Çok yorgunum :(

Miniksevdam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2008
42
2
50
Aslında nereden başlayacağımı bilemiyorum.Eşimi çok seviyorum yada seviyordum.KAfam öyle karışık ki.Geçen ay izne ayrıldı ve biz eşimin memleketine gittik tatile.Anne babası yok eşimin 2 ablası 2 de abisi var.Görümcemde kaldık 10 gün.18 aylık bir oğlumuz var ve ben ikinciye hamileyim oda neredeyse 8 aylık oldu.Sağolsun kimse elimi sıcak sudan soğuk suya sokmadı.Tam tatil yaptım yani.Ama eşim çok garipti 10 gün boyunca ne beni gördü nede oğlumuzu gözü.Sanki başka bir dünyada yaşadı.oraya gittiğimiz 3. gün önümde cam sehpa patladı.Sağ ayağım dizimin altınan bileğime kadar kesildi dikiş atıldı.Tabi hamile olduğum için sinirlerimde bozuldu ama arkadaş hiç oralı değildi.Sanki bir yabancı..Eve dönene kadar ben 9 yıl boyunca bu adamla nasıl evli kaldım onu tekrar nasıl seveceğim....Offf dedimya kafam öyle karışık ki.Eve döneli neredeyse 1 ay oldu ama benim ona karşı hislerim değişmedi akşam eve geldiği anda sinirlerim bozuluyor yüzünü görmek istemiyorum.Tek tesellim oğlum sadece onunla birlikte olmak bana yetiyor.BAzen şeytan ikinci bebeğimi doğurduktan sonra topla pılını pırtını git annenin evine diyor.... Uzaklaş şu heriften.Sanki yıllardır ona olan sevgim yalanmış balon gibi sönmüş gitmiş......çok yorgunum ne yapacağımı şaşırdım.Düşünmek istemiyorum ama hergün aynı karmaşayla yaşamakta istemiyorum....Bilmiyorum...

üzüldüm.ama bunun sebebini eşinle konuşarak öğrenmelisin.sonrasında sevgini değerlendir bence.tek aşına yaşama bunları.eşinle paylaş.benzer şeyleri bende yaşadım.

canım ya sen yorgun olmayacaksında kim olacak benimde oğlum 18 aylık olmak üzere ben resmen yorgunluktan bittim rahat nefes alacak köşe arıyorum desem yeridir sen birde üstüne tekrar hamilesin.. vücudun psikolojin toplanmadan tekrar bir can dünyaya getiriyorsun.. hormonal olarak kötüsün eşin o yüzden gözüne batıyor tatlım sıkma kendini bebeğini doğur onuda bir büyüt herşey eski düzenine gelir evini terketme daha bebeler çok küçük günah onlara offf bol bol dolaş gez yürüyüş yap.. zevk mutluluk bulabileceğin yerlere git.. ALLAHım yardımcın olsun ne diyeyim.

canım ya gerçekten senin aklın çok karışmış bence sen hala eşini seviyorsun öyle düşünme sadece sinirlenmişsin ona sana ve oğluna ilgili olmadığı için bu duygu karmaşan bundandır bide eşinle konuşmayı dene belki rahatlarsın olmazmı fıstık sıkmacanını karnındaki bebeişede yazık

canım senın ısın cok zor ya daha dıgerını buyutmeden vucudun kendını toparlamadan 2.bebek allah yardımcın olsun cocuklarına uzun omurler versın canını fazla sıkma dıcem ama olmuyo bılıyorum esınle konus bence ne oldugunu bırden neden degıstıgını ogrenmeye calıs.gorumcenlerın etkısınde kalıp sana kotu davranmıs olabılır.konusmalısın konusmak hem sana ıyı gelecektır hemde esının derdı neymıs anlamalısın hemen yuvanı yıkmayı dusunme kurtarmaya bak

konuşarak birşeylerin çözümü en doğrusu biliyorum.Ama Hiç içimden gelmiyor hislerimi ona anlattığım zaman beni anlamayacak ve daha çok sinirleneceğim gibi geliyor.Ne de olsa az çok tanıyorum eşimi...
Eve geldikten sonra değiştimi değişmedimi aslında çok farketmiyorum.Daha doğrusu farketmek istemiyorum.Belkide sorun bende onuda bilemiyorum.Hem oğluşumla meşgul olmak hemde hamileliğin verdiği yorgunluk böyle şeyler hissetmeme sebep oluyor.Yinede eşime kızmak geçiyor içimden buna engel olamıyorum...İnşallah doğumdan sonra kendime gelirim tabi ozamana kadar bu sıkıntı,sinir ve yorgunluk beni bitirmezse..........

