Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

ÖNEMLİ

%0,30 nedir?

60 kilo olan biri bir haftada 200 gr. verirse zayıflama oranı %0,33
70 kilo olan biri bir haftada 200 gr. verirse zayıflama oranı %0,29
80 kilo olan biri bir haftada 200 gr. verirse zayıflama oranı %0,25

Haftada 200 gr. vermek normalin de altında ve dolayısı ile ulaşılabilir, böyle bir platformda zaman harcadığımız ve harcattığımız için de ulaşılması gereken bir kilo kaybı. Ha'di bu hafta veremedin, haftaya ver hiç değilse.

Bu oranı kullanarak, son iki ayın etap genel sıralama listelerine baktım. Durumlar cidden kötü.

Ortalama olarak her hafta 3 takım bu oranın altında kalıyor. Ancak son etabımız olan 310.etap tarihin rekor zirvesine ulaştı.

310. etapta toplam ortalaması %0,30 un altında olan takım sayısı: 6

Henüz oylamaya sunacak kadar net bir öneri oluşturamadım. Sizlerden ricam bu konuyu takım içinde görüşerek, oluşturduğunuz önerilerinizi burada paylaşmanız.

Benim aklıma gelenler radikal öneriler. Çünkü zayıflamanın disiplin gerektirdiğini ve bu nedenle de ekstrem durumlar dışında tolerans hak etmediğini düşünüyorum. Şöyle ki;

1) 3 aylık süre zarfında ilk üçe giremeyen takım kapatılsın. Üyeler başka takımlara dağılabilir.
ve
2) 3 aylık süre zarfında 6 kere (toplam süre olan 12 haftanın yarısı) takım toplam oranı %0,30 un altında olan takım kapatılsın. Üyeler başka takımlara dağılabilir.

Burayı zaman öldürdüğümüz ve boş yere çabaladığımız değil, kilo verdiğimiz bir yer haline getirmemiz gerektiğini düşünüyorum.

İlginize ve bilginize.

Püsküütcüm, bencede ikinci öneri çok mantıklı. Ve dediğin gibi her hafta etap raporunda bu durum yer alırsa herkes için takibide kolay olur. :KK34:

buna çok sevindim, böyle olduğunu bilmiyordum eğer bilseydim ilk cezayı da yememiş olurduk çünkü o dönemde arkadaşımızın birinci olduğunu da görmüştüm:KK43: ama o da ayrılmıştı o sırada yanlış hatırlamıyorsam. teşekkür ederim:KK54:

Talihsizlik olmuş ve gözünden kaçmış demek ki.. Uygulamanın bu şekilde olduğunu bu alanda defalarca anlattım.. Hatta benzer örnekleri de daha önce yaşadık. Birinci olduğu halde paylaşım yapamayan arkadaşlarla ilgili mazeretler de bildirildi..

Dönüp dönüp aynı noktaya geliyoruz.. İşte bu yüzden robot gibi aynı şeyi tekrarlayıp duruyorum.. Yarışmaya dair olan biten ne varsa, paylaşım alanında.. :126:

Püsküütcüm, bencede ikinci öneri çok mantıklı. Ve dediğin gibi her hafta etap raporunda bu durum yer alırsa herkes için takibide kolay olur. :KK34:

Şu ana kadar görüşler hep bu yönde tatlım..

Siz yine de benim mesajımı takım topiklerinize kopyalayın.. 100 civarında insan var.. Birinden birinin aklına çok daha güzel bir fikir geleceğine eminim..

Bu hafta sonuna kadar hiç değilse öneriyi oluşturabilirsek, önümüzdeki hafta da oylama yaparız. Sonra da uygulamaya geçebiliriz, diye düşünüyorum..

Kendi kendime düşünürken bir de şu fikir geldi aklıma..

Misal üye 75 kiloyla giriş yaptı. Hedefi 60 kilo olmak.
15 kilo verecek yani.
Ayda 1 kilo vermeli, diye düşünüyorum. Bu da ne eder? Hedefine ulaşmak için 15 ay gerekiyor demektir.
15 ay içinde hedefine ulaşamıyorsa karne hakkını kaybetsin.. :44:

Siz yine de benim mesajımı takım topiklerinize kopyalayın.. 100 civarında insan var.. Birinden birinin aklına çok daha güzel bir fikir geleceğine eminim..

Bu hafta sonuna kadar hiç değilse öneriyi oluşturabilirsek, önümüzdeki hafta da oylama yaparız. Sonra da uygulamaya geçebiliriz, diye düşünüyorum..

