Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

@MiuLego ve fikir veren herkesin fikrine, emeğine sağlık. Hepinizin yazdıklarını okudum.

Uygulama kısmını basitleştirmek gerekiyor gibi geldi bana, her etap için şunu yapalım, bunu yapalım diye değil de, tek etapta tek kural gibi.. takibi daha kolay olmalı.
%4 üzerinde fikir birliği sağlandı ise; üye %4 ün üzerinde kilo verdiyse dahi %4 vermiş gibi kabul edilerek listeye alınır. Diğer teferruatların kaptan kontrolünde olması daha mantıklı geldi bana.

Uygulama direkt kaptanları ilgilendirdiğinden sizlerin yorumu, benimkinden çok daha önemli. Çünkü; üyelerle birebir bu işi götüren sizlersiniz.

Sadece unutmayalım ki; aldığımız/alacağımız her karar pratikte engelle karşılaştığında yeniden düzenlenebilir. Kontrol bizim elimizde. Çoğunluğun onaylamadığı hiçbir sistem yürürlüğe girmiyor zaten.

@MiuLego ve fikir veren herkesin fikrine, emeğine sağlık. Hepinizin yazdıklarını okudum.

Uygulama kısmını basitleştirmek gerekiyor gibi geldi bana, her etap için şunu yapalım, bunu yapalım diye değil de, tek etapta tek kural gibi.. takibi daha kolay olmalı.
%4 üzerinde fikir birliği sağlandı ise; üye %4 ün üzerinde kilo verdiyse dahi %4 vermiş gibi kabul edilerek listeye alınır. Diğer teferruatların kaptan kontrolünde olması daha mantıklı geldi bana.

Uygulama direkt kaptanları ilgilendirdiğinden sizlerin yorumu, benimkinden çok daha önemli. Çünkü; üyelerle birebir bu işi götüren sizlersiniz.

Sadece unutmayalım ki; aldığımız/alacağımız her karar pratikte engelle karşılaştığında yeniden düzenlenebilir. Kontrol bizim elimizde. Çoğunluğun onaylamadığı hiçbir sistem yürürlüğe girmiyor zaten.

İşte aradığım çözüm ve çözümün bu kadar basit olması :oops::oops:

seaBahAR seaBahAR :KK200:

Sevgili kaptanlarım,

Şu %4 oranımızın biraz da pratikte altını doldurmak istedim.
Sonuç listeleri topiğinde biraz gezindim.

568. etaptan bu yana etap birincilerinin yüzdelerini not aldım:

568 - 3,64%
569 - 5%
570 - 3,44%
571 - 2,77%
572 - 3,29%
573 - 3,19%
575 - 1,65%
576 - 3,85%
577 - 4,95%
578 - 2,97%
579 - 2,79%
580 - 2,20%
581 - 2,66%
582 - 4,79%
583 - 4,60%
584 - 3,88%

Düzeltmeler nedeni ile sayfalarda kaybolmuş ve ufak hatalar yapmış olabilirim.
Ama genel olarak bakarsak %4 akılcı bir oran gibi görünüyor.
Bilginize.

Benim bu hafta oylamaya sunacağım ama haftaya ertelediğim konulardan birisi de diskalifiye için bir limit koymaktı. Endirekt olarak hedefim de deneme sürecini uzatmaktı.
Nefis toparlamışsın konuyu.
Zaten bunu yaparsak otomatikman diskalifiyeler de azalır.

Haftaya bu şekilde oylama başlatıyorum. Fikir için teşekkürler. :KK9:

Ben çok seviyorum böyle şeyleri.. yani sorunla çözümün aynı anda sunulmasını.
Teşekkürler :KK68:

Sevgili kaptanlarım,

568 - 3,64%
569 - 5%
570 - 3,44%
571 - 2,77%
572 - 3,29%
573 - 3,19%
575 - 1,65%
576 - 3,85%
577 - 4,95%
578 - 2,97%
579 - 2,79%
580 - 2,20%
581 - 2,66%
582 - 4,79%
583 - 4,60%
584 - 3,88%

Bilginize.
Bu listeye göre ben üst sınır %5 olsun diyorum..

%5 in üstü olmaz zaten Akrep kaptanım. %4 çok ciddi bir yüzde. Sayılara dökecek olursak 65 kilo olan birisinin normal şartlarda %4 lük bir oran ortaya çıkarabilmesi için 3 kilo vermesi gerekiyor ki bu da zor bir rakam. Bence %4 gayet mantıklı bir rakam. %5 çok fazla olur. Bir anlamı kalmaz üst sınırın

Detaylıca yazıyorum haydi bismillah :eek:

Kafamdaki öneri şu şekilde:

1. haftalık kilo verme üst limiti %4 olmalı
  2. Bu limit üzerinde kilo veren olursa o hafta bildirimde bulunmadı olarak takım listesine yazılmalı
  3. İkinci hafta normal bildirim düzeni ve yüzdenin 2'ye bölünmesi geçerli olmalı
  4. Eğer 2. haftada da %4 üzeri ise yine bildirimde bulunmadı yazılmalı
  5. Eğer 3. hafta da %4 üzeri ise ya zorunlu izne çıkarılmalı ya da diskalifiye edilmeli.
Not: bu takım listesine nasıl yazılır konusu üzerinde detaylı düşünmedim, sadece fikir. görüşlere açığım.

ÖNERİ DETAYI: Önerinin dayanağı aşağıdaki gibi..
Ben spor bilimleri üzerine çalışan bir kişi ve de çok sevdiğim diyetisyen bir arkadaşımın da ortak (ki kendisine çoook teşekkür ederim) düşüncesiyle hazırladık.

• 65 kg bir insanın günlük kalori yakımı en iyi durumda ortalama 2000 kalori
  • Bu kişi sağlıklı en alt sınırda diyet yaparsa 1000 kalorilik diyet yapar/yapmalı
  • Günlük de 1000 kalori spor ile yaksın. Sağlıklı üst limit spor bu da.
  • diyettte yediklerini sporu ile eritiyor kalori olarak burada.
  • Geriye günlük 2000 kalori yaktığı kalıyor ekstra. Bu da 7 günde 2000*7= 14000 kalori haftalık kalori yakması demektir ekstra. Yani bu kişiye kilo verdirecek kalori yakımı.
  • Bir kişinin de 1 kilo verebilmesi için toplamda 7000 kalori yakması gerekiyor.
  • Oranladığımızda 14000/7000=2 kilogram haftada maksimum verilebilecek sağlıklı kilo olarak çıkıyor.
  • Bunu da yüzdeye vurursak; %3.1 çıkıyor.
  • Bu kişi ödemli olabilir, detoks yapmış olabilir o hafta için.. Bu gibi ekstrem durumları da göz önüne alırsak MAKSİMUM %4 ünü verebilir sağlıklı bir şekilde dedik.
Not: örneği 65 kilo üzerinden verdik ama bu 100 kilo için de her kilo için de aynı sonuçtur. Yüzde üzerinden gidiyoruz çünkü

Kaptanlarım ve yönetimlerindeki yardımcıları görüşlerinizi bekliyorum. Sonrasında ona göre toparlayıp oylamaya açabilirim.

Ellssa Ellssa
sahgull sahgull
@tuzsuz_ruh
morordek morordek
esperenzaa esperenzaa
malipina malipina
@oynakbasi34
moni moni
LAydLiNe LAydLiNe
drdotty drdotty

ve sevgili seaBahAR seaBahAR senin de görüşlerin önemli çok.
Miuuuum ne güzel düşünmüş :KK58:emek vermişsin.Teşekkür ederiz canım. Bugün çok uygun koşullara sahip değildim ; geldim , okudum , bitiremeden çıktım yine geldim Yen’i bir fikrim yok paylaşabileceğim ama Fikrine katılıyorum, onaylıyorum zaten diğer kaptan arkadaşlarımla ortak görüş birliğinede varılmış.
Ee hayırlı olsun o zaman. :KK15:

Teşekkürler kaptanım
çözüm oluşmuş bile

Sevgili kaptanlarım,

568 - 3,64%
569 - 5%
570 - 3,44%
571 - 2,77%
572 - 3,29%
573 - 3,19%
575 - 1,65%
576 - 3,85%
577 - 4,95%
578 - 2,97%
579 - 2,79%
580 - 2,20%
581 - 2,66%
582 - 4,79%
583 - 4,60%
584 - 3,88%

Bilginize.

:super:

Detaylıca yazıyorum haydi bismillah :eek:

Kafamdaki öneri şu şekilde:

1. haftalık kilo verme üst limiti %4 olmalı
  2. Bu limit üzerinde kilo veren olursa o hafta bildirimde bulunmadı olarak takım listesine yazılmalı
  3. İkinci hafta normal bildirim düzeni ve yüzdenin 2'ye bölünmesi geçerli olmalı
  4. Eğer 2. haftada da %4 üzeri ise yine bildirimde bulunmadı yazılmalı
  5. Eğer 3. hafta da %4 üzeri ise ya zorunlu izne çıkarılmalı ya da diskalifiye edilmeli.
Not: bu takım listesine nasıl yazılır konusu üzerinde detaylı düşünmedim, sadece fikir. görüşlere açığım.

ÖNERİ DETAYI: Önerinin dayanağı aşağıdaki gibi..
Ben spor bilimleri üzerine çalışan bir kişi ve de çok sevdiğim diyetisyen bir arkadaşımın da ortak (ki kendisine çoook teşekkür ederim) düşüncesiyle hazırladık.

• 65 kg bir insanın günlük kalori yakımı en iyi durumda ortalama 2000 kalori
  • Bu kişi sağlıklı en alt sınırda diyet yaparsa 1000 kalorilik diyet yapar/yapmalı
  • Günlük de 1000 kalori spor ile yaksın. Sağlıklı üst limit spor bu da.
  • diyettte yediklerini sporu ile eritiyor kalori olarak burada.
  • Geriye günlük 2000 kalori yaktığı kalıyor ekstra. Bu da 7 günde 2000*7= 14000 kalori haftalık kalori yakması demektir ekstra. Yani bu kişiye kilo verdirecek kalori yakımı.
  • Bir kişinin de 1 kilo verebilmesi için toplamda 7000 kalori yakması gerekiyor.
  • Oranladığımızda 14000/7000=2 kilogram haftada maksimum verilebilecek sağlıklı kilo olarak çıkıyor.
  • Bunu da yüzdeye vurursak; %3.1 çıkıyor.
  • Bu kişi ödemli olabilir, detoks yapmış olabilir o hafta için.. Bu gibi ekstrem durumları da göz önüne alırsak MAKSİMUM %4 ünü verebilir sağlıklı bir şekilde dedik.
Not: örneği 65 kilo üzerinden verdik ama bu 100 kilo için de her kilo için de aynı sonuçtur. Yüzde üzerinden gidiyoruz çünkü

Kaptanlarım ve yönetimlerindeki yardımcıları görüşlerinizi bekliyorum. Sonrasında ona göre toparlayıp oylamaya açabilirim.

Ellssa Ellssa
sahgull sahgull
@tuzsuz_ruh
morordek morordek
esperenzaa esperenzaa
malipina malipina
@oynakbasi34
moni moni
LAydLiNe LAydLiNe
drdotty drdotty

ve sevgili seaBahAR seaBahAR senin de görüşlerin önemli çok.
Ellerinize sağlık kaptanım:KK60:,spor dalında yüksek lisans yapan birinin ve bi diyetisyenin böyle bi analiz yapması gayet güzel olmuş.
Kendimden örnek vermek gerekirse,ben diyete 106 kiloyla başlamıştım.İlk hafta ödemle birlikte ilk 4 günde 2 kilo, diğer 3günde de 1 kilo, yani toplamda 3 kilo vermiştim. 7.takıma girdiğimde 101 kiloydum ve hergün ortalama 1,5 saat spor yaptığım halde genel olarak aşağı yukarı 1 kilo verebiliyodum. herhangi bi sağlık sorunu yoksa eğer kilolu bir insanın yağ yakımı ,zayıf bir insana oranla daha yüksek oluyo ,metabolizması da daha hızlı çalışıyo .O yüzden söylenildiği gibi regl sonrası şişliğin inmesi ,detoks gibi durumlar üstüste gelmediği sürece %4ü aşmanın pek mümkün olacağını düşünmüyorum.O yüzden üst limitin maksimum %4 olması bence de mantıklı.
%4ü geçene o hafta bildirimde bulunmadı demek yerine,limit aşımından dolayı değerlendirilmeye alınmadı desek daha iyi olur sanki. Onun dışında sunulan öneri maddeleri mantıklı göründü bana:dondurma:

@MiuLego dönünce okursun yazılanları nasıl olsa, bir çok kişi fikrini belirtiyor ne güzel.

Kendi fikrimi bir daha toparlamak istedim, nasıl olsa oylamaya katılmıyorum. Son söz hakkımı da fikrimi toparlayarak yazmada kullanıp, konudan çekileyim.

1- %4 üst limiti, geçmiş verilere ve senin altını doldurduğun saptamalara dayanarak doğru buluyorum.
2- %4 üst imiti aşan üye, %4 kilo vermiş gibi listede yer almalı. Aksinin üyenin emeğinin ziyan edilmesi olarak düşünüyorum.
3- İlgili üye eğer bunu bir eğilim haline getirirse, bu durumda kaptan ağırlığını koymalı ve bu durumu takım içi kurallarla desteklemeli.

Oylama haftaya kaldı. Benimkiler de bir sonraki haftaya.

O zaman zaten amaçtan sapmış oluruz..

Sağlıklı bir şekilde Minimum beslenme, maksimum spor ve ödem/detoks dikkate alındığında bu %4 çıkıyor. Dahası sağlıksız oluyor. O zaman da bizim amacımızdan sapıyor..

OYLAMA

Kilo verme üst limiti ile ilgili oylamadır.

ÖNERİ

Kilo verme üst limiti %4 olmalı ve bu limiti aşan üye %4 kilo vermiş gibi listede yer almalı.

2. TAKIM : EVET / HAYIR
3. TAKIM : EVET / HAYIR
4. TAKIM : EVET / HAYIR
5. TAKIM : EVET / HAYIR
6. TAKIM : EVET / HAYIR
7. TAKIM : EVET / HAYIR
8. TAKIM : EVET / HAYIR
10. TAKIM : EVET / HAYIR
13. TAKIM : EVET / HAYIR
14. TAKIM : EVET / HAYIR

OYLAMA KOŞULLARI

• Oylama için son gün 13 Eylül Perşembe günüdür.
  • Oy çokluğu esastır.

OYLAMA

ÖNERİ

Kilo verme üst limiti %4 olmalı ve bu limiti aşan üye %4 kilo vermiş gibi listede yer almalı.

3. TAKIM : EVET / HAYIR
7. TAKIM : EVET

OYLAMA KOŞULLARI

• Oy çokluğu esastır.

OYLAMA

ÖNERİ

3. TAKIM : EVET

OYLAMA KOŞULLARI

• Oy çokluğu esastır.

OYLAMA

ÖNERİ

13. TAKIM : EVET

OYLAMA KOŞULLARI

• Oy çokluğu esastır.

OYLAMA

ÖNERİ

6. TAKIM : EVET

OYLAMA KOŞULLARI

• Oy çokluğu esastır.

OYLAMA

ÖNERİ

5. TAKIM : EVET

OYLAMA KOŞULLARI

• Oy çokluğu esastır.

OYLAMA

ÖNERİ

4. TAKIM : EVET

OYLAMA KOŞULLARI

• Oy çokluğu esastır.

OYLAMA

ÖNERİ

10. TAKIM : EVET

OYLAMA KOŞULLARI

• Oy çokluğu esastır.

OYLAMA

ÖNERİ

2. TAKIM : EVET
10. TAKIM : EVET

OYLAMA KOŞULLARI

• Oy çokluğu esastır.

X