Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

252. ETAPLA İLGİLİ OLARAK:

7. TAKIM

Rastgele kontrol uygulamasında bu hafta sıra 7.Takımdaydı.
Bildirim listelerini kontrol ettim.
Tebrik ediyorum. Hata yok. :KK9: :nazar:

Basit bir önerim var kızlar..
100 gr miktarı baz alırsak, beyaz peynir 200 kcal, kaşar 400 kcal civarında..
lor peyniri ise 100 kcal civarında..
lor peyniri çok lezzetli değildir, erimez, ucuzdur ve bu nedenle de genelde börek/çörek yapımında tercih edilir.

..ve ben de lor peyniriyle iyi anlaşamam.. yani hal hatır sormasa aklıma gelmez.

ancak.. YÖRnaynaynom markası "kahvaltılık lor peyniri" adı altında bir ürün sürmüş piyasaya..
n'aptılarsa bir lezzet getirmişler.. yiğidi öldür hakkını yeme.. yesen de olur hakkın kalorisi yok. ama vicdanın kaç kilo alır bilemem..
(tam bu noktada çenem düşmüş ve konuyu 180 derece saptırmıştır.. topluyorum hemen)

doğra şekerim domatesi, 2-3 salatalık ekle, ekle dereotunu, ekle maydonozu, ekle keten tohumunu, ekle lor peynirini
ekle kırmızı, kara biberi karıştır güzelce.. lüple gitsin :KK56: :KK76:

lor peyniri çok lezzetli değildir, erimez, ucuzdur ve bu nedenle de genelde börek/çörek yapımında tercih edilir.

..ve ben de lor peyniriyle iyi anlaşamam.. yani hal hatır sormasa aklıma gelmez.

ancak.. YÖRnaynaynom markası "kahvaltılık lor peyniri" adı altında bir ürün sürmüş piyasaya..
n'aptılarsa bir lezzet getirmişler.. yiğidi öldür hakkını yeme.. yesen de olur hakkın kalorisi yok. ama vicdanın kaç kilo alır bilemem..
(tam bu noktada çenem düşmüş ve konuyu 180 derece saptırmıştır.. topluyorum hemen)

doğra şekerim domatesi, 2-3 salatalık ekle, ekle dereotunu, ekle maydonozu, ekle keten tohumunu, ekle lor peynirini
püsküütüm diyet kokusumu alıyorum senden .?:KK9:
o lorun lezeti sanırım yag oranıyla ilgili püsküütüm . bazı lorlar % 1 yaglı bazıları ise yaglı peynirler kadar % 17 yaglı .
ama lor gerçekden saglıklı bir peynir çeşidi en azından işlemden geçmiyor .:KK16:

Ben çok severim loru püsküüt'üm ..
Dün yoktu markette ben de akşam kendim yaptım ..

Yahu ben bir ara çok severdim loru ama niyeyse birden koptum...püsküütüm deneyeceğim onu.ınş yağ oranı azdır.teşekkürler...

Masalcım maşallah neler duyuyorum böyle.başkalarından mi duyacaktık aşk olsun e bi koşu geliverde öğrenelim neler yapmışsın :KK70:

püsküütüm diyet kokusumu alıyorum senden .?:KK9:
o lorun lezeti sanırım yag oranıyla ilgili püsküütüm . bazı lorlar % 1 yaglı bazıları ise yaglı peynirler kadar % 17 yaglı .
ama lor gerçekden saglıklı bir peynir çeşidi en azından işlemden geçmiyor .:KK16:
aebenim senin geçen gün nrymn e dediğin gibi buralardan nasıl elimizi çekmiyorsak diyetten de çekmiyoruz.. çekemiyoruz..:KK37: biraz boşlasam hemen hoooopp :KK33:
hayatımın özeti şu oldu resmen. hafta sonu tatil.. hafta içi diyet :KK1:
bi'koşu yağ oranına bakıp geliyorum..
İlginç.. bak ne yazıyor
"kurumadde de en az %8 süt yağı içerir." (burada -de eki ayrı yazılmaz bunu yörnaynaynom markasına duyurmak lazım)
ancak tablodaki bilgide de daha farklı bir açıkmala var
her 100 gr.lık birimde 2.2 gr lık yağ var..
bu iki cümle birbiriyle çelişiyo görünüyo, ben algılayamadım..
sence nedir bu hassas böreğim? :KK16:

Ben çok severim loru püsküüt'üm ..
Dün yoktu markette ben de akşam kendim yaptım ..
"loru kendim yaptım" nasıl bi'cümledir acaba? :KK19:
vay vay vaaaayy :nazar: :nazar:
helal olsun :KK9:

Susun bakim fazla dillendirmeyin nazar değeceksiniz kıza. Bizim takımdan biride tereyağ yapmış evde. Biz biraraya gelsek neler olur bilemeyeceğim artık :KK9:

Yahu ben bir ara çok severdim loru ama niyeyse birden koptum...püsküütüm deneyeceğim onu.ınş yağ oranı azdır.teşekkürler...

