Çok renkli, çok kadınlı çok sesli yeni TBMM

bir tane partinin konuşmasını izledinmi de hayır izlemedim,hükümet yada muhalefet ne diyor dinlemedim,sadece gidişaata baktım..
ama akp seçmeni çok enteresan rte yada davutoğlu ne derse ona benzer cümleler kuruyor

bir tane partinin konuşmasını izledinmi de hayır izlemedim,hükümet yada muhalefet ne diyor dinlemedim,sadece gidişaata baktım..
ama akp seçmeni çok enteresan rte yada davutoğlu ne derse ona benzer cümleler kuruyor
Bu yeni bir şey değil ki... :)

Abdulllah Öcalan'ın yeğeni meclise girdi ve biz buna renk diyoruz öyle mi?
Kusura bakmayın ama anlayamıyorum çok çabaliyorum ama anlayamıyorum.
Kürt Türk farketmeksizin binlerce insanın kanının dökülmesine on ayak oldu Abdullah Öcalan... mecliste renk değil katiller var katiller!

ne guzel ikimizde ayni seyi diliyoruz ama hayatimda ne duydum ne gordum diyorsunuz ya, aynen oyle, ne duymussunuz, ne gormussunuz.
Mesela, Bankada, caycidan baska kapali kadin calistirilmadigini gormemissiniz.
daha iki sene once, THY hosteslerine az biraz daha muhafazakar kiyafetler tasarlandi diye "bizi dunyaya gerici gosteriyorsunuz" diye ortaligi birbirine katanlari duymamissiniz. ha bu arda, THY de neden asla bir kapali kadinin calistirilmadigina calistirilmayacagina da hic kafa yormamissiniz.
plajda yuzmek isteyen kapali kadinlara bocek gibi bakanlari, garsonlara sikayet edenleri gormemissiniz.
yakin zamana kadar meclise kapali kadinlarin alinmadigini, hatta daha gecen sene CHP li vekillerin kapali kadinlarin meclise girmesine olduresiye karsi ciktigini da gormemissiniz. duymamissiniz. okumamissiniz.
daha birkac sene oncesinde, universitede hocamin, sapka takanlari dersimde irticaci istemiyorum diyerek disari cikardigini da, hadi ben duyurayim size.

dun arkadasim anlatti, daha gecen hafta, bahceshirde hasema ile havuza girmek istemis. "site yonetimi kurallarina gore" hasema ile havuza girilmiyormus, uyarmis, cikartmislar havuzdan.
daha onlarca seyi maalesef duymamissiniz. yaz yaz bitmez.
siz simdi, bunun "kimi kesimlerce" medeniyet algisi olmadigini, sadece goz zevkleri bozuldugundan oyle davrandiklarini soyleyecekseniz, o da yeni bir arguman konusu, buyrun gelin tartisalim ha o da degilse, butun bunlarin hepsi neden oluyor bizim ulkemizde, ona cevap verin. somut bir "neden" verin.

Bu söylediklerine cevap veremezler, hiç uğraşma. Ki söylediklerin az bile, daha neleeeeer var neler....

Hiçbirini dinlemediysen, benzer cümleler kurduklarını nasıl anladın ki benzer cümleler kurması tabaniyla örtüştüğünü göstermez mi?

Bu söylediklerine cevap veremezler, hiç uğraşma. Ki söylediklerin az bile, daha neleeeeer var neler....
cevap vermelerini, hesap vermelerini istemiyorum elbette zaten, kimsenin bireysel sucu degil bu, toplumumuzun kirli gunahi.
Ama bir de gercek bir yarayi, kaniksamayip, ti'ye alan bazi arkadaslar var ya, iste onlara saygi da duyamiyorum, birey olarak da kabul edemiyorum.

mesajinizi aldim.
siz simdi kendinizi bir de, "liberal" "humanist" hatta "entellektuel" tanimliyorsunuzdur, ona uzuldum.

Benim kendimi ne olarak tanımladığımın konumuzla bir ilgisi yok. Sadece bilin ki hala başörtüsü üzerinden yürütmeye çalıştığınız bu popülist söylemler tutmuyor artık görüldüğü gibi. Sonuçta bu millet Akp mitinginde tartaklanan ve gözardı edilen türbanlı kadınları da gördü. Başörtülü arkadaşlarımızla kimsenin bir derdi yok onların da bizimle yok. Ha çıkıntılar iki taraftan da çıkar illa ama genele bakmak lazım.

Velhasıl-ı kelam bırakın artık bu provokasyonu kabak tadı verdi.

ne provakasyonu allah askina, size canli ornek verdim. hem bunu ak parti mitingiyle ne alakasi var. Ben orneklerimi verirken, ak parti mi ayirdim? ak parti mitinginde, tartaklanan, zarar goren acik veya kapali kadinlar olabilir. herkes kendi ayibini uzerine alabilse, bu sorunlar kalmaz zaten, ama ogrenmissiniz bir "magduriyet senaryosu - kabak tadi " bilmem ne, basinizi kuma gomuyorsunuz.
size kabak tadi verdi diye, haksizliklara susamayiz. tavsiyem, sizde susmayin. kimse susmasin ki, herkes hakkini alsin.

Size diyorum ki kimse başörtüsüyle uğraşmıyor artık. Gelip de hala yok böcek gibi baktılar yok garsonlara şikayet ettiler diye hala her gün herkesin başına gelen şeylermiş gibi anlatırsanız bu yaşananları, bunun adı provokasyondur, net. Ben de karşı argüman olarak açık kadınların uğradığı saldırılardan sayısız örnek verebilirim ama gerek duymuyorum çünkü bütün kapalı ya da muhafazakar arkadaşların açık kadınları ahlaksız gibi görmediğini biliyorum. Aynı şekilde bizim de başörtülü arkadaşlarla bir problemimiz yok. Siz de kışkırtmaya çalışmayın kimseyi boşuna lütfen.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…