Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

En güzeli bu oylamadan sonra sen ve elbette fikri olan herkes önerilerini oylamaya sunsun. En güzel sonuca böyle varabiliriz, diye düşünüyorum.

Yalnız var ya.. ben okudukça hayretler içerisinde kalıyorum. :KK53: Neden mi? Anlatayım.
Ben de sekiz ay yarışmacı oldum burada. Bizim takımımızda yaz tatili dışında hiç ama hiç kimse izin kullanmadı. Hele hele "beni aynı yazın" deme cüretinde kimse bulunmadı. Kilo alan aldığı kiloyu da göğsünü gere gere yazdı verdiği kiloyu da. Böyle oyunlara hiç başvurmamıştılk, hiçbirimizin aklına da böyle şeyler uygulayıp, yanıltıcı bilgi vermek gelmemişti. Gelemezdi de. Benim olduğum bir takımda ben böyle bir şeye izin vermem. Yeniden takım mı kursam acaba? :KK34:

Ha bi'de şu var. Böyle yanıltıcı bilgi verince, gerçekte "yanılan" kim oluyor acaba? :KK51:

haklısın gerçekten olmaması gerekiyor. fakat ben yanlış ifade ettim kendimi. '' beni aynı yazın '' cümlesi biraz yanlış. çok ndiren de olsa kilom aynı ne aldım ne verdim diye bildirenler oluyor bu herkesin başına gelebilir.

ben cümleyi kısaltınca biraz tuaf oldu '' beni aynı yazın '' yarışmacının bahanesi gibi olmuş.

Eki Görüntüle 518156

ÖNERİ:
Yarışmacının izinli sayıldığı dönem 4 haftadan az olamaz.
Her yarışmacının yılda 3 kez izin kullanma hakkı vardır.

OYLAMA:
1.Takım: Evet / Hayır
2.Takım: Evet / Hayır
3.Takım:
Hayır
4.Takım: Evet / Hayır
5.Takım:
Hayır
6.Takım: Evet / Hayır
7.Takım: Evet / Hayır
8.Takım: Evet / Hayır
9.Takım: Evet / Hayır
13.Takım:
Hayır

Not: İzin konusunda tartışarak yol alamadığımız için böyle bir öneri hazırlamayı uygun gördüm.
Biz de kararımızı "HAYIR" olarak kullanıyoruz. Sebebi ise 4 haftalık sürenin uzun olması. Bu süre zorunlu olarak bekleneceği için grup arkadaşlarım takımdan uzaklaştıkça soğur ve tekrar aktif olmamız zorlaşır diyor ve ben buna katılıyorum. Bizim fikrimiz 2 haftadan yana ve yıllık belirli bir izin kullanma sayısının olmaması. Ayrıca takım kaptanları bu duruma pek meyil vermemeye gayret etmeli. Bu 2 haftalık süreyi birsüre deneyip sorunumuza çözüm olmadığını görürsek süreyi uzatabiliriz diyoruz.

yüksek sesli düşünüyorum (!) :KK61: ; izin ihtiyacı 4 haftadan kısaysa ama üye cuma günü kilo bildirimini yapabilecek durumdaysa,takım içinde mesaj paylaşımlarından izinli sayılır ama bu durum yarışmayı etkilemez.4 haftadan kısaysa ve cuma günü bildirim yapamayacaksa,o zaman ne olacak?gittiği yerde,her zaman kendi tartıldığı tartının dışında bir tartıda mı tartılacak ve tartı değişimi uygulaması yapacağız (bu durum çok karıştırrı ortalığı bence)...ya da bildirim yapmadı diye yazacağız (normalde izinli yazdığımız durum).Yani ben izinli yazıyorum o durumlarda,kilosunu aynı geçmiyorum.Yılda 3 kez ile sınırlanması gayet güzel bence.Zaten çoğunluğun takıldığı olay 4 hafta.Bana göre 4 hafta da uygun aslında da işte şahsi fikrim

Son düzenleme:
ÖNERİ:

OYLAMA:
3.Takım: Hayır
5.Takım: Hayır
6.Takım: Hayır
13.Takım: Hayır

6. takım olarak "hayır" diyoruz. Nedenine gelince 4 hafta uzun bir süre, 2-3 hafta gelmeyecek olanın da 4 haftayı beklemesi gerekecek. Diğer takımların da bahsettiği gibi takımdan uzaklaşma, soğuma olacak...

