Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

ÖNEMLİ

%0,30 nedir?

60 kilo olan biri bir haftada 200 gr. verirse zayıflama oranı %0,33
70 kilo olan biri bir haftada 200 gr. verirse zayıflama oranı %0,29
80 kilo olan biri bir haftada 200 gr. verirse zayıflama oranı %0,25

Haftada 200 gr. vermek normalin de altında ve dolayısı ile ulaşılabilir, böyle bir platformda zaman harcadığımız ve harcattığımız için de ulaşılması gereken bir kilo kaybı. Ha'di bu hafta veremedin, haftaya ver hiç değilse.

Bu oranı kullanarak, son iki ayın etap genel sıralama listelerine baktım. Durumlar cidden kötü.

Ortalama olarak her hafta 3 takım bu oranın altında kalıyor. Ancak son etabımız olan 310.etap tarihin rekor zirvesine ulaştı.

310. etapta toplam ortalaması %0,30 un altında olan takım sayısı: 6

Henüz oylamaya sunacak kadar net bir öneri oluşturamadım. Sizlerden ricam bu konuyu takım içinde görüşerek, oluşturduğunuz önerilerinizi burada paylaşmanız.

Benim aklıma gelenler radikal öneriler. Çünkü zayıflamanın disiplin gerektirdiğini ve bu nedenle de ekstrem durumlar dışında tolerans hak etmediğini düşünüyorum. Şöyle ki;

1) 3 aylık süre zarfında ilk üçe giremeyen takım kapatılsın. Üyeler başka takımlara dağılabilir.
ve
2) 3 aylık süre zarfında 6 kere (toplam süre olan 12 haftanın yarısı) takım toplam oranı %0,30 un altında olan takım kapatılsın. Üyeler başka takımlara dağılabilir.

Burayı zaman öldürdüğümüz ve boş yere çabaladığımız değil, kilo verdiğimiz bir yer haline getirmemiz gerektiğini düşünüyorum.

İlginize ve bilginize.

2. fikir süper olmuş canım.. Kesinlikle takım performansını yükselticektir..
Şu ana kadar görüşler hep bu yönde tatlım..

Siz yine de benim mesajımı takım topiklerinize kopyalayın.. 100 civarında insan var.. Birinden birinin aklına çok daha güzel bir fikir geleceğine eminim..

Bu hafta sonuna kadar hiç değilse öneriyi oluşturabilirsek, önümüzdeki hafta da oylama yaparız. Sonra da uygulamaya geçebiliriz, diye düşünüyorum..

Kendi kendime düşünürken bir de şu fikir geldi aklıma..

Misal üye 75 kiloyla giriş yaptı. Hedefi 60 kilo olmak.
15 kilo verecek yani.
Ayda 1 kilo vermeli, diye düşünüyorum. Bu da ne eder? Hedefine ulaşmak için 15 ay gerekiyor demektir.
15 ay içinde hedefine ulaşamıyorsa karne hakkını kaybetsin.. :44:
Takımlar ortalamalarını yüksek tutmak adına, kilo vermeye odaklı üyelerle dolu olacağına göre bu öneri çok geçerli olmayabilir.. Tabi burda takım kaptanlarına önemli bir görev düşüyor..
Kendi adıma duyduğum bir rahatsızlık var.
Her nedense kendimi yükümlü hissetmek duygusuyla gelen her öneriyi tek başıma değerlendirmeye çalışıyorum. Dolayısı ile konular benim doğru/yanlış bulduklarımla kısıtlanıyor. Bu amaçladığım şey değil. Herkesin fikri değerli.

Sonuç olarak; standart bir form hazırlıyorum. Şu ana kadar öneride bulunanlar da bu forma önerilerini 1 veya 2 madde olarak, kısa ve net bir şekilde özetleyerek eklesinler. Listedeki önerilerde değişiklik yaparak da ekleyebilirsiniz.

Cumaya kadar formu oluşturalım. Sonra her takım toplu öneriler için evet/hayır oylamasını yaparlar. Haftaya Cuma da üzerinde çoğunluk sağlanmış bir öneri varsa uygulamaya başlanır. Ben kendi önerilerimle başlıyorum. Lütfen aşağıdaki bölümü kullanarak eklemelerinizi yapınız.

