Çok renkli, çok kadınlı çok sesli yeni TBMM

evet bunlardan biriside ahada benim firmaaa.. halen var ve yok diye kimse demesinn.. ama inşallah aşıcaz bunlarıı..

ya bu cok guzel bir ornek olmus. insanlar birbirlerine saygili olduklarinda hayat ne kadar guzel :) icim aydinlandi :)
bazen de, et durumlarinda mesela, direk alkol yok diye yalan soyledikleri oluyor diye dusunuyorum :/ cunku bir subeden alinan bilgi, digerinde tutmuyor.

O değil de lütfen başörtülü kadınlara "kapalı" demeyin ya... Çok itici. Ben başörtülü olsam incinirdim. Kapalı, neye kapalı.
himm olabilir, ama basortululer de kendileri icin genelde kullaniyorlar. demek rahatsiz olmuyorlar.
bu arada bende en cok Turbanli ya ifrit oluyorum.

Yok bir şey ima etmedim, sadece "kapalı, açık" kelimeleri hoş değil bence. :)
evet haklısın aslında bu kelimeleride kullanmak hoş değil bir türlü atamadık bu kelimeleri dilimizden.. ve bir sürüde var bu tarz kelimeler dün bir bayan başladı işe eee tabi ister istemez soruyorsun evlimisi çocuk varmı .. oda yok ben DULUM dedi..ay ne sinirlendim ona deme dedim kendini tanıtırken bekarım ve bir tane evladım var de dedimm .. tutdu gene feminist tarafım ne şaşırdı kadın .. neyseki arkadaşlar anlattılar benide ..

O değil de lütfen başörtülü kadınlara "kapalı" demeyin ya... Çok itici. Ben başörtülü olsam incinirdim. Kapalı, neye kapalı.

Bir şeye kapalı değil aslında saçı kapalı. Biraz alınganca mı olmuş bu? :) Ben başörtülü arkadaşların böyle bir şeyden incindiğine şahit olmadım, kendileri de kullanıyorlar hatta. Ama varsa bildiğin bir rahatsızlıkları dikkat edeyim tabii.

sen ne diyosun harika bir davranıştı halen oraya gideriz bu hareketler şahısları ilgilendiriyor şahıslar olarak kendimizi yetiştirmemiz lazımm işte olivyanın anlatmak istediği ama işte bir tane varsa 2 sinde yok .. en azından ben elimden geleni yapıyorumm

Ne demek bu? Saçından tutar sürüklerim seni mi ya da şikayet ettim görürsün mü? Anlamadım malum açar mısın biraz? :)
delii yaaa niye şikayet edeyimm espiri hayatım espiri hani arkadaşlar arasında birbirini anlamadığın zaman yolacam o saçlarını neyini anlamıyorsun denir yaa.. o türden yanii

Kizlar gercekten dikkat edin, aslinda hepimiz ayni seyi yaziyor ve tartisiyoruz. artik herkes görevine düseni yapacak. ben sahsen yanimda bir arkadasim bir basörtülü bayana bir imada bulunsa hemen agzina tikiyorum o lafi ve cok aliniyorum. Lütfen sizlerde böyle davrandikca zamanla toplum degisecek.
Size cok komik birsey anlatacagim, senelerce oturdugumuz bölgede cok güzel arkadasliklarimiz oldu ailecek görüstügümüz insanlarla, ve ailem cok birbirlerine düskünlerdi ve bizler akrabadan daha cok yakindik o komsularimizla, hatta kizlariyla beraber büyüdüm. Gel zaman git zaman bir gün ögrendimki, onlar alevi ve biz suniymisiz, bana ne bunlardan ama iste, neyse ama babam ve annem ve komsularimiz cok güzel bir zaman gecirdik, yememiz, icmemiz, ev ziyaretlerimiz anlatamam yani....
Herkes vefat etti yaslilardan ve sadece annem kaldi, oda su an 84 yasinda demans ve Alzheimer. Gecen oturuyoruz bana diyorki su komsu varya su komsu ? Evet anne diyorum, O komsu aleviymis, diyor bana gözlerini acarak. Basladim gülmeye...halbuki annem senelerce öyle bir ayirim yapmadi. Ama niye böyle oldu bende anlamadim ?
Bir gün otobüsdeyim, bir alman kadin arkamda bana nasil küfürler ediyor, döndüm baktim oda 80 küsür yasinda, oglu gözlerimin icine bakarak sakin yanlis anlamayin dedi, annem zamanla bu hastalik yüzünden yabanci düsmani oldu, özellikle siyah sacli insanlara böyle küfür ediyor. Tabiki alinmam, o insanin hastaligindan veya beyin calismazligindan olusan bir olay.
Eeee bizim daha aklimiz basimizda daha bunamadik, onun icin önyargilari bir kenara birakin artik. Herkes birbirine görmek istedigi saygiyi gösterirse, dünya cok güzel olacak.
Iste demem oki, hayat cok acayip ama aklim ve kalbim yettigi kadar son nefesime kadar esitlik icin mücadele verecegim.
Sizlerde bu mücadeleye baslayin artik, yakinmak yok.
Acilarin cocugu Emrahi yeterince oynadik artik herkes birseyler yapmali mutlu yasamak istiyorsa ülkesinde.
Ikinci önemli seyde önyargili olmayin.
ESITLIK oldugu sürece ve ÖNYARGI olmadigi sürece hayati kendinize cok güzellestirirsiniz.
Basi kapali arkadasimdan escinsel arkadasimiza kadar, cok dindardan ateistine kadar arkadaslarimiz var, ha zenci ve cin arkadaslarimizda var ve inanin hayat renkli olunca cok daha güzel. Insanlar insanlardan korkmamali, cünkü herkes temelde ayni.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…