Çok yanlış bişey yaptım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Belki de kendime gelince haklı bulduğum taraftanda haksız bulacağım kendimi
Yaşadığım ve yaşattığım olaydan son derece üzüntü içindeyim zaten arkadaşlar

Merhaba kızlar şunu belirteyim yaptığımın doğruluğunu asla savunmuyorum
4 senedir panik atak ve anksiyete hastasıyım hala tedavim devam ediyor eskisi kadar sık aralıklarla olmasa da arada bir gelen ataklarım oluyor
Bi kaç gündür tansiyonum yükseliyor bu gece yine saat 1 gibi 14/10 oldu tansiyonum yüzüm uyuşmaya midem bulanmaya başlayınca apar topar acile gittim
Orada da tansiyonum aynı çıktı
Doktor bişey yok dedi hocam nefes alamıyorum dedim
Tansiyonla nefesin ilgisi yok satürasyon 100 zaten dedi
Bende panik atak hastasıyım iyi değilim göğüsüm sıkışıyor dedim
A ile başlayan iğneyi yaptırmak istedi
O ilaç bana hiç iyi gelmiyor bi kaç kez bu iğneyi olunca çıldıracak gibi yerimde duramaz bi hale geldim
Psikiyatri doktoruma o zaman bu durumu söyleyince o ilaçların atak dönemine hiç faydası yok malum ismini yapmayacağım o sakinleştirici iğneyi olmanı gerektiği söyle dedi
Bu ilaç evet ağır bağımlılık yapan kontrolsüz verilmemesi gereken bi ilaç türü
En son 2021 Ağustos ayında acilde bu iğneden yapmışlardı o zamandan bu zamana atağım olmadı
Neyse doktora bunu söyledim yapamam dedi
Durumu burada yazdığım gibi izah ettim yapamam dedi bende kişisel görüşünüzle değil ihtiyacım olan tedaviyi bana sunmasını istedim o korku panik ölüm korkusu vs derken yapacaksınız dedim çık dışarı tedavi etmiyorum dedi
Bende edeceksiniz dedim çıkmadım
Beyaz butona basmış
Bende daha tedirgin oldum ve gerizekalı vs gibi söylenmemesi gereken cümleler sarfettim
Sonra dışarıda katıldım nefes alamadım gözümü bi açtım 3-4 güvenlik görevlisi ve polisler
Bende karşımda doktor beklerken onları görünce daha tedirgin oldum ve ağlama krizleri yaşadım 1-1,5 saat öylece yapayalnız bırakıldım
Sonrası karakola gittim ve bende şikayetçi oldum
Şu an hala hiç iyi değilim
Bozuk bir anlatım olmuş olabilir
panik atak bu dediklerinizi yapmaya neden değil
iyi bir para cezası ödeyin aklınız başınıza gelsin
umarım doktor sendika üyesidir de uğraşır
en son senin maaşını ben veriyorum vs diye bir sürü şey diyen adam beyaz kod vs ile 10+bin tazminat ödemeye mahkum edildi.

işte acil tam olarak böyle bir ortam , herkes keyfinin istediği olsun istiyor.

Teşekkür ederim çok haklısınız tek istediğim anlaşılmak
O an deseki bana biraz oksijen verelim takip edelim sakin ol dese orada tamamdım zaten
Agresif olmamın nedeni hastanede olmama rağmen yalnız kalıp orada öylece öleceğimi düşünmekti
saturasyonu 100 olan hastaya oksijen neden versin ya ?
herkesin duygusal dünyasına göre davranilirsa sağlık harcamaları şimdinin 10 katına çıkar.

İlaç diye tutturarak gitmedim ki hastaneye
Tansiyonum yüksekti yüzüm uyuştu bunlar olunca atağım nüksetti yolda
O an ki duygu çok anlatılacak bi durum değil
İlaç kullanıyorum zaten evde atak için xanax ta var
Ben panik atağım tuttu diye gitmiyorum ki
Ani gelişen bi durum oldu
Beyin kanaması vs sonra kesin kalp krizi geçiriyorum düşünceleri beynimi sarmıştı zaten taksiyle gidene kadar
14/10 yüksek bir tansiyon değil !

saturasyonu 100 olan hastaya oksijen neden versin ya ?
herkesin duygusal dünyasına göre davranilirsa sağlık harcamaları şimdinin 10 katına çıkar.
Ay siz ne diyorsunuz ya insanı anlamadan anlayamadan yaptığınız yorumlar ne kötü
Anlaşılan panik atak hastalığını şımarıklık olarak gören kısımdansınız
Anlayamayan bir insana bu durumu anlatmak mümkün değildir
Hastayı rahatlatmak için kuru oksijen verilir
Bundan önce de panik ataktan dolayı acilde tedavi oldum korkudan sedyeye yatamadım ekg çekeceklerdi oraya yatınca ölüm kalkacak diye korkudan titredim oradaki doktor öyle tanıdı ki hastalığımı bana da öyle yaklaştı insan gibi
fizyolojik olarak her şeyim normal olsa da psikolojik olarak hastalığımı kabul etti nice tedavi etti
Başka bir atağımda acil doktorum yine anladı ve tedavi etti
Hastalığımı küçümseyip aşağılamadı hiç biri
Hepsinin prosedürü yok muydu?
Aynı hastanenin acili değil miydi?

