Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

aynalar canım bu konu hakkında zaten kurallar var ...hemde net şekilde ...

yanlış hatırlamıyorsam 16. 30 du en son liste bildirim saati ...
gelen gelir gelemeyen mazeretini bildirir ...neyse kurallar uygulanır ....
sen listeleri yapabilirsin .

16.30 evet bu saati geçen bildirimler sıralamaya alınmaz dolayısı ile 7. takımda değerlendirme dışı kalması gerekirdi...

ayrıca 1. takımın kardeş takımı yok onlar aramıza en son katılan arkadaşlarımız ve kimse sizin kardeş takımınız şu takım demedi.. 12. takımın yerine 2. takımla eşleşebilir bence ama 2. takımdanda benim kardeş takımım yok uyarısı bu zamana dek gelmemiş...bu durumda yeni katılan 9. takım ile 1. takımın kardeş takım olması daha uygundur.. 1. takımın isteği üzerine 9. takımı açtım ben..

umarım istek üzerine açtığım 9.takımdan da haftaya bir sıkıntı çıkmaz, lütfen cumaya kadar birileri çıkıp başka ilgilenen olsa bile 9. takıma kardeşlik yapsın...

Şimdi herkes birbirinden gelecek cevabı bekleyecek yada birilerinin öneri getirmesini..

7.takımın durumunu zaman geçmeden değerlendirin arkadaşlar daha öncede başımıza geldi bu seferlik kalsın dediğimizde oldu hayır artık yeter dediğimizde oldu...şu an listeye alınmış durumda yani böyle kalacak mı yoksa listeler değişecek mi...

kızlar ben 7.takımdan geçen hafta yarisci arkadaşımız aramızdan mezun olarak ayrıldı yeni kaptan benim ama buralarda kazı çalışmaları var yollara koymuşlar türk telekom diye bir kaç arkadaş gibi benimde internetim yoktu üstüne ev telefonumuzda bozulmuş onuda halletmek zorunda kaldım zaten takımımız bayram sonrası daha yeni toparlanma sürecinde umarım listemiz geçerli olur çünkü hem takım olarak dereceye girdik hemde pregant arkadaşımız nişan ve taşınma işinin olmasına rağmen diyeti aksatmayıp mucize bir kilo vererek dereye girdiği için çok üzülürüm iptal edilirse umarım oylama biran önce sonuçlanır:sinifsinif:

174. Etapla İlgili Notlar:

Öncelikle bildirimde bulunmama durumu ile ilgili kısa bir yorum yapmak istiyorum.
7. takım daha önce 167. etapta da etap dışı kalmıştı. Kurallar belli ve oyçokluğu ile alınmış kararlardan oluşuyor. O nedenle tekrar kural hatırlatması yapmaya gerek yok.
Sonuç olarak bininci kez yazıyorum ki kurallara ya uyum sağlanır ya da kurallar mevcut ortamın karakteristiğine göre yeniden belirlenir.
Ya da örneğin bu tip durumlar için kaptan ve/ya yardımcısı değiştiğinde/ayrıldığında kısaca mevcut koşul değiştirildiğinde istisna hak tanınır gibi bir madde yürürlüğe konur ki bu tip lafazanlıklarla kimse vakit kaybetmesin.
Burada kimse kimseyi elinde oklavayla kovalamıyor. Sadece daha düzenli işleyiş için kararlar alınıyor ve doğal olarak da kararlara uyum bekleniyor.

2. takım
aybuke07 yeni üye olduğu neden belirtilmiyor? Geçen hafta da aynı yazım hatası yapıldı üstelik..

3. takım
silagul aniden listeden uçmuş, açıklama yok. Geçen haftada aniden listede belirivermişti ve açıklama yine yoktu.

13. takım
ad1 geri döndü yazmışsınız. Oysa son haftalara bakıldığında zaten listenizde yer alıyor.
Mantıken, mevcut olmayan yarışmacı bir önceki listede olmamalıydı, yanılıyor muyum?
Arşivdeki notum 155. etapta 55.7 notu ile geri dönmek üzere ayrıldığı. Ondan sonra ne olup bittiğini listenize not düşerek iletmemişsiniz sanırım.

8. takım
Ara vermeden önceki listeniz 165. etaba ait görünüyor.
Kilo vermiş olan arkadaşlarımıza 10 paydasını uygulamışsınız.
Oysa ki 165. ve 174. etap arası 8 haftadan oluşuyor.
Artık listeyi değiştirmeye gerek yok, sadece bilgilendirmek amacıyla yazıyorum.