-------------------

ÖNERİ PAKETİ

Öneri 1:
Yarışmacının vermek istediği kilo aya çevrilir. (örn: 15 kilo vermek isteyenin yarışma süresi 15 aydır.) Bu sürede, bu kiloyu veremeyen yarışmacı diskalifiye edilir.

Öneri 2:
Takım ortalaması 3 ayda 6 kere %0,30 un altında olan takımlar kapatılır.

1. Öneri:
Takım ortalaması 3 ayda 6 kere %0,30 un altında olan takımlar kapatılır.(Önerinle hemfikirim.)

2. Öneri :
Takım kaptanları, 1 ay boyunca hiç kilo veremeyen üyeyi diskalifiye etsin. Ramazan ayı hariç olsun, çünkü hepimizin metabolizması aynı değil.. Yalnız Ramazan ayı kilo vermeyebilir ama almasında en azından iftarı ve sonrasını abartarak bünye daha fazla zorlanmaz..

3. Öneri:
Etap 1. olan takımın kaptanı, sonuncu olan takımı, diğer etaba kadar takibe alsın..Takıma hem enerji hem motivasyon sağlayıp, çabuk toparlanmalarına yardımcı olur..

sevgili juju ben bu konuda sana katılmıyorum bu platforumun zayıflama platformu olduğunu unutmamak lazım bu topiğe katılan kişiler eger amaçları zayıflamaksa kusura bakmayın ama boğazlarını tutucaklar arkadaşım. önüne gelen herseyi ye sonrada neden zayıflayamadım de.gercekten zayıflamayı ciddiye alan ve çaba gösteren insanların emekleri ne olucak o zaman şahsen ben gerçekten cok emek harcıyorum saatlerim spor salonlarında geçiyor. evimin çocuklarımın zamanlarından alıyorum ve gayret gösteriyorum.
isteyen insan amacına ulaşır. allah sağlığımızı elimizden almasın ve inanın gerisi gelir en 42 yasında bayanım be 80 kiloyla başladım buraya 2.5 ay oldu 16 kiloya yakın verdim azim ve sabır olunca her sey olur
bu yarışmanın amacının kilo vermek olduğu zaten aşikar... ama öyle her isteyen kilo verir mantığı malesef işlemiyor buna kendim şahit oldum... eveliyatında 16-17 kiloyu rahatlıkla verebiliyorken ocak ayından beri 100 gr bile zor verir oldum nedenini bilmiyorum metaboluzmamın bana oyunu diyorum yada kilo verme işini çok mu taktım diyorum çözemiyorum.. bu istemediğim için veremiyorum demek değil.. pastalar tatlılar havada uçuşmadı yediklerime dikkat de ettim sporumu da yaptım ama sonuç olarak aylardır 4-5 kiloyu anca verebildiğimi görünce zaten moralman çöküşü yaşayıp bu yolda pes etmemek için kendimi zorlarken birde üstüne ağır yaptırımlarla inişe geçmeye meyilli olan motevasyon yerlerde sürünecektir...

bu konuda elimden geleni yaptım kendi adıma gerekli tüm tahlilleri yaptırdım endokrine ve diyetisyene gittim sonuç sıfır.. hiç bişey bulamadılar birde üstüne 1800 cal diyet tutuşturdular elime ki ben normalde 1400-1500 arası besleniyorumdur kesin günde 7 dilim ekmek hayatımda yemedim... hal böyle olunca ya özel diyetisyene gidip ayda 450-600 arası para bayılacaktım yada burada moralimi olabildiğince yüksek tutup hem benim gibi kilo vermek isteyenlere takım kaptalığı yapıp onları hedefe götürecek hem kendimi bu yoda tutma gayretini gösterecektim...

şükür ki kaptanlığını yaptığım takımda benim dışımda herkes gayet güzel kilolarını verdi veriyorda hedefine ramak kalmış 6-7 yarışmacı var buda demektirki bi şeyleri doğru yapmışım birilerine faydam olmuş...

bunları yazmam sadece bir örnek sunmaktı ben istediğim için kilo verememezlik yapmıyorum kilo vermek istediğim halde veremiyorum ama yılmıyorum da...