Bireysel düşünceme gelince 255. etaptan bu yana takım ile ilgileniyorum, biraz da obsesifliğimden olsa gerek listeler tutuyorum. Takımda 1 üye, 1 hafta izin kulandı diğer hafta geldi sonraki hafta tekrar izin kullandı, daha sonra hep devam etti. İzin kullanmasının da geçerli sebebi vardı. 1 üye de 4 hafta üst üste izin kulandı. Bunun dışında 14 kişi "beni izinli yaz", "haftaya x şehre taşınacağım bir süre yokum"... diyerek gitti, zaman da belirtmedi, bir daha haber alınamadı :) 1 kişi de 19 hafta sonra geri döndü, kaldığı yerden başladı. Ama geldiğinde takımda yer olup olmadığını da sordu...

Bu kadar bilgiyi neden paylaştım? Takım olarak kısa süreli gidip gelen konusunda sıkıntı yaşamıyoruz. Giden zaten geri gelmiyor da :) Bu bizim takıma denk gelen bir durum da olabilir. Hiç başımıza gelmeyeceği anlamına da gelmiyor. Yıl olarak düşününce de daha tam 1 yıl takımda bulunmadığım için süreci öngöremiyorum. Ancak benim en büyük sıkıntım izine gidenin dönmemesi. İlk başta "belki bu hafta gelir, dur takıma kimseyi çağırmayayım" diyordum. Haftalar geçtikçe bu iyi niyetin anlamsız olduğunu farkettim. Gidene el sallıyorum, süre vermediği için de yerine yeni üye alımı yapıyorum. Geri dönmeyi hedeflese zaten zaman da belirtir diye düşündüğüm için hiç kendimi kasmıyorum. Bu noktada "izinli" ya da "geri dönmek üzere ayrıldı" yazma konusunda tereddütlerim var. Biraz da haksızlık oluyor. Sonuçta zaman belirtmeden gidiyor, "kendi isteğiyle ayrıldı" yazamıyorum çünkü geri döneceğini vadediyor... Belki uzun süre takımdan ayrılanlar için belli bir sürede geri dönmezse "izinli" yerine "ayrıldı" mı yazılmalı?

Konuyu dağıttıysam özür dilerim, uçuşuyor yine fikirler...

canım zaman belirterek gidenlerin de çoğunluğu geri gelmiyor,2-3 ay bekldiğim insanlar oldu,yerlerine kimseyi almadım,çok iyi anlıyorum seni

Sizlerin bildirimine göre güncellediğim bir yarışmacı listem var. İzinli diyorsunuz; ben izni, kilosunu, etabını yazıyorum. Sonraki hafta döndü diyorsunuz; ben bu sefer hdönüş bilgilerini kontrol edip listeyi temizliyorum. Ve bu kısır döngü sanki -sonsuzdan bu yana devam ediyor gibi geliyor bana artık.. :KK34:

Neyse.. bu işlemleri yaptığım listeden yine bir alıntı veriyorum. Diyorsunuz ya; giden dönmüyor diye. Buyrun en güzel ispat.

ÖNERİ:

OYLAMA:
3.Takım: Hayır
5.Takım: Hayır
6.Takım: Hayır
9.Takım: Hayır
13.Takım: Hayır

9. takım olarak bizde HAYIR diyoruz.Gerekçemizde sürenin uzun olması çalışan biri bile 15 gun yıllık izin kullanıyor buda 2 hafta yapar kalan 2 haftayı napıcak.Bence uyenın motıvasyonu ve takımla olan bagının kopm rıskı var.Gibi geldi bana.

Gerçi bizim takımın durumu içler acısı sadece ilgisiz olmamak için formalite icabı kullandım oyu.Bahsettıgınız durumlar bızdede cok kere oldu ve olmaya devam edıyor.Bi standart getırmek mantıklı ama sure uzun bence.

Şu ana kadar oylamaya katılan takımlardan 5 hayır oyu geldi.
Bir önerinin kabul edilebilmesi için (toplam takım sayısı/2)+1 formülünü uyguluyoruz. Dolayısı ile önerinin yürürlüğe girmesi için 6 evet gerekiyordu. Kalan takımların hepsi evet dese bile, bahsi geçen çokluk sağlanamayacak.

Sonuç olarak; güncel öneri hükmünü kaybetmiştir.

Sizlerden aldığım geribildirimlere dayanarak yeni bir öneri sunacağım. :KK34:

ÖNERİ:

Yarışmacının izinli sayıldığı dönem 2 haftadan az olamaz.
Her yarışmacının yılda 6 kez izin kullanma hakkı vardır.
İzne ayrılan ve kendisinden 6 ay haber alınamayan üyeler diskalifiye edilir.

OYLAMA:
3.Takım: Evet / Hayır
5.Takım: Evet / Hayır
13.Takım: Evet / Hayır

Açıklama: Her izin dönemi 15 gün süreceğine göre, yılda 6 kez izin kullanan yarışmacı toplamda 90 gün izinli sayılır. Bu da 3 ay demektir. Daha fazlasını, diyet yapmanın öncelikle disiplin gerektirmesi inancıyla yersiz buluyorum.