Toplarlarsam;
Listelerinizi özen göstererek hazırlamanızı rica ediyorum ki sizden gelen bildirimlerle oluşturduğum arşivde hata olmasın. Bu hata niye önemli, merak edenler için açıklayayım.
Aylık listeyi, mezuniyet karnelerini doğru hazırlayabilmek ve sizden gelebilecek olan soruları doğru cevaplandırabilmek için..

Ama bir nokta daha var. Bu kadar önemseme zaten biz de önemsemiyoruz diyorsanız sırtımdaki çuvalı indirivereyim.

Çıkmadan önce aklıma takılan bir şeyi daha düşünmenizi rica ediyorum.

Biz, birlikte, kardeş takım sistemini neden kurduk?

Ne işe yarar kardeş takım?

püsküütüm kendi adıma diyecek hiç birşeyim yok haklısın kararınıza saygı gösteririz 7.takım adına özür dilerim ve tabi pregant arkadaşımdan damafoldumben

Elimizdeki kaynağa baktığımda kardeş takım listemizin son hali aşağıdaki gibi:
8 - 19 Aralık 2008 tarihinden itibaren kilo bildirimlerinde "Kardeş Takım Kontrol Sistemi" devreye girmiştir.

Kardeş Takım Listesi :
8.Takım - 6.Takım
4.Takım - 7.Takım
3.Takım - 14. Takm
12.Takım - 2. Takım
5.Takım - 13. Takım

Kardeş takım neler yapmalıdır? Nasıl destek olmalıdır? Konuyu detaylarıyla düşünüp, var olan listede değişiklikler yapabileceğinizi de unutmadan tartışmaya koymanızı öneriyorum.

ki böylece... insanın elinde olmayan aksamalarla, bütün takım ya da bütün yarışma etkilenmesin.

Kardeş takım bu tip durumlarda tampon görevini görebilir, neden olmasın?

Hepiniz esen kalın.

kardeş takım olayına gelince normalde inernet varken biz paylaşım sonu yaklaşmışsa diğer paylaşımda bulunmayan takımlara dahi listeyi paylaşıyoruz ki bunu bir takım için yaptıkta 3. takımdı sanırım kimse yoktu ama bildirimleri vardı 4. takım bizim kardeş takımımız ama paylaşıma listemiz konmuşmu diye kontrolde bile bulunmuyor ve bu 167. etapta da geçerli çok üzgünüm şimdi yeni liste oluşturulacakmafoldumben

Öncelikle bildirimde bulunmama durumu ile ilgili kısa bir yorum yapmak istiyorum.
7. takım daha önce 167. etapta da etap dışı kalmıştı. Kurallar belli ve oyçokluğu ile alınmış kararlardan oluşuyor. O nedenle tekrar kural hatırlatması yapmaya gerek yok.
Sonuç olarak bininci kez yazıyorum ki kurallara ya uyum sağlanır ya da kurallar mevcut ortamın karakteristiğine göre yeniden belirlenir.
Ya da örneğin bu tip durumlar için kaptan ve/ya yardımcısı değiştiğinde/ayrıldığında kısaca mevcut koşul değiştirildiğinde istisna hak tanınır gibi bir madde yürürlüğe konur ki bu tip lafazanlıklarla kimse vakit kaybetmesin.
Burada kimse kimseyi elinde oklavayla kovalamıyor. Sadece daha düzenli işleyiş için kararlar alınıyor ve doğal olarak da kararlara uyum bekleniyor.

2. takım
aybuke07 yeni üye olduğu neden belirtilmiyor? Geçen hafta da aynı yazım hatası yapıldı üstelik..

3. takım
silagul aniden listeden uçmuş, açıklama yok. Geçen haftada aniden listede belirivermişti ve açıklama yine yoktu.

13. takım
ad1 geri döndü yazmışsınız. Oysa son haftalara bakıldığında zaten listenizde yer alıyor.
Mantıken, mevcut olmayan yarışmacı bir önceki listede olmamalıydı, yanılıyor muyum?
Arşivdeki notum 155. etapta 55.7 notu ile geri dönmek üzere ayrıldığı. Ondan sonra ne olup bittiğini listenize not düşerek iletmemişsiniz sanırım.