çoğunluğun kabul ettiği hangi kural olursa olsun uyacağız elbet ama kuralları koyarken kişiyi motive mi etmek istiyoruz yoksa yapıyorsan yap yoksa çek git mi demek istiyoruz bunun ayrımını yapalım....:26:

püskütt sesli düşüncemi bende yazıya döküyüm
bundan haftalar önce rahatsız olduğum konu vardı ben bunu takımımın sayfasında cok dile getirdim ama nedense dikkate alınmadı
her hafta cuma günleri yarışan arkadaşlar tartıda foto çekip eklesin ve gerçekten abartısız bildirim yapılıp yapılmadığını anlarız. bu fikri ilk ben yazmıştım halada diyorum. böylece gerçek emekçiler ortaya yalansız çıkar ki ben abartıldığı konusunda eminim

ben resimle kilo bildirme olayına katılmıyorum... herkesin elinde resim ekleme imkanı zamanı olmayabilir ben bana yapılan bildirime güvenirim sonuçta kişi beni değil kendini kandırır abartı bir bildirimde buluyorsa.. devlet memurluğunda bir laf vardır beyan esas alınır diye...
:KK42:
Her nedense kendimi yükümlü hissetmek duygusuyla gelen her öneriyi tek başıma değerlendirmeye çalışıyorum. Dolayısı ile konular benim doğru/yanlış bulduklarımla kısıtlanıyor. Bu amaçladığım şey değil. Herkesin fikri değerli.

Sonuç olarak; standart bir form hazırlıyorum. Şu ana kadar öneride bulunanlar da bu forma önerilerini 1 veya 2 madde olarak, kısa ve net bir şekilde özetleyerek eklesinler. Listedeki önerilerde değişiklik yaparak da ekleyebilirsiniz.

Cumaya kadar formu oluşturalım. Sonra her takım toplu öneriler için evet/hayır oylamasını yaparlar. Haftaya Cuma da üzerinde çoğunluk sağlanmış bir öneri varsa uygulamaya başlanır. Ben kendi önerilerimle başlıyorum. Lütfen aşağıdaki bölümü kullanarak eklemelerinizi yapınız.

-------------------

ÖNERİ PAKETİ

Öneri 1:
Yarışmacının vermek istediği kilo aya çevrilir. (örn: 15 kilo vermek isteyenin yarışma süresi 15 aydır.) Bu sürede, bu kiloyu veremeyen yarışmacı diskalifiye edilir.

Öneri 2:

püsküt 1. öneride diskalifiye olayını kaldırıp yarışmadan uzaklaştırılır desek(en az 6 ay )... biliyorsun diskalifiye olan bir daha yarışamaz ya sonrasında motivasyonunu bulup geri gelmek istediğinde diskalifiye edildiği için tekrar kabulünü istemek zorunda kalacak...

2 öneride takım kapatmak değilde 2 yada 3 bildirim yasağı getirilse... listelere alınmasa bu süre zarfında... biliyorsun takım kapatmak da kurmak da zorlu bir süreç.. kapatıldı diyelim takım çil yavrusu gibi dağılacak üyelir kimi kabul edilecek diğer takımlarca kimi edilmeyecek ... ayrıca takımcak başarısız olan yarışmacılar yığını bir başka takımlara dağılacak ve onlarında başarısını etkileyecek kim kabul ederki kendi takımana kilo veremeyen birinin gelmesini....

Öneri paketindeki iki öneride bana uygun ama takım kapatılmasından yana değilim bende..

Her takım her ayın sonunda bir analiz yapsa üyeleriyle ilgili kaç kilo verdiiği yazsa kim az vermiş daha net ortaya çıkar. Her ay bu liste yapıldı ve 3 ayın sonunda daha net çıkar ortaya kim çık az veriyor veya alıyor.., buna görede üyelerin diskalifiyesi bana daha mantıklı geliyor...

Juju, var ya yazdıklarını okurken kendim yazmışım gibi hissediyorum.. Püsküüt öneri getiriyor biz yumuşatmaya çalışıyoruz. Çok trajik haldeyiz.. Aslında onu anlıyorum. Kendimi de anlıyorum.