İşte bu ilacı bana ver diye üslup olmadı ki
Avil yapılsın dedi
Hocam o ilacı alınca çıldıracak gibi oluyorum huzursuzluk falan yapıyor atağımı tetikliyor dedim
O zaman novaljin yapın rahatsızlığımı görmezden geliyor
göğsümde baskı var diyorum asla oralı olmuyor belki gerçekten kalp krizi geçiriyor da olabilirim
Şikayetlerim göz ardı edildi
Mimik ve tavrıyla kaba tabirle sallamadı hiç
Ama iyi değilim işte o an titriyorum nabzım 100 tansiyonum 14/10
Normal diyor tamam hocam o zaman atağım var yardım edin diyorum
Yalvarıyorum resmen ama ilaç için değil ölümden korktuğun için
bakın 100 nabizda 14/10 tansiyonda normal sınırlar içerisinde
hala kendinizi haklı görüyorsunuz aklım almıyor ya .
kalp krizi gecirebjlirmis, doktorda bunu düşünemedi çünkü,
avili rahatlayıp uyumaniz için önermiş çokta doğru bir tercih bence.
acil orası ve sizin hcibir şeyiniz yok gecenin bilmem kaçı adam kaçıncı saatte nobette hala beni sallamadı diyorsunuz

zaten o pişmanım vs tavırlarının samimi olmadığını ilk okudugum an anladım , klasik Türkiye'deki hasta profili.
umarım ve umarım doktor sendika üyesidir ya da sendikal yardım talep eder.
umarım.

Ben tamamen doktoru haklı buldum.
Uygulamak istediği ilk ilaç için rahatsız ettiğini söylemişsiniz, o da alternatif sunmuş. Ancak siz ısrarla başka bir şey istemişsiniz. 🙄
Size zorla bir şey yapamazdı ama sizin istediğinizi de keyfi uygulayamazdı.

Panik atak zor bir rahatsızlık ama karşıdakine hakaret ettirecek bir şey değil.

Siz de hatanın farkındaymışsınız, en iyisi çiçek götürün, özür dileyin.

Benim hastalığım yok sayıldı
Madem böyle bi hastalık yok neden ilacı var
Neden bölümü ve doktoru var
Şımarıklıksa eğer neden ağır ilaçları var
Yazmak için yazıyorsunuz
Ben hatalı olduğum tarafı baştan yazdım ve rahatsızlığımı dile getirdim
Siz benim o an yaşadığımı hiçe sayıp küçümsüyorsunuz
Anlayamayacaksınız ve anlatamayacağım
Hepinize teşekkür ederim

Ay siz ne diyorsunuz ya insanı anlamadan anlayamadan yaptığınız yorumlar ne kötü
Anlaşılan panik atak hastalığını şımarıklık olarak gören kısımdansınız
Anlayamayan bir insana bu durumu anlatmak mümkün değildir
Hastayı rahatlatmak için kuru oksijen verilir
Bundan önce de panik ataktan dolayı acilde tedavi oldum korkudan sedyeye yatamadım ekg çekeceklerdi oraya yatınca ölüm kalkacak diye korkudan titredim oradaki doktor öyle tanıdı ki hastalığımı bana da öyle yaklaştı insan gibi
fizyolojik olarak her şeyim normal olsa da psikolojik olarak hastalığımı kabul etti nice tedavi etti
Başka bir atağımda acil doktorum yine anladı ve tedavi etti
Hastalığımı küçümseyip aşağılamadı hiç biri
Hepsinin prosedürü yok muydu?
Aynı hastanenin acili değil miydi?
değil , hiçbir hastaya saturasyonu 100 iken oksijen vermek zorunda değiliz eğer ki yakın zamanda bir hava zehirlenmesi vs yaşamadı ise.
panik atağı asla simariklik olarak görmüyorum 2 yıldan fazla acilde çalıştım bir sürü panik atak hastası gördüm
hatta bir sürü hasta gördüm
yazdiklarinizdan sizin ana tavrınız zaten belli.
insan gibi yaklaşan doktorlar ne tedavi uygulandı merak ediyorum
ya ağrı kesici kas gevşetici ya da acil uyguladıklarına eminim
ne yaptılar pispisladilar mi sizi ?
herkesin bunu yapmaya hali vakti isteği yok .
acillerde günde 500+ hasta bakılıyor kişi başı küçük illerde bile .