8. takım

Toplarlarsam;
Listelerinizi özen göstererek hazırlamanızı rica ediyorum ki sizden gelen bildirimlerle oluşturduğum arşivde hata olmasın. Bu hata niye önemli, merak edenler için açıklayayım.
Aylık listeyi, mezuniyet karnelerini doğru hazırlayabilmek ve sizden gelebilecek olan soruları doğru cevaplandırabilmek için..

Ama bir nokta daha var. Bu kadar önemseme zaten biz de önemsemiyoruz diyorsanız sırtımdaki çuvalı indirivereyim.
tatlışım ben listeleri yapıştırdıktan sonra farkettim aybukeyi edit olmayınca ve paylaşıma yazıp o an yapıştırılacak listelerde benim yüzüme karışıklık olmasın diye sana özel mesajla yazmayı uygun görmüştüm.ama mesajımı daha sonra görmüşsün.
2.takım adına ve kendi adıma özür dilerim şeker. :kedi:
biliyorum sırtında epey bir yüküz ve bilerek yada bilmeyerek yaptığımız sorumsuzluklar da bu yükün ağırlığını fazlasıyla hissettiriyor..
ama sen diyet gruplarının iskeletisin..iskelet olmadığında geriye kalan et yığını nasıl ayakta durabilir ki:1no2:
kendi adıma kesinlikle o çuvalı sırtından indirmeni istemiyorum şeker..emeğin çok büyük. o güzel yüreğine ve emeğine sağlık.. sensiz olmaz be şekeropuyorumnanaktan
Elimizdeki kaynağa baktığımda kardeş takım listemizin son hali aşağıdaki gibi:
8 - 19 Aralık 2008 tarihinden itibaren kilo bildirimlerinde "Kardeş Takım Kontrol Sistemi" devreye girmiştir.

Kardeş Takım Listesi :
8.Takım - 6.Takım
4.Takım - 7.Takım
3.Takım - 14. Takm
12.Takım - 2. Takım
5.Takım - 13. Takım

Kardeş takım neler yapmalıdır? Nasıl destek olmalıdır? Konuyu detaylarıyla düşünüp, var olan listede değişiklikler yapabileceğinizi de unutmadan tartışmaya koymanızı öneriyorum.

ki böylece... insanın elinde olmayan aksamalarla, bütün takım ya da bütün yarışma etkilenmesin.

Kardeş takım bu tip durumlarda tampon görevini görebilir, neden olmasın?

Hepiniz esen kalın.

ben kardeş takım istiyorum turkbayragi
yaz dönemi takımlar geçici yada kalıcı kapalı olunca oldukça tenhalaşan paylaşım alanında böyle bir istemde bulunmamıştım.ama şimdi yeterince yoğunlaştık çok şükür..

kardeş takım hem destek hem tamamlayıcıdır.en azından son zamanlarda oluşan aksaklıkları sıfıra indirebilirizkaydirigubbakcemile5

2. takım

3. takım

13. takım

8. takım

Toplarlarsam;

yazdıklarının hepsinde çok haklısın püsküütcüm
ve eğer burdaysak birbirimize karşı sorumluyuz
2007 den beri bizler için uğraşıyorsun ve her defasında aynı şeyleri söyletiyoruz sana
kendim ve takımım adına özür dilerim

herkese merhabalar.

13. takım adına dereceye giren arkadaşlarımızı ve takımlarımızı tebrikediyorum.

püsküüt ablacım, yapılan hatadan dolayı çok özürdiliyorum. geçen etapta ben yoktum ve nacti arkadaşım sağolsun listeleri hazırlamıştı. kilo bildirimi yapamadığım için kilomu aynı geçmiş. benimde aklımda izinli gösterdiği kaldı,halbuki göstermediğini listemi hazırlarken gördüm.ama dün işyerimdeki kdv ler için koşuşturmacam sırasında tamamiyle sabitlenmişim o şekilde. acele edip daldınlıkla eski üye geri döndü yazdım. tekrar özür diliyorum.
ayrıca senin söylediğin izinli olduğum kısmı içinde 152. etapta izne ayrıldım.154.etapta geri döndüm ama o zamanki kaptanımız nachtigall arkadaşım geri döndü yazmamış. tabi bundada kendimi sorumlu görüyorum farkedip kendisini uyarmam gerekiyordu. bunun içinde çok özürdilerim.
ayrıca dünkü yaşanan aksaklıktan dolayıda kendim adına çok özürdiliyorum. kendi takımımı ve kardeş takımımı ekledikten sonra sorumluluğum bitmiş gibi davrandım. aslında inanın işyerimdeki yoğunluğumdandı. muhasebeci arkadaşlar bilirler dün kdv leri çıkarmak zorundaydım. aslında listesini eklemeyen arkadaşları farkettim ama ben baktığımda saat 14.30 gibiydi nede olsa gelirler diye düşünerek gerisini hesap etmedim. takımlara gidip en azından son yazılan saate bakıp aksaklık olduğunu anlayabilirdim.kardeş takımımda olduğu gibi.
neyse çok uzattım.bundan sonra elimden geldiğince dikkatli olacağıma dair söz veriyorum.
ayrıca 7. takımın listelerde olması konusunda ise ben olması taraftarıyım. herkese sağlıklı güzel dilerim.

herkese merhabalar.