canım hamılelıgın son ayları streslı bır dönem bekledıgın ılgıyı göremeyıncede osende sıkıntı yapmıştır belkıde. dogum yapınca daha pozıtıf bakarsın herşeye olabılır böyle şeyler canını sıkma ayrıca 2çocuga bakım daha sıkıntı yapacak sende eşını gözün bıle görmez o zaman bugünlerının tadını çıkar

ailesinin yania gidince niye degisti ben onu anlamadim.hemde daha kucucuk cocugunuz var onu nasil gozu gormedi.
bence sen onunla konus seni anlasada anlamasada konus.cunku icinde tutarsan bebeginede zarar verirsin o simdi herseyi hissediyo.sinirle nefretke gecen hamilelik cocuga aynen yansiyo cunku kendimden biliyorum.bende cok icime attim konumadim esimle yada ailesine.simdi oglum cok sinirli.sinirlenip aglayinca hemen elleri morariyo kendinden geciyo sanki.
ne olursa olsun konus.ha birde dogunca sinirini ondan cikarmak var
benim yaptigim gibi ne yaziiki.:çok üzgünüm:

canım sen şimdi hamilesin öteki bebeğinde daha küçük sayılır bu deprosyon çok kötü inşallah atlatırsın
benim 5 ay sürdü şimdi rahatım çok şükür
doktora git o sana tavsiyeler verecektir eğer bebeklerini sağlıklı büyütmek istiyosan tabiki
birde ailelerin yanına gidince horozlanıyo o yüzden üzülme
konuşarak halledebilirsin tabi onu sevmeyi dene onun güzel hareketlerini gör
ve mutlu ol kendin için

Aslında ailesi ile bir sorunum yok.Daha doğrusu ilişkimizi bu hale getirene kadar çok uğraştım ve sonunda başardım.Bana karşı çok iyidirler.Haklarını yiyemem.eşimin neden oradayken saçma sapan davrandığınada bir anlam veremedim.Zaten kafamı karıştıranda o.İlk defa gitmiyoruz ki.Hemen her sene gidiyorduk ve bir sorun yaşamıyorduk.Sanırım benim hamile olmamın ve orada geçirdiğim kazanındaetkisi var böyle hissetmeme...
İnşallah söylediğiniz gibi doğumdan sonra normale dönerim.Yani eşime karşı iyi şeyler hissetmeye başlarım..Eskiden kapıdan girer girmez boynuna sarılıp öperdim oda bana sarılırdı oğlum bize bakıp kahkahalar atardı.Ama son zamanlarda sadece kuru bir hoşgeldin demekle yetiniyorum bazen onu bile söylemek gelmiyor içimden.Bana nedeninide sormuyor.Hayır bunca yıllık karın artık seni kapılarda kucak açarak karşılamıyor ve seni öpmüyorsa insan sırf merakından sorar.Neyin var diye.Bizimki tın tın.
Off inşallah herşey eskisi gibi olur.Yoksa sonumuz....kötü....

canım ilk başta hamile olduğun için duygularını çok yogun yaşıyorsun gibi geldi bana.psikolojik ve hormonal dengelerinde biraz karışıklık yaşamışsın.ben hamile olmadığım halde.memlekete eşimin ailesinin yanına gidince senin yaşadığın duyguları yaşadım.çok düşündüm hatta eşimle paylaştım nedenleri sonucunda şu kanıya vardım daha doğrusu vardık.şimdi eşin en nihayetinde evinizde ister istemezde olsa sana yardımcı durumda idi.18 aylık bebğine ve sana muhakkak ki ilgi gösteriyordu.e adamcağız memlekete gittiği için biraz şımarmak ve rahatlamak istemiş olabilir.hani diyorsun ya elimi hiç bişeye sürdürmediler yardımcı oldular die.emin ol buna eşininde ihtiyacı olmuş olabilir.e bide ailesinin yanında.sende hamile olduğun için en ilgiye mutaç olduğun dönemde böle bir karmaşa yaşamış olabilirsin.eşinin yüzünü görmeme konusu ise.kıskançlık ve sinirden söylenmiş bir cümle gibi geldi bana.sen tabikide bana göre eşini hala seviyorsun zaten sevmesen.buraya bunları yazmamış olurdun tek tavsiyem sıkma canını yoluna girecektir herşey.allah minik yavrunla güzel bir gelecek versin sizlere...:)

Belki eşinin bir problemi vardı o an,belki rahatsızdı.Hemen yargılama,gerçi gebelikte olur böyle şeyler ama bence boşuna üzülüyorsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…