Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

Bu arada Püsküüt 7. takımın önerisine ben de katılıyorum...
genel toplam yüzdesi hesaplanırken yüzdelerin toplanıp kişi sayısına bölünmesi daha adaletli olur diye düşünüyorum....örnek de inşallah iftardan sonra bulucam...:78:

Hatırlattığın iyi oldu canım.. Sen ya da 7. takım bunu herkesin anlayabileceği bir şekle sokup öneri formatında yazarsanız, takımlar da oylayabilirler..

KONU : AYNALAR

aynalarcım özel mesaj için 10 dk bekleyecek vaktim yok. Cevabı buraya yazıyorum. Zaten kişisel olmadıkça özel mesajı kullanmayalım lütfen ki yarışma dahilindeki problemler herkes tarafından gözlemlenebilsin.

Soru: Arkadaş mezun olmuş. Sonra da hamile kalmış. Şimdi geriye dönüyor. Kilosu nasıl hesaplanacak. (Listeye hamile kaldığı için ayrıldı denmemiş, mezun oldu denmiş)

Cevap: Arkadaşın beyanatını doğru kabul ediyoruz tabii ki. Hafiyecilik oynamıyoruz burada.. :KK34:
Hamilelik nedeni ile kilo aldıysa "istisna" ya girer ve aldığı kilo takıma yansıtılmaz.

KONU: Jjuliet

Birkaç arkadaşı ile birlikte yeni takım açılmasını talep ediyor. Şu anda 11 takım olduğumuza göre sakınca görmedim.
15. Takım topiğini hafta sonu açıyorum. Bilginize.

listede 10-11-.12. takımlar yok abla
onların yerine boşukları dolduramaz mıyız

Son düzenleme:
takım yüzdeleri ile ilgili benim düşüncelerim şöyle...

yüzdeyi neden hesaplıyoruz herkes kilosunun yüzde kaçını vermiş diye değil mi...
bireyselde bu çok mantıklı ve adaletli...
ama toplam hesaplanırken takım toplamı yüzde kaç vermiş değil de takım yüzde ortalaması yüzde kaç ona baksak daha adaletli olmaz mı...

mesela 1. takımın geçen haftaki sonuçları standart hesapladığımız gibi hesaplanınca 0,82 çıkmış...
oysaki takım yüzde ortalaması alınsaydı 0,79 olacaktı...
şimdi kilo veremeyen kişileri aynı geçiyoruz... genel toplamda çıkarma işlemi yaparken onlar sanki o hafta hiç takımda yokmuş gibi muamele görüyorlar...
çünkü etap başlangıç 50 etap bitiş 50 sonuç 0... etkisiz eleman...
oysaki ortalamaya katarsak başarıyı düşürecek ama bence daha adaletli olacak...takımda varlıkları belli olacak...
bunlar benim yarım matematik bilgileriyle düşüncelerim... konuya daha çok vakıf olan biri daha ayrıntılı açıklayabilir sanırım...

1.TAKIM 217. ETAP
ÜÇÜNCÜSÜ
nazar.png
nazar.png
nazar.png

asl35(72/72/0,0/0,00%)
innuk(57,9/58,6/-0,7/-1,21%)
maibeyaz(54/53/1/1,85%)geri dönmek üzere ayrıldı
PAPATYAM(67,1/66,4/0,35/0,52%)geçen hafta bildirimde bulunmadığı için kilosu 2 ye bölündü
thirtyfour(87,6/85.3/2,3/2,62%)
elifsena(65/65.1/-0,1/-0,15%)
sudem34(72,4/69,5/2,9/4,01%)
kaçakçay(78/79/-1/-1,28%)
shryvz(69,1/68,4/0,7/1,01%)
perigül(102/101,5/0,5/0,49%)

1.TAKIM TOPLAM KİLO (725,1/718,8/5,95/0,82%)

yani kısaca benim demek istediğim bütün takımın toplam yüzdesi değil de takım olarak ortalamasını hesaplamak bence daha adaletli diye düşünüyorum...

Acele işe şeytan karışır derler ya o hesap..

10 dakika bile zamanım yok diye, hızdan bağlantılarını yitirmiş, dağınık havalı mesajlar yazmışım.. Şimdi hepsini toparlamaya geldim.. Ancak odada sigara içilmediğini unuttum..