Hem önerilerin getirilmesi hem de yorumlanmasının çabuk yapılması için şöyle bir düzenleme yaptım. Öneri başlıklarımız kırmızı, önerilerimiz siyah (püsküütün yaptığı şekilde) önerilerle ilgili yorumlarımız ise hemen altına maviyle yazılıp bu şekilde devam edip aşağıdaki kısmı alıntılarsanız ve bunun üzerinden giderseniz çarçabuk hallederiz inşallah.

----------------

ÖNERİ PAKETİ

Öneri 1:

juju: diskalifiye olayını kaldırıp yarışmadan uzaklaştırılır desek(en az 6 ay )... diskalifiye olan bir daha yarışamaz ya sonrasında motivasyonunu bulup geri gelmek istediğinde diskalifiye edildiği için tekrar kabulünü istemek zorunda kalacak

chentiq: jujuya katılıyor

s_a: iki öneride bana uygun ama takım kapatılmasından yana değilim bende..

topraks: katılıyor

Öneri 2:
Takım ortalaması 3 ayda 6 kere %0,30 un altında olan takımlar kapatılır. [/QUOTE]

akrep33: hemfikir

chentiq: alternatif öneri sunuyor

juju: 2 öneride takım kapatmak değilde 2 yada 3 bildirim yasağı getirilse... listelere alınmasa bu süre zarfında... biliyorsun takım kapatmak da kurmak da zorlu bir süreç.. kapatıldı diyelim takım çil yavrusu gibi dağılacak üyelir kimi kabul edilecek diğer takımlarca kimi edilmeyecek ... ayrıca takımcak başarısız olan yarışmacılar yığını bir başka takımlara dağılacak ve onlarında başarısını etkileyecek kim kabul ederki kendi takımana kilo veremeyen birinin gelmesini....

Öneri 3:
Takım kaptanları, 1 ay boyunca hiç kilo veremeyen üyeyi diskalifiye etsin. (Ramazan ayı hariç)

chentiq: alternatif sunuyorum

Öneri 4:
1. olan takımın kaptanı, sonuncu olan takımı, diğer etaba kadar takibe alsın..Takıma hem enerji hem motivasyon sağlayıp, çabuk toparlanmalarına yardımcı olur..

chentiq: sadece 1. takım kaptanı değil, tüm kaptanlar takibe alabilir.. Bence bir kaptanın zaten yükü fazla. bir de 8-9 üyesi olan bir takımın sorumluluğunu almasın.

Öneri 5:
tartılırken fotoğraflansın

katılanlar:püsküüt
katılmayanlar:juju-chentiq

Öneri 6:

4 etap sonunda (4 etap=4 hafta=1 ay) kontrol yapılır. takım ortalaması %0,30 un altına düşenlere sarı kart gösterilir, eğer herhangi bir şekilde daha sarı kart alınırsa en düşük ortalamalı kişi diskalifiye edilir.

--püsküüt için : canım senin önerinle benimkinin arasında şu fark var, seninki 3 aylık süreyi kaplıyor. müdahale edilmesi açısından gayet uzun. ben analiz yapana kadar takımdaki kimse durumun farkında değildi diyorsun. 3 aylık süreyi unutur gider insanlar. uyarılmadan pat diye aaa %30 un altındaymışız olur.. benim sistemde ise 1 aylık süre sonunda otokontrol sağlanır, sarı kart alan takım silkinir. ve derecesi düşük kişi çabalar ki diskalifiye olmasın.. tepedeki insanda yerini sağlamlaştırmaya bakar. takımın dağılması demek, jujunun düşüncesi demek. ayrıca bireysel silkelenme korkusunun, takımın dağılma korkusundan çok daha etkili olacağını savunmaktayım

Öneri 7:

etap listesinde sonuncu olan takım kaptanından tıpkı 1. lerden istendiği gibi açıklama istensin. Sorun neymiş bir bakalım.

