Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

Allahım ben çıldırmış olmalıyım.. :KK53::KK53::KK53:
Çoooook ama çooook özür diliyorum canım yaaa..
Neyi, neden yaptığımı bilmediğim için açıklamam yok..
Şu anda kullandığım pc de arşiv bilgileri kayıtlı değil.. Günün ilerleyen saatlerinde diğer pc ye geçtiğimde ilk işim bu problemi çözmek..:26:

Şimdiik, esen kalın.. :KK71:

Yok ne özürü... Olur böyle şeyler.Unutman cok normal.. Yazılmadıgını görünce söyleyeyim dedim :KK1: Öptüm püsküütüm benim :KK16:

Bütün takımlardan bir ricam var.. Bu konuyu standarda bağlamak üzere öneri geliştirip oylamaya sunar mısınız lütfen..
Sözkonusu uygulamayı yanlış hatırlamıyorsam 1. Takım başlattı..
Ve ben alkışlarımı göndermiştim.. herşeyi bırakın, çok etik olduğunu düşünmüştüm..Üstelk böyle bir kural yok, dayatma yok.. kendi kendilerine "hak" gözlüğüyle bakarak budular bu yöntemi..
Öneriyi yazılı hale getirin, oylamaya sunun..
Karara bağlayalım..

...ki, kilo bildirinde bulunmayan üyeye takımın uygulayacağı prosedür bir standarda bağlansın.. Her takım kafasına göre takılmasın, derim ben..

Siz ne dersiniz.. dinleyelim hep birlikte..

14. takım olarakta kilo bildirmeyen üyenin kilosunun bölünmesi istiyoruz

Saferancım.. Özür diliyorum ben anlayamadım çünkü..

Toplam satırdaki yüzde oranı: takımın başlangıç kilolarının toplamından bitiş kilolarını çıkartarak bulunuyor.. Toplamın kaç kişiden oluştuğunun bir önemi var mı ki acaba bu durumda?

En iyisi naklen bir örnek vererek ve olayı bir daha anlamaya çalışmam.. Haklı olabilirsin irdelemek lazım..

A ve B takımının,üye sayısı haricindeki bütün bilgileri aynı olsun.

Önce A takımına bakalım:
Bulut ( 50 / 49 / 1 / 0,02 )
Badem ( 50 / 49 / 1 / 0,02 )
Mercan ( 50 / 49 / 1 / 0,02 )
Tapi ( 50 / 49 / 1 / 0,02 )
Koşka ( 50 / 49 / 1 / 0,02 )

A TAKIMI TOPLAM KİLO ( 250 ) 245 / 5 / 0,02 )

Şİmdi B takımına bakalım.. A takımı ile aynı. Tek fark üye sayısı 5 değil 8.
Bulut ( 50 / 49 / 1 / 0,02 )
Badem ( 50 / 49 / 1 / 0,02 )
Mercan ( 50 / 49 / 1 / 0,02 )
Tapi ( 50 / 49 / 1 / 0,02 )
Koşka ( 50 / 49 / 1 / 0,02 )
Yoyo ( 50 / 49 / 1 / 0,02 )
Hayat ( 50 / 49 / 1 / 0,02 )
Çaki ( 50 / 49 / 1 / 0,02 )

A TAKIMI TOPLAM KİLO ( 400 ) 392 / 8 / 0,02 )

Not: üye isimleri sevdiğim kedi/köpek patilerinin isimleri :)))

Sonuç değişmiyor arkadaşlar..

Yanlış ve/ya eksik düşünüyorsam lütfen örneklendirme yaparak aydınlanmamı sağlayabilir misiniz? :KK53:

Amonracım bu konuşmaları aranızdan biri öneri haline getirse, oylamaya sunup sonuca bağlasa olabilir mi acaba?
Aklıma gelen şu:
Her etap listesinde, "kilo bildiriminde bulunmadı" notu konulsun üyenin yanına.. ki takım içi kararlara göre bunu x kere tekrarlayan da takip edilir ve yaptırım uygulanacaksa uygulanır.
Bu not yazılmalı ki bir sonraki etapta işin takip edilip edilmedi, kilonun bölünüp bölünmediği de diğer yarışmacılar tarafından takip edilebilsin.

