Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

Sevgili Seabahar ellerine sağlık.
Ancak benim sormak istediğim bir soru var. Mezun olan üyeler geri döndüğünde yeni üye gibi işlem yapıp 2 hafta deneme süresi oluyordu. 2 haftalık deneme süresinin sonunda listeye gireceği hafta bir önceki hafta kilosuna göre aradaki farkı tıpkı yeni üye gibi bildiriyorduk.
Şimdi bu durum benim kafamı karıştırdı. Eğer mezun oldugu kilosundan azsa 6 ay bekleme kuralı yok, tamam, ama deneme süresi de mi olmayacak? Direkt listeye mezun olduğu kilo-güncel kilo olarak mı giriş yapacağız? Yoksa "Dönüş yapılan etabın başlangıç kilosu"ndan kastın yanına not olarak yazdığımız başlangıç kilosu mu?

Eski üye için deneme süresini isteyen kaptan uygular, burada hiçbir zaman kuralımız olmadı. Eski üye olduğu için deneme süresinden muaf da tutabilirsiniz. En az iki hafta deneme süresi kuralı sadece yeni üyeleri bağlar.

Mesajındaki şu hatayı düzelteyim. Konumuz sadece "mezuniyet kilosunun altında dönen" üye için geçerli.
Bu nedenle de başlangıç kilosu zaten mezun olduğu kilonun altında olmak zorunda.

Bu durumda elimizdeki ilk veri sabit: Başlangıç kilosu=Mezuniyet kilosunun altındaki kilo

Üyemiz 55 kilo ile 2. etapta mezun oldu. 54.5 ile döndü. Dönüş yaptığı etap 5. etap olsun.
a) İki hafta deneme süresi uyguladın. 7. etapta listeye aldın. O günkü kilosu da 54 olsun.

Ayşe (54,5 - 54) / 2

b) Deneme süresi uygulamadın, tanıyorsun ve 5. etapta listeye alacaksın. Bu durumda ortalamayı bölmeyeceksin.

Ayşe (54,5 - 54)

Allahhhhhhhhhhhhhhhhhhhh oleeeeeeeeeeeeeeyyyyyyyyyyyy

yorumların ve emeklerin için çok teşekkürler sevgili Seabahar Ellerine sağlık

Emegine saglik seaBahAR :)

Tamam şu anki örneğinden anladım.
Bir önceki mesajında "Dönüş yapılan etabın başlangıç kilosu: Mezun olduğu kilo" yazdığı için ben sanki
55(mezun olduğu kilo)-54(güncel kilosu) gibi bir bildirim yapılacak anlamıştım. Bu da adaletsiz olur düsüncesindeydim. Benim hatam olmuş, teşekkür ederim açıklama için

Eline sağlık püsküütüm.
Bu nasıl güzel bir Analiz Raporu, çok kıskandım.

Baharımmmm ellerine ve emeğine sağlık

Sıra geldi bize
Bukadar güzel bir grafiğimizin olmadığının bilincinde olarak şimdiden takımım adına bir sonraki analiz döneminde sıra bize gelene kadar çok daha başarılı olmak için elimizden geleni yapacağımıza ant içerim
Şaka bir yana ama cidden senden yorum almak hepimize çok iyi geliyor iyiki varsın

Öpmeseydi iyiydi ama...
Yapcak bişi yok.. Görevimiz..

Bu konu için elimden geleni yapacağım, daha çok dikkat edeceğiz ve özen göstereceğiz takımcak..
Teşekkür ederim cevabın ve yaklaşımın için.

İfadelerimizin ucu açık kalabiliyor, ancak soru sorulduğunda daha açık olabiliyor. Böylece bir fırsat yaratmış oldun.
Bu durumda sana açıklarkan yazdığım mesajı karar defterine ekleyeyim ki sonrasında karışmasın ortalık.
Tabii bir de şu var. Bazen kararları alırken yeterince öngörülü olamayabiliyoruz. Öyle örnekler çıkıyor ki sonrasında, alınan karardaki eksikliği bize gösterebiliyor.

Ama mesele yok. Nasıl olsa gidişata göre, bizler için en iyi olan kararı oylayarak, yenileyerek düzeltebiliyoruz.

Eline sağlık püsküütüm.
Ben de kıskandım valla.
45 kilo hedef koyup 7. takıma mı girsek?
Ay ben seni andından öperim.
Bu analiz döneminde sen çok az ilgilenebildin takımınla. O yüzden bir sonraki dönemde düzeleceğine ben de eminim.

Öpmeseydi iyiydi ama...
Yapcak bişi yok.. Görevimiz..
Akrebim sonuç listeleri hazırlama cezasını çok sık alıyorsunuz.
Bana kalırsa takımda ciddi bir yapılanmaya gitmek gerekiyor.
Konu sonuç listesi hazırlamaktan daha ötede.. sizin için yapabileceğim bir şey varsa söyle lütfen.

Dün bu örneği yazarken eski aşklarımı düşünüyordum sanırım.
Mezun olduğu kilo nerede Ayşe' nin?

Neyse.

Şimdi karar defterindeki metne açıklık getirdim:

https://www.kadinlarkulubu.com/foru...ir-karar-defteri.154953/page-38#post-56187224

Varsa bir sorun, uygulamada anlarız, diyerek kıvırıyorum.

...ve bir hatırlatma analiz döneminde adımdan hariç sorulara verdiğim cevaptan sorumlu tutulmak istemiyorum.

Sevgili Seabahar ben de tam onu yazacaktım sana, dünkü verdiğin örnek ile Karar Defteri'ndeki durum çelişiyor diye.
Konuyu uzatmak gibi düsünmeni istemem ancak ben dünkü verdigin örnegin daha adil oldugunu düsünüyorum. Neden diye soracak olursan..

Ayşe 55 kg ile 2. etapta mezun oldu. 54.5 kg ile takıma geri döndü. Karar Defteri'ne göre deneme süresi uygulamadıgımız durumda 55-54.5 olarak bildirim yapıyoruz. Yarısmacı aslında bu 0.5 kg'yu 3 haftada (2. etaptan 5. etaba) verdi, ancak biz bildirim yaparken tek bir haftada vermiş gibi yapıyoruz.

Deneme süresi uygulandıgında da 54.5 ile geri döndüyse 2 haftada 54 kiloya düsmüsse (54.5-54)/2 olarak bildirim yapmak. Çünkü 2 haftada 0.5 kg verdi.

Yarısma dışı kaldıgı sürede verdiği kiloları bir haftada vermiş gibi bildirmemeliyiz bence. Adil olan 54.5 (mezun oldugu kilonun altında olan kilo)'yu baslangıç kilosu olarak alıp deneme süresi uygulanmıyorsa bile 1 haftada ne kadar veriyorsa onu bildirmek.

Umarım yanlıs anlamamıs ve kendimi yanlıs ifade etmemisimdir.

Son düzenleme:
Eline sağlık püsküütüm.
Darısı size inşallah moni.. bu analizde olmasa da birdahaki analize kadar taşlar takımda iyice yerine oturmuş olacak ve çok güzel bir sonuç gelecektir eminim
Tebrik ederim müthiş bir başarı.
Çok teşekkürler bu sonuçlar gerçekten insana bir oh dedirtiyor yola devam için çok güzel teşvik ediyor
Anammmmmm sıra bize geldiiiiiiiiiiiiii

Bu arada müthiş bir başarı sizin takımınkisi cidden canı gönülden tebrik ediyorum hepinizi ve çok öpüyorum

Çok çok sağol banu canım kalbin nasıl güzel şimdi sıra sizde.. darısı size diyeyim hadi inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…