Öneri 8:

3 aylık (12 etap) süreler için üyelerden makul hedefler belirlemelerini isteyelim. hedefinin %70 ini sağlamayana sarı kart, tekrar sağlamazsa kırmızı kart göstererek diskalifiye edelim. Kişilerin kendisi yazacağı için Bunlar kişileri motive edecektir diye düşünüyorum. Diyebilirsiniz ki kimse diskalifiye olmamak için herkes 1-2 kilo diyecektir. Dediğim gibi makul hedefler olmalı.. (Bu öneri de akrepinkine alternatif. )

1. Takım / T_N / spirochet
2. Takım / akrep33 / genic
3. Takım / S_A / mattika
4. Takım / topraks
5. Takım / *JUJU* / cornella & toplight
6. Takım / Fulias / Concept
7. Takım / SAPHIRA
8. Takım / kadis / moni
9. Takım / bsrmhmmt / lypsa
10. Takım / Chentiq
13. Takım / LAydLiNe / buseb-limonlubrokoli

(görüş bildirenlerden hatırladıklarımı yukarıya ekledim. diğerleri de sadece paketin olduğu kısmı alıntılayarak eklerlerse sevinirim)

Son düzenleme:
ÖNERİ PAKETİ

Öneri 1:

juju: diskalifiye olayını kaldırıp yarışmadan uzaklaştırılır desek(en az 6 ay )... diskalifiye olan bir daha yarışamaz ya sonrasında motivasyonunu bulup geri gelmek istediğinde diskalifiye edildiği için tekrar kabulünü istemek zorunda kalacak

Öneri 2:
[/QUOTE]

juju: 2 öneride takım kapatmak değilde 2 yada 3 bildirim yasağı getirilse... listelere alınmasa bu süre zarfında... biliyorsun takım kapatmak da kurmak da zorlu bir süreç.. kapatıldı diyelim takım çil yavrusu gibi dağılacak üyelir kimi kabul edilecek diğer takımlarca kimi edilmeyecek ... ayrıca takımcak başarısız olan yarışmacılar yığını bir başka takımlara dağılacak ve onlarında başarısını etkileyecek kim kabul ederki kendi takımana kilo veremeyen birinin gelmesini....

Öneri 3:
Takım kaptanları, 1 ay boyunca hiç kilo veremeyen üyeyi diskalifiye etsin. (Ramazan ayı hariç)

topraks: biz takımda bu süreyi 5 kez üst üste kilo veremeyen olarak belirlemiştik, 4 veya 5 hafta farketmez bence olumlu.

Öneri 4:
1. olan takımın kaptanı, sonuncu olan takımı, diğer etaba kadar takibe alsın..Takıma hem enerji hem motivasyon sağlayıp, çabuk toparlanmalarına yardımcı olur..

chentiq: sadece 1. takım kaptanı değil, tüm kaptanlar takibe alabilir.. Bence bir kaptanın zaten yükü fazla. bir de 8-9 üyesi olan bir takımın sorumluluğunu almasın.

topraks: çok uygun olduğunu düşünmüyorum bu önerinin

Öneri 5:

topraks: bu konuda nötr

Öneri 6:

4 etap sonunda (4 etap=4 hafta=1 ay) kontrol yapılır. takım ortalaması %0,30 un altına düşenlere sarı kart gösterilir, eğer herhangi bir şekilde daha sarı kart alınırsa en düşük ortalamalı kişi diskalifiye edilir.

--püsküüt için : canım senin önerinle benimkinin arasında şu fark var, seninki 3 aylık süreyi kaplıyor. müdahale edilmesi açısından gayet uzun. ben analiz yapana kadar takımdaki kimse durumun farkında değildi diyorsun. 3 aylık süreyi unutur gider insanlar. uyarılmadan pat diye aaa %30 un altındaymışız olur.. benim sistemde ise 1 aylık süre sonunda otokontrol sağlanır, sarı kart alan takım silkinir. ve derecesi düşük kişi çabalar ki diskalifiye olmasın.. tepedeki insanda yerini sağlamlaştırmaya bakar. takımın dağılması demek, jujunun düşüncesi demek. ayrıca bireysel silkelenme korkusunun, takımın dağılma korkusundan çok daha etkili olacağını savunmaktayım
topraks: bu takım içi geliştirilebilecek bir uygulama bana göre, ilk öneri yürürlüğe girerse ben takımımda buan benzeer bir uygulama yapabilirim ama bunu karar defterine yazmak ne kadar doğru çünkü bu öneri 2. önerinin kapısına çıkıyor.

