65 kilosu 2'ye bölündü.

Örnek 2:
Oylamaya sunmak istediğim şuydu:
Listede şu şekilde olsun:

Diyet1214 ( / 96.4/93.0/3.4/% 3.53)yeni üye 2 aralik 98 kilo hedef kilosu 65

Bu şekilde olursa herkes eşit şartlarda yarismis olur yeni uyenin ilk kilosu kaybolmaz ama herkes 1 haftada verdiği kiloyla yarisir. Ben LAydLiNe nin anlatmak istediğini bu sekilde yorumladim ve bana mantıklı geldi.

Oylama
1.Takim evet/ hayır
2.takım evet/hayır
3.Takım evet / hayır

4.takım evet
5. Takım evet/ hayır
6.Takım evet/ hayır
7.takim evet/ hayır
8.takım evet/hayır
9.takım evet/ hayır
13 . takım evet/ hayır
14. Takım evet / hayır

Herkes anladı sanırım artık oylayalimmi :KK37:En Büyük TÜRKİYE
Örnek 1 bizim yaptığımız şekilde
Listede şu şekilde:
Diyet1214 ( / 98.0 / 93.0 / 5 / % 2.55) yeni üye hedef kilosu 65 kilosu 2'ye bölündü.

Örnek 2:
Oylamaya sunmak istediğim şuydu:
Listede şu şekilde olsun:

Diyet1214 ( / 96.4/93.0/3.4/% 3.53)yeni üye 2 aralik 98 kilo hedef kilosu 65

Bu şekilde olursa herkes eşit şartlarda yarismis olur yeni uyenin ilk kilosu kaybolmaz ama herkes 1 haftada verdiği kiloyla yarisir. Ben LAydLiNe nin anlatmak istediğini bu sekilde yorumladim ve bana mantıklı geldi.

Oylama
1.Takim evet/ hayır
2.takım evet/hayır
3.Takım evet / hayır

4.takım evet
5. Takım evet/ hayır
6.Takım evet/ hayır
7.takim evet/ hayır
8.takım evet/hayır
9.takım evet/ hayır
13 . takım evet

14. Takım evet / hayır

Oylama
1.Takim evet/ hayır
2.takım evet/hayır
3.Takım evet / hayır

4.takım evet
5. Takım evet
6.Takım evet/ hayır
7.takim evet/ hayır
8.takım evet/hayır
9.takım evet/ hayır
13 . takım evet

14. Takım evet /hayir

umarim bu son oylamamiz olur bu konuda kizlar
hepinize iyi pazarlar

Oylama
1.Takim evet/ hayır
2.takım evet/hayır
3.Takım evet / hayır

4.takım evet
5. Takım evet
6.Takım evet/ hayır
7.takim evet/ hayır
8.takım evet/hayır
9.takım evet/ hayır
13 . takım evet

14. Takım evet /hayir

umarim bu son oylamamiz olur bu konuda kizlar
hepinize iyi pazarlar

beril kaptanım..
başka bir görüş açısı vereceğim sana konuya dair.. bazen yeri geliyor aklımızdaki fikri oylamaya sunduğumuzda bir hayal canlandırıyoruz.. sonra sıra uygulamaya geçiyor..
ve sonra görüyoruz ki, oylama değil önemli olan..
uygulamanın ta kendisi..
Doğru olup olmadığını ancak uygulama sırasında ve özellikle de siz kaptanlar fark edebiliyorsunuz.
O nedenle de aynı konu biçim değiştirerek yeniden oylanabiliyor.. ta ki doğruya ulaştığımızı düşünene kadar..

Doğruya ulaşmak da o kadar kolay olamayabiliyor.. 2007 de başlamış bir yarışmada hala oylama yapılıyor olması da bunun en güzel kanıtı zaten..

Oylama
1.Takim evet/ hayır
2.takım evet/hayır
3.Takım evet / hayır

4.takım evet
5. Takım evet
6.Takım evet/ hayır
7.takim evet/ hayır
8.takım evet/hayır

9.takım evet
13 . takım evet
14. Takım evet /hayir

ETAP DEĞERLENDİRME RAPORU

KAYNAK: http://www.kadinlarkulubu.com/forum...-sonuc-listeleri.153328/page-99#post-38414362
Kilo veren, vermek için gayret eden herkesi tebrik ediyorum. :KK9::nazar:

GENEL
Performans uygulamamızda 10. tur / 3. hafta sonuçlarını linki tıklayarak inceleyebilirsiniz:
http://www.kadinlarkulubu.com/forum...yiflama-yarismasi.638656/page-9#post-38435255

6. TAKIM :KK9: :nazar:
Rastgele kontrol uygulamasında bu hafta kura 6. takıma isabet etti.
Tebrik ediyorum. Hata yok.

7. TAKIM :KK52:
Bildiriminize dayanarak; daydream15 adlı üyenin kilosunda tartı değişimi kaynaklı artış, yarışma giriş kilosuna yansıtılmıştır.
Böylece başlangıç kilosu 76,6 kilodan 80,8 kiloya yükseltilmiştir. Bilginize.

14. TAKIM :KK52:
Se_zen ile ilgili olarak;
Kendisi eski yarışmacımızdır. 297. etapta kendi isteğiyle yarışmadan ayrılmıştır. Yeniden yarışmasında sakınca yoktur.
Bireysel sıralama listemizde yarışmaya ilk giriş bilgileri kullanılacaktır: 18 Kasım 2011 tarih ve 58 kilo
Bilginize.

