Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

selamlarbuyrunnnnnnnnn
arkadaşlar uzun süredir benim aklımı karıştıran bir durum var sizlerle de paylaşmak istiyorum,
şimdi gruptan bir süreliğine ayrılan arkadaşlarımızın kilolarını kaç haftada verdiklerine bakmadan, o haftanın listesine, 1haftada verdikleri kiloları yazan arkadaşların yüzdeleriyle aynı yere aynı şekilde yazıyoruz.
bu da o kişinin derece yapması hatta bazen de takımının da 1.olmasıyla sonuçlanıyor.
ben bu konuda adaletsizlik olduğunu düşünüyorum.bilmiyorumkismile
bu yarışma haftalık bir yarışmaysa herkesin o hafta verdiği kilo alınmalı ve bu şekilde farklı sürelerde alınmış sonuçlarla yapılan bir yarışma olmamalı, şartlar eşit olmalı.CADIARZU
bu konuda nacizane fikrimi belirtmek ister,görüşlerinizi beklerima.s.

%100 haklısın suura..
Ama keşke bir sorunu ortaya koyarken önerini de birlikte sunsan da bizler de öyle yorum yapabilsek..
Sence ne yapılabilir? Çözüm önerin nedir?

selamlarbuyrunnnnnnnnn
arkadaşlar uzun süredir benim aklımı karıştıran bir durum var sizlerle de paylaşmak istiyorum,
şimdi gruptan bir süreliğine ayrılan arkadaşlarımızın kilolarını kaç haftada verdiklerine bakmadan, o haftanın listesine, 1haftada verdikleri kiloları yazan arkadaşların yüzdeleriyle aynı yere aynı şekilde yazıyoruz.
bu da o kişinin derece yapması hatta bazen de takımının da 1.olmasıyla sonuçlanıyor.
bu yarışma haftalık bir yarışmaysa herkesin o hafta verdiği kilo alınmalı ve bu şekilde farklı sürelerde alınmış sonuçlarla yapılan bir yarışma olmamalı, şartlar eşit olmalı.CADIARZU

fikrinizi katılmakla beraber
zıt durumu söleyim
ozmn eski üyeler de +10 yani 10 kg almış olarak dönüyor
peki ozmn ne yapılacak
ayrıldıkları kiloya düşmelerini beklicez
yani şöle söleyim
ozmn eski üye alan bi takım örneğin 10kg + da dönerse direk sonuncu olur o takım
yani yeri geliyor avantaj
yeri geliyor dezavantaj

%100 haklısın suura..
Ama keşke bir sorunu ortaya koyarken önerini de birlikte sunsan da bizler de öyle yorum yapabilsek..
Sence ne yapılabilir? Çözüm önerin nedir?

zıt durumu söleyim
peki ozmn ne yapılacak
yani şöle söleyim
ozmn eski üye alan bi takım örneğin 10kg + da dönerse direk sonuncu olur o takım
yeri geliyor dezavantaj

aslında bu mesajı yazarken kesinlikle şöyle yapısın diye özellikle yazmadım ki herkes kafa yorsun fikir üretmeye çalışsın ve ortaya değişik fikirler çıksın bende en son kendi fikrimi söyleyeyim. çünkü bizler ortaya bir sorun bir de çözüm atılmışsa o çözümü kabul edip çok da kafa yormayız genelde. fikirlerin çatışmasından en parlak fikiri elde ederiz diye düşünmüştüm. ama haklısınız ikinizde bu şekilde de sanki bir şey söylemiş ve kaçmış gibi oldum uyarı için ilk önce teşekkür ederima.s.

ben şunu düşündüm geri dönmek isteyen kişinin ilk geldiği cuma sadece takıma gireceği ve döndüğü anki kilosu duyurulsun listede adını yazıp yanına not düşülebilir. ama ortalamaya alınmasın. bir sonraki hafta duyurulan kilo üzerinden yüzdesi hesaplanır. bu sayede sadece o haftaki kilosuyla yarışmada yer almış olur. benim fikrim böyle eleştirilerinizi bekliyorumyerimseniben

zıt durumu söleyim
peki ozmn ne yapılacak
yani şöle söleyim
yeri geliyor dezavantaj

aslında bu mesajı yazarken kesinlikle şöyle yapısın diye özellikle yazmadım ki herkes kafa yorsun fikir üretmeye çalışsın ve ortaya değişik fikirler çıksın bende en son kendi fikrimi söyleyeyim. çünkü bizler ortaya bir sorun bir de çözüm atılmışsa o çözümü kabul edip çok da kafa yormayız genelde. fikirlerin çatışmasından en parlak fikiri elde ederiz diye düşünmüştüm. ama haklısınız ikinizde bu şekilde de sanki bir şey söylemiş ve kaçmış gibi oldum uyarı için ilk önce teşekkür ederima.s.