Masalcım maşallah neler duyuyorum böyle.başkalarından mi duyacaktık aşk olsun e bi koşu geliverde öğrenelim neler yapmışsın :KK70:

aebenim senin geçen gün nrymn e dediğin gibi buralardan nasıl elimizi çekmiyorsak diyetten de çekmiyoruz.. çekemiyoruz..:KK37: biraz boşlasam hemen hoooopp :KK33:
İlginç.. bak ne yazıyor
"kurumadde de en az %8 süt yağı içerir." (burada -de eki ayrı yazılmaz bunu yörnaynaynom markasına duyurmak lazım)

lor nasıl yapılırki hilalcim maşallah ne hamaratsın, bekarmıydın sen?
bende bende yapayım tarif isterim :KK56:

Susun bakim fazla dillendirmeyin nazar değeceksiniz kıza. Bizim takımdan biride tereyağ yapmış evde. Biz biraraya gelsek neler olur bilemeyeceğim artık :KK9:

maşallah dedikya canım,
bu kadar hamaratsa kardeşime alayım dicektim :KK1::KK1:

Çok fena şımardım kızlar bilginiz olsun :KK17:
Ama gerçekten çok kolay bir şey yoğurdunuz kaldıysa bozulmaya yakın falan hemen onu birazcık sulandırın.
İçine 3-4 kaşık limon suyu sıkın.
Kaynasın güzelce sonrada süzgece alın istediğiniz kadar tuz koyun bu kadarcıkk ..

Bu arada şeker kaptancım bekarım ama sevdiceğim var ..

Bir de takımımda paylaşmadan burada paylaşayım dedim, benim diyet yaparken en büyük problemim tatlıydı ki biraz önceye kadar.
Şokellamı yapmış bulunmaktayım ( Dukan amca saolsun )
3 çorba kaşığı labne peynir
3 dolu çorba kaşığı az yağlı kakao
Tadı size yetecek kadar tatlandırıcı ( olmasa bile olacaktı)
1/4 çay bardağı kadar süt
Onun haricinde istediğiniz aromalardan biraz damlatabilirsiniz
Bunları bir güzel karıştırdım ve elimde mis gibi çikolatam oldu artık hiç bir şey bozamaz benim bu diyetimi ..

Bir de takımımda paylaşmadan burada paylaşayım dedim, benim diyet yaparken en büyük problemim tatlıydı ki biraz önceye kadar.
Şokellamı yapmış bulunmaktayım ( Dukan amca saolsun )
3 çorba kaşığı labne peynir
3 dolu çorba kaşığı az yağlı kakao
Tadı size yetecek kadar tatlandırıcı ( olmasa bile olacaktı)
1/4 çay bardağı kadar süt
Onun haricinde istediğiniz aromalardan biraz damlatabilirsiniz
Bunları bir güzel karıştırdım ve elimde mis gibi çikolatam oldu artık hiç bir şey bozamaz benim bu diyetimi ..

Önce nazarlığımı takayım :nazar: :KK9:
Sonra sorularıma geçeyim.. (bu arada merak öldürür lafı külliyen yalan.. doğru olsaydı ben öleli 94 yıl olmuştu):KK53:
Soru 1:
labnenin light olanıyla mı denedin? light değilse yağ oranı %18 -çok severim de o yüzden yağ oranını ezberledim-
ama light olanda peltek peltek duruyo..
Soru 2:
tatlandırıcının sıvı olanından mı kullandın?
değilse n'aptın?
Hemen yapmam hemen denemem lazım.. Çİkolata arzumu dondurmayla gidermekten gına geldi artık.. :KK37:

İlginç.. bak ne yazıyor

Püsküütüm lor yapmak çok kolay . hem yogurtdan hemde sütden olur .. yogurtdan olanı arkadaşımız yazmış .
sütden olanıda ben yazayım
ama önce süt gibi süt bulman lazım, bu biraz zor olabilir .:KK9:
sütü ekşitirsen yani bir gün dışarda bırakırsan kendiliginden ekşir . sonra ocaga koyarsın hafif ısıtırsın kesilir . sonra dülbent vs tarzında bir torbada süzdürüsün .. bu lor peynirri oluyor .
hatta geçenlerde ekşiyen sütden bende yapmıştım ...