ETAP BİRİNCİSİ :KK9: :nazar:
Yarışmamız 392. Etap birincisi; 5.Takımdan EmineF arkadaşımızdır.
Kendisini kutluyor ve başarısının sırrını "Birinciler Sırlarını Paylaşıyor" adlı başlığımızda paylaşmasını rica ediyoruz.

CEZA PUANI
Her etap bitimini takiben yayımladığım raporda yer alan takımların, gerekli hallerde vermeleri gereken cevaplarını en geç Perşembe gününe kadar paylaşım alanmızda yayımlamaları şarttır.
Verilmeyen her cevap tarafımca 1 ceza puanı olarak kaydedilecek ve toplam 3 ceza puanına ulaşan takım kırmızı kart alacaktır..
Kırmızı kart alan takımların güncel üyeleri karne alamayacak ve aylık olarak hazırladığım bireysel sıralama listesinde yer alamayacaklardır..
BİLGİ:
Etap değerlendirme raporu; takımların Karar Defteri'nde yazılı olan kararlara uyumunun denetlenmesidir. İlgili kararlar yarışmanın başlangıcından bu yana sisteme dahil olmuş yaklaşık 1.300 kişinin oybirliği ile alınmış kararlardır. Kararları değiştirebilir, yeni kararlar önerebilir ve oylamaya sunabilirsiniz.
Oylama hakkının istisnaları; ceza puanı uygulamasının yanısıra, benim gönüllü olarak hazırladığım aylık sıralama listesi ve mezuniyet karnesi koşullarıdır.

KAYNAK: http://www.kadinlarkulubu.com/forum...-sonuc-listeleri.153328/page-99#post-38414362

GENEL
Performans uygulamamızda 10. tur / 3. hafta sonuçlarını linki tıklayarak inceleyebilirsiniz:
http://www.kadinlarkulubu.com/forum...yiflama-yarismasi.638656/page-9#post-38435255

Bildiriminize dayanarak; daydream15 adlı üyenin kilosunda tartı değişimi kaynaklı artış, yarışma giriş kilosuna yansıtılmıştır.

Kendisi eski yarışmacımızdır. 297. etapta kendi isteğiyle yarışmadan ayrılmıştır. Yeniden yarışmasında sakınca yoktur.
Bireysel sıralama listemizde yarışmaya ilk giriş bilgileri kullanılacaktır: 18 Kasım 2011 tarih ve 58 kilo
Bilginize.

Kendisini kutluyor ve başarısının sırrını "Birinciler Sırlarını Paylaşıyor" adlı başlığımızda paylaşmasını rica ediyoruz.

CEZA PUANI
Her etap bitimini takiben yayımladığım raporda yer alan takımların, gerekli hallerde vermeleri gereken cevaplarını en geç Perşembe gününe kadar paylaşım alanmızda yayımlamaları şarttır.
Verilmeyen her cevap tarafımca 1 ceza puanı olarak kaydedilecek ve toplam 3 ceza puanına ulaşan takım kırmızı kart alacaktır..
Kırmızı kart alan takımların güncel üyeleri karne alamayacak ve aylık olarak hazırladığım bireysel sıralama listesinde yer alamayacaklardır..
BİLGİ:
Etap değerlendirme raporu; takımların Karar Defteri'nde yazılı olan kararlara uyumunun denetlenmesidir. İlgili kararlar yarışmanın başlangıcından bu yana sisteme dahil olmuş yaklaşık 1.300 kişinin oybirliği ile alınmış kararlardır. Kararları değiştirebilir, yeni kararlar önerebilir ve oylamaya sunabilirsiniz.
Oylama hakkının istisnaları; ceza puanı uygulamasının yanısıra, benim gönüllü olarak hazırladığım aylık sıralama listesi ve mezuniyet karnesi koşullarıdır.
ELine saglik canim benim

GENEL

Bilginize.

CEZA PUANI
BİLGİ:

Çokkk teşekkürler canım.ellerine sağlık...

Kinaye niyetim yoktu.isminin gecme sebebi cabandan dolayi idi.

Sanal ortamda bazen birbirimizi istemeden yanlış anlayabiliyoruz hedefcim .Unutalım gitsin :KK19:

http://sig.graphicsfactory.com/

GENEL

Bilginize.

CEZA PUANI
BİLGİ:

Ellerine emeğine sağlık Baharcım :KK68::KK60: Mr excel özlemişti 6.takımı:KK48:

Oylama
1.Takim evet/ hayır
2.takım evet/hayır
3.Takım evet / hayır

4.takım evet
5. Takım evet
6.Takım evet

7.takim evet/ hayır
8.takım evet/hayır

9.takım evet
13 . takım evet
14. Takım evet /hayir

beril kaptanım..
başka bir görüş açısı vereceğim sana konuya dair.. bazen yeri geliyor aklımızdaki fikri oylamaya sunduğumuzda bir hayal canlandırıyoruz.. sonra sıra uygulamaya geçiyor..
ve sonra görüyoruz ki, oylama değil önemli olan..
uygulamanın ta kendisi..
Doğru olup olmadığını ancak uygulama sırasında ve özellikle de siz kaptanlar fark edebiliyorsunuz.
O nedenle de aynı konu biçim değiştirerek yeniden oylanabiliyor.. ta ki doğruya ulaştığımızı düşünene kadar..

Doğruya ulaşmak da o kadar kolay olamayabiliyor.. 2007 de başlamış bir yarışmada hala oylama yapılıyor olması da bunun en güzel kanıtı zaten..
Cok haklisin, ben sadece bu konuyu bir duzene oturtalim mahiyetinde yazmistim.

X