Çok sinirlendim, yazmak istiyorum!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O da var zordan bakıp iki tane vursa iteklese benim aklımda soru işareti kalır ve ben o tatilden bir .ok anlamam .
Belki ben fazla salagimdir aklıma böyle felaket senaryolari getiriyor olabilirim ama bakmak istemiyorsa bunlar da ihtimal dahilinde değil mi ?
Yerim tatilini kuzularim benle olsun kafasindayim o yüzden belki anlayamıyorum konu sahibini
Yani bir camin acik kalmasına, kapidan kacmasina vs bakar. Sevmeyen insan, zordan bakan insan ozen gostermez ki.

Belki he gittim baktim diyecek gitmeyecek, belki itip kakacak, suyu var diye uc gun degistirmeyecek ama kedi beklemis su icmeyecrk vs.bir suru ihtimal var.

Ha konu sahibi güvendiği birine emanet eder, aile ona rağmen tatile bize gelmeyin der o ayri konu

İlk cümleye istinaden; iki ay kalmış olsanız bile mi dönmezsiniz? İki ay yahu 60 gün insaf. Yine ilk paragrafa istinaden, bizimki de can biz de bunaldık İstanbul’dan işte mevzu o.
Beni İstanbul'a bağlayan bir işim gücüm, elzem bir durumum yoksa dönmem yani. Siz de bunalmışsınız haklısınız eşinizin de bir nefes almaya ihtiyacı var belli ki, ben olsam hiç düşünmez arar konuşurdum. Önümüzdeki hafta gelmeyi düşünüyoruz, kedileri de getireceğim bir alan yaparız onlara sen muhatap olmazsın diye söyleyin kv'ye. Çok rahatsız olacaksa da baktı siz gitmeye kararlısınız kızını gönderir ya da kedilere alışmaya bakar. Siz neden o rahatsız oluyor diye hakkınız olan şeyi kullanmıyorsunuz, onlarlar beraber tatil yapmıyorsunuz.

Çok abartılı beklentileriniz var.
Ben de tatilimi yarıda kesip kayınbiraderimin kedisine bakmaya gitmem mesela. Bana ne benim sorumluluğum değil derim.
Kimse de yapmaz.
Sizden görümceniz bunu beklese eminim siz de dönüp kedi bakmazdınız.
Normal olan sizin başka bir yol bulmanız. Arkadaşlarınızdan rica etmek, kefi pansiyonuna bırakmak, kapıcıya anahtar bırakmak gibi normal bir çözüm bulmalısınız

Yani bir camin acik kalmasına, kapidan kacmasina vs bakar. Sevmeyen insan, zordan bakan insan ozen gostermez ki.

Belki he gittim baktim diyecek gitmeyecek, belki itip kakacak, suyu var diye uc gun degistirmeyecek ama kedi beklemis su icmeyecrk vs.bir suru ihtimal var.

Ha konu sahibi güvendiği birine emanet eder, aile ona rağmen tatile bize gelmeyin der o ayri konu
Kardeşim bende kaldı geçen ay ben evdeyim sıcak oluyor diye kedileri koridora çıkarıp odasının kapısını kapatıp cami açmış Fransız cam 🤦 neyse sabah olunca mutfağa geldi benim haberim yok cam açıldigindan kedilerim odaya girmiş Allah'tan uzun bir perde vardı farketmemisler camın açık olduğunu ben 4. Katta oturuyorum o kuzulardan biri aşağı düşebilirdi sürgü sineklik olduğu için alttan açılabiliyor..Sorumsuzluk yüzünden o kedilerimden biri ölebilirdi .kimse siz gibi bakmıyor , o yuzden çok önemli bir can edinip evde bakabilmek ..
Ben eşime dedim bir yerlere kaçalım diye canı istemedi evde onlar var diye sonra düşündüm sadece babama emanet edebilirim ve onları 1 hafta yalnız birakamam .

Biz de arkadaşa yalvarıyorduk tatile giderken kediyi bize bırakın diye, başkasına bıraktı diye bozuk attık :KK70:
Şu son 2 yılda öğrendiğim bir şey varsa hayatta tek başınasın. Şu an boktan bir sebepten annem benimle konuşmuyor mesela, sebebi de kardeşimin kazandığı üniversiteyi benim yazdırdığımı düşünmesi, asla il dışına çıkarmak istemiyor. Kendi annem beni tanımıyor, dahası sormuyor bile sen mi yazdırdın diye, küstüğünü de kardeşimden öğreniyorum. O sebeple açıkçası ne anam ne babam ne kardeşlerim ne de çocuğum. Bir yerde herkes seni terkedebiliyor. Artık beklentim sıfır ama vericiliğim de sıfır. Aa öyle mi o zaman ben de aramıyorum, şu mu lazım kusura bakma işlerim var, sizi çok özledik pardon çocuk hasta... İsteyen arar, görüşür, gelir, sorar, ilgilenir ve yolunu bulur. Yapılmıyorsa bu düşünememe değil istememektir, net.