Öneri 7:

etap listesinde sonuncu olan takım kaptanından tıpkı 1. lerden istendiği gibi açıklama istensin. Sorun neymiş bir bakalım.

topraks: mümkün

Öneri 8:

3 aylık (12 etap) süreler için üyelerden makul hedefler belirlemelerini isteyelim. hedefinin %70 ini sağlamayana sarı kart, tekrar sağlamazsa kırmızı kart göstererek diskalifiye edelim. Kişilerin kendisi yazacağı için Bunlar kişileri motive edecektir diye düşünüyorum. Diyebilirsiniz ki kimse diskalifiye olmamak için herkes 1-2 kilo diyecektir. Dediğim gibi makul hedefler olmalı.. (Bu öneri de akrepinkine alternatif. )

topraks: bunu da nedense takım içi bir kural olabilir diye gördüm, bu da 1. öneri ile aynı kapıya çıkıyor.

3. Takım / S_A / mattika
4. Takım / topraks
7. Takım / SAPHIRA
8. Takım / kadis / moni
10. Takım / Chentiq

ÖNERİ PAKETİ

Öneri 1:

Öneri 2:
[/QUOTE]

Öneri 3:

topraks: biz takımda bu süreyi 5 kez üst üste kilo veremeyen olarak belirlemiştik, 4 veya 5 hafta farketmez bence olumlu.

juju : diskalifiye kısmına karşıyım.6 ay yarışmadan uzaklaştırılabilir

Öneri 4:

topraks: çok uygun olduğunu düşünmüyorum bu önerinin

juju :şahsen birinci olmamaya bakarım ozaman kendi takımımın yoğunluğu beni yeterince meşgul ediyorken bir başka takımı hemde hiç tanımıyorken eleştirmem mantıksız geliyor

Öneri 5:

topraks: bu konuda nötr

Öneri 6:

topraks: bu takım içi geliştirilebilecek bir uygulama bana göre, ilk öneri yürürlüğe girerse ben takımımda buan benzeer bir uygulama yapabilirim ama bunu karar defterine yazmak ne kadar doğru çünkü bu öneri 2. önerinin kapısına çıkıyor.

juju : kararsız
Öneri 7:

topraks: mümkün
juju : uygundur

Öneri 8:

topraks: bunu da nedense takım içi bir kural olabilir diye gördüm, bu da 1. öneri ile aynı kapıya çıkıyor.

3. Takım / S_A / mattika
4. Takım / topraks
7. Takım / SAPHIRA
8. Takım / kadis / moni
10. Takım / Chentiq

Arkadaşlar sadece öneri paketi oluşturalım demiştim, sanırım yanlış anlaşılma oldu.
Böyle çok karışık olmuş.

Açıklamıştım ama bir kez daha anlatayım..
Lütfen sadece öneri 3 den başlayarak eklemek istediğiniz fikirleri ekleyin.
Getirilmiş önerileri eleştirmeyin. Sadece kendi önerinizi sırayla numarasını koyarak listeye ekleyin.
Kendi önerilerinizi veya mevcut beğendiğiniz ama bir kısmını değiştirmek istediğiniz öneriyi revize ederek ekleyin.
Mesela benim 2. önerimi beğenirsin ama süre yanlış gelir sana. Aynı öneriyi süresini değiştirerek eklersin listeye.
Dedim ya Cumaya kadar oluşturalım sonra da oylamayı başlatırız diye..

Son düzenleme:
Tekrar başa döndüm.
Önerisi olanlar öneri 3 diye başlayıp devam etsinler.
Sadece öneri listesi oluşturuyoruz. Aağıda ifade etmiştim. Sadece "form" hazırlıyoruz.
Kısa ve net cümlelerle lütfen.

Eski mesajımı tekrar alıntılıyorum:

-----

-------------------

ÖNERİ PAKETİ

Öneri 1:

Öneri 2:

Son düzenleme:
Yine bir yanlış anlaşılma olmaması için önerileri, son mesajdan görebildiğim kadarıyla kendim listeleyeceğim.
Eksik/hata varsa düzeltirsiniz.

