Pilav Tarifleri CookPlus Sponsorluğunda : Pilavlar !

En başarılı bulduğunuz Pilav tarifi

• Ankete Katılan
    175
Yine yetişemedim yarışmaya tüh :KK53:
Ama katılım patlaması olmuş maşallah:KK9:
Tek tek yazmaya çalıştım başlıklara ama buradan da yarışmaya katılan herkese topluca başarılar dilerim :KK16:
Ushacım kendi adıma teşekkürler ediyorum:KK16:
iyi pazarlar canım:KK16:
:KK19::KK19:
Evet adracım taş çatlasın hatta patlasın en fazla 30 sun :KK52::KK52::KK52:

Bende bugün 1 yaş daha büyüdüm :KK17:

Yarışma ne alemde diye bakayım dedim ama alemler ötesine geçiş olmuş :KK31:

Canım, nice yıllara... Sevdiklerinle birlikte, sağlıklı, huzurlu, çok çok mutlu uzun ömür diliyorum:KK16::KK16:

Vuslat çocukları mı yıkadın naptın.:KK1:Geç geldin bugün.:KK16:Pazarları hep banyo günü olur ya:)

Vuslat çocukları mı yıkadın naptın.:KK1:Geç geldin bugün.:KK16:Pazarları hep banyo günü olur ya:)

:KK9::KK9:
Yok onları bu akşam bonyo yaptırıcam:KK1: Evde yoklar, babaları köye götürdü:KK55:
Sağolsun küçük cadı sabah 6 ya kadar uyutmadı, 3 saat uykudan sonra kalkıp çocukları gönderdim, sonra bir daha yattım...
Daha yeni yeni kendime geliyorum:KK9:

Yok onları bu akşam bonyo yaptırıcam:KK1: Evde yoklar, babaları köye götürdü:KK55:
Sağolsun küçük cadı sabah 6 ya kadar uyutmadı, 3 saat uykudan sonra kalkıp çocukları gönderdim, sonra bir daha yattım...

Pazar keyfi yapmışsın boşver.Arada çocukların olmaması güzel olur.:KK6:

Hoş buldum canım:KK19:

Belli hiç bıraktığım sayfa da bulamıyorum:KK9::KK9:

Pazar keyfi yapmışsın ne güzel:KK19:

:KK3::KK3:
Ben geriden size yetişmeye çalışıyorum:KK9::KK9:
Vuslatcım hoşgeldin :KK3:

Kızlar bu digicook çok iyi geliyo bana bu aralar epey kullandım kesinlikle tavsiye ediyorum:nazar:

Ben burda size yazarken mercimek çorbası pişirdi soğudu boşalttım balık koydum içine onuda buğulama kıvamında pişirdi
Sıcak tutma modunda yemek saatine kadar bekletirim içinde :KK23:

Bi salata yapamıyor maalesef:KK31:

Kızlar bu digicook çok iyi geliyo bana bu aralar epey kullandım kesinlikle tavsiye ediyorum:nazar:

Ben burda size yazarken mercimek çorbası pişirdi soğudu boşalttım balık koydum içine onuda buğulama kıvamında pişirdi

Ellerine sağlık canım:KK56:
Salatayı da sen yap:KK9:

Hoş buldum canım:KK16:
Bana da bir tane marifetli tencere falan lazım aslın da :KK28:
Zamandan tasarruf için:KK14:

Arkadaslar ben de oyumu kimden yana kullaniyorum aciklayayim.

Öncelikle yarismadan cekilen arkadaslardan sonra iki kisi arasinda gidip geldigimi belirtmek isterim. Dilaraginosssss ve Adraaaaa:)

O kadar zor oldu ki karar vermek, 4-5 kere gittim geldim.

Oyumu Dilaraginosss`tan yana kullaniyorum. Böregin icinde pilav nasil olur ya, düsüncemi icten aciklamasi ile yerle bir etmisti en basta zaten. Benim icin önemli olan kriterlerden biri de asama asama fotograflanmasiydi. Bazi yarismacilarin dogru düzgün fotograflamadigini görünce, -tek basima- elimi dakika basi silip tekrar makineyi alip fotograflamaya calismakla bos yere ugrasmis gibi hissetmistim. ((((Mesela Sultan Pilavi cok cok görkemli ve harika görünen bir pilav olmasina ragmen, fotograflama olmayisi benim direk oy verme alanimin disina cikti malesef. :44::44::44::44:))))

Dilara farkli yemeginin asamalari aktarirken emek sarf etmis, önemli ip uclarini da belirtmis. Patlicanlar asabilesiyor aman ha cok kizdirmayin yagi demis mesela. :KK1::KK1:

Yani yemegin farkli olusu, asama asama fotograflamalar, güzel bir dille aciklamalar, salgam ile birlikte sunum ve sunumu ask temasina uydurmasini ben cok basarili buldum. Bir de biberleri cok severim söylemesi ayip olsa da yesek dedim. :KK9:

Adra`ya gelince, Adra`da yine güzel bir sekilde asamalarini bize sunmus, icerisine kattigi malzemeler cok dikkatimi cekti ben cok begendim ve eminim yapmis oldugu secimler yemege farkli bir kat tatmistir. Onun disinda etler de cok can alici bir sekilde yumusacik görünüyordu. Sonunda da emek vermis cok hos bir sunum hazirlamis. Üstelik pilavin vazgecilmezi hosaf ile birlikte. Ben üzümlerini yiyecegim, adra suyunu icecek öyle anlasmistik. :KK1::KK1:

Dilara ile Adra arasinda secim yapmak zorunda kalinca dogal olarak birinde bir seyin eksik olmasi gerekiyordu ki oylama yapabileyim. Onu da aciklamalarda buluverdim. :KK1: Yemek secimi, sunum, fotograflamalar cok güzeldi... Birinin bir yerden kazanmasi gerekiyordu, Dilara aciklamalari ve sunumdaki (son anda fark ettigim pecetedeki ayrinti) ask temasiyla beni gülümsetince oyumu ona vermeye karar verdim.

Ikinizin de yemegini en kisa sürede deneyecegim söz veriyorum. :KK16:

(Not: Kendine oy veren arkadaslar oldugunu da gördüm, agzim acik kaldi. :) )

Benim o ben :KK53: gecen defada kendime oy vermiştim :KK60: :KK60: :KK60: cunku en cok kendikimi begeniyorum ahahah :KK60: :KK60: :KK60: :KK60:

Usha sana tembel diyenler utansın.:KK53:Hem mercimek,hem balık.Onları oraya dıgıcook koymadı değil mi:)Yıkadın,ayıkladın büyük başarı.:KK53:Yağmur yok galiba bugün.:KK52:

Son düzenleme:
X