15 kilo verecek yani.
Ayda 1 kilo vermeli, diye düşünüyorum. Bu da ne eder? Hedefine ulaşmak için 15 ay gerekiyor demektir.

ÖNEMLİ

%0,30 nedir?

Haftada 200 gr. vermek normalin de altında ve dolayısı ile ulaşılabilir, böyle bir platformda zaman harcadığımız ve harcattığımız için de ulaşılması gereken bir kilo kaybı. Ha'di bu hafta veremedin, haftaya ver hiç değilse.

Bu oranı kullanarak, son iki ayın etap genel sıralama listelerine baktım. Durumlar cidden kötü.

Ortalama olarak her hafta 3 takım bu oranın altında kalıyor. Ancak son etabımız olan 310.etap tarihin rekor zirvesine ulaştı.

Henüz oylamaya sunacak kadar net bir öneri oluşturamadım. Sizlerden ricam bu konuyu takım içinde görüşerek, oluşturduğunuz önerilerinizi burada paylaşmanız.

Benim aklıma gelenler radikal öneriler. Çünkü zayıflamanın disiplin gerektirdiğini ve bu nedenle de ekstrem durumlar dışında tolerans hak etmediğini düşünüyorum. Şöyle ki;

1) 3 aylık süre zarfında ilk üçe giremeyen takım kapatılsın. Üyeler başka takımlara dağılabilir.
ve
2) 3 aylık süre zarfında 6 kere (toplam süre olan 12 haftanın yarısı) takım toplam oranı %0,30 un altında olan takım kapatılsın. Üyeler başka takımlara dağılabilir.

Burayı zaman öldürdüğümüz ve boş yere çabaladığımız değil, kilo verdiğimiz bir yer haline getirmemiz gerektiğini düşünüyorum.

İlginize ve bilginize.

canım çok güzel bir uygulama yapmışsın
benim tıkandığım takımla sorun yaşadığım nokta bu
yani burda bi amaç var kilo vermek korumak değil
aylar olmuş takıma gireli 1 kilo vermek resmen kendine de eziyet takımada eziyet
ben kendi takımımda bu güne kadar kim kaç kilo vermiş uygulasması yapıyorum
durum çok komik
üzülüyorum ya
bence takım kapatılsın değilde üyelere yönelik sert uygulamalar olsun
kaptanlar daha acımasız olsun
diyelim 1 ayda verilmesi gereken en az bi kilo
veremedi mi şahıs diskalifiye
zaten veremiyosa 3.hafta izne ayrılsın yani

2. şıkta senin için zor olacak
yani 6 kere ortalama altında kalma olayını sanırım sen takip edeceksin :KK53::KK53::KK53::KK53:
sana iş çıksın istemem tatlım

aylar olmuş takıma gireli 1 kilo vermek resmen kendine de eziyet takımada eziyet
durum çok komik
üzülüyorum ya

yani 6 kere ortalama altında kalma olayını sanırım sen takip edeceksin :KK53::KK53::KK53::KK53:
Kadisim teşekkür ederim fikirlerini paylaştığın için..
"Kaptanlar daha acımasız olsun" önerine katılmıyorum.
İşi kişiselleştirmek anlamına gelir bu..
O nedenle şimdilik çerçevesi belli olmayan, öneri kılığına bile bürünmemiş bu fikirleri, ilave fikirlerle yoğurarak netleştirip "Karar" haline getirmek en doğrusu.
Karar olarak yaptığımız uygulamaları, üye okur, bu yöntem demoralize ediyorsa eğer, başka topiklerde zayıflar, kendi güncesini açar.. vs.
Ben de misafir dönemimde genel listeleri ve takım analizleri yapmaya başladıkça anladım durumun vehametini.. Cidden kötü.
Sizler zaten takım alt tüzüklerinizde, istediğiniz kuralları düzenleyebiliyorsunuz.

Ben kaptan olsaydım hiçkimseyi izne ayırmazdım bu bir. Sadece deniz tatili ve hastalık iznini kabul ederim.
Kilo bildirimini fotoğrafla isterdim.
Bir ayda 2 kilo veremeyeni de diskalifiye ederdim. Tabii bu kuralları başta koyardım. Kabul etmeyen varsa tatsızlık çıkmadan gitsin diye.. Ama oluşumunu tamamlamış bir takımda böyle bir karar,oybirliği sağlanmadıkça alınamaz. Herkesin okey demesi lazım..

Neyse.. geyiğe çevirmeyeyim konuyu..