ben şunu düşündüm geri dönmek isteyen kişinin ilk geldiği cuma sadece takıma gireceği ve döndüğü anki kilosu duyurulsun listede adını yazıp yanına not düşülebilir. ama ortalamaya alınmasın. bir sonraki hafta duyurulan kilo üzerinden yüzdesi hesaplanır. bu sayede sadece o haftaki kilosuyla yarışmada yer almış olur. benim fikrim böyle eleştirilerinizi bekliyorumyerimseniben

suuracım öncelikle birşey söyledikten sonra kaçtığını düşünmedim.. Uzun zamandır yapılmayan bir şey bu ve senin belki de haberin yok. Karar defterindeki herhangi bir işleyişi ortadan kaldırmak ya da mevcut olmayan yeni bir öneri sunmak istediğimizde, gerekçemizle beraber önerimizi paylaşıma yazar ve diğer takımların onayına sunarız. Takımlar oylarını verirken de olumlu ya da olumsuz kendi düşüncelerini belirtirler ve çıkan sonuca göre işleyişe karar verilir.

Kendi görüşümü izah edeyim ki bunun oylamaya herhangi bir etkisi yok. Çünkü takım lideri olmadığım için oy hakkım da yok. Bu nedenle söylediklerimi sadece "bir açı" olarak değerlendirin lütfen..

Azranın belirttiği handikap da doğru.

Biz zamanında bu kuralı (yani yarışmacılar ayrıldıkları kiloyla geri dönerler) tek bir sebeple aldık. Yarışmacının özellikle izinli olduğu dönemde yarışma ruhundan kopmaması, eğer kilo alırsa döndüğünde bunun takımı etkileyeceği sorumluluğunu taşımasını istedik.

Sana da hak veriyorum, azraya da..

Dolayısı ile şöyle toparlıyorum.
Kural işleyişine aynen devam eder. Sadece dönüş haftası uygulaması duruma göre değişir:
1- Ayrılan yarışmacı KİLO ALARAK döndü ise: Kural aynen uygulanır.
2- Ayrılan yarışmacı KİLO VEREREK döndü ise: Listeler bildiğimiz gibi hazırlanır. Ancak bireysel derecelendirme yapılırken sözkonusu takım ve sözkonusu kişi, gerek bireyselde gerekse takımlarda hazırlanan "ilk üç" listesinde yer alamaz.

Sen istersen bunları bi'düşün.. Ve öneri olarak yeniden yazıp takımların oyuna sun ki ortak karara varabilelim..

Hassasiyetin için teşekkürler.. a.s. Böyle gelmiş, böyle gider demeyen herkese saygım var..

suuracım öncelikle birşey söyledikten sonra kaçtığını düşünmedim.. Uzun zamandır yapılmayan bir şey bu ve senin belki de haberin yok. Karar defterindeki herhangi bir işleyişi ortadan kaldırmak ya da mevcut olmayan yeni bir öneri sunmak istediğimizde, gerekçemizle beraber önerimizi paylaşıma yazar ve diğer takımların onayına sunarız. Takımlar oylarını verirken de olumlu ya da olumsuz kendi düşüncelerini belirtirler ve çıkan sonuca göre işleyişe karar verilir.

Kendi görüşümü izah edeyim ki bunun oylamaya herhangi bir etkisi yok. Çünkü takım lideri olmadığım için oy hakkım da yok. Bu nedenle söylediklerimi sadece "bir açı" olarak değerlendirin lütfen..

Azranın belirttiği handikap da doğru.

Biz zamanında bu kuralı (yani yarışmacılar ayrıldıkları kiloyla geri dönerler) tek bir sebeple aldık. Yarışmacının özellikle izinli olduğu dönemde yarışma ruhundan kopmaması, eğer kilo alırsa döndüğünde bunun takımı etkileyeceği sorumluluğunu taşımasını istedik.

Sana da hak veriyorum, azraya da..