Allahım ben çıldırmış olmalıyım.. :KK53::KK53::KK53:
Çoooook ama çooook özür diliyorum canım yaaa..
Neyi, neden yaptığımı bilmediğim için açıklamam yok..
Şu anda kullandığım pc de arşiv bilgileri kayıtlı değil.. Günün ilerleyen saatlerinde diğer pc ye geçtiğimde ilk işim bu problemi çözmek..:26:

Şimdiik, esen kalın.. :KK71:
tamam canım senin dediğin gibi olsun.....hesaplar karışmasın böyleyken bile bilmeyenlere anlatmak işkence halini alıyor bazen..........:KK16:

Bütün takımlardan bir ricam var.. Bu konuyu standarda bağlamak üzere öneri geliştirip oylamaya sunar mısınız lütfen..
Sözkonusu uygulamayı yanlış hatırlamıyorsam 1. Takım başlattı..
Ve ben alkışlarımı göndermiştim.. herşeyi bırakın, çok etik olduğunu düşünmüştüm..Üstelk böyle bir kural yok, dayatma yok.. kendi kendilerine "hak" gözlüğüyle bakarak budular bu yöntemi..
Öneriyi yazılı hale getirin, oylamaya sunun..
Karara bağlayalım..

...ki, kilo bildirinde bulunmayan üyeye takımın uygulayacağı prosedür bir standarda bağlansın.. Her takım kafasına göre takılmasın, derim ben..

Siz ne dersiniz.. dinleyelim hep birlikte..

püsküüt'cüm,
biz de 13. takım olarak, eğer üye kilo bildirimi yapamadıysa bildirim yaptığında verdiği veya aldığı kiloyu ne kadar süre ayrı kaldıysa o etap sayısına bülüyoruz. ben burda başka takımlardaki arkadaşlardan böyle görmüştüm. bence çok adil böyle olması çünkü kişi 2 hafta ayrı kaldıysa toplam 2 haftada verdiği kiloyu yine ikiye bölmeliyiz ki diğer arkadaşlara haksızlık olmasın.

Son düzenleme:
tamam canım senin dediğin gibi olsun.....hesaplar karışmasın böyleyken bile bilmeyenlere anlatmak işkence halini alıyor bazen..........:KK16:

Yok tatlım ben bi'şey demedim ki; benim dediğim olsun..

Aklımca, senin önerini analiz etmeye çalıştım.. Tabii anlamadığımı da belirterek.. :KK17: :KK61:

5. takımdan ozlem8761 adlı üye cuma bildirimde bulunmadığı
başka topiklerde paylaşım yaparken halen
takımda paylaşımda bulunmadığı için
diskalifiye edilmiştir bilgine püsküt abla

Aranızdan birinin oylamaya sahip çıkmasını rica etmiştim. Öneriyi düzgünbir şekilde yazan da olmadı..
Bakarsınız durum nedir, haber verirsiniz o halde..

5. takımdan ozlem8761 adlı üye cuma bildirimde bulunmadığı
başka topiklerde paylaşım yaparken halen
takımda paylaşımda bulunmadığı için
diskalifiye edilmiştir bilgine püsküt abla

Amonracım bu tip bilgileri, gözden kaçmaması ve derli toplu olması için lütfen etap listelerinde paylaşalım olur mu tatlım?

Amonracım bu tip bilgileri, gözden kaçmaması ve derli toplu olması için lütfen etap listelerinde paylaşalım olur mu tatlım?

tamam abla bildirimde de bildirirm tekrar

şimdi bildirimde bulunmayanı aynı geçiyoruz ya
bi sonraki hafta mı bölelim
yoksa bildirmediği hafta mı 2 ye bölelim
onu bi netleştireyim

püsküütcüm 1., 4.,5, , 6., 7., 13. ve 14. takım bildirimde bulunmayan kişileri bir sonraki hafta 2 ye bölmeyi uygun bulmuş.

7 oy kuralın çıkması için yeterli değil mi...:26:

tamam abla bildirimde de bildirirm tekrar

şimdi bildirimde bulunmayanı aynı geçiyoruz ya
bi sonraki hafta mı bölelim
yoksa bildirmediği hafta mı 2 ye bölelim
onu bi netleştireyim

bildirimde bulunmayan kişinin kilosu o hafta aynı geçilir yanına bildirimde bulunmadı notu düşülür...
bir sonraki hafta verdiği veya aldığı kilo 2 ye bölünür...
metni sen hazırla benim eedbiyatım kötü anlatamıyom derdimi... :))

Son düzenleyen: Moderatör:
7 oy yeterlidir. Çünkü 11 takımız. Yarıdan bir fazlası genel kabul için yeterli oluyor.

O halde toparlıyorum.

Artık başını ağrıtacağım kallistem yok..

Burayaz yazıyorum. Lütfen herkes takip etsin.

1- Etap sonuç listesinde kilo bildirimi yapmayan kişinin kilosu o etap için aynı geçilecek.

2- Listeye "kilo bildiriminde bulunmadı" şeklinde not düşülecek ki devamında takibi kolay yapılabilsin.

3- Aynen, geri dönmek üzere ayrılan arkadaşlarımıza nasıl yapıyorsak; kilo bildiriminde bulunmayan arkadaşlarımızın kilo farkları da +/- bildirimde bulunmadığı etap sayısı kadar bölünecek.

Tamam mıdır?

Bu arada Püsküüt 7. takımın önerisine ben de katılıyorum...
genel toplam yüzdesi hesaplanırken yüzdelerin toplanıp kişi sayısına bölünmesi daha adaletli olur diye düşünüyorum....örnek de inşallah iftardan sonra bulucam...:78:

bildirimde bulunmayan kişinin kilosu o hafta aynı geçilir yanına bildirimde bulunmadı notu düşülür...
bir sonraki hafta verdiği veya aldığı kilo 2 ye bölünür...
metni sen hazırla benim eedbiyatım kötü anlatamıyom derdimi... :))

püsküüt abla adına
bilgilendirmedir

arkadaşlar cuma bildirimde bulunmayan arkadaşların kilosunu aynı geçtiğimizde
bildirimde bulunmadı notu düşerek bi sonraki hafta kilosunu 2 bölerek hesaplamayı öneriyorum
aynı üye mazaretsiz farklı zamanlarda da olsa 3 kez bildirim yapmadığında diskalifiye edilsin.
bu hesaplamamnın daha adil olacağına takımlar arası yarışta kimsenin hakkının yenmeyeceğine inanıyorum.
takım olarak oyladıktan sonra paylaşım alanında kararınızı açıklarsanız
oy çokluğu sağlanırsa bu fikri hayata geçirmek istiyoruz

olmuş muuuu

KONU : AYNALAR

aynalarcım özel mesaj için 10 dk bekleyecek vaktim yok. Cevabı buraya yazıyorum. Zaten kişisel olmadıkça özel mesajı kullanmayalım lütfen ki yarışma dahilindeki problemler herkes tarafından gözlemlenebilsin.

Soru: Arkadaş mezun olmuş. Sonra da hamile kalmış. Şimdi geriye dönüyor. Kilosu nasıl hesaplanacak. (Listeye hamile kaldığı için ayrıldı denmemiş, mezun oldu denmiş)

Cevap: Arkadaşın beyanatını doğru kabul ediyoruz tabii ki. Hafiyecilik oynamıyoruz burada.. :KK34:
Hamilelik nedeni ile kilo aldıysa "istisna" ya girer ve aldığı kilo takıma yansıtılmaz.

KONU: Jjuliet

Birkaç arkadaşı ile birlikte yeni takım açılmasını talep ediyor. Şu anda 11 takım olduğumuza göre sakınca görmedim.
15. Takım topiğini hafta sonu açıyorum. Bilginize.

7 oy yeterlidir. Çünkü 11 takımız. Yarıdan bir fazlası genel kabul için yeterli oluyor.

O halde toparlıyorum.

Artık başını ağrıtacağım kallistem yok..

Burayaz yazıyorum. Lütfen herkes takip etsin.

1- Etap sonuç listesinde kilo bildirimi yapmayan kişinin kilosu o etap için aynı geçilecek.

2- Listeye "kilo bildiriminde bulunmadı" şeklinde not düşülecek ki devamında takibi kolay yapılabilsin.

3- Aynen, geri dönmek üzere ayrılan arkadaşlarımıza nasıl yapıyorsak; kilo bildiriminde bulunmayan arkadaşlarımızın kilo farkları da +/- bildirimde bulunmadığı etap sayısı kadar bölünecek.

Tamam mıdır?

oy çokluğu sağlandıysa bildimeye gerek yok o zaman
kaptanlar burayı takip ediyo zaten

Bu arada Püsküüt 7. takımın önerisine ben de katılıyorum...
genel toplam yüzdesi hesaplanırken yüzdelerin toplanıp kişi sayısına bölünmesi daha adaletli olur diye düşünüyorum....örnek de inşallah iftardan sonra bulucam...:78:

işte ben bunu anlamadım püsküüt abla değimediğini hesaplamıştı kabaca

X