Raporda takip etmek benim için zor değil. Yeter ki bir şeyler düşünelim ve artık kilo veremeyen üyemiz kalmasın.. Hele hele kilo alanlar hiç olmasın.. :KK14:

Not: Cuma günü sizin takımdayım.. 4 gün sonra kavuşuyoruz.. :KK16:

Son düzenleme:
ÖNEMLİ

%0,30 nedir?

ve

İlginize ve bilginize.

kesinlikle katılıyorum burda amacımız kilo vermek bu iş üzerine yoğunlaşmak
ama madde 1 çok ağır olabilir bi arkadaşda yazmıştı takım içinde güzel kilo veren var da kilo alanda varsa o yüzden takım kapanmak zoprunda kalabilir
madde 2 daha yaptırımı olan bir maddee gibi geldi bana

durum çok komik
üzülüyorum ya

kadis biz 5. takım olarak buna benzer bir uygulamayı gecen hafta hayata geçirdik kuralı kuyan kaptanımız maalesef ilk cezayı alanlardan oldu 3 hafta içinde üst üste kilo veremeyen önce kişi için takımdan diskalifiye demiştik ama onu biraz yumuşattık 2 hafta kilo paylaşımında bulunmama cezası olarak düzenledik ama bu 2 hafta sonunda da kilo vermiş olarak geri dönecek şeklinde uyarı yaptık şimdiye kadar uygulanmayan aslında var olan takjım kuralını uygulamaya soktuk böyle bir kural diğer takımlarda getirebilir diye düşünüyorum

ve

öneriye kişisel cevabım...

1. öneri bence mantıklı değil... tüm takımların başarısına göre değerlendirilecek sürekli kilo versede ilk üçe giremedi diye bir takım kapatılmamalı bence...

2. öneri olma olasılığı daha mantıklı en azından diğer takımlanla kıyaslama yapılmadan herkes belli bir yüzdeye göre değerlendirilecek ve bu daha adilane olacaktır. bu önerinin kabulune evet oyu verebilirim...

Son düzenleme:
Ne güzel.. İlgilenen arkadaşlar birer birer geliyor.. :KK9:
ama madde 1 çok ağır olabilir bi arkadaşda yazmıştı takım içinde güzel kilo veren var da kilo alanda varsa o yüzden takım kapanmak zoprunda kalabilir

kadis biz 5. takım olarak buna benzer bir uygulamayı gecen hafta hayata geçirdik kuralı kuyan kaptanımız maalesef ilk cezayı alanlardan oldu 3 hafta içinde üst üste kilo veremeyen önce kişi için takımdan diskalifiye demiştik ama onu biraz yumuşattık 2 hafta kilo paylaşımında bulunmama cezası olarak düzenledik ama bu 2 hafta sonunda da kilo vermiş olarak geri dönecek şeklinde uyarı yaptık şimdiye kadar uygulanmayan aslında var olan takjım kuralını uygulamaya soktuk böyle bir kural diğer takımlarda getirebilir diye düşünüyorum

ve

öneriye kişisel cevabım...

1. öneri bence mantıklı değil... tüm takımların başarısına göre değerlendirilecek sürekli kilo versede ilk üçe giremedi diye bir takım kapatılmamalı bence...

2. öneri olma olasılığı daha mantıklı en azından diğer takımlanla kıyaslama yapılmadan herkes belli bir yüzdeye göre değerlendirilecek ve bu daha adilane olacaktır. bu önerinin kabulune evet oyu verebilirim...

İlk öneri kılıklı fikir zaten kendi kendini imha etti..
Henüz oylama yapmıyoruz.. Şimdilik sadece fikir oluşturuyoruz..
Sabah bir de mezuniyet karnesi hakkını kaybetme cezası üerine bir fikir üretmiştim..
O gözden kaçtı sanırım.. henüz olumlu-olumsuz geri bildirim alamadım.. Bana o da mantıklı geliyor..
Yani hem bu 2 numaralı önerimi hem de karne alma cezası önerimi birlikte değerlendirebilirsiniz..

Arkadaşlar dediğim gibi sizler takım içinde üyelerinizle bu konuları görüşüp, kilo vermeyi zorlayıcı fikirlerle gelirseniz bütün fikirleri toparlar bir öneri şekline sokabiliriz. Karar defterimize geçirelim ki kimse kimseyle papaz olmasın yok yere.. :KK34:

Arkadaşlar, bir kez daha altını çizeyim.
Henüz ortada öneri yok.
Ben sesli düşünüyorum. Şu ana kadar da 3 fikir ürettim.
Bu fikirleri lütfen sınır olarak değerlendirmeyin.
Farklı fikirler de üretebilirsiniz.