Benim de kedim var, beslemeyen insan çok anlayamıyor gerçekten ihtiyaçlarını ve kedi sahibinin durumlarını. Bizi de zırt pırt şehir dışına çağıran eş dost oluyor, kedimizi bırakamayız diyince kırılıyorlar. Bu arada kaç günlüğüne gitmeyi düşünüyorsunuz? Biz kedimizi evde bırakıyoruz, kedisi olan bi arkadaşımıza da anahtar bırakıyoruz, günde 1 defa gelip evi havalandırıyor mamasını suyunu tazeliyor. Gerçekten bu konularda akrabadan hayır yok, ne varsa kedili arkadaşta var. Hiç bekar arkadaşınız yok mu? Anahtarı verin kalsın sizde. Biz bayramda öyle yaptık. Hem kedimiz de sıkılmadı evde hep biri vardı.

Adamlar kim? O ev eşimin de evi ayrıca.

E madem öyle, kedilerinizide alip gidin. Insan ailesinden davet beklemez ki. Görümce davet ile mi gitti? Yok. Sen kadini sevmiyorsun, onlarda seni sevmiyorlar. Ona ragmen yarim agiz ile olsada bile sormuslar. O bile yetmiyor senin için. E adamlar sevmiyor, baska nasil dolu dolu sorsunlar yapmacik olmadan?

Sevmedigin insanin yanina gitmek evet yüzsüzlük fakat bu süreçten dolayi bunu yapmak istemeni anlayabilirim fakat suçuda tamamen onlara atman yanlistir. Esin telefon açar, bunaldim anne, su tarihte gelmek istiyoruz kedilerle.. diyecekti. Esin bunu yapamazsa, bos yere suçu kaynanaya atma.

Ben hiç anneme ya da eşim annesine "biz de size gelebilir miyiz?" Diye soru sormayı düşünmeyiz. "Biz de gelelim diyoruz" deriz. Ne var bunda. Sanki kırk kat el. Annesi yani. Tekliflerine bile gerek yok bence. İşin içine oğlu zengin ve hayırsız olan teyze nasıl girdi bilemiyorum. Karman corman yazmissiniz.

İlk cümleye istinaden; iki ay kalmış olsanız bile mi dönmezsiniz? İki ay yahu 60 gün insaf. Yine ilk paragrafa istinaden, bizimki de can biz de bunaldık İstanbul’dan işte mevzu o.

viv bak benim kendi kedim de var

ama erkek kardeşimin kedisine bakmak için yazlığı bırakıp gelmem

yani burada isem bakarım da bunun için gelmem hatta büyük konuşmayayım ama hastalık vs gibi ekstrem bir durum yoksa çocuğa bakmaya da gelmem

Herkes gorumceye odaklanmis ama istanbulda ayni sehirde yasayan bir, kayinbirader de var. O da yardim etmemis. Acaba yogun mu calisiyor o neden yardim etmedi ki?

Herkes gorumceye odaklanmis ama istanbulda ayni sehirde yasayan bir, kayinbirader de var. O da yardim etmemis. Acaba yogun mu calisiyor o neden yardim etmedi ki?

yok kayınbirader değil görümcenin oğlu yeğen

yaz başında da konusu vardı

eşine kediyi ona bırakalım demiş ama eşi olmaz demiş bakamaz demiş

konu sahibi neden bakamasın kedileri seviyor, sevmeye bile geliyor yazmıştı

biz de eşin kedileri değil evi bırakmak istemiyor muhtemelen demiştik

sonuçta yazmadı ben hala çok merak ediyorum yani neden ille de eş ailesi bakacak

anladığım konu sahibinin İstanbul da akrabası yok

ama zaten görümce daha önce yarı yolda bırakmış bir daha ondan beklemek abes

eskiden önceki yardımcısına bırakıyormuş hatta

şimdi de yeni yardımcısı da varmış ona bırakmak çözüm, konu sahibi tatilde iken haber beklediği diğer işe girse de iki akşamda bir uğrar bakar, parası ile sonuçta

bence bunaldığı için neden eşimin ailesinden bu kadarcık yardım görmüyoruz diye kırılıp da konuyu açtı yani aslında bu yardımın istenemiyor olmasından şikayetçi

eşi yeğeni kabul etmiyor, görümce de daha önce bakarım deyip sonra da beni sıkıştırmayın deyince erken dönmüşler

eşim her kesin her şeyine koşarken ben kedime şöyle azıcık baksınlar deyince neden kimse oralı olmuyor diyor lakin bunu kimseye de dile getirmiyor

ben olsam yeğeni arar bakar mısın derdim galiba eşime de emrivaki olurdu ona bırakamayız, bakamaz vs demişti ama ne yağalım bakar yani koca üniversiteli çocuk

Sorulmamış ya da rica edilmemiş anladığım kadarıyla. Konu sahibi istiyor ki kayınvalide her şeyi organize etsin, kızına sen git kediye bak kardeşin gelsin desin ya da oğluna abinin kedisine bak onlar buraya gelsinler desin. Talep edilen, karşı tarafın haberdar olduğu bir durum yok. Eski konulara bakmadım ama normal şartlarda yazlığa giden, gitmek isteyen bir çift de yok ortada sanırım. Şimdi kayınvalide yazlığına mecbur kalındığı için gidilmek isteniyor. E kayınvalide de gitmek istediklerini düşünememiş olabilir haliyle.

İyi de millet müneccim b.ku mu yedi. Nereden bu ihtimaller aklına gelip tutup da size söylesinler ki? Kedi beslemeyen tatile çıkarken kediyi bırakma sorununun ne büyük bir sorun olduğunu bilmez. Aynı köpek beslemeyenin her gün hastalıkta sağlıkta,yağmurda çamurda köpeği dışarıya çıkarmanın ne büyük bir külfet olduğunu bilmediği gibi.
Madem niyetiniz bu, siz sorun normal insan gibi; böyle böyle yapsak nasıl olur? Diye.
Ha o zaman da yok mok derlerse alinin, gücenin ama konu bu kadarıyla 'tavsan dağa küsmüş,dağın haberi olmamış' hikayesi olmus.
Üzgünüm ama bunu aklına getirmeyen insanların hiçbir suçu yok. Kimse kimse için böyle detaylı plan yapmaz. Siz teklif etmelisiniz
Eee bu doğru...... İsteyenin bir vermeyenin iki yüzü kara.... Demişler....

Eşiniz hastanelerde surunmesin onlar da kedilere bakmasınlar. Hasta insan için yapılan bakım ayrı bişey ama ben de kimsenin kedisine bakamam yani mecbur da değiller. Bide nezaketen de olsa kötü davranmiyomus size, o da birşey sonuç olarak evliliginize direk kastı yok değil mi ? Biraz fazla sinir yapmışsınız

yok kayınbirader değil görümcenin oğlu yeğen

yaz başında da konusu vardı

eşine kediyi ona bırakalım demiş ama eşi olmaz demiş bakamaz demiş

konu sahibi neden bakamasın kedileri seviyor, sevmeye bile geliyor yazmıştı

biz de eşin kedileri değil evi bırakmak istemiyor muhtemelen demiştik

sonuçta yazmadı ben hala çok merak ediyorum yani neden ille de eş ailesi bakacak

anladığım konu sahibinin İstanbul da akrabası yok

ama zaten görümce daha önce yarı yolda bırakmış bir daha ondan beklemek abes

eskiden önceki yardımcısına bırakıyormuş hatta

şimdi de yeni yardımcısı da varmış ona bırakmak çözüm, konu sahibi tatilde iken haber beklediği diğer işe girse de iki akşamda bir uğrar bakar, parası ile sonuçta

bence bunaldığı için neden eşimin ailesinden bu kadarcık yardım görmüyoruz diye kırılıp da konuyu açtı yani aslında bu yardımın istenemiyor olmasından şikayetçi

eşi yeğeni kabul etmiyor, görümce de daha önce bakarım deyip sonra da beni sıkıştırmayın deyince erken dönmüşler

eşim her kesin her şeyine koşarken ben kedime şöyle azıcık baksınlar deyince neden kimse oralı olmuyor diyor lakin bunu kimseye de dile getirmiyor

ben olsam yeğeni arar bakar mısın derdim galiba eşime de emrivaki olurdu ona bırakamayız, bakamaz vs demişti ama ne yağalım bakar yani koca üniversiteli çocuk

Yok canım evet. Annemlerin evi 60 km uzak bize, akrabalarım bir elin parmağını geçmez inan iki kuzenim var onlar daha da uzak. Bekar arkadaş kalmadı hepsi evlendi, benim bir güveneceğim arkadaşım vardı o da gitti şehirde değil. Yani illa onlar baksın diye değil ama aile içinde bir dinamik var, eşim onların işlerine gider, her zaman destek olunur birbirlerine falan. Kapris değil yani.

Sevmediğin / sevilmediğin yere gitmek yüzsüzlük yazılmış da kayınvalidemle ilişkim saygı çerçevesinde gelin kaynana ilişkisi yani kötü değiliz. Kendisi kibar bir kadındır zaten yüz göz olmaz. Birbirimizin gözünü oyuyor değiliz.

Herneyse, çok yanlış anlaşıldım, tadım da kaçtı. Teşekkür ederim sağduyulu düşünceler için.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X