Çok üzgün ve stresli olduğunuz anlarda kendinizi nasıl sakinleştiriyorsunuz?

Kendi kendini yiyip bitiriyor hastalık hastası oluyorum
Eğer arkadaşın varsa arkadaşlarınla paylaş derdimi sıkıntını
Kimsen yoksa benim gibi delirirsin

Ben genelde ağlıyorum
O duygunun ağlamayınca içimde sıkışıp kaldığını hissediyorum.
Onu dışarı çıkarmadıkça da beni yiyip bitiriyor.
Yazmak, ağlamak, yastık yumruklamak...
Bu tarz öneriler bende hep işe yaramıştır.
Belki sizde de yarayabilir.

Birde derin bir nefes alarak o duyguyu hissettiğiniz bölgeden kırmızı ya da siyah yani size negatif gelen bir renk dumanıyla dışarı çıkartıp attığınızı hayal edin
Bu tarz nefes egzersizleri bende mucizeler yaratıyor.

Benimkide kesinlikle hemen bir kitap almak oluyor, evet ilk başta odaklanamıyorum ama sonra konunun akışına kapılınca Bi bakıyorum ki rahatlamışım. Ama sanırım eskisi kadar ateşli değilim bu konularda, saman alevi gibi daha çok. Çünkü sinirlerimi gerçekten yıpratan şeyleri bulup hayatımdan uzaklaştırdım. En önemli nokta bu.

Ben de bu yazma işini çok yapıyorum fakat bugün elime kalemi aldım yaşadıklarımı hissetiklerimi yazamayacak kadar yorgun olduğumu düşündüm.

Şu aralar yaşadım ciddi bir biçimde 2 kilo verdim benide sokak hayvanlarıyla ilgili şeyler cok etkiliyor 2 gün birşey yemeden sadece su içerek yattım uyudum o kadar etkileniyorum bu ara daha iyiyim şükür bama iyi gelen uyumak veya evde durmamak çıkıp gezmek ama bu ara oda mümkün değil

Aynen aynı durumdayım. Online dersim vardı girdim çıktım ruh gibi. Sonra uyudum uyandım. Uyumaktan da kafam ağırdı. Yemekten sonra umarım toparlanıp teze otururum.

Evet çok doğru hakkaten. Ben her şeyi yönetmeye çalıştığım için kendimi çok yoruyorum. Benle alakasız bir olay bile beni mahvetti. Her sorunu kendi başarısızlığım olarak görüyorum.

Uyuyarak üstesinden geliyorum çoğu zaman. Uyandığımda etkisi hafifliyor en azından. Bir de insanlara hayır demeyi öğrendim kimse kırılmasın diye evet dediğim şeylerden pişmanım. Hayatta en çok kendimi sevmeyi bir de. Bu ikisi yaşadığım olumsuzlukları azaltmaya yardımcı oldu diyebilirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…