Ödev: Ne yapsak da kilo vermemizi zorlayıcı bir şart geliştirsek?

Ben ödevimi yaptım. 3 tane fikir! Daha ne olsun anacım.. :122:

Henüz ortada öneri yok.

bunu kendi üyesi olduğum takım la da paylaştım herkes tartıldığı kilonun fotoğrafını çeksin sadece kilo yazan kısmını böylece daha doğru sonuçlar elde ederiz ve kimseye de haksızlık olmamış olur

Sabah bir de mezuniyet karnesi hakkını kaybetme cezası üerine bir fikir üretmiştim..
O gözden kaçtı sanırım.. henüz olumlu-olumsuz geri bildirim alamadım.. Bana o da mantıklı geliyor..
Yani hem bu 2 numaralı önerimi hem de karne alma cezası önerimi birlikte değerlendirebilirsiniz..

Arkadaşlar dediğim gibi sizler takım içinde üyelerinizle bu konuları görüşüp, kilo vermeyi zorlayıcı fikirlerle gelirseniz bütün fikirleri toparlar bir öneri şekline sokabiliriz. Karar defterimize geçirelim ki kimse kimseyle papaz olmasın yok yere.. :KK34:
karne cezası bana mantıklı geliyor kişi ayda 1 kilo dahi veremiyorsa bir karşılığı olması gerek diye düşünüyorum ama takımımda da yayınlayacağım belki farklı düşünenler çıkabilir:)

bunu kendi üyesi olduğum takım la da paylaştım herkes tartıldığı kilonun fotoğrafını çeksin sadece kilo yazan kısmını böylece daha doğru sonuçlar elde ederiz ve kimseye de haksızlık olmamış olur
Aynen katılıyorum.. Ben de kilo bildirimlerimi fotoğraflı yapıyorum.. :KK34:
Hepimiz artık gazeteci, kamereman olduk zaten teknoloji sayesinde.. zor değil fotoğraf çekip, eklemek.. İstisnalar olacaktır elbette, ama geneli bozmayacaktır bu durum..
karne cezası bana mantıklı geliyor kişi ayda 1 kilo dahi veremiyorsa bir karşılığı olması gerek diye düşünüyorum ama takımımda da yayınlayacağım belki farklı düşünenler çıkabilir:)
Evet toprakscım mutlaka takımınızla konuşmanızda fayda var..
Hepimizin seveceği bir öneri veya önerile oluşabilir, böylece..
Bir elin nesi var, iki elin sesi var..
ya da
Nerede çokluk orada..

Seç işte! :KK60: :KK60:

Benim yine kafa sıyırma saatlerim geldi.. Gideyim de sakinleyeyim biraz.. :KK52:

Aynen katılıyorum.. Ben de kilo bildirimlerimi fotoğraflı yapıyorum.. :KK34:
Hepimiz artık gazeteci, kamereman olduk zaten teknoloji sayesinde.. zor değil fotoğraf çekip, eklemek.. İstisnalar olacaktır elbette, ama geneli bozmayacaktır bu durum..

ki burda zaten kişinin kendinin değil kilosunun yazdığı yeri istiyoruz çekinecek bir durum yok yani artık bende öyle yapmayı düşünüyorum
daha çok azmederim böylece :KK1:

15 kilo verecek yani.

Ah bu mesajından sonra kendimi çok kötü hissettim...

En buraya kasım 2010 da 78 kilo ile katıldım. Cuma günü kilom 75 ti... Yani 2,5 yılda 3 kilo vermişşm. Fakat geçen sene 84-85 kiloya çıktım ve sonra 75 e indim. Şimdi öyle üzülüyorumki kayıtlarda başlangıç kilom 78 diye..

Bu fikrinde çok güzel. Böylece dahada disiplin olur üzerimizde.

Hatta bak ne dicem.. Belki uygulaması zor ama şöyle birşeyde yapabiliriz:

Dediğin gibi her ay 1 kilo olsa 15 kilo vermek isteyen biri 15 ayda vermeli.

Şuan yarışanlar içinde bu uygulamayı uygulasak örneğin herkes kabul etti ve bu madde uygulanırsa şuan yarışanlar ise hedeflerine kaç kilo kaldıysa okadar ay burda olabilsinler...

Ya örnek olarak ben hedefime 5 kilo var 5 ay sonra veremezsem diskalifiye olayım.