13. takım adına dereceye giren arkadaşlarımızı ve takımlarımızı tebrikediyorum.

püsküüt ablacım, yapılan hatadan dolayı çok özürdiliyorum. geçen etapta ben yoktum ve nacti arkadaşım sağolsun listeleri hazırlamıştı. kilo bildirimi yapamadığım için kilomu aynı geçmiş. benimde aklımda izinli gösterdiği kaldı,halbuki göstermediğini listemi hazırlarken gördüm.ama dün işyerimdeki kdv ler için koşuşturmacam sırasında tamamiyle sabitlenmişim o şekilde. acele edip daldınlıkla eski üye geri döndü yazdım. tekrar özür diliyorum.
ayrıca senin söylediğin izinli olduğum kısmı içinde 152. etapta izne ayrıldım.154.etapta geri döndüm ama o zamanki kaptanımız nachtigall arkadaşım geri döndü yazmamış. tabi bundada kendimi sorumlu görüyorum farkedip kendisini uyarmam gerekiyordu. bunun içinde çok özürdilerim.
ayrıca dünkü yaşanan aksaklıktan dolayıda kendim adına çok özürdiliyorum. kendi takımımı ve kardeş takımımı ekledikten sonra sorumluluğum bitmiş gibi davrandım. aslında inanın işyerimdeki yoğunluğumdandı. muhasebeci arkadaşlar bilirler dün kdv leri çıkarmak zorundaydım. aslında listesini eklemeyen arkadaşları farkettim ama ben baktığımda saat 14.30 gibiydi nede olsa gelirler diye düşünerek gerisini hesap etmedim. takımlara gidip en azından son yazılan saate bakıp aksaklık olduğunu anlayabilirdim.kardeş takımımda olduğu gibi.
neyse çok uzattım.bundan sonra elimden geldiğince dikkatli olacağıma dair söz veriyorum.
ayrıca 7. takımın listelerde olması konusunda ise ben olması taraftarıyım. herkese sağlıklı güzel dilerim.
olumunekankayizsmile:1hug:

8. takım

sevgili püüskütüm
evet bnde hesapladım 8 hafta ayrı kaldık
kardeş takımla birlikte hesapladık saolsun yardım ettiler
ama bnm sorum ve sorunum
8 hafta ayrı kaln bir kişi 1 kilo bile verse 8 e bölünüyor ve ortaya komik bi rakam düşüyor haftalık olarak hesaplanması zor
walla bn halen hesaplama sistemini anlayamadım kardeş takıma söledim
yine de teş .ederim kardeş takımıma
ozmn da diyorum şimdi de saçma bir uygulama hele ki böle az rakamlarda daha da saçma

selam herkese 7. takım listede olacak mı yoksa listeyi yeniden mi hazırlamam gerekir. kural mı uygulanacak yoksa takımların bu konudaki kararına göre mi hareket edeceğiz aklım karıştı :uhm:

selam herkese 7. takım listede olacak mı yoksa listeyi yeniden mi hazırlamam gerekir. kural mı uygulanacak yoksa takımların bu konudaki kararına göre mi hareket edeceğiz aklım karıştı :uhm:

canım püskütüm demiş ya kuralına göre olucak diye..
buna görede liste yeniden düzenlenicek..
uygulamak için aldığımız kuralda boynumuz kıldan ince olmalı..
aksi takdirde kural almanın bir manası olmaz.haftaya hep birlikte daa dikkatli olucaz artık

canım püskütüm demiş ya kuralına göre olucak diye..
buna görede liste yeniden düzenlenicek..
uygulamak için aldığımız kuralda boynumuz kıldan ince olmalı..
aksi takdirde kural almanın bir manası olmaz.haftaya hep birlikte daa dikkatli olucaz artık

bak düzeltiyorum ha bilmiyorumkismile

X