ÖNERİ:

OYLAMA:
1.Takım: Evet /
13.Takım: Evet / Hayır

Açıklama: Her izin dönemi 15 gün süreceğine göre, yılda 6 kez izin kullanan yarışmacı toplamda 90 gün izinli sayılır. Bu da 3 ay demektir. Daha fazlasını, diyet yapmanın öncelikle disiplin gerektirmesi inancıyla yersiz buluyorum.

ÖNERİ:

OYLAMA:
1.Takım: Evet
13.Takım: Evet

ÖNERİ:

OYLAMA:
3.Takım: Evet

ÖNERİ:

OYLAMA:
5.Takım: Evet

ÖNERİ:

OYLAMA:
8.Takım: Evet

ÖNERİ:

OYLAMA:
8.Takım: Evet
9.Takım: Evet

Arkadaşlar öneri 6 oyla, yeterli çoğunluk sağlanarak kabul edilmiştir.
Konuyu toparlayıp karar defterine ekleyip sizi de bilgilendireceğim.:126:
Oylamaya katılara, hızlı bir şekilde görüş bildirdiğiniz için teşekkür ediyorum. :KK71:

İzin konusundaki yeni uygulama 11.madde olarak Karar Defterine eklenmiş ve 276.etap itibariyle uygulamaya geçilmiştir.

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...masi-nedir-karar-defteri-11.html#post26648079

İzin sayısını takip etmek için benden bilgi alabilirsiniz. Bugün itibariyle dosyamda izin alma sayısı bölümü ekleyeceğim.
Ayrıca yarışmacı listemden bugün itibariyle 6 ay geri giderek, son 24 etaptır kendisinden haber alınamayan izinli yarışmacıları diskalifiye edeceğim. Diskalifiye listemizi de buna göre revize edeceğim.

Bilginize.

Selammm, bu hafta sonuc listelerini hazırlama sırası 3. Takımda. Ben akşam işten gelince yapacam listeleri kızlar :))

Yani saat 8buçugğu bulur., 9 dann önce biter :KK34:

***5. TAKIM 276. ETAP ***

areser (63.2 / 62.5 / 0.7 / %1.11)
berivannnn26 (79.2 / 78.6 / 0.6 / %0.76)
Buffy26 (65.5 / 64.7 / 0.8 / %1.22)
Funda08 (73.2 / 72.8 / 0.5 / %0.68)
Raa (85 / 83 / 1 / %1.18) (Yeni üye hedefi 68, kilosu 2'ye bölündü)
tunituni (72.7 / 72.9 / -0.2 / -%0.28)
UmutCan (60.5 / 59.2 / 1.3 / %2.15)

5. TAKIM ORTALAMASI: 0.97

Cuma zayiflama YARIŞMASI 276. ETAP SONUÇ LİSTESİ
28 EYLÜL-5 EKIM

***1. TAKIM 276. ETAP**

sapphiree (59.6/059.5/0.1/%0.17)
sebnemguducu (60.8/60.7/0.1/%0.16)bu hafta izine ayriliyor
MuMu85(73.5/73.5/0/%0)
spirochet(86.5/86.5/0/%0)
milkshakem (56.8/56.8/0/%0)Kilo bildirmedi
bilgililgili(75.3/76.4/-1.1/%-1,46)
sekerskiz67(73/72/1/%1.37)
hepbera(63/63/0/%0)
amancia(78.4/) PAylasim yapmadigindan diskalifiye
T_N (79,2/85.7/-0.24/%-0.30)251.Etapda ayrilan üye geri döndü,kilosu 25 e bölündü
Naz(58.7/66.3/-0.30/%-0.52 )251.Etapda ayrilan üye geri döndü,kilosu 25 e bölündü
fitsema (83.7/82.5/1.2/%1.43 )Yeni üye,hedef 65,84 kiloyla 14.09 da katildi

1. TAKIM ORTALAMASI 0.1

***5. TAKIM 276. ETAP ***

areser (63.2 / 62.5 / 0.7 / %1.11)
berivannnn26 (79.2 / 78.6 / 0.6 / %0.76)
Buffy26 (65.5 / 64.7 / 0.8 / %1.22)
Funda08 (73.2 / 72.8 / 0.5 / %0.68)
Raa (85 / 83 / 1 / %1.18) (Yeni üye hedefi 68, kilosu 2'ye bölündü)
tunituni (72.7 / 72.9 / -0.2 / -%0.28)
UmutCan (60.5 / 59.2 / 1.3 / %2.15)

5. TAKIM ORTALAMASI: 0.97

Son düzenleme:
X