Mesajını takıma yazmadım ama paylaşım alanını okumaları gerektiğini hatırlattım.

ben karne almama olayının bir yaptırımı olacağını düşünmüyorum... bu benim görüşüm...

her ay bir kilo verme olayı.. gönül elbette ister bunu ama kilo verememe durumunda motivasyonu olumsuz etkiler diye düşünüyorum ... her ay bir kilo değilde 900 gr vermiş de olabilir yada 700 gr ama sonuçta yavaştan da olsa bir eğrisi var diyelim bu kişi bu olaydan olumsuz etkilenebilir bence...

Birde önümüz yaz tamam ama temmuzda ramazan başlıyor. Benim zaten tuvalet problemim var ramazanda kilo verenler gibi kilo alanlarda cok oluyor. Kendi adıma ramazani 1 kilo alarak yada kilo almadan kapatirsam başarı sayicam. Öyle olursa Ramazanda diskalifiye olurum bu da demek olur ki Ramazanda +5 kilo :KK43:

Kadisim teşekkür ederim fikirlerini paylaştığın için..
"Kaptanlar daha acımasız olsun" önerine katılmıyorum.
İşi kişiselleştirmek anlamına gelir bu..
O nedenle şimdilik çerçevesi belli olmayan, öneri kılığına bile bürünmemiş bu fikirleri, ilave fikirlerle yoğurarak netleştirip "Karar" haline getirmek en doğrusu.
Karar olarak yaptığımız uygulamaları, üye okur, bu yöntem demoralize ediyorsa eğer, başka topiklerde zayıflar, kendi güncesini açar.. vs.
Ben de misafir dönemimde genel listeleri ve takım analizleri yapmaya başladıkça anladım durumun vehametini.. Cidden kötü.
Sizler zaten takım alt tüzüklerinizde, istediğiniz kuralları düzenleyebiliyorsunuz.

Ben kaptan olsaydım hiçkimseyi izne ayırmazdım bu bir. Sadece deniz tatili ve hastalık iznini kabul ederim.
Kilo bildirimini fotoğrafla isterdim.
Bir ayda 2 kilo veremeyeni de diskalifiye ederdim. Tabii bu kuralları başta koyardım. Kabul etmeyen varsa tatsızlık çıkmadan gitsin diye.. Ama oluşumunu tamamlamış bir takımda böyle bir karar,oybirliği sağlanmadıkça alınamaz. Herkesin okey demesi lazım..

Neyse.. geyiğe çevirmeyeyim konuyu..

Raporda takip etmek benim için zor değil. Yeter ki bir şeyler düşünelim ve artık kilo veremeyen üyemiz kalmasın.. Hele hele kilo alanlar hiç olmasın.. :KK14:

Not: Cuma günü sizin takımdayım.. 4 gün sonra kavuşuyoruz.. :KK16:

ya evet 4 gün kaldı
ben takımı az daha hizaya sokayım komutancık geliyoooooooooooooooooo

canım ben düşüneceğim bişeyler en kısa zamanda (misafirlerden ve hastaneden kurtulunca)

evet gördüm sizin takım uygulamasını ama ieriğine bakamadım
ben her hafta analiz yapıyorum
eğer şahıs her hafta kilo alanlardaysa vay avy avyyy

takıma yazdım senin mesajlarını
ata 29 dan güzel bir fikir geldi ki burdada paylaşmış
yapılmayacak bişey ddeğil talımda bir görüşeyim bunu ben

Henüz ortada öneri yok.

ödevini sen ehr zaman yaparsın zaten küçüklüğüden beriiii:)

aynen katılıyorum

Birde önümüz yaz tamam ama temmuzda ramazan başlıyor. Benim zaten tuvalet problemim var ramazanda kilo verenler gibi kilo alanlarda cok oluyor. Kendi adıma ramazani 1 kilo alarak yada kilo almadan kapatirsam başarı sayicam. Öyle olursa Ramazanda diskalifiye olurum bu da demek olur ki Ramazanda +5 kilo :KK43:

ramazan çok farklı bir durum
bakalım neler yaşayacağız

Ayda bir kilo vermek çokmu diye bende düşündüm. Ama değil. Bazı aylarda 5 cuma bulunuyor.... Ortalama olarak haftada 200 gram verilemezmi?

Ama her hafta kilo vermiyoruz buda doğru. Ama 1 ayda 1 kilo mutlaka verilecektir diye düşünüyorum..

Bu benden geln sadece bir fikir :KK34:

evet ramazan farklı bir durum ama zaten hem diskalifiye denmiyor hem de bir ay kilo alınsa bile diğer aylar fazla verilerek açık kapatılabilir. Ayda bir kilo telafisi mümkün bir kilo bana göre:KK34:

X