Bi'zehirlenip geleyim izninizle.. :KK53:

Söz hepsini toparlayacam.. :KK68:

Zehirlenme işi başarıyla tamamlanmıştır.. Aslında çok da başarılı olamadım hala burada olduğuma göre.. :KK52:

Bu arada Püsküüt 7. takımın önerisine ben de katılıyorum...
genel toplam yüzdesi hesaplanırken yüzdelerin toplanıp kişi sayısına bölünmesi daha adaletli olur diye düşünüyorum....örnek de inşallah iftardan sonra bulucam...:78:
Ben nihayet ama nihayet anladım ne demek istediğini ve çalıştım bu konu üzerinde.. Yaptığım çalışma ve yorumum şöyle:

A TAKIMI
bulut ( 50 / 45 / 5 / 10,00% )
badem ( 50 / 45 / 5 / 10,00% )
mercan ( 50 / 45 / 5 / 10,00% )
koşka ( 50 / 45 / 5 / 10,00% )

A TAKIMI TOPLAM KİLO ( 200 / 180 / 20 / 10,00% )
A Takımı Ortalama Derece : 2,50%
Burada toplam yüzde oranını %10, takım mevcuduna bölüyoruz (4 kişi)

B TAKIMI
hayat ( 50 / 45 / 5 / 10,00% )
çaki ( 50 / 45 / 5 / 10,00% )

B TAKIMI TOPLAM KİLO ( 300 / 270 / 30 / 10,00% )
B Takımı Ortalama Derece : 1,67%
Burada toplam yüzde oranını %10, takım mevcuduna bölüyoruz (6 kişi)

Dikkat edersek, bütün koşullar aynı olmasına karşın, saferan arkadaşımızın önerisini uygulayınca kalabalık olan takımın başarı yüzdesi düşmüş oluyor. İleri sürülen mantık da bu.. Çok sayıda kişinin başarıya ulaşması daha kolay.. Az sayıda kişiden oluşan takıma haksızlık oluyor.
Ben kendi adıma bu mantığa katılmıyorum. Ben B takımında olup, dişimi tırnağıma takıcam 5 kilo verecem.. Sonra A takımın yüzdesi, sırf benim takımımdan "daha az" kişiler diye daha yüksek olacak..
Böyle bir uygulamadan ben yarışmacı olsam hiç memnum olmam..
Bi'de bu uygulama zamanla takımlarda kişi sayısını arttırmak yerine azaltma yolunda ilerleme sağlar..
Karar elbette sizlerindir.
Ben her zamanki gibi sadece yorum yapıyorum..
Ayrıca elbette saferana teşekkürler.. Öneride bulunup fayda sağlamaya çalıştığı için..

saferan arkadaşımızın öneri mesajı şöyleydi:
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-322.html#post20306185

Konuyu kapattım sanmayın. Sadece yorumda bulundum.
Saferancığım sen aynı amonra gibi bir öneri mesajı yazarak oylamaya sunabilirsin.

püsküüt abla adına
bilgilendirmedir

arkadaşlar cuma bildirimde bulunmayan arkadaşların kilosunu aynı geçtiğimizde
bildirimde bulunmadı notu düşerek bi sonraki hafta kilosunu 2 bölerek hesaplamayı öneriyorum
aynı üye mazaretsiz farklı zamanlarda da olsa 3 kez bildirim yapmadığında diskalifiye edilsin.
bu hesaplamamnın daha adil olacağına takımlar arası yarışta kimsenin hakkının yenmeyeceğine inanıyorum.
takım olarak oyladıktan sonra paylaşım alanında kararınızı açıklarsanız
oy çokluğu sağlanırsa bu fikri hayata geçirmek istiyoruz

olmuş muuuu
Amonracım ellerine sağlık..
Şimdi ben bunu öneri formatına sokup az sonra yayımlayacağım. Yarın bildirim için gelen takımlar bi zahmet oylamaya da katılsınlar.. da daha fazla uzamadan bitirelim şu işi..

listede 10-11-.12. takımlar yok abla
onların yerine boşukları dolduramaz mıyız
Haklısın, doğru dedin..
Çok eskiden takım topikleri kapatılınca siliniyordu.. Sonra silme kalktı, kapılara kilit konma modası başladı.. Ben de eskiden ne vardı ne yoktu diye uğraşacağıma kestirmeden 15. takım demiştim..
Şimdi baktım.. Kapısı kapalı bi'tek 12. takım var..
O zaman dediğin gibi yeni takımımız 10. takım olsun.. :KK19:

ÖNERİ

Öneri Sahibi: AMONRA (5. Takım Kaptanı)

bildirimde bulunmadı notu düşerek bi sonraki hafta kilosunu 2 bölerek hesaplamayı öneriyorum
aynı üye mazaretsiz farklı zamanlarda da olsa 3 kez bildirim yapmadığında diskalifiye edilsin.
bu hesaplamamnın daha adil olacağına takımlar arası yarışta kimsenin hakkının yenmeyeceğine inanıyorum.