bakın 100 nabizda 14/10 tansiyonda normal sınırlar içerisinde
hala kendinizi haklı görüyorsunuz aklım almıyor ya .
kalp krizi gecirebjlirmis, doktorda bunu düşünemedi çünkü,
avili rahatlayıp uyumaniz için önermiş çokta doğru bir tercih bence.
acil orası ve sizin hcibir şeyiniz yok gecenin bilmem kaçı adam kaçıncı saatte nobette hala beni sallamadı diyorsunuz

zaten o pişmanım vs tavırlarının samimi olmadığını ilk okudugum an anladım , klasik Türkiye'deki hasta profili.
umarım ve umarım doktor sendika üyesidir ya da sendikal yardım talep eder.
umarım.
Klasik panik atağı anlayamayan hali sizinki
Ne siz beni ne ben sizi anlarım
Vaktinizi boşa harcamayın

lattesizkitapsiz lattesizkitapsiz konunun yabancısıyım merak ettim ısrarla sendika yazınca. Bu adam şimdi sendikaya üye değilse haklarını savunamayacak mı 😣

Merhaba kızlar şunu belirteyim yaptığımın doğruluğunu asla savunmuyorum
4 senedir panik atak ve anksiyete hastasıyım hala tedavim devam ediyor eskisi kadar sık aralıklarla olmasa da arada bir gelen ataklarım oluyor
Bi kaç gündür tansiyonum yükseliyor bu gece yine saat 1 gibi 14/10 oldu tansiyonum yüzüm uyuşmaya midem bulanmaya başlayınca apar topar acile gittim
Orada da tansiyonum aynı çıktı
Doktor bişey yok dedi hocam nefes alamıyorum dedim
Tansiyonla nefesin ilgisi yok satürasyon 100 zaten dedi
Bende panik atak hastasıyım iyi değilim göğüsüm sıkışıyor dedim
A ile başlayan iğneyi yaptırmak istedi
O ilaç bana hiç iyi gelmiyor bi kaç kez bu iğneyi olunca çıldıracak gibi yerimde duramaz bi hale geldim
Psikiyatri doktoruma o zaman bu durumu söyleyince o ilaçların atak dönemine hiç faydası yok malum ismini yapmayacağım o sakinleştirici iğneyi olmanı gerektiği söyle dedi
Bu ilaç evet ağır bağımlılık yapan kontrolsüz verilmemesi gereken bi ilaç türü
En son 2021 Ağustos ayında acilde bu iğneden yapmışlardı o zamandan bu zamana atağım olmadı
Neyse doktora bunu söyledim yapamam dedi
Durumu burada yazdığım gibi izah ettim yapamam dedi bende kişisel görüşünüzle değil ihtiyacım olan tedaviyi bana sunmasını istedim o korku panik ölüm korkusu vs derken yapacaksınız dedim çık dışarı tedavi etmiyorum dedi
Bende edeceksiniz dedim çıkmadım
Beyaz butona basmış
Bende daha tedirgin oldum ve gerizekalı vs gibi söylenmemesi gereken cümleler sarfettim
Sonra dışarıda katıldım nefes alamadım gözümü bi açtım 3-4 güvenlik görevlisi ve polisler
Bende karşımda doktor beklerken onları görünce daha tedirgin oldum ve ağlama krizleri yaşadım 1-1,5 saat öylece yapayalnız bırakıldım
Sonrası karakola gittim ve bende şikayetçi oldum
Şu an hala hiç iyi değilim
Bozuk bir anlatım olmuş olabilir
Doktorun uygulayacağı tedaviyi kabul etmeyebilirsiniz ama bana şu tedaviyi uygulayacaksın diyemezsiniz. %100 haksızsınız. Tedaviye karar vermek istiyorsanız doktor olsaydınız. Hastalığınızı buna bahane edemezsiniz. Başka bir hekim mantıklı buldu diye de o ilacı uygulamak zorunda değil. Sizin bilginize başvuran biri size böyle yapsa ne hissedersiniz? İyi ki beyaz kod var başka türlü kendi sınırının neresi olduğunu öğrenemiyor bazı insanlar.

değil , hiçbir hastaya saturasyonu 100 iken oksijen vermek zorunda değiliz eğer ki yakın zamanda bir hava zehirlenmesi vs yaşamadı ise.
panik atağı asla simariklik olarak görmüyorum 2 yıldan fazla acilde çalıştım bir sürü panik atak hastası gördüm
Ne tedavi mi uyguladı?
İlk ekg çekildi kalp krizi vs gibi durumlar ekarte edildi
Tüm tahlillerime bakıldı
Serum takıldı ve sakinleştirici verildi her defasında

lattesizkitapsiz lattesizkitapsiz konunun yabancısıyım merak ettim ısrarla sendika yazınca. Bu adam şimdi sendikaya üye değilse haklarını savunamayacak mı 😣
hayır hayır tabiki savunur
sadece son yıllarda kurulan hekim sendikalari bu davalar konusunda çok fazla ilerlediler
zaten sendika üyesi olmasan bile direkt ücretsiz avukat desteği veriyorlar sana eğer talep edersen
avukatlari bu konuda deneyimli ondan dedim
yoksa klasik dava rutini.

Asla ağrı kesici kas gevşetici verip yollamadı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X