Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

marifetli hatunlarsınız maşallah :nazar:

kuru madde konusunu öğrendim.. peynirlerde cinsine göre %30-70 arasında su bulunurmuş. Kuru madde dediği de bu sudan arındırılmış peynirdeki x oranı.. peynirin özü demek yani kısaca..

kilo korumak zaten bi'yerde diyete devam etmek anacım.. özellikle de ben gibi bi'zamanklar midesini işkembeye çevirmiş olanlar için.. :KK37:

tarihçemi vereyim..
2000 yılında : 86 (hayatımın üst rekor kilosu) :18:
2007 yılında : 79 (kk ya üye olurum ve takım motivasyonu ile diyete başladım) :KK4:
2007 sonu : 63 (manken oldum yahu) :KK52:
1 ay sonra : 65 (e rejim bitti bi'de yetmedi sigara bırakıldıl) :KK19:
3 ay sonra : 68 (derhal sigaraya başlandı) :KK14:

....ve o gün bugündür 68-70 aralığında hoplar dururum.. :KK8:

nota not: sal gitsin kendini anacım.. bakma bana sen.. huyum kurusun işte.. :KK16:

Püsküütüm en azından boydan kurtarıyorsun .:KK16:
benim boyda güdük .:KK1:

TARİHÇENDE 3.5. KİLO FARKLA BENLE AYNI .:KK9:

2008 de 80 ni gösterdi ibre.
72 k.k üye oldum .
59 mezun oldum (bu baya sürdü ama 2 sene kadar .):KK37:
sırf 5'li rakamı görem diye çabaladım .
tabı mezüniyetin ardından tatiller gelince 62 de buldum kendimi.:KK53:
şimdide 63. 65. arası takılıp duruyorum işte ..
verecek bir 5 kilom var ama verecek hatun yok ortada .:KK19: artık sabırmı kalmadı nedir . :KK19:

Son düzenleme:

72 k.k üye oldum .
verecek bir 5 kilom var ama verecek hatun yok ortada .:KK19: artık sabırmı kalmadı nedir . :KK19:

böölee heyecanla okudum kilonu öğrenebilirim diye
eee güzel kuşumm 63 müsün 65 mi:KK53:

marifetli hatunlarsınız maşallah :nazar:

kuru madde konusunu öğrendim.. peynirlerde cinsine göre %30-70 arasında su bulunurmuş. Kuru madde dediği de bu sudan arındırılmış peynirdeki x oranı.. peynirin özü demek yani kısaca..

kilo korumak zaten bi'yerde diyete devam etmek anacım.. özellikle de ben gibi bi'zamanklar midesini işkembeye çevirmiş olanlar için.. :KK37:

tarihçemi vereyim..
2000 yılında : 86 (hayatımın üst rekor kilosu) :18:
2007 yılında : 79 (kk ya üye olurum ve takım motivasyonu ile diyete başladım) :KK4:
2007 sonu : 63 (manken oldum yahu) :KK52:
1 ay sonra : 65 (e rejim bitti bi'de yetmedi sigara bırakıldıl) :KK19:
3 ay sonra : 68 (derhal sigaraya başlandı) :KK14:

....ve o gün bugündür 68-70 aralığında hoplar dururum.. :KK8:

nota not: sal gitsin kendini anacım.. bakma bana sen.. huyum kurusun işte.. :KK16:

En kötüsü sigara olmuş. İnşallah bırakabilirsin ilerleyen zamanlarda. Benim tam bir yıl oldu bırakalı. Ve sigarasız güzel bir hayatım var şuan. Darısı sizlere inşallah.

böölee heyecanla okudum kilonu öğrenebilirim diye
eee güzel kuşumm 63 müsün 65 mi:KK53:

ee ne etcen yarışamı gircen benle.:KK33:

ay yok bensenden korkarım akrebim sen azimli hatunsun bakmışsın bi haftada 3 kilo vermisşin . ben haddimi bilirim .:KK9:
geçen cuma 64 .5 dum. bu haftada fark olcagını sanmam . diyet yapamadım çünki:KK6:

..eh sende işin sırrını çözmüşsün ,kolay gelsin .:KK16:
bu arada akrebim sen benden tombişsin . hadi bu hafta kilo vermede göreyim bakim .:KK33::KK33::KK33::KK9:

özlemişim eski günleri :KK31: KALİŞ SULTAN KULAKLARIN ÇINLASIN SENİNDE :KK16:

ekmekten uzak kalıyorum kuşum..
anladımki ekmek bağırsaklarımda çimento görevi görüyor..
çalışmayan bağırsaklarla da kilo vermek mümkün değil hatta kilo vermek şöyle dursun hayat bir ızdırap oluyor:KK37:
menülerim sağlıklı gıdalar ve çiğ sebzelerle oluşunca hem aç kalmıyorum hem kilo veriyorum şekercik:KK76:
hehehe bence 65 e önce gelen beklemesin yani sen arkamdan gel tatlişkom:KK53:
bakalım bu cuma 65 i görebilecekmiyimm ayy heyecanlandım sanırım:KK52:
yaza bir ince bir manken girelim dimi ama:nazar:
e sırrı keşfettiğine göre bahanen kalmadı demektir.. bu yaza biter bu iş akrebim.. ha'di kolay gelsin.. :KK55:

Şimdi şöyle ki Püsküüt'üm ben pek takmazdım bu yağ oranını falan ama baktım Dukan amcam kızıyor tamam dedim yola geleyim.
Önce lightını aradım yok bulamadım.
Normaline baktım dediğin gibi 17 küsür 18e yakın.
Eee ne yapayım internette araştırmaya koyuldum.
Ve onu da kendim yaptım.
Onu da şu şekilde yaptım.
1 kg light yoğurdu biraz ısıtıp activia ve süt tozu ile mayaladım ( activiaya 2 kaşık süt tozu koyup sütle seyreltik olmasını sağlayarak süte karıştırdım. 4-5 saat mayaladım. Sonra 2-3 saat dolapta beklettim ve süzdüm. Sonuçta ortaya yağ oranı çook ama çook az bir labne çıktı. Tadı da gayet güzel oldu. Hmm bir de denemedim ama şöyle yapılabiliyormuş. Light yoğurt activia ve süt tozu güzelce karıştırılıp süzülüyormuş.)

Tatlandırıcı olarak da sıvı tatlandırıcım yoktu ben de tabletleri ezip içine kattım :KK1:

Benim de böyle bir tarihçem var ..

2010 ekimde başladım : 68le
Sonra heralde 2011 ocak gibi : 57 civarındaydım
İzinli olarak ayrıldım sonra haziranda döndüm : 72 kg olarak
Ekimde : 57ydim sonra nasıl becerdiysem tekrar kilo aldım şimdi 58 kiloyum ama bu son.
İnşallah ben de 52-53 olabilirsem sigarayı bırakacağım alma payı bırakıyorum :KK1:
Ya şekerim bende nerede o marifet.. sen bana yemeğin nasıl yapılacağını değil nereden alınacağını tarif edeceksin.. :KK17:
Şaka bi yana tebrikler.. marifete bak, çalışkanlığa bak..:nazar:
Sahiden de bu "son" olsun inşallah..

72 k.k üye oldum .
evet haklısın hassas böreğim.. boy, BMI değerini de etkiliyor doğal olarak
bi'de şu var.. normal kilolu olmanın basit formülü boy-110 denir ya.. yani 1.50 boyda insansa -110 işlettin mi al sana 40.. bu insan 40 kilo olunca normal kilolu oluyor.
bana göre de -100 yapınca yani 50 kilo olunca normal.. altına indikçe zayıflama başlıyor.. bu benim görüşüm tabii..
-100 de insana giydiği yakışmaya başlıyor mesela..
demedi deme BMI dan da, Dukan amcanızdan da daha ılımlıyım ben.. :KK3::KK3: :KK3::KK3:

Ya şekerim bende nerede o marifet.. sen bana yemeğin nasıl yapılacağını değil nereden alınacağını tarif edeceksin.. :KK17:

İnşallah son aylarımı yaşıyorumdur listede Püsküüt'üm artık kilo derdim olmasın istiyorum en azından vermek için değil de korumak için olsun ..

:KK1: Aştım kendimi artık Ebru'cum ekmekler lorlar derken ne duysam elimi atıyorum bir de dondurmamı yaparsam oldum ben diyeceğim ..

canim lor dedigin bizim cökelek dedigimiz seymi acaba ? mesela bende gecen gün yapmsitim sütü kaynamaya yakin icine yogurt koyarak yapiyosun ,seninkide böyle biseymi?

canim lor dedigin bizim cökelek dedigimiz seymi acaba ? mesela bende gecen gün yapmsitim sütü kaynamaya yakin icine yogurt koyarak yapiyosun ,seninkide böyle biseymi?

