Coronavirüs Türkiyede

Bende yarın hastane kontrolüme gidicem. Allahın izniyle herşey yolundaysa bi sonraki kontrole kadar evden market harici çıkmam.

ya allahim ya

şehit düşen mit personelinin haberi bilgileri verilemez bu mahrem bilgidir verilmesi suçtur.
şehit sayısı 33 değil 34. hükümeti sevmek desteklemek zorunda değilsiniz muhalefet olabilirsiniz ama şehit sayısı TSK tarafından bildiriliyor yani şu söylediğiniz TSK' ya yalan söylüyor demekle aynı kapıya çıkıyor töhmet altında bırakıyorsunuz lafınız nereye gidiyor bi düşünün.
yığılarak ölüm İran'da da mevcut.
Van' daki karantinadan haberim yok çünkü sağlık bakanlığının böyle bir açıklaması yok ben gelişmeleri oradan takip ediyorum.

Türkiye ye daha yeni geldi. İlk vaka dün göründü yani henüz patlak vermedi. Eğer ilacı bulunmazsa 1 ay sonrasında ülkemizde salgına dönmüş olur durum. o yüzden bu şekilde düşünmeyin ve önlemlerinizi alın. Kişisel hijyenle olacak iş değil bu. Hasta birisi ile temasınız olursa bu şartlarda siz de hasta olursunuz.

Koronavirüsten nasıl korunuruz, belirtileri nelerdir?

bende sizin gibi düsünüyorum gercekten. Ya hasta yada yasli birine bulastirsam diye. Dediginiz gibide ölenleri konusuyorlar hep iyilesenleri konusmuyorlar

herşeyi bizim millet kadar abartan bir millet daha yoktur. italyada ölü sayısı 600ü vaka sayısı 10 bini gecmis. italyada kinin onda biri türkiyede olsa erken seçim falan olurdu heralde. birde gecen yillarda japonyada buyuk bir deprem olmus depremde tek yaralanan kişi balkondan atlayan bir türktü. bu tür konularda hiç aklıselim değiliz

Tuzlu ya da karbonatlı su ile gargara yapin, bogazda iltihap varsa zaten antibiyotik vermiştir birkaç güne il etkisini gösterir
Teşekkür ederim bir hafta dır iyileşemedim saglık ocağı na gitcem birazdan

Oğlum için korkuyorum.astimi var.suan zaatureden evde.bir hafta raporlu.dr hiç şüphe etmedi.ilaclari yazıp gönderdi.gerci biraz daha iyi gibi öksürüğü azaldı.suan öyle bı durum yoksa bile ki Allah korusun ama okullar tatil edilmezse ben naapicam bilmiyorum.okula göndermek istemiyorum.zaten akciğer hastası bide zayıf bı çocuk.ama tatil ilan edilmezse nasıl olur bilmiyorum.normal şartlarda önümüzdeki hafta sınav haftasiydi.gondermesem bı dert gondersem daha büyük dert.yuregim pır pır.umarim okullar tatil olur.

Bence gönderme. Türkiyede nasil olur bilmiyorum fakat doktordan rapor alamazsmisin?

Cocugun saglikli olsaydi tabiki gönder diyecektim. Ancak zaten hastalik yeni geçirmes, hemde zatüre. Bagisikligi daha henüz kendini yeni toparliyor. Cocuklarda ölümcül yada hatta agir vaka pek görünmedi simdiye kadar. Bu çok iyi tabiki fakat zaten hasta olan çoçuklara ne oluyor bende bilmiyorum.

Benim kizimda hastaydi ve bende 1 hafta yollamadim okula. Ana okuluna gidiyor ama. Sonradan pisman olmakta var, ne olur ne olmaz bence yollama. Önce iyicene bir toparlansin çoçuk.

bu mesajı okuyunca acaba dedim wuhan' da yaşıyoruz haberimiz mi yok? bu panik kalbe zarar belki virüsten değil kalpten gidersiniz Allah muhafaza biraz sakin olun lütfen.
paniklik degil evde kucuk bir cocugum var ve her turlu onlemi almak zorundayim cunku allah korusun bir hastalansam cocugumu emanet edecek kimsem yok.
birileri olsada bensiz durmaz zaten oyuzden isimj sansa birakamam.
wuhandan bir farkimiz kalacaginida sanmiyorum eger yayilirsa ha wuhan ha amerika ha turkiye. bu virus wuhandan baska ulkeye yada bize gelirken aman bunlara daha bir az vurgun yapayim demiyor sonucta

Gondermeyin tabi ki. Rapor alin. Ben ogretmenim. Sizin oglunuz gibi bir ogrencim olsa sinavlarini daha sonra yaparim. Onemli olan saglikli olmasi.

size abarti gelen seyleri suan butun dunyada bu virusle ugrasan toplumlar yapiyor.
almanyada italyada marketlerde millet birbirine giriyor.
siz yapmayin bu kendi tercihiniz baskalarinin tercihinede saygi duymaniz lazim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…