Cok moralim bozuk

Minimoi

i n g e n u e
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2016
68
38
31
O kadar moralim bozuk ki agliyorum su an ben mi abartiyorum bilmiyorum. Uzun olabilir yazim.

Biz ben lise sondayken iflas ettik. Yasadigim sehirden baska bi sehre kacmak zorunda kaldik cunku tehdit.ediliyorduk mafya tarafindan dava actik ama kazanmamiz bi seyi degistirmedi. Yine evimize gelip tehdit ettiler kardesime bana zarar vermekle hep korkuttular. Annemin ailesi de bizi baska bi sehire gidin diye resmen kovaladi dayimin cani sikiliyormus diye. Anneannem dayim ve ailesine cok duskundur. Neyse ben ikinci yilim olucak bu yil eski.kactigimiz sehire geri döndüm ilk yil anneannemle yasadim ama iskence gibiydi surekli en ufak seyfr annemi ariyor sikayet ediyor. Corap giymesem sikayet ediyor surekli senin yuzunden bak huzurumuz kacti sen geldin deden koltukta yatiyor diyor. Evde pecete kaybolsa minimoi almistir diyordu. Bir dolandiricilik yasadilar telefonlarindan oyun alinmis hemen annemi aramis minimoi almis demis gittim dokum aldim gosterdim o zaman kuzenin. - dayimin oglu - yapmistir ama dayina soyleyemem cok uzulur dedi ve konuyu kapadi resmen. Ben 23 yasindayim bu arada kucuk de degilim.

Evden ciksam bi saat sonra arar don der annemi arar rahatsiz eder daha brn disari adim atarim.annemi arar bak