ÖNERİ PAKETİ

Öneri 1:

Öneri 2:
Yarışmacının vermek istediği kilo aya çevrilir. (örn: 15 kilo vermek isteyenin yarışma süresi 15 aydır.) Bu sürede, bu kiloyu veremeyen yarışmacı 6 ay süreyle uzaklaştırma alır.

Öneri 3:

Öneri 4:
Takım ortalaması 3 ayda 6 kere %0,30 un altında olan takımlara 3 hafta etap dışı kalma cezası verilir.

Öneri 5:
Takım ortalaması 3 ayda 6 kere %0,30 un altında olan takımlarda, en az kilo veren üyeler diskalifiye edilir.

Öneri 6:
Üyeler kilo bildirimlerini fotoğraflı yapsınlar.

Öneri 7:

Öneri 8:
Etap 1. olan takımın kaptanı, sonuncu olan takımı, diğer etaba kadar takibe alsın. Takıma hem enerji hem motivasyon sağlayıp, çabuk toparlanmalarına yardımcı olur.

Öneri 9:
4 etap sonunda (4 etap=4 hafta=1 ay) kontrol yapılır. Takım ortalaması %0,30 un altına düşenlere sarı kart gösterilir, eğer herhangi bir şekilde bir daha sarı kart alınırsa en düşük ortalamalı kişi diskalifiye edilir.

Öneri 10:
Etap listesinde sonuncu olan takım kaptanından tıpkı 1. lerden istendiği gibi açıklama istensin.

Öneri 11:
3 aylık (12 etap) süreler için üyelerden makul hedefler belirlemelerini isteyelim. Hedefinin %70 ine ulaşamayana sarı kart, tekrar ulaşamazsa kırmızı kart göstererek diskalifiye edelim.

Son düzenleme:

-------------------

ÖNERİ PAKETİ

Öneri 1:

Öneri 2:

Arkadaşlar sadece öneri paketi oluşturalım demiştim, sanırım yanlış anlaşılma oldu.
Böyle çok karışık olmuş.

Açıklamıştım ama bir kez daha anlatayım..
Lütfen sadece öneri 3 den başlayarak eklemek istediğiniz fikirleri ekleyin.
Getirilmiş önerileri eleştirmeyin. Sadece kendi önerinizi sırayla numarasını koyarak listeye ekleyin.
Kendi önerilerinizi veya mevcut beğendiğiniz ama bir kısmını değiştirmek istediğiniz öneriyi revize ederek ekleyin.
Mesela benim 2. önerimi beğenirsin ama süre yanlış gelir sana. Aynı öneriyi süresini değiştirerek eklersin listeye.
Dedim ya Cumaya kadar oluşturalım sonra da oylamayı başlatırız diye..
öneri bulmaya çalışacağım
not: hayranım sana püsküt demeden geçmiyeyim dedim :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Tekrar mesajı olmuş dikkate almayınız:KK1:

Son düzenleme:
sevgili juju ben bu konuda sana katılmıyorum bu platforumun zayıflama platformu olduğunu unutmamak lazım bu topiğe katılan kişiler eger amaçları zayıflamaksa kusura bakmayın ama boğazlarını tutucaklar arkadaşım. önüne gelen herseyi ye sonrada neden zayıflayamadım de.gercekten zayıflamayı ciddiye alan ve çaba gösteren insanların emekleri ne olucak o zaman şahsen ben gerçekten cok emek harcıyorum saatlerim spor salonlarında geçiyor. evimin çocuklarımın zamanlarından alıyorum ve gayret gösteriyorum.
isteyen insan amacına ulaşır. allah sağlığımızı elimizden almasın ve inanın gerisi gelir en 42 yasında bayanım be 80 kiloyla başladım buraya 2.5 ay oldu 16 kiloya yakın verdim azim ve sabır olunca her sey olur

kesınlıkle katılıyorum.
JUJU sunu dusunmus olabılır; kısının kas oranı dusuktur... kılosu da azdır..e 1 ayda 1kg vermek onun ıcın coktur.
Ama degıl.
Otorıteler, haftada (dıyet yaptıgı halde -spor yapmasa da-) mın 300gr altı kılo veren kısıye hasta teshısı koyar.
Yanı ayda 1kg oldukca ıdeal.
Eger 4kg denılseydı ben de JUJU gıbı dusunurdum.