Dolayısı ile şöyle toparlıyorum.
Kural işleyişine aynen devam eder. Sadece dönüş haftası uygulaması duruma göre değişir:
1- Ayrılan yarışmacı KİLO ALARAK döndü ise: Kural aynen uygulanır.
2- Ayrılan yarışmacı KİLO VEREREK döndü ise: Listeler bildiğimiz gibi hazırlanır. Ancak bireysel derecelendirme yapılırken sözkonusu takım ve sözkonusu kişi, gerek bireyselde gerekse takımlarda hazırlanan "ilk üç" listesinde yer alamaz.

Sen istersen bunları bi'düşün.. Ve öneri olarak yeniden yazıp takımların oyuna sun ki ortak karara varabilelim..

Hassasiyetin için teşekkürler.. a.s. Böyle gelmiş, böyle gider demeyen herkese saygım var..

Açıklayıcı yazın için çookk teşekkür ederima.s.
yukarıda bahsettiğin kuralı gerçekten bilmiyordum. Sanıyordum ki biz görüşlerimizi yazarız ve yönetim(takım kaptanları) gerekli görürse önerilen görüşleri de dikkate alarak kurallarda değişiklik yapabilir kural ekleyebilir veya çıkarabilirbilmiyorumkismile iyice araştırmadan hemen ortaya atılmışım:eek:lmaz: hafta sonu olunca takımda da danışacak birini bulamadım birazda sabırsızımdır sonraya da bırakmak istemedim. öncelikle kusuruma bakmayın:kedi:

1kişi için bütün takım üyelerinin emeklerini zayii etmek yada ortada daha fazla emek harcayan bir grup varken başka bir grubun ipi göğüslemesini seyretmek ikiside adil gelmiyor bana.
dönen kişinin kilosu aynıysa veya verdiyse geri döndüğünde, son haftaki emeğinin dikkate alınması benim aklıma daha çok yatıyor. Tıpkı gruba yeni birini alırken bir hafta deniyoruz ve o haftaki oranını listeye ekliyoruz ya aynı muamelyi görebilir.
Bence artı kilo ile gelen kişiye bir caydırıcı ceza uygulanmalı. Aklıma ilk gelen ayrıldığı takıma geri dönememesi ve cuma zayıflama yarışmasına katılmak isteyenler topiğine mesaj bırakıp sanki yeni üyeymiş gibi mesaj bırakması diğer takımlardan davet beklemesi. Ancak eski takımından davet alamaması.
Biraz acımasızca göründü gözüme tekrar ojuyunca:1shok:
Sonuçta insanlar arkadaşlarına alışıyor.. Ama caydırıcı olarak da iyi olabilir.CADIARZU

Bence artı kilo ile gelen kişiye bir caydırıcı ceza uygulanmalı. Aklıma ilk gelen ayrıldığı takıma geri dönememesi ve cuma zayıflama yarışmasına katılmak isteyenler topiğine mesaj bırakıp sanki yeni üyeymiş gibi mesaj bırakması diğer takımlardan davet beklemesi. Ancak eski takımından davet alamaması.
Biraz acımasızca göründü gözüme tekrar ojuyunca:1shok:
Sonuçta insanlar arkadaşlarına alışıyor.. Ama caydırıcı olarak da iyi olabilir.CADIARZU

Bence de çok acımasız olmuş.. :roflol:
Adaletli olayım derken bir de bakıyorsun, kuralları istisnalar belirlemiş.. yerimseniben

İzinli gitti üye.. Diyelim ki rahatsız.. Bir ay ilaç kullandı, iyileşti ama kilo aldı.. Şimdi bu üyeye böyle bir kuralı dayatmak incitici olmaz mı? Bence olur..

Bakalım, belki başka arkadaşların aklına başka bir fikir gelir suuracım..

Bence de çok acımasız olmuş.. :roflol:
Adaletli olayım derken bir de bakıyorsun, kuralları istisnalar belirlemiş.. yerimseniben

ızinli gitti üye.. Diyelim ki rahatsız.. Bir ay ilaç kullandı, iyileşti ama kilo aldı.. Şimdi bu üyeye böyle bir kuralı dayatmak incitici olmaz mı? Bence olur..

Bakalım, belki başka arkadaşların aklına başka bir fikir gelir suuracım..

