Coronavirüs Türkiyede

Ne zaman bu virusle ilgili konu acilsa gozum seni ariyor astoria. Beni inanilmaz rahatlatiyosun 🤗💕💕

Ben de çok gergindim başlarda ama beni de nişanlım rahatlatıyor. Adam her gün hastanede hastalarla ağız ağıza, işini yapmaya çalışıyor. Risk gruplarının ekstra dikkat etmesi lazım ama yine de korkup panik olacak bir durum yok. Sosyal medyada servis edildiği gibi her bulaşanı öldüren bir virüs değil. Ölenler haber değeri taşıdığı için hep onları gördüğümüzden öyle sanıyoruz oysaki iyileşen sayısı çok daha fazla. Virüs herkeste aynı şekilde seyretmiyor, belirtisiz olarak ayakta atlatanlar dahi var. Belki içimizde hastaneye başvurmadan atlatanlar var, haberimiz yok.

Vüris hangi ilde oldugu söylense iyi olur herkes önlemini daha iyi alırdı ve okullar kesinlikle tatil edilmeli maske takılmalı eldiven kullanılmalı ve çantada mutlaka dezefenktan su bulunmalı

Keşke sağlık ocakları ücretsiz korunaklı maske verse her hafta iki tane.
Asya ülkelerinde takip ettiğim insanlar var.
Doğum yılı 1-2 olanlar pazartesi 3_4olanlar salı seklinde herkes sırayla maskesini alıyor.
Boyle böyle insanlar maske takar. Yoksa Türkiye'de milletin büyük kısmı ayı kırmizi et yemeden bitiriyor. Bir de karaborsadan maske mi alacak ailesine?
bu maskeleri alsak bile 50 tane diyelim yıkanmıyor sanırım tek kulanımlıkmış.fiyatları aşırı abartı şuanda kimsenin durumu yetmez yani.

i7_Ki5-m8psXPMt6YYe3szMCfqvsOvE5NCr6ZwIf8oOTzVDNlNo_4tdDkQ9NZZo9qGZoAGhotOIHd375Ob_JaFsassdFRg_wN9rtKpUMEchyHLKroJi2Sqg1d-IgnPAN-mKk2hYEYyzqFFYNrn4GtLZbBMHJ8glyTGmhAfA63oVILFZrXHZi

Belirtilerinizi değerlendirmek için bu tabloyu kaydederek kullanabilirsiniz. Ben de kendimi değerlendirirken kullanıyorum.

Komik olan ne biliyor musunuz? Bugun ABD'ye Turkiye'den giden birinin Covid-19 oldugu aciklaniyor, sonra bakanimiz bizim ulkemizde de olma ihtimali yuksek diye ortami alistirici bir aciklama yapiyor, 24 saat gecmeden bir de duyuyoruz ki Turkiye'de de viruslu vaka oldugu tespit edilmis. Muhtemelen tespit edilen ilk vaka da degil. ABD'den gelen aciklama sonucu ortaya cikarmak zorunda kalindi. Uzucu olan hastanelerimizde bu virus icin testlerin olacagina inanmamam. Durumu agir olmayan biri muhtemelen virus tasidigini ogrenemeyecek.

Mesela ben su an gribim. Yada sadce o kadar oldugumu saniyorum ama Covid-19 olup olmadigimi ogrenebilecegim bir testi olamayacagim. Acikcasi su an durumumu idare edebildigim icin hastaneye de gitmeyi dusunmuyorum. Gitsem ne olacak? Aferin ve agri kesici yazip gonderecekler. Cok yazik dogrusu.

X