1. TAKIM ----- KABUL / RED
2. TAKIM ----- KABUL / RED
3. TAKIM ----- KABUL / RED
4. TAKIM ----- KABUL / RED
5. TAKIM ----- KABUL
6. TAKIM ----- KABUL / RED
7. TAKIM ----- KABUL / RED
8. TAKIM ----- KABUL / RED
9. TAKIM ----- KABUL / RED
13. TAKIM ----- KABUL / RED
14. TAKIM ----- KABUL / RED

Not: 7 kabul oyu, önerinin kabul edilmesi için yeterlidir.

evet ben de şimdi anladım...
ben eşit kilolarla değil de normal listedeki kilolarla hesaplamıştım...
ama saferanın söylediği zaten başka bişeymiş...
saferan şu anda uyguladığımız toplam yüzdeyi kişi sayısına bölelim dyormuş...

ÖNERİ

Öneri Sahibi: AMONRA (5. Takım Kaptanı)

1. TAKIM ----- KABUL
5. TAKIM ----- KABUL

bu benim fikrim ve önerimdi ama:KK1:

Zehirlenme işi başarıyla tamamlanmıştır.. Aslında çok da başarılı olamadım hala burada olduğuma göre.. :KK52:

Ben nihayet ama nihayet anladım ne demek istediğini ve çalıştım bu konu üzerinde.. Yaptığım çalışma ve yorumum şöyle:

A TAKIMI

A TAKIMI TOPLAM KİLO ( 200 / 180 / 20 / 10,00% )
A Takımı Ortalama Derece : 2,50%
Burada toplam yüzde oranını %10, takım mevcuduna bölüyoruz (4 kişi)

B TAKIMI
hayat ( 50 / 45 / 5 / 10,00% )
çaki ( 50 / 45 / 5 / 10,00% )

B TAKIMI TOPLAM KİLO ( 300 / 270 / 30 / 10,00% )
B Takımı Ortalama Derece : 1,67%
Burada toplam yüzde oranını %10, takım mevcuduna bölüyoruz (6 kişi)

Dikkat edersek, bütün koşullar aynı olmasına karşın, saferan arkadaşımızın önerisini uygulayınca kalabalık olan takımın başarı yüzdesi düşmüş oluyor. İleri sürülen mantık da bu.. Çok sayıda kişinin başarıya ulaşması daha kolay.. Az sayıda kişiden oluşan takıma haksızlık oluyor.
Ben kendi adıma bu mantığa katılmıyorum. Ben B takımında olup, dişimi tırnağıma takıcam 5 kilo verecem.. Sonra A takımın yüzdesi, sırf benim takımımdan "daha az" kişiler diye daha yüksek olacak..
Böyle bir uygulamadan ben yarışmacı olsam hiç memnum olmam..
Bi'de bu uygulama zamanla takımlarda kişi sayısını arttırmak yerine azaltma yolunda ilerleme sağlar..
Karar elbette sizlerindir.
Ben her zamanki gibi sadece yorum yapıyorum..
Ayrıca elbette saferana teşekkürler.. Öneride bulunup fayda sağlamaya çalıştığı için..

saferan arkadaşımızın öneri mesajı şöyleydi:
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-322.html#post20306185

Konuyu kapattım sanmayın. Sadece yorumda bulundum.
Saferancığım sen aynı amonra gibi bir öneri mesajı yazarak oylamaya sunabilirsin.

püsküüt müsait zamanda bi de benim dediğimi düşünsen...:kk77:
yüzdeleri tek tek toplayıp kişi sayısına bölsek...:kk77:

Yok bi'de onu düşünmeyeyim şimdi..
Sağlığıma zararlı şekerim.. Ayyyyyy canıma yetti :KK52: :84: :KK60:

Şaka bi yana.. Senin mesajın, ben mesajla cebelleşirken gelmiş.. Sonra okudum onu..

Artık buna da başkası çalışsın..

Ya da sen sonradan ağlayacağına önerine sahip çık, ben düşünmeyeyim, sen şöyle güzel kadayıflı baklama görünümünde bi' öneri hazırla oylamaya sun..

Bana tuhaf gelen bi'yer olursa zaten yorum yaparım.. Biliyosun ki oy yetkisi sizlerde..

ÖNERİ

Öneri Sahibi: MAİBEYAZ (1. Takım Üyesi) :KK9:
Öneriyi Kaleme Alan: AMONRA (5. Takım Kaptanı) :KK9:

1. TAKIM ----- KABUL /
5. TAKIM ----- KABUL

Yok bi'de onu düşünmeyeyim şimdi..
Sağlığıma zararlı şekerim.. Ayyyyyy canıma yetti :KK52: :84: :KK60:

Şaka bi yana.. Senin mesajın, ben mesajla cebelleşirken gelmiş.. Sonra okudum onu..

Artık buna da başkası çalışsın..

Ya da sen sonradan ağlayacağına önerine sahip çık, ben düşünmeyeyim, sen şöyle güzel kadayıflı baklama görünümünde bi' öneri hazırla oylamaya sun..