Haklısın bir sürü istisnası var bu durumun özellikle bu kadar çok sirkülasyon olan bir grupta yasalar gibi kırk türlü istisnayla kural hazırlamak olmaz:umursamaz:
neyse umarım bazılarımızın aklında şimşekler çakmasına yarar mesajlarımız tabii bizim de...
artık bir çözüm bulunana kadar düşünürüm taktımmı da takarım başınızı ağrıtıcam gibi vardiğim rahatsızlıktan dolayı şimdiden özür dilerim(inşaat çalışması gibi oldu:roflol:)
a.s.

suram pazartesi yazayım dedim ama duramadım ...hehe .sempatiksalakcinni
ortaya attıgın düşüncen içinde ayrıca kutlarım seni.. burası sadece takım ve kaptanlarıın yeride deyil her üyeye ve her görüşe acık ..yerimseniben

Ama ben önerilerine katılmıyorum neden dersen .okadar çok bu konuda detay varki ince hesaba girersek içinden çıkılmaz . özeliklede takım arşiv bilgilerini hazırlayayn püsküütüm açısından dahada zor olur ..fisfisfis.

bu konu daha evvelde konuşulmuştu yanlış hatırlamıyorsam ..vede farkındaysanız eger bireyselde 1. olan üye bunu 1 haftada deyilde bi kaç haftada başardıysa özellikle belirtiyor ...a.s

sana şöyle bir örnek vereyim ve içinden çık bakalım .kaydirigubbakcemile3
mesela diyelim
ben bu hafta regl döneminden 2 kilo aldım ve listeye yansıttım .. haftayada bunu verdim ve bireyselde birinci oldum . sende diyelim birçok zorlukla (bünyem durdu .belli bir kilo verdin takıldın kaldın vs.) ve zar zor o hafta 1 kilo verdin .
ve ben şişim indiginden bireyselde 1. oldum sence adilmi.??????

bu uzar giderrr....
ve inanki bu ayrıntıya takılan ve özen gösteren 3.5. kişiyi geçmez ...
keşke herkes senin gibi butür ayrıntılara dikkat etse ama:1no2:

birde bu haftada 1. olan 6. takımımı:kedi::eek: vede derecede yer alan fıstıklarımı kutlarım ......opuyorumnanaktan:kedi:

kızlar 90 kilo topiğinde fotolar var yorumlarınızı bekliyorum görüşlerinize ihtiyacım var

herkese merhabalar

üstüste 6. takımın birincilik sırrını çözmek ve biraeyseldede çıkarttığı birincilerden ötürü tebrik etmek için listelere göz attım.

geçen hafta bireyselde birinci olan eylulums arkadaşımızın 15 martta 73 kg ile takıma çağrıldığını 18 martta 71 kg a düştüğünü ve 19 nisandada hala 71 kg da olduğunu yazdığını gördüm.
bu süre içinde çeşitli nedenlerden ve takım kuralları gereği takıma alınmayabilir.

21 mayıs günü listeler hazırlanmadan önce takıma alınmaya karar verilmiş ve geçmişten takıma başvurduğu kilosuna bakılmış 72. ama listeye daha sonraki kilosu olan 71 baz alınmış.
19 nisan 21 mayıs arası 5 hafta.bu arkadaşımız 5 haftada 71 den 68,8 kg a düşmüş.ama bu yarışma haftalık değerlerin baz alındığı bir yarışmadır ve her hafta büyük bir hırsla birinci olmak istemelerini anlayabilirim fakat bu yapılan hiçte adil değildir.
öncelikle kaptanlığını yaptığım 7. takımın tüm üyelerine karşı büyük bir haksızlık emeğe değer vermeme olarak nitelendiriyorum.amacım kimseyi kırmak değil kendimin ve takım arkadaşlarımın hakkını savunmaktır.

ben 7. takım olarak davet ettiğim üyeyi eğer o hafta listede yer alamıyorsa bizim kilolarımızı açıkladığımız cuma kilosunu tekrar istiyorum ve bir sonraki cuma listede o kilo yazıyor.yani tamı tamına 1 haftalık kilosunu baz almaya çalışıyorum.en fazla bekleme süresinde 10 günlük kilo yansıtılmıştır.

bir üyeninde takımda olup olmayacağına o hafta cuma günü sen kaç kilo verdin ona göre listeye yazacağım demiyorum.mutlaka o hafta listede olduğunu önceden bildiriyorum.

kusura bakmayın hiç etik ve adilce gelmedi.
ama eğer böyle şeyler olabilir diyorsanız bizde bu kurallar doğrultusunda hareket edelim.ancak bu şekilde hak yiyerek ne takımımın nede bir üyesinin birinci olmasını doğru bulmuyorum.