Aynı şeymi bilmiyorum ki Mumu'cum ..
Yoğurdu biraz sıvı hale getirip limon sıkıp kaynatıyorsun sonra da süzüyorsun ama aynı değilse de benzer şeyler.

iyi aksamlar kizlar,

bisey sorucam size ,bizim bu memelekette protein ekmegi var burdaki uykudda zayifla diyeti icin yapilmis besind egerleri söyle

pro 100 g:

Energie 248 kcal
protein 26,0 g

yag 10,3 g

davon gesättigt 1,3 g

karbonhidrat 7,4 g

davon seker 0,7 g

Ballaststoffe 10,0 g

normal ekemk yerine bunu yiyyeyim diyorum,en azindan az karbon almis olurum??

sizin fikriniz nedir?

ee ne etcen yarışamı gircen benle.:KK33:

ay yok bensenden korkarım akrebim sen azimli hatunsun bakmışsın bi haftada 3 kilo vermisşin . ben haddimi bilirim .:KK9:
geçen cuma 64 .5 dum. bu haftada fark olcagını sanmam . diyet yapamadım çünki:KK6:

..eh sende işin sırrını çözmüşsün ,kolay gelsin .:KK16:
bu arada akrebim sen benden tombişsin . hadi bu hafta kilo vermede göreyim bakim .:KK33::KK33::KK33::KK9:

özlemişim eski günleri :KK31: KALİŞ SULTAN KULAKLARIN ÇINLASIN SENİNDE :KK16:

yani şimdi sabah sabah verdin gazı güzelim yaa:KK1:
eski hasmımsın nasıl olsa dimi ama ne yarışırdık sanırım alışkanlığım o yüzden..
kilonu da öğrendim iyimi ettim kesinlikle hayır:KK47:
sen nasıl benden zayıf olursun bacım ya:KK30:
ciddi ciddi bu hafta vermem lazım:nazar:
yoo haftada 3 kiloyu vermem artık akıllandım(önce deliydim yani:KK1:)
sağlam ilerliyorum kiiiiiiiii en başa hemencecik dönmiyeyim..
ama sana yetişirim şööle iki bilemedin üç haftaya inşallah..
hedeff aebnin kilosuuuuuuu:KK55:

e sırrı keşfettiğine göre bahanen kalmadı demektir.. bu yaza biter bu iş akrebim.. ha'di kolay gelsin.. :KK55:

inş. canım ya
bitsin yaza bu ızdırabım kurtulayım fazlalıklardan..
onca kilo verdim ama kendimi hala çok şişko hissediyorum
neden acabaa:KK31:

evet haklısın hassas böreğim.. boy, BMI değerini de etkiliyor doğal olarak
bi'de şu var.. normal kilolu olmanın basit formülü boy-110 denir ya.. yani 1.50 boyda insansa -110 işlettin mi al sana 40.. bu insan 40 kilo olunca normal kilolu oluyor.
bana göre de -100 yapınca yani 50 kilo olunca normal.. altına indikçe zayıflama başlıyor.. bu benim görüşüm tabii..
-100 de insana giydiği yakışmaya başlıyor mesela..
demedi deme BMI dan da, Dukan amcanızdan da daha ılımlıyım ben.. :KK3::KK3: :KK3::KK3:

püsküütüm benim amcam monti . amcalar karışmasın :KK9::KK9::KK9::KK9:
ama dukan amcamada haksızlık olmasın . bende yapmıştım onun sitesinde analiz ..bana 60 kilo yeter diyordu . eee 3. bebe yaşda 36 olunca . bencede yeter .

ben hep şunu savunurum .( yada işeme öyle geliyor )
..kişinin yaşı ,kas yogunlugu, vucud tipi ve göze hitabı .. bence kilo bunlarla degerlendirilmeli.

..ama senin formülü bende destekliyorum . kişinin boyunun son iki rakamına geldimi okadar kilo problemi kalmıyor :KK31:
BMI bakarsan benim 48 kilo kemik torbası olmam gerekiyor .:KK52::KK9:

...ne çok lor (çökelek )tarifi varmış . elinize saglık kıslar .:)

Son düzenleme:
yani şimdi sabah sabah verdin gazı güzelim yaa:KK1:
eski hasmımsın nasıl olsa dimi ama ne yarışırdık sanırım alışkanlığım o yüzden..
kilonu da öğrendim iyimi ettim kesinlikle hayır:KK47:
sen nasıl benden zayıf olursun bacım ya:KK30:
ciddi ciddi bu hafta vermem lazım:nazar:
yoo haftada 3 kiloyu vermem artık akıllandım(önce deliydim yani:KK1:)
sağlam ilerliyorum kiiiiiiiii en başa hemencecik dönmiyeyim..
ama sana yetişirim şööle iki bilemedin üç haftaya inşallah..
hedeff aebnin kilosuuuuuuu:KK55:
akrebim ben senden hep zayıf oldum .:KK33::KK9:
sen birkere elma diyeti yapıp 55 kiloya düştügünde benden zayıfdın şekerim ..ama uzun sürmedi.:KK23:.
ama dert etme bikaç hafta sonra benden zayıf olursun arkadaşım :KK16:
inş. canım ya
hala tombikiz akrebimde ondan :KK9:

inş. canım ya

Bence nedeni şu..
BMI denen hadise var ya.. Boy ve kiloyu oranlayan bir ölçüm sistemi.. Normal kiloda sayılmak için BMI değerinin 18.5-24.9 arasında olması gerekiyor.
18.5 un altına inince zayıf, 25 i geçince şişko oluyosun..
Dolayısı ile bu 20-25 lik dilimin ne kadar 20 kısmına yakın olursan o kadar iyi oluyor..
1.85 boyundaki insanla, 1.65 boyundaki insan aynı kiloya sahip olabilirler ama asla aynı görünemezler.. bu nedenle de kilodan ziyade BMI oranına odaklanmak daha doğru geliyor bana..:KK14:

püsküütüm benim amcam monti . amcalar karışmasın :KK9::KK9::KK9::KK9:
ama dukan amcamada haksızlık olmasın . bende yapmıştım onun sitesinde analiz ..bana 60 kilo yeter diyordu . eee 3. bebe yaşda 36 olunca . bencede yeter .

ben hep şunu savunurum .( yada işeme öyle geliyor )
..kişinin yaşı ,kas yogunlugu, vucud tipi ve göze hitabı .. bence kilo bunlarla degerlendirilmeli.

..ama senin formülü bende destekliyorum . kişinin boyunun son iki rakamına geldimi okadar kilo problemi kalmıyor :KK31:
BMI bakarsan benim 48 kilo kemik torbası olmam gerekiyor .:KK52::KK9:

...ne çok lor (çökelek )tarifi varmış . elinize saglık kıslar .:)

Ay sahiden karıştırdım amcaları yahu :KK24:

Senin işine gelen benim de işime geliyor ayrıca aklıma da yatıyor..

Ancak BMI ın 48 kilo demesi tuhaf geldi.. ya da sen normal sınırının en altını mı aldın?

Bi'de var ya.. söylemeden geçemem.. Sen ve hamilelik nedeniyle kilo almış olan bütün arkadaşlarımıza karşı zaten boynumuz kıldan ince.. hele sen 3 tane birden maşallah! :nazar: :nazar: :nazar:

3 çocuğa bu kilo manken yavrum beeee mankeeenn

yürüüü kim tutar hassas böreğimi beaaa :KK55:

Ay sahiden karıştırdım amcaları yahu :KK24:

Senin işine gelen benim de işime geliyor ayrıca aklıma da yatıyor..

Ancak BMI ın 48 kilo demesi tuhaf geldi.. ya da sen normal sınırının en altını mı aldın?

Bi'de var ya.. söylemeden geçemem.. Sen ve hamilelik nedeniyle kilo almış olan bütün arkadaşlarımıza karşı zaten boynumuz kıldan ince.. hele sen 3 tane birden maşallah! :nazar: :nazar: :nazar:

3 çocuğa bu kilo manken yavrum beeee mankeeenn

yürüüü kim tutar hassas böreğimi beaaa :KK55:

ayy şu son üç cümleyi çok fecii bi şekilde ben de üstüme aldım:21:
yürüyorum kuşum hem de artık manken edasıyla:KK52:

Bence nedeni şu..
BMI denen hadise var ya.. Boy ve kiloyu oranlayan bir ölçüm sistemi.. Normal kiloda sayılmak için BMI değerinin 18.5-24.9 arasında olması gerekiyor.
18.5 un altına inince zayıf, 25 i geçince şişko oluyosun..
Dolayısı ile bu 20-25 lik dilimin ne kadar 20 kısmına yakın olursan o kadar iyi oluyor..
1.85 boyundaki insanla, 1.65 boyundaki insan aynı kiloya sahip olabilirler ama asla aynı görünemezler.. bu nedenle de kilodan ziyade BMI oranına odaklanmak daha doğru geliyor bana..:KK14:

aslında epeydir giydiklerim yakışmaya başladı bana
ama doyumsuzluğumuzmu nedir var bir terslik
bmı değerimde çizelgemi ona göre düzenledim hangi aralıktaymış bakayım hemen
bakamıyorum çizelgem de yemiş kafayı:KK37:
o da bıktı sanırım yaa benim çizelgem neden böyle anormal:KK1:
ben şunu düzeltmeye çalışıyorum hemen
umarım düzeltene kadar gider bikaç gr daha:KK60:

iştee benim BMI 24,6
yani 20 li kısma iyice yakınlaşması gerekiyor kii ben kendimi daha iyi hissedeyim..
yaa ben ne şişkoymuşum haberim yokmuş:KK43:
bir hamilelik boyunca nasıl aldım ben onca kiloyu ya
hadi aldın aynı pis boğazlığı sonrası bıraksana:KK47: yapışıyor üstüne gitmiyor işte:KK4:

X