Covid 19 dan kaçamadık :(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yok ben bütün sağlık çalışanları kapsadığnı zannetmiştim o yüzden sordum🤭
Yok direk pandemi de çalışanlar aldı onlarında hakkı zaten. Ama gerçekten şu dönemde çok yoğun çalışıyorlar geceleri gündüzleri karıştı 1 aydır çocuklarından uzak kalan çok anne var.

Son düzenleme:
Yok direk pandemi de çalışanlar aldı onlarında hakkı zaten. Ama gerçekten şu dönemde çok yoğun çalışıyorlar geceleri gündüzleri karıştı 1 aydır çocuklarından uzak kalan çok anne var.
Haklarını asla ödeyemeyiz.. Rabbim razı olsun hepsinden.. Bizler için canlarını hiçe sayıp çalışıyorlar 😞😞

geçmiş olsun bu hastalığın tedavi şekli belli bence her hastane aynı inşallah tez zamanda atlatır.

Benim tanıdğım 4 kişi var bu hastalığı kapan. Şükür hepsi de hastaneden cıktı biri kronik rahatsızlığı vardı diğeri kalp ameliyatı geçirmişti. Atlatılıyor yani. Dikkat etmek gerek. Hastaneler özen gösteriyor bence bişey olmayacak iyleşecek insallah.

Canik devlet hastaneleri daha kapsamli benim amcam ozel hastanede oldu para koparabilmek icin ilk baslarda 4 gun yatirip sonra test yaptilar belki pozitif bile degildi gittiginde kaldigi surede kapmis olacagindan suphelendik cunku istahsizligi oldugunu halsizlik.icin gittigini biliyorduk yengem devletteydi astimi var hersene bu ayda tekrarliyor onu yatirdilar negatifti o suan evde iyilesti ama bu seferde psikolojisi bozuldu deprasanlarla uyuyor evinde iyi bir egitim arastirmada tedavsi yapilsin... Kronik hastaligi varmi annenizin ?

Bi akrabimizin kaynanasi ve kayinbabasi bu hastaliga yakalanmisti , o da mesafeyi korumayip 15 yasibda bi yegenim var onunla gorusmus tabi o da annemin yanina gidince kapmış annrm. Zaten yegenimin testi pozitif cikmasi uzerine annemi de aldilar yasli oldugundan dolayi. Yarin da o bölgede yasayanlara müdahale edecekler ki edilmesi gerek zaten cünkü en az 10 kisi testi pozitif cikan yegenimle ayni belirtileri yasiyo. Belirtiler ise şünlardi: hafif öksuruk, vucutta asiri halsizlik , dinlenme isteği, kötü bi l agiz tadi, istahsizlik
Bugün böyle bir haber okudum kayseri de 15 yaşında kız çocuğu virüsü 30 kişiye bulaştırmış.sizin yeğeniniz mi acaba🤔

Bende çok korkuyorum herhangi bir belirti var mıydı?

kayseri de misiniz siz?
30 kişiye bulaştırmış o kız.
sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen kapı kapı gezip milletin evinde kalmış.
siz koronadan kaçmaya çalışmamışsınız ki..
çağırmışsınız resmen.
Hayir değil. Zaten biz kayseride yasamiyoruz

Hayir değil. Zaten biz kayseride yasamiyoruz

aynı sizin gibi bir haber vardı gazetede..
15 yaşındaki kız ist dan gidip kapı kapı bütün sülalede kalmış 30 kişiye bulaştırmış.
aslında kimsenin eve almaması lazımdı. ne yazık ki insanlar ciddiye almıyor hala.

Cok gecmis olsun.
Ben büyük operasyon gibi durumlarda fakültelerin daha deneyimli oldıgunu düsünüyorum.
Evet özellerde ilgi güzel ama deneyimli drlar genelde devlet hastanelerinde.
İcinizi ferah tutun🙏🏻

Biz sağlıkçılar durumdan bıktığımız için asık suratlı değiliz; hastayla ilgilenmekten yemek yiyemediğimiz dolu mesaneyle bir oraya bir buraya koşturmaktan tuvalete bile gidemediğimiz bilmem kaçıncı nöbet saatinde hızlı hızlı ve ayakta yemek yiyerek ailemizin sesini duyamadan yüzünü göremeden nöbet yerine döndüğümüz ayaklarımız şişip ağrıyana kadar oturmadığımız ve her hastaya hatasız tedavi etme çabasında olduğumuz için sizlere neşe saçacak gücü bulamadığımızdan öyleyiz bizler de ailemizden uzağız ve bizler de hastalanıyoruz bize verilen üç kuruşu değil size kırk katını verseler yapmazsınız bu işi ARTIK ŞU SAĞLIKÇILARA HEP PLATFORMDA NEGATİF YORUMLAR YAPMAYIN YAPMAYIN YAPMAYIN YAPMAYIN YAPMAYIN KAFANIZA TEK TEK YERLEŞTİRİN BİZLER DE İNSANIZ

Allah hepinize guc kuvvet versin insanları ne yapsak memnun edemiyoruz malesef sanki biz robotuz onlarin hizmeti icin yaratilmisiz asla memnun olmuyorlar ben de bankacıyım ve sizin isiniz kat kat zor yakinda hizmet sektorunde kimseyi bulamayacaklar o zaman anlarlar kiymeti

gerekli gereksiz hastaneye gidip doktordan hemşireden guleryuz bekleyen parasi var diye bankadaki gorevliyi satin aldığını zanneden insanlar elbet gun gelip anlayacaklar

tekrar tekrar Allah guc kuvvet versin diyorum

Allah hepinize guc kuvvet versin insanları ne yapsak memnun edemiyoruz malesef sanki biz robotuz onlarin hizmeti icin yaratilmisiz asla memnun olmuyorlar ben de bankacıyım ve sizin isiniz kat kat zor yakinda hizmet sektorunde kimseyi bulamayacaklar o zaman anlarlar kiymeti

gerekli gereksiz hastaneye gidip doktordan hemşireden guleryuz bekleyen parasi var diye bankadaki gorevliyi satin aldığını zanneden insanlar elbet gun gelip anlayacaklar

tekrar tekrar Allah guc kuvvet versin diyorum
Amiin inşallah teşekkür ederim allah sizlerr de yardım etsin bizler insanlara Güler yüz göstersekte bazen gerçekten yorgunluktan ölüyoruz ama milletimiz atlatsın bu süreci ekonomi düzelsin çocuklar okulları doldursun bu eleştiriler unutulacak

Merhaba hanımlar. Bugun annemin yanindam geln bi yakinimda virus testi pozitif cikti. Bunun üzerine annemi de hastaneye göturduler ve cigerlerine bakmislar buyuk iht cigerlere inmis demisler. Hani testi henüz cikmadigi halde böyle söylemisler. Korktugum sey su. Devler hastanelerinde guzel ilgileniyolar mi. Daha iyi ilgilenmeleri icin ne yapabiliriz? Lütfen yardim edin cok uzuluyorum :KK43:
Yakın zamanda çalıştıgım firmada bir vakaa yaşandı. Tomografide ciğerde buzlu cam görüntüsünü görerek covid teşhisi koyuluyor ama adamın testi negatif çıkıyor. Doktorla görüştüğümüzde 110. Günden sonra yapılan testlerde hata oranı %60ı buluyor. Bu adam net covid ama hastalığı atlatma evresine girmiş dedi. Sizde üzülmeyin muhtemelen 14 gün evde karantina uygulanır. Kronik rahatsızlığı yoksada atlatır. Gerçi 80 yaşında atlatan insanlarda var kronik olsada atlatabilir.

Yakın zamanda çalıştıgım firmada bir vakaa yaşandı. Tomografide ciğerde buzlu cam görüntüsünü görerek covid teşhisi koyuluyor ama adamın testi negatif çıkıyor. Doktorla görüştüğümüzde 110. Günden sonra yapılan testlerde hata oranı %60ı buluyor. Bu adam net covid ama hastalığı atlatma evresine girmiş dedi. Sizde üzülmeyin muhtemelen 14 gün evde karantina uygulanır. Kronik rahatsızlığı yoksada atlatır. Gerçi 80 yaşında atlatan insanlarda var kronik olsada atlatabilir.
110. Gün ne yaa 😁 10. Günden sonra yazacaktım 😁

Bu süreçte saglikcilarin hakkı ödenmez
Hele o odalarımıza girip kanımızı alan tansiyonumuzu ölçen hemşireler.resmen büyük risk
Gerçekten isleri çok zor
Milyarlar verseler herkesin yapabileceği bi iş değil
Lütfen enfekte olan arkadaşlar içiniz rahat olsun gerçekten hassas davranıyorlar
Kimse sizi kaderinize terk etmiyor.herkes sizin iyilesmeniz için ciddi emek veriyor

Ben devlet hastanesinde kaldım.
Çok ilgilendiler çok iyi davrandılar.

Ailesinden 1 aydır ayrı kalan,bulaşın yüksek olduğu pandemi servisinde çalışan insanların size sürekli gülümsemesini bu süreçte beklemeyin bi zahmet.

O insanların da canı var ve sizin için uğraşıyorlar.
Gerçekten yaşamayan bilmez.Allah hepimizin yardımcısı olsun en çok da sağlık calisanlarinin

Merhaba hanımlar. Bugun annemin yanindam geln bi yakinimda virus testi pozitif cikti. Bunun üzerine annemi de hastaneye göturduler ve cigerlerine bakmislar buyuk iht cigerlere inmis demisler. Hani testi henüz cikmadigi halde böyle söylemisler. Korktugum sey su. Devler hastanelerinde guzel ilgileniyolar mi. Daha iyi ilgilenmeleri icin ne yapabiliriz? Lütfen yardim edin cok uzuluyorum :KK43:
Geçmiş olsun inşallah kısa sürede atlatırsınız ailece.Daha iyi ilgilenmeleri için yapabileceğiniz hiç birşey yok sadece anlayışlı ve saygılı olun yeter.Gecen gun yine bir covid konusunda sağlıkçılara rusvet verin diyen oldu gercekten boyle bir saçmalık olur mu?
Yıllarca yoğun bakımda çalıştım bazen hasta yakınları poğaça pasta tatlı gibi şeyler gonderirledi.Asla dokunmaz geri gönderirdik.Sonucta karşıdakinin niyetini beklentisini bilemezdik.Zengin yâda fakir diye ayırt etmeden saygı gösteren tüm hastalara elimizden gelenin fazlasını yaptık bu konuda vicdanım çok rahattır.Siz de rahat olun insanlar elinden gelenin en iyisini yapacaktır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X