gelelim kuru madde konusuna ; bu sadece lorda yazmıyor , bazı peynirlerdede yazıyor . benimde dikatimi çekmişti ve ben kuru madede deyilde 100 lık daki yag oranını göz önünde bulunduruyorum . belkide işime öyle geliyor :KK9:
yag oranı azmış bu lorun . aceba ne kattılar tatlı olsun diye . tüm paketli ürünlerde aceba arar oldum niyeyse.:KK53::26:

diyet konusuna gelince al bendende o kadar . 3 gün diyet sonrası Allah kerim ,sonra tekrar aynı derken ne diyetsiz nede diyetle mutluyum .:KK35: ne olacak bizim bu halimiz . ama en azından kilomu koruyorum bari buna sevineyim dimi.?:KK37:

not; püsküütüm sana mesaj yazarken nerde yazım hatam olacak diye dönüp okuyorum iyce:KK9: ama ben cahil hatam varmı bunu bile göremiyorum .:KK9:

Son düzenleme:
Püsküütüm lor yapmak çok kolay . hem yogurtdan hemde sütden olur .. yogurtdan olanı arkadaşımız yazmış .
sütden olanıda ben yazayım
ama önce süt gibi süt bulman lazım, bu biraz zor olabilir .:KK9:
sütü ekşitirsen yani bir gün dışarda bırakırsan kendiliginden ekşir . sonra ocaga koyarsın hafif ısıtırsın kesilir . sonra dülbent vs tarzında bir torbada süzdürüsün .. bu lor peynirri oluyor .
hatta geçenlerde ekşiyen sütden bende yapmıştım ...

gelelim kuru madde konusuna ; bu sadece lorda yazmıyor , bazı peynirlerdede yazıyor . benimde dikatimi çekmişti ve ben kuru madede deyilde 100 lık daki yag oranını göz önünde bulunduruyorum . belkide işime öyle geliyor :KK9:
yag oranı azmış bu lorun . aceba ne kattılar tatlı olsun diye . tüm paketli ürünlerde aceba arar oldum niyeyse.:KK53::26:

diyet konusuna gelince al bendende o kadar . 3 gün diyet sonrası Allah kerim ,sonra tekrar aynı derken ne diyetsiz nede diyetle mutluyum .:KK35: ne olacak bizim bu halimiz . ama en azından kilomu koruyorum bari buna sevineyim dimi.?:KK37:

not; püsküütüm sana mesaj yazarken nerde yazım hatam olacak diye dönüp okuyorum iyce:KK9: ama b
en cahil hatam varmı bunu bile göremiyorum .:KK9:

marifetli hatunlarsınız maşallah :nazar:

kuru madde konusunu öğrendim.. peynirlerde cinsine göre %30-70 arasında su bulunurmuş. Kuru madde dediği de bu sudan arındırılmış peynirdeki x oranı.. peynirin özü demek yani kısaca..

kilo korumak zaten bi'yerde diyete devam etmek anacım.. özellikle de ben gibi bi'zamanklar midesini işkembeye çevirmiş olanlar için.. :KK37:

tarihçemi vereyim..
2000 yılında : 86 (hayatımın üst rekor kilosu) :18:
2007 yılında : 79 (kk ya üye olurum ve takım motivasyonu ile diyete başladım) :KK4:
2007 sonu : 63 (manken oldum yahu) :KK52:
1 ay sonra : 65 (e rejim bitti bi'de yetmedi sigara bırakıldıl) :KK19:
3 ay sonra : 68 (derhal sigaraya başlandı) :KK14:

....ve o gün bugündür 68-70 aralığında hoplar dururum.. :KK8:

nota not: sal gitsin kendini anacım.. bakma bana sen.. huyum kurusun işte.. :KK16:

kuru madde konusunu öğrendim.. peynirlerde cinsine göre %30-70 arasında su bulunurmuş. Kuru madde dediği de bu sudan arındırılmış peynirdeki x oranı.. peynirin özü demek yani kısaca..

kilo korumak zaten bi'yerde diyete devam etmek anacım.. özellikle de ben gibi bi'zamanklar midesini işkembeye çevirmiş olanlar için.. :KK37:

tarihçemi vereyim..
2007 yılında : 79 (kk ya üye olurum ve takım motivasyonu ile diyete başladım) :KK4:

nota not: sal gitsin kendini anacım.. bakma bana sen.. huyum kurusun işte.. :KK16:

derhal sigaraya başlandı kısmını hiç sevmedim ama:26:
keşke tekrar bıraksan ne güzel olurdu
ben seni 66 larda diye düşünüyordum..bir ara 2. takımda öyleydin sanki..
ben çok şükür çözdüm işin sırrını..
her hafta tartımdaki rakamlar güldürüyor yüzümü hamdolsun..
bakalım bu cuma 65 i görebilecekmiyim..
darısı sana olsun püskütüm 65 lerde buluşuruz inş.

derhal sigaraya başlandı kısmını hiç sevmedim ama:26:
keşke tekrar bıraksan ne güzel olurdu
ben seni 66 larda diye düşünüyordum..bir ara 2. takımda öyleydin sanki..
ben çok şükür çözdüm işin sırrını..
her hafta tartımdaki rakamlar güldürüyor yüzümü hamdolsun..
bakalım bu cuma 65 i görebilecekmiyim..
darısı sana olsun püskütüm 65 lerde buluşuruz inş.

ohoooo ne kadar zaman geçti onun üzerinden şekerim yahu :21: :21:
baksana tarihçemde milat bile yapmamışım
sanırım benimki şımarıklık..
86 yı görmüş bi bünye 68 olunca kendini manken sanıyo :KK25:
çaktırmayalım lütfen.. yer verelim totoya :emir_bebek:

inşallah buluşuruz 65 lerde.. önce gelen beklesin.. :26:

sen ne yaptın da çözdün işin sırrını :KK51:

ohoooo ne kadar zaman geçti onun üzerinden şekerim yahu :21: :21:
baksana tarihçemde milat bile yapmamışım
sanırım benimki şımarıklık..
86 yı görmüş bi bünye 68 olunca kendini manken sanıyo :KK25:
çaktırmayalım lütfen.. yer verelim totoya :emir_bebek:

inşallah buluşuruz 65 lerde.. önce gelen beklesin.. :26:

sen ne yaptın da çözdün işin sırrını :KK51:

ekmekten uzak kalıyorum kuşum..
anladımki ekmek bağırsaklarımda çimento görevi görüyor..
çalışmayan bağırsaklarla da kilo vermek mümkün değil hatta kilo vermek şöyle dursun hayat bir ızdırap oluyor:KK37:
menülerim sağlıklı gıdalar ve çiğ sebzelerle oluşunca hem aç kalmıyorum hem kilo veriyorum şekercik:KK76:
hehehe bence 65 e önce gelen beklemesin yani sen arkamdan gel tatlişkom:KK53:
bakalım bu cuma 65 i görebilecekmiyimm ayy heyecanlandım sanırım:KK52:
yaza bir ince bir manken girelim dimi ama:nazar:

Önce nazarlığımı takayım :nazar: :KK9:
Sonra sorularıma geçeyim.. (bu arada merak öldürür lafı külliyen yalan.. doğru olsaydı ben öleli 94 yıl olmuştu):KK53:
Soru 1:
labnenin light olanıyla mı denedin? light değilse yağ oranı %18 -çok severim de o yüzden yağ oranını ezberledim-
ama light olanda peltek peltek duruyo..
Soru 2:
tatlandırıcının sıvı olanından mı kullandın?
değilse n'aptın?
Hemen yapmam hemen denemem lazım.. Çİkolata arzumu dondurmayla gidermekten gına geldi artık.. :KK37:

Şimdi şöyle ki Püsküüt'üm ben pek takmazdım bu yağ oranını falan ama baktım Dukan amcam kızıyor tamam dedim yola geleyim.
Önce lightını aradım yok bulamadım.
Normaline baktım dediğin gibi 17 küsür 18e yakın.
Eee ne yapayım internette araştırmaya koyuldum.
Ve onu da kendim yaptım.
Onu da şu şekilde yaptım.
1 kg light yoğurdu biraz ısıtıp activia ve süt tozu ile mayaladım ( activiaya 2 kaşık süt tozu koyup sütle seyreltik olmasını sağlayarak süte karıştırdım. 4-5 saat mayaladım. Sonra 2-3 saat dolapta beklettim ve süzdüm. Sonuçta ortaya yağ oranı çook ama çook az bir labne çıktı. Tadı da gayet güzel oldu. Hmm bir de denemedim ama şöyle yapılabiliyormuş. Light yoğurt activia ve süt tozu güzelce karıştırılıp süzülüyormuş.)

Tatlandırıcı olarak da sıvı tatlandırıcım yoktu ben de tabletleri ezip içine kattım :KK1:

tarihçemi vereyim..

Benim de böyle bir tarihçem var ..

2010 ekimde başladım : 68le
Sonra heralde 2011 ocak gibi : 57 civarındaydım
İzinli olarak ayrıldım sonra haziranda döndüm : 72 kg olarak
Ekimde : 57ydim sonra nasıl becerdiysem tekrar kilo aldım şimdi 58 kiloyum ama bu son.
İnşallah ben de 52-53 olabilirsem sigarayı bırakacağım alma payı bırakıyorum :KK1:

X