püskütt sesli düşüncemi bende yazıya döküyüm
bundan haftalar önce rahatsız olduğum konu vardı ben bunu takımımın sayfasında cok dile getirdim ama nedense dikkate alınmadı
her hafta cuma günleri yarışan arkadaşlar tartıda foto çekip eklesin ve gerçekten abartısız bildirim yapılıp yapılmadığını anlarız. bu fikri ilk ben yazmıştım halada diyorum. böylece gerçek emekçiler ortaya yalansız çıkar ki ben abartıldığı konusunda eminim

buraya ılk geldıgımde ben de bunu dusunmustum -bu arada tartı fotografından bahsedıyorsan eger-
sonra Puskuut bıze mısafır oldugunda kendısının uyguladıgını gordum- ALA:))

YA ben burayı cok sevdım.. buralarda dolanayım ara ara..
Hem kaptan yardımcısıyım. Mecburum ya aslında.

Buraya gelme sebebım hedef kılo degısıklıgı bıldırımı ıdı ama onerılerı falan okuyunca..daldım.

buraya geldıgımde 92kg ıdım.
Hedef kıloyu -ne akla hızmet ıse- 60kg olarak belırlemıstım.
Suan yagsız kutlem 61kg.. e ben 60kg olamam:))
suan 69lardayım.
Hedef kılom 65kg olsun lutfen...

(dogru yerdeyım dı mı?)

YA ben burayı cok sevdım.. buralarda dolanayım ara ara..
Hem kaptan yardımcısıyım. Mecburum ya aslında.

Buraya gelme sebebım hedef kılo degısıklıgı bıldırımı ıdı ama onerılerı falan okuyunca..daldım.
Sevmene sevindim..
Burası yarışmanın doğduğu, pışpışlandığı, gazının alındığı yer..
Kararlar hep burada oluşuyor. Önce öneri oluşturuluyor, sonra oylamaya geçiliyor.
Kendi adıma eminim ki senden de konuşulan/konuşulacak olan konulara dair güzel önerile çıkacaktır.
buraya geldıgımde 92kg ıdım.
Hedef kıloyu -ne akla hızmet ıse- 60kg olarak belırlemıstım.
Suan yagsız kutlem 61kg.. e ben 60kg olamam:))
suan 69lardayım.
Hedef kılom 65kg olsun lutfen...

(dogru yerdeyım dı mı?)
Doğru yerdesin, evet..
Yeni hedefini hemen editliyorum, teşekkürler.

HATIRLATMA

"Öneri Paketi" ne öneri eklemek isteyenler için son süre Perşembe akşamıdır.

Cuma günü ilgili formu, oylamaya uygun formata çevireceğim.. ve oylama başlayacak.

Bilginize,

günaydın hanımlar
hazır concept arkadaş konuyu açmışken ben de ilk buraya kayıt olduğumda 65 kilo olmak istediğimi duruma göre sonra 60 olabileceğimi yazmıştım. Fakat kaptan benim hedefimi 60 olarak listeye eklemiş ben sonra bunu 65 yapalım diye takımda yazmıştım ama asıl listede güncellendi mi bilmiyorum. Püsküüt bi ilgilenebilirsen çok sevinirim.

günaydın hanımlar
hazır concept arkadaş konuyu açmışken ben de ilk buraya kayıt olduğumda 65 kilo olmak istediğimi duruma göre sonra 60 olabileceğimi yazmıştım. Fakat kaptan benim hedefimi 60 olarak listeye eklemiş ben sonra bunu 65 yapalım diye takımda yazmıştım ama asıl listede güncellendi mi bilmiyorum. Püsküüt bi ilgilenebilirsen çok sevinirim.
Hayır, güncellenmemiş toprakscım..
60 olarak görünen hedefini bu bildiriminle 65 olarak revize ettim. Bilgine..

X