Çoklu Whatsapp Grubu

merry3535

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2016
78
113
Bugün bambaşka bir konudan bahsetmek istiyorum. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki : Çoklu whatsapp grubu kurmak bence cenaze namazına zemin hazırlamak gibi bir şey
Ne zaman buluştuğumuz ve güzel geçen sohbetin üzerine akşamında bir grup kurulursa 'Ahanda bittik." derim. Çünkü grup aslında boynuna takılan bir tasmadan farksızdır. Artık grupça hareket etmek zorundasın ,iki kişi eskisi gibi kahve içemezsiniz bir yerde ,hele ki fotoğraf çekip paylaşmak artık neredeyse gün geçtikçe imkansızlaşır. 'Ooo bizi çağırmak yok. Ooo biz unutulduk.' lafları artık vazgeçilmez olur. Ama bu gruplar kurulacak,alt gruplar kurulacak, hesaplar sorulacak,gruplardan çıkılacak falan filan. (Ben buraya whatsapp grupları ile başımdaki derdi anlattım. Hiç yoksa şu an en az 15 gruba dahilim ve bunları ben kurmadım, pat diye kurulan gruplardan bahsettim. Çok yakın arkadaşlarımın olduğu whatsap grubu degil bahsettiğim gün gelmiş denk gelmişiz tiyatroya gitmişiz mesela,ilk kez bizle takılan bir arkadaş akşamına grup kuruyor ve sonrası beklentilere meyilli tipler. Ayıp olmasın diye kaldığımız gruplar bunlar.. Sizin böyle bir derdiniz olmayabilir benim de anlık bu gruplara karşı Eh be yeter artık dediğim bir anda yazdığım bir yazı oldu şu an okuduklarınız. Bu da dert mi sen benimkini bilsen vari yorumlar.. Dert mi yarıştırıyoruz anlamadım😄 Ya da ne sacma bir konu diyenler ,kusura bakmayın size göre mantıklı dertlerim yok şu an)

Son düzenleme:
Bence ortama göre değişir. 7 kişilik grubumuz var; bazılarıyla ikili, bazen hep beraber buluştuğum olur. Bazen onlar buluşur ve hatta, fotoğrafları gruba atarız. Dediğiniz tür durumlarla karşılaşmadık hiç.

Bu bir akraba grubu olsa, tam tersi olabilir. 😂 Ama işte, akrabayı da takan yok zaten. Khgffhk

Bence ortama göre değişir. 7 kişilik grubumuz var; bazılarıyla ikili, bazen hep beraber buluştuğum olur. Bazen onlar buluşur ve hatta, fotoğrafları gruba atarız. Dediğiniz tür durumlarla karşılaşmadık hiç.

Bu bir akraba grubu olsa, tam tersi olabilir. 😂 Ama işte, akrabayı da takan yok zaten. Khgffhk
Aaa çoğu kişi de akraba grubundan şikayetçi. Farklı cidden

O grubu kuranlar bir de hep beraber plan yapıp aynı kuran kişiler yavaş yavaş dislamaya da başlarlar. Bir de kendilerine hiç birsey söyletmeyin saygı saygı diye gezip gram saygıyı karşısına duymazlar. Hep kendilerini tasdik etmemizi beklerler. Ana sorun yine gurubu kuran ksi tarafından çıkar. Ozgurse herkes özgürdür diyip kimseye bağlı kalmıyorum.

Bugün bambaşka bir konudan bahsetmek istiyorum. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki : Çoklu whatsapp grubu kurmak bence cenaze namazına zemin hazırlamak gibi bir şey
Ne zaman buluştuğumuz ve güzel geçen sohbetin üzerine akşamında bir grup kurulursa 'Ahanda bittik." derim. Çünkü grup aslında boynuna takılan bir tasmadan farksızdır. Artık grupça hareket etmek zorundasın ,iki kişi eskisi gibi kahve içemezsiniz bir yerde ,hele ki fotoğraf çekip paylaşmak artık neredeyse gün geçtikçe imkansızlaşır. 'Ooo bizi çağırmak yok. Ooo biz unutulduk.' lafları artık vazgeçilmez olur. Ama bu gruplar kurulacak,alt gruplar kurulacak, hesaplar sorulacak,gruplardan çıkılacak falan filan.

Bence muhatap olduğun kişilere bağlı.
Bende gruplardayım ama gayette baş başada görüştüğüm kişiler oluyor. Bunuda hiç çekinmeden paylaşabiliyorum. Zaman zamanda grup olarak görüşüyoruz. Gruptayız diye sürekli ördek ailesi gibi beraber olmaya gerek yok. Bunun içinde küsen trip atan varsa by by.

Ne zaman buluştuğumuz ve güzel geçen sohbetin üzerine akşamında bir grup kurulursa 'Ahanda bittik." derim. Çünkü grup aslında boynuna takılan bir tasmadan farksızdır. Artık grupça hareket etmek zorundasın ,iki kişi eskisi gibi kahve içemezsiniz bir yerde ,hele ki fotoğraf çekip paylaşmak artık neredeyse gün geçtikçe imkansızlaşır. 'Ooo bizi çağırmak yok. Ooo biz unutulduk.' lafları artık vazgeçilmez olur. Ama bu gruplar kurulacak,alt gruplar kurulacak, hesaplar sorulacak,gruplardan çıkılacak falan filan.
8898497db9d475287f6834261f1aef5b.jpg

Ben de hiç sevmem grupları. Zaten kurulur bir süre sonra unutulur gider. Sen yine bireysel arkadaşlarınla takilirsin

Peki bu konuda size "Bir Derdim Var" dedirten nedir ? Wp grubuna girmeye de grupta kalmaya da mecbur değilsiniz.

Şuan hepimiz aydınlandık 3. Gözümüz çıktı çok saol 👁️🪬

X