Bana tuhaf gelen bi'yer olursa zaten yorum yaparım.. Biliyosun ki oy yetkisi sizlerde..

ahh işte ben öyle baklava görünümlü öneri hazırlasam yazar olurum...:KK1:
ama nolurrrr bi gün düşün.... bu gün olmasa da olur ama bi gün düşün...:kk77:

ÖNERİ

1. TAKIM ----- KABUL /
5. TAKIM ----- KABUL

ayy ben şaka yapmıştımm hemen dikkate almışsın çok teşekkürler...

höö bi de yüzdeleri toplayıp bölcez mi:KK53:
benim kıt matematiğimle zor o iş
ya bu kadar çok hesap kitap yapmasak
cuma günleri zaten gözümde büyüyo şu hesaplamalar yüzünden
bi de böyle olursa eyvah eyvah.
gerçi çoğunluk ne derse o o olur ama çok zahmetli geldi bana

çok güldüm ya
ilahi abla
özel kalem gibi oldum
sekreterya amonra :)

Son düzenleme:
höö bi de yüzdeleri toplayıp bölcez mi:KK53:
benim kıt matematiğimle zor o iş
ya bu kadar çok hesap kitap yapmasak
cuma günleri zaten gözümde büyüyo şu hesaplamalar yüzünden
bi de böyle olursa eyvah eyvah.
gerçi çoğunluk ne derse o o olur ama çok zahmetli geldi bana

iyi de benim dediğim daha kolay...
şu an etap başlangıç ve etap bitiş kilolarını tek tek toplayıp farkını alıyoruz...
sonra bi de farkı toplam etap başlangıca bölüp 100 le çarpıyoruz...

ama benim dediğim gibi yaparsa sadece yüzdeleri toplayıp kişi sayısına böleceğiz...
daha basit yani emin ol...
ama daha adil olacak...
zaten ben püsküütü az da olsa tanıdıysam şu an yerinde duramamış benim fikrimi değerlendiriyodur...:KK1:

benim dediğim gibi yapınca kilo veremeyenler etkisiz olmaktan çıkacak...

çünkü 10 kişilik takımda 4 kişi kilo veremediyse toplam hesaplanırken 6 kişi varmış gibi hesaplanıyor...

ÖNERİ

1. TAKIM ----- KABUL /
5. TAKIM ----- KABUL
13. TAKIM ----- KABUL

merhabalar arkadaşlar,
hazır gelmişken bir de yüzde hesaplaması konusunda saferan'ın önerisine de değineyim. ben açıkçası bu öneriye katılmıyorum.
katılmama sebebim de şu takımdaki üye sayısı az ise takım yeni üyeler davet ederek üye sayısını arttırmalıdır. yeri geliyor yarışmaya katılmak isteyenler günlerce kimseden davet alamıyor. şimdi biz bir de üye sayısı az olan takımlara böyle bir avantaj verirsek o zaman üye davet etmenin hiçbir cazibesi kalmayacak. neticede biz burda üye davet etme konusunda da yarışıyoruz. yeri geliyor bir üyeyi kapmak için telaşla mesaj atıyorum:KK1:

netice olarak diyorum ki üye sayısı az olan takımlar yüzdeleri düşük çıkmasın diye katılmak isteyenler başlığını daha sıkı takip edebilirler. bu da bir çözüm sonuçta, hem de hesaplama kısmına dokunmadan:81:

merhabalar arkadaşlar,
hazır gelmişken bir de yüzde hesaplaması konusunda saferan'ın önerisine de değineyim. ben açıkçası bu öneriye katılmıyorum.
katılmama sebebim de şu takımdaki üye sayısı az ise takım yeni üyeler davet ederek üye sayısını arttırmalıdır. yeri geliyor yarışmaya katılmak isteyenler günlerce kimseden davet alamıyor. şimdi biz bir de üye sayısı az olan takımlara böyle bir avantaj verirsek o zaman üye davet etmenin hiçbir cazibesi kalmayacak. neticede biz burda üye davet etme konusunda da yarışıyoruz. yeri geliyor bir üyeyi kapmak için telaşla mesaj atıyorum:KK1:

netice olarak diyorum ki üye sayısı az olan takımlar yüzdeleri düşük çıkmasın diye katılmak isteyenler başlığını daha sıkı takip edebilirler. bu da bir çözüm sonuçta, hem de hesaplama kısmına dokunmadan:81:

Düşüncelerime tercüman oldun Rabia :KK1: Ayrıca üyeleri nasıl kaptığını en iyi ben bilirim :KK60:

ÖNERİ

1. TAKIM ----- KABUL /
5. TAKIM ----- KABUL
6. TAKIM ----- KABUL
13. TAKIM ----- KABUL

X