Yarışcım bende bundan rahatsızdım ve bu konuyu 2 hafta önce takımımda paylaşmıştım, bende şu an takım adı vermek istemiyorum, yarışan takımlardan birinde şu diyalog geçiyor.

- Bugün Cumamıydı, bildirim günüymüş,benn tatılmadım bu hafta feciydim zaten(ifadeler tam böyle de olmayabilir)
ve o arkadaş o hafta aynı geçiliyor.

Bu bizim takımda olsaydı(4 .takım) son tartıldığın kilonu yaz derdik.

yine aynı takımda o hafta bireyselde birincilik alan arkadaşım tam 3 haftalık deneme süreci sonucu (rakamı yaklaşık olarak) 5-6 kg. vermiş.

Bende bu davranışları etik bulmuyorum.

arkadaslara katiliyorum,bir keresindede benim gözüme söyle birsey takildi,bir arkadas o hafta kilo almis ve beni ayni gecin kilo aldim listeyi etkilemek istemiyorum yazmisti banada tuhaf gelmisti ama bisey dememistim simdi siz yazinca aklima geldi..

teşekkürler yarisci...
evet eğer bu bir yarışmaysa kurallara daha dikkat etmek ve daha adil olmak gerekir...

herkese merhabalar

üstüste 6. takımın birincilik sırrını çözmek ve biraeyseldede çıkarttığı birincilerden ötürü tebrik etmek için listelere göz attım.

geçen hafta bireyselde birinci olan eylulums arkadaşımızın 15 martta 73 kg ile takıma çağrıldığını 18 martta 71 kg a düştüğünü ve 19 nisandada hala 71 kg da olduğunu yazdığını gördüm.
bu süre içinde çeşitli nedenlerden ve takım kuralları gereği takıma alınmayabilir.

21 mayıs günü listeler hazırlanmadan önce takıma alınmaya karar verilmiş ve geçmişten takıma başvurduğu kilosuna bakılmış 72. ama listeye daha sonraki kilosu olan 71 baz alınmış.
19 nisan 21 mayıs arası 5 hafta.bu arkadaşımız 5 haftada 71 den 68,8 kg a düşmüş.ama bu yarışma haftalık değerlerin baz alındığı bir yarışmadır ve her hafta büyük bir hırsla birinci olmak istemelerini anlayabilirim fakat bu yapılan hiçte adil değildir.
öncelikle kaptanlığını yaptığım 7. takımın tüm üyelerine karşı büyük bir haksızlık emeğe değer vermeme olarak nitelendiriyorum.amacım kimseyi kırmak değil kendimin ve takım arkadaşlarımın hakkını savunmaktır.

ben 7. takım olarak davet ettiğim üyeyi eğer o hafta listede yer alamıyorsa bizim kilolarımızı açıkladığımız cuma kilosunu tekrar istiyorum ve bir sonraki cuma listede o kilo yazıyor.yani tamı tamına 1 haftalık kilosunu baz almaya çalışıyorum.en fazla bekleme süresinde 10 günlük kilo yansıtılmıştır.

bir üyeninde takımda olup olmayacağına o hafta cuma günü sen kaç kilo verdin ona göre listeye yazacağım demiyorum.mutlaka o hafta listede olduğunu önceden bildiriyorum.

ama eğer böyle şeyler olabilir diyorsanız bizde bu kurallar doğrultusunda hareket edelim.ancak bu şekilde hak yiyerek ne takımımın nede bir üyesinin birinci olmasını doğru bulmuyorum.
:1shok:bu yazılanları inanın bu gözlerle okudum ve şu an kendimi toparlamaya çalışıyorum . tek yazabilecegim bu ...
geçen hafta bireyselde 1. olan vee .2 olan arkadşımızda bizden di evet . eylül arkadımızın süresi uzundu fakat o listeye o zamanla girmek istememişti... ayrıca birayselde 2. olan arkaşda bizden ve bir hafalık kilosuydu ....
benki 2 senedir burdayım hep terazinin dengede olmasından yanayımdır ve öyle oldugumu sanıyorum ....bilmiyorumkismile
ama bu yapılan suçlamaları asla kabul edmemem ve şoktayım . ..

bu yazının 7. takımdan gelemside tesadüfmüdür onuda bilmiyorum ... 6. takımda beklemekde üyelerimiz vede tekrar dönencek üyelerimizin yogunlugu yüzünden üyelerin takıma girmeleri zaman alıyor .
hep bildigim dogrular için şavaş verdim hepde öyle olacagım kurallar neyse o ona göre hareket ediliyor varsa kurallar hakkindeki bi düşünceniz buraya yazılır vede buna göre listeler hazırlanır . ayrıca bu konudaki ilk mesajda 6. takımdan kendimizden gelmiştir vede öneriye sunulmuştur .

hala hayretler içerisindeyim ... başkada bişi diyemiyorum ....
evey çok olduk 6. takım olarakdan . ama bunu anlımızın hakkıyle vede verdigimiz kilolarla alıyoruz ..teessür ediyorum hepinize başkada bişi demiyorum .:umursamaz:
sevgiler .a.s.

Son düzenleme:
selamlarbuyrunnnnnnnnn
bu öneri dikatinizi çekerim 6. takımdan geldi.....
madem bu konudan bu kuralda rahatsızdınız neden o zaman sesiniz çıkmadı. azradan benden ve püskütten başka neden öneri sunan olmadı ..?????

herkese merhabalar

Yarışcım bende bundan rahatsızdım ve bu konuyu 2 hafta önce takımımda paylaşmıştım, bende şu an takım adı vermek istemiyorum, yarışan takımlardan birinde şu diyalog geçiyor.

- Bugün Cumamıydı, bildirim günüymüş,benn tatılmadım bu hafta feciydim zaten(ifadeler tam böyle de olmayabilir)
ve o arkadaş o hafta aynı geçiliyor.

Bu bizim takımda olsaydı(4 .takım) son tartıldığın kilonu yaz derdik.

yine aynı takımda o hafta bireyselde birincilik alan arkadaşım tam 3 haftalık deneme süreci sonucu (rakamı yaklaşık olarak) 5-6 kg. vermiş.

Bende bu davranışları etik bulmuyorum.

arkadaslara katiliyorum,bir keresindede benim gözüme söyle birsey takildi,bir arkadas o hafta kilo almis ve beni ayni gecin kilo aldim listeyi etkilemek istemiyorum yazmisti banada tuhaf gelmisti ama bisey dememistim simdi siz yazinca aklima geldi..

teşekkürler yarisci...
evet eğer bu bir yarışmaysa kurallara daha dikkat etmek ve daha adil olmak gerekir...

Son düzenleme:
herkese merhabalar

bizim takımın kilo verme azmini ve her hafta 1. olmamızı öğrenmek istiyorsan biz takımca montignag yapıyoruz. bizim takımda sırada bekleyen arkadaşlar olduğu için . arkadaşlarımızın takıma alınması uzun sürer ve öyle her hafta bize başvuranlarıda hemen takıma almayız . paylaşımına ve azmine bakarız . paylaşımı ve azmi olmayanları neden takıma hemen alalım ki . ... bundan değilmidirki çoğu takımda 2 bilemedin 3 hafta paylaşımda bulunup sonra ortadan kaybolunuyor . biz takıma arkadaşlarımızı alırken buna dikkat ediyoruz . ve benim bildiğim takıma ilk yazmaya başladığı kilonun baz alınacağıydı .

Son düzenleme:
ayrıca madem adil olmayan konular var burda önerilerinizi sunarsınız konuşur . 6. takımdan suura arkadaşımız bu konuya değindiğinde takım kaptanları olarak neden hiç kimse ağzını açıpta birşey söylemiyor . bizim her hafta nasıl 1. olduğumumuzu merak edip araştırmaya başlayıncamı aklınıza geliyor.

Son düzenleme:
Yorum yapmak bana düşermi bilmiyorum ama eğer bir takım bir üyenin ilk kilosunu baz alıyorsa takıma alırken evet hata olmalı orada.
Sanırım bahsi geçen Eylül arkadaşımıza geri dönmek üzere ayrıldı muamelesi yapılmış hiç takıma girmeden. Çünkü bende geri dönerken takımdan ayrıldığım kilom baz alındı.
Takımları suçlamak değil amacım yanlış anlaşılmasın. Eğer bir kural varsa kesin çizgileri belirlenmeli ve herkes ona göre haraket etmeli diye yazdım.
Burda kaptanlara büyük iş düşüyor. Tüm mesajları incelemesi lazım kaptanların.
Eğer biri bu hafta kilo aldım beni aynı yazın diyor ve kaptan da öyle yapıyorsa bu kaptanın hatasıdır bana kalırsa.

X