Çok Mutsuzum Önerilerinize İhtiyacım var

mamun

Nirvana
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2007
497
0
Arkadaşlar ben bu yaz temmuzda evlenmeyi düşünüyorum(dum) mu desem:KK43:
Nişanlım askere daha gitmedi zaten bu zamana kadar da evlendikten sonra askerlik yapcaktı planlarımız o yöndeydi!Şimdi askerliğimi yapıp geliyim nasıl olsa 5 ay diyor ama o askerliğini yapıncada bizim düğün aralıkta hatta ocakta olcak ben kışın düğün yapmak istemiyorumsenağlama
yaza yapın deseniz 2 yıl nişanlı kalcaz ve 2009 un yazı bana çok uzak geliyor:1no2:
Kızlar 2 gündür ağlıyorum bütün hevesim kaçtı düşündüğüm gelinlik bile kışa uygun değil hayallerimdeki gibi olmıcak!
Nişanlımada hak veriyorum evlendikten sonra sen nasıl geçinceksin 5 ay boyunca yalnız kalcaksın diyor
Ya lütfen bana yardım edin bi fikir verin

Bence nişanlın haklı.
Bir an önce askere gitsin,sonra evlenin.
O askedeyken nerede kalacaksın,yalnız kalmana ailen ya da onun ailesi izin verecek mi,peki sen hiç yalnız kalmak istemeycek misin,o zaman sorun olmayacak mı?
Daha öğrencisin,nasıl geçineceksin. Evli olmana rağmen büyüklerin eline mi bakacaksın..
Zor olur be arkadaşım.
Geç olsun,güç olmasın demişler.
Her işte bir hayır vardır inan.
Hayırlısıyla askerlik problemini çözün, düğün tarihi için tekrar program yaparsınız.

Gidipde dönmemek var gelipde bulmamak var(rabbim göstermesinde)

Bence geldikten sonra düğün yapın..Beklemek kolay değil ama o askerdeykende öyle yada böyle beklice..Annenin evinde bekle daha iyi derim:1hug:

güzelim benim buda dertmi allah aşkına.. ayrıca nişanlın haklı, aceleye gelmez böylesi şeyler, kolaymı sanıyorsun sen evli bi kadın olarak yalnız yaşamayı...
kış gelini olmaya gelince inan kış gelini olmak daha güzeldir..:)

bende larisa ve laleye katılıyorum canım
evliyken beklemek daha zor olur
biraz daha sık dişini
bunun için üzülme ortada kötü bişey yokki
nişanlınıda üzme bak askere gidecekmiş:teselli:

Üff ama sizde olmazmı bişeye heves ediyosunuz ve tarih ileriye atılıyor!Buzamana kadar böyleydi askere gideceğini nişanlımda biliyodu bende aileside kışın açık ayakkabı bile giyilmez yasenağlama
Bi kere yapıyosunuz sonuçta iyi bişey olsun istiyorum hayallerim böyle değildi!Bide benim bu sene okul bitiyor!Kpss yede hazırlancam 5 aycık kendim geçinemem mi inannın evliyken askere gitmesiyle nişanlıyken gitmesi arasında benim için bi fark yok aynı derecede özlicemsenağlama

Bende nişanlıma ve size hak veriyorum ama benide anlayın kızlar biranda herşey değişti!Tamam sağlık olsun ama çok özendim be arkadaşlar herşeyi araştırdım:KK43:

Üff ama sizde olmazmı bişeye heves ediyosunuz ve tarih ileriye atılıyor!Buzamana kadar böyleydi askere gideceğini nişanlımda biliyodu bende aileside kışın açık ayakkabı bile giyilmez yasenağlama
Bi kere yapıyosunuz sonuçta iyi bişey olsun istiyorum hayallerim böyle değildi!Bide benim bu sene okul bitiyor!Kpss yede hazırlancam 5 aycık kendim geçinemem mi inannın evliyken askere gitmesiyle nişanlıyken gitmesi arasında benim için bi fark yok aynı derecede özlicemsenağlama
ay bu daha çocuk ya, ayakkabı diyor..:) o gün özel bi gün açık ayakkabıda giyersin, açık gelinlikte kimse ayıplamaz kış günü böle giyinilirmi diye...
hem ablası yazın sıcakta ter içinde yatağın ayrı uçlarındamı uyumak istersin eşinle yoksa sıcacık yorganın altında sarılıp uyumayımı:) konuşturcan beni illaki:)

bak canım tamam belki haklısın ama bence nişanlın çok mantıklı düşünüyor,birkere askerliğini yaptıktan sonra evlenmek çok doğru bir karar bu askerlik başka birşey değil,heran heryerde olabilir oda seni düşündüğü için riske girmiyor..gerçekten seviyorsan ki evliliği düşünüyorsun geç olsun güç olmasın diyorum..düğünü kışın yapmazsında yazın yaparsın ya da kapalı bir yerde yaparsın aynı gelinliği giyersin bunlar halledilmeyecek sorunlar değil yeterki sen kafanda bazı şeyleri yerine oturt.herşeyin hayırlısı olsun diyerek şimdiden mutluluklar diliyorum sana...

Bende nişanlıma ve size hak veriyorum ama benide anlayın kızlar biranda herşey değişti!Tamam sağlık olsun ama çok özendim be arkadaşlar herşeyi araştırdım:KK43:

herşeyde bir hayır var diyip kendini teselli edicen canım:teselli:
Napıcan kısmet böyleymiş:teselli: Üzme hem bu akdar kendini rabbim caresiz dert vermesin:1hug:

ay bu daha çocuk ya, ayakkabı diyor..:) o gün özel bi gün açık ayakkabıda giyersin, açık gelinlikte kimse ayıplamaz kış günü böle giyinilirmi diye...
hem ablası yazın sıcakta ter içinde yatağın ayrı uçlarındamı uyumak istersin eşinle yoksa sıcacık yorganın altında sarılıp uyumayımı:) konuşturcan beni illaki:)

Çocuk değilim yaa tamam istediğim olmadığı için çocukça davranıyor olabilirim 24 yaşında kocaman kızım bensengözlerimebaksanab
Aman yaaa üff bu nasıl bi ruh durumu berbatım walla
Ama çok saolun valla siz mantık çerçevesinde düşünüyosunuz ben saçmalıyorum artık yapıcak bişey yok zamana kaldı herzaman allah hayırlısını versin :çok üzgünüm:

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim kızlar biraz rahatladım napalım alışcaz artık

illa yazın evleneceğim diyorsan bence 2009u bekle.
bizde ilk evlenmeye karar verdiğimizde askerden önce diyorduk. sonra benim annem ve babam bunu kabul etmedi. başlarda çok kızdık. şuanda 80 günlük asker ve ikimizde iyiki evlenmemişiz diyoruz.
sevgiliyken, sözlüyken, nişanlıyken, evliyken her türlü beklerken çok zor. ama düşünsene aynı yastığı paylaşıyorsun ve sonra sen 5ay boyunca o yastığa tek başına kafa koyacaksın. Dayanılmaz.

benim nişanlım eğer askerliğini yapmamış alsaydı beklerdim askerliğini yapmasını.ama hayallerin biranda suya düşmesi gerçekten üzücü oluyor anlıyorum seni.hatta bende senin gibi bir konu açmıştım kışamı olacak yoksa falan bende korkuyorum düğünümün ama kışında giyersin açık gelinlik hatta kapalı gelinliklerde var kış için çok güzel.belki ben yaza olsada düğünüm uzun kollu dantelli bir gelinlik alıcam.
sonuçta özel birgün nasıl istersen öyle giyinirsin.
hiç üzme kendini hayırlısı neyse o olsun.

Evliyken de aynı derece,nişanlıykende derece özliyeceğim diyorsun. O zaman nişanlını üzme aklı sende kalmasın asker ocağında derim ben.yerimseniben

Çok üzgünüm çoook

Valla doğru söze ne denir. Anca şapka çıkarılır. a.s.
Elbette anlıyoruz hayalkırıklığı yaşadın ama Allah herşeyin hayırlısını nasip etsin. Boşa üzülme, nişanlını da üzme :teytey:

bende bütün arkadaslara katliyorum canim

hayaller güzel ama realist olmak lazim

mademde hayalerin yaza sende ozman 2009 yazi bekleyecen canim hayallerin pesinden kos ozaman güzelim

allah tamamini erdirsin hersey gönlünce olsun

masal ablamın cevabı üper işte katılıyorum :)))))) sıcacık yatak yorgan ve siz :roflol::roflol:

daha yaşın çok küçüktür zatenöğrenci olduğuna göre.:kahve:
şimdi asker yolu beklemek farklı evlendikten sonra beklemek çok daha farklıdır.
siteyi bir dolaş istersen.asker eşleri neler diyor:keşke askerliğini yaptıktan sonra evlenseydik,evliyken beklemek daha zor oluyor,iki arada bir deredeyim,bomboş eve giremiyorum..vs
yani hiç aceleye gerek yok bence.engüzeli hiçbir pürüz olmadan evlenmek.a.s

hem bu arada sen de sakin sakin tadını çıkararak hazırlıklarını yaparsın.
hiçbirşeyin aceleye gelmemeiş olur.en iyisi bu bence.

X