Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

Tatlım, ben her etap sonrası gözden kaçırdığınız bir şey var mı diye bakıyorum.
Bu durum da gözden kaçan bir durum.
Ne yapmanız gerektiğine dair kıstas ben değilim.
Kıstas şu: Eğer doğru bildirim yapsa idiniz, gerek sizin takım toplam yüzdenizde gerekse takımların genel sıralamasına bir etkisi oluyor mu olmuyor mu?
Örneğin geçen hafta yapılan yanlış bildirim sonucu etkiledi. Ve hesaplamalar bir daha yapıldı.

Neslihancım hoş geldin..
Keşke kilo almamış olsaydın da hatrımızı sormak için uğramış olsaydın..
Daha önce başardın, yine başarırsın..

Neslihancım hoş geldin..
Keşke kilo almamış olsaydın da hatrımızı sormak için uğramış olsaydın..
Daha önce başardın, yine başarırsın..

maalesef canim ya ama dgoum yaptim birazda sebep bebis oldu sagolsun bendeki kilolar hemen kapida bekliyor kapiyi actikmi hooop icerdeler insallah bakalim yine basarmak istiyorum :44:

9. TAKIM

Takım ortalamanızı 0,19% hesapladım, kontrol ederseniz sevinirim :)

***püsküüt 6. takımın kaptan yardımcısı "kadis" oldu, karar defterini güncellerken değiştirirsen seviniriz

Kızlar öncelikle çıkan sonuçtan dolayı üzgünüm...Kimseyi uğraştırmak istemezdim bu cuma gerçekten youn ve telaşlıydı benim için hata yapmış olma oranım %99,8.Malesef doğrusunu şimdilik kontrol edemiyorum.Çünkü KK listelerinin kayıtlı olduğu tablo laptopumdaydı.Pazartesi sabahtan beri pc'im açılmıyor malesef.Şuanda tamirde kendisi.Younluktan ötürüde geçmişe dönük tabloları kontrol etmem mümkün deil.Şimdi önümüzdeki cumaya pc yetişmezse napıcamı düşünüyorum.Ama en kısa zamanda tabloyu kontrol edip hatayı düzeltip önümüzdeki haftalara hatanın sarkmamasını sağlıycam bundan emin olabilirdiniz

Mesajım dikkatlerden kaçtı sanırım. Hatırlatayım dedim.

Kızlar merhaba.
Bir şey dikkatimi çekti bu hafta, onu size sormak istiyorum.

6. takım bu hafta listeye giren 4 yeni üyesinin kilosunu takıma girişinden almış ve ona göre hesaplamış, yanlarına da "yeni üye kilosu 2ye bölündü" notunu düşmüş.

Ben kaptan olalı daha 2 hafta oldu. Daha önce bu şekilde bir uygulama görmedim diye hatırlıyorum. Zaten ben kendi takımıma yeni giren üyeleri bir önceki haftadaki kilolarına göre hesaplayıp, öyle bildirmiştim. Biraz kafam karışır gibi oldu bu yüzden.

Her iki şekilde de bildirim yapılabiliyor mu? Ya da hangisini kullanmak daha doğru olur? Bu konuda bana cevap verebilir misiniz? :)

Funda grubunuza katılan yeni üye, listeye girene kadar 2 haftalık süreyi doldurduysa litede o ismin yanına "yeni üye.Kilosu 2 'ye bölündü " yazman gerekiyor.Üye gruba katılalı 2 hafta dolmadıysa sadece "Yeni üye.Hedef ..." şeklinde bildirim yapman yeterli.2 ye bölmene gerek yok.Bu durum gruba aldığımız yeni üyelere 2 hafta deneme süresi vermemizden kaynaklanıyor.Üyenin 2 haftalık durumuna göre listeye alıyoruz.

Teşekkürler. :)
O zaman bu 2 haftalık sürenin de illa dolması gerekmiyor anladığım kadarıyla... Duruma göre 2 hafta dolmadan da katılabiliyorlar. Öyle mi?

Teşekkürler. :)
O zaman bu 2 haftalık sürenin de illa dolması gerekmiyor anladığım kadarıyla... Duruma göre 2 hafta dolmadan da katılabiliyorlar. Öyle mi?
2 hafta zorunluluğu yok diye biliyorum ama bence kesinlikle gerekli bir süre.1 hafta gelip sonra bırakanlarıa gördüğümüz için 2 hafta ideal diye düşünüyorum.

6.takım listesinden yola çıkılarak yeni üye konusunu gündeme gelmiş. Bu konuda belirtmek istediğim birkaç şey var. Öncelikle ilk kaptanlığa başladığımda üye kaygısıyla yeni geleneri hemen takıma dahil ettiğim oldu. İnsanlar boşuna 2 hafta beklememişler. Yeni üye 1 hafta kilo bildiriyor 2. hafta ortalarda görünmüyordu. 2 hafta kuralı bu nedenle çok çok işe yarıyor. 2 hafta listeye dahil olmadan sabırla bekliyorsa devamı da geliyor Hatta sizinle takıma gelip listeye bile dahil olmadan gidenleri paylaşmak istiyorum. Ben bu kişilerin isimlerini kaydettim, takıma dönerlerse kabul etmeyeceğim. Listelerde hiç bulunmadıkları için haliyle diskalifiye de olmamış oluyorlar ama benim için diskalifiyeler

harmoni_ 10.05.2012 94 68 paylaşım yok
bebishhh06 25.05.2012 76 60 paylaşım yok
Tourist 18.05.2012 80 65 paylaşım yok
EgeMeltemi 21.05.2012 55 50 paylaşım yok
caffiel 28.05.2012 73 60 paylaşım yok
zemherir 10.06.2012 80 62 paylaşım yok
lavinia17 01.06.2012 95,9 61 paylaşım yok
hoscakal.cocuklugum 08.07.2012 62 50 paylaşım yok
Jalapeno_Biberi 07.07.2012 106 70 paylaşım yok
34moni53 20.07.2012 73 65 paylaşım yok
glaze_butterfly 28.07.2012 61,6 51,6 paylaşım yok
karamelek01 20.07.2012 65 58 paylaşım yok
mmrv 28.07.2012 70 57 paylaşım yok

2 hafta kuralını ben de gerekli buluyorum ve uyguluyorum, yanlış anlaşılma olmasın. :) Sanırım pek çok takım da yapıyordur zaten. Ama yeni üyenin kilosunun ikiye bölündüğünü ilk defa gördüğüm için sordum. O zaman neden 2 haftalık süreyi dolduran her üyenin kilosu ilk girişte "ikiye bölündü" olarak yazılmıyor onu da anlayabilmiş değilim. Nasıl yazacağımızın seçimi sanırım bize ait.

ben ikiye bölmüyorum onun yerine listeye alirken baslangic kilosu olarak gecen haftanin kilosunu aliyorum ama kim kac kilo verdi listesi icinde takima girdigi ilk tarih ve kilosunu ayrica belirtiyorum ki haksizlik olmasin

Mesajım dikkatlerden kaçtı sanırım. Hatırlatayım dedim.
Fundacım hedef kilosunu listeme ekledim. İyi ki hatırlatmışsın. Mesajları sıkı takip edemedim son zamanlarda..

Burada, yarışmanın genel mantığına uygun bir durum var aslında. Şöyle ki; üye izne ayrıldıktan sonra döndüğünde aldığı veya verdiği kilo haksızlık olmasın diye nasıl izinli olduğu hafta sayısına bölünüyorsa, deneme süresinde verilen kilo da yine haksızlık olmasın diye yarıştığı süreye bölünüyor.
Şöyle bir örnek vereyim. 2 haftalık deneme sırasında, ilk hafta 2 kilo verdi, ikinci hafta 1 kilo verdi. Deneme süresi bitti, sen dedin ki tamam abi ben bu üyeyi sevdim ve kesin üye kaydını yapıyorum.
Bu düşünce ile üyeyi o hafta etap listesine "yeni üye" olarak kaydettin. E bu üye 15 günde 3 kilo verdi. Eğer bölme yapmaz isen, diğer bütün yarışmacıların verdikleri kiloyu son bir hafta için yansıtırken, yeni üyenin aslında 15 günde verdiği kiloyu da 1 haftada vermiş gibi yansıtmış olursun ki bu da diğer arkadaşlarımıza, yani 1 haftalık sürede verdikleri kiloyla yarışan arkadaşlarımıza haksızlık olcaktır.

Sonuç olarak "seçim" diye bir durum yok. Uygulama bu şekilde. Ve herkesin bu şekilde uygulama yapması gerekiyor..

Hedef kilo konusunda yardımcı olduğun için teşekkürler. :)

Listeleri incelediğimde yeni üyelerin de son bir haftada verilen kilolarının yazıldığını görmüştüm ben, tabi önceki sayfalara gitmedim. Zaten iki haftada verdikleri kiloyu bir hafta için yazmıyordum, son bir haftada verdiklerini yazıyordum. Ama hala daha bana herkes de bu şekilde yapıyor gibi geliyor. Çünkü daha önce hiç yeni üyenin 2 haftasını da hesaplayan bir takım görmemiştim.

Herneyse... :) Bundan sonra bu şekilde uygulama yapacağım, sanırım bu mesajları okuyanlar da artık bu şekilde yaparlar. Teşekkürler Püsküütcüm. :)

Açıkcası ben 2 haftanın da hesaba katılması taraftarıyım. Takıma geldiğinde 70 kilo, 1 hafta denemede 3 kilo verdi, 67 oldu, sonraki hafta da 2 kilo verse 65... Anlatırken "ben 70 kiloydum ne güzel 65 oldum" diyor. Ama listeye ilk haftayı almasak sadece 2 kilo vermiş gözüküyor. Performansı da etkiliyor haliyle. Kendimden de biliyorum ben 146 kiloyla girdim bu sayfalara ama takımın birine girecektim "iki kişi daha var onlardan cevap bekliyorum sana döncem" dedi. Sonra dönen olmadı. Beklerken 142 kiloya düştüm, ama gören olmadı Şimdi kim kaç kilo verdi listesinde başlangıç kilom daha düşük gözüküyor. Verecek çok kilom var o yüzden sıkıntı değil ama ne olursa olsun bence belirttiği ilk kilo dikkate alınmalı. Deneme süresi de vermek zorunlu değil, istersen ilk hafta da eklersin takıma. Takımın bileceği bir iş. Sen de zaten yanlış bir şey yapmıyorsun, takımları etkileyecek bir durum yok yani.

Püsküüt cuma 6. takım olarak listemizi hazırlamakta geçiktik, o telaşla "duruece"yi listeye dahil etmeyi unutmuşum. Listede "izinli" yazmıştı arkadaşlar, onu silip "hamilelik nedeniyle ayrıldı" yazacaktım. Unutmuşum eklemeyi, ortalamamız da düşüyor ama sıralamada bir değişiklik yaratmıyor. duruece'yi 274. etap itibariyle ayrıldı diye kaydedebilir misin? Sonuç listesinde de düzeltmem gerekir mi?

Zaten, her zamanki titizliğinle sen gereken kontrolü yapmışsın. Sıralamada değişiklik yapmıyorsa düzeltme yapman da gerekmiyor.
duruece için bildirdiğin şekilde düzeltme yapıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…