Bebek Beslenmesi ÇORBA VE MAMA TARİFLERİ...

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Bebeğiniz için sağlıklı yemek tarifleri!
1063539_ad0fccf35dae365b3f965e5b4dfd4f39_640x640.jpg
1063539_00672682e81680bbd7b9d985492df550_640x640.jpg

Sebzeli bulgur pilavi

domates
kabak
havuc
sogan
biber
az salca
tereyag
bulgur
su veya et/tavuk suyu

sebzeleri once tereyaginda olduruyoruz biraz salcayla kavurduktan sonra uzerine bulgur ve suyu ekleyip pismesini sagliyoruz hatta az sulu kalmasi daha iyi bebekler daha kolay yiyor o zaman bogazina almaz kuru olmaz.

mercimek corbasi

mercimek
patates
havuc
sogan
biber
salca
tereyag

havuc biber sogani kavuruyoruz sonra salcayi ekleyip tekrar kavuruyoruz sonra patates mercimek ve suyunu ekleyip iyice pismesini sagliyoruz. pistikten sonra mikserle cekiyoruz puruzsuz bir kivam almasi icin.

yesil mercimekli eriste. (kizimin favorilerinden)

sogan
biber
havuc
salca
tereyag
yesil mercimek
nane
eriste

once havuc sogan biber tereyagla ve salcayla kavuruyoruz uzerine bol su ve yesil mercimek. Mercimekler pistikten sonra eristesini atiyoruz ve nane. Sulu yemek corba kivaminda oluyor. Cok faydali ve besleyici. Demir vitamini deposu

taze fasulye pilav

Bebeginize kendi yediklerinizden yedirerek alismasini saglamak onemli. Mesela benim kizim taze fasulye pilav yaninda domates yer. Bulamac pek tavsiye etmiyorum tatlari ogrenemiyorlar yoksa.

kahvalti

1 yumurta
1 domates
1 dilim ekmek
bir kac tane tuzsuz zeytin
pekmezli su

ve hepsini ayri ayri yiyoruz bulamac degil yani. Sofraya hepsini bir anda degil sirayla getiriyorum. Once yumurtayi catalla kendi yiyor. Sonra domatesle ekmek yiyor sonrasina bir kac tane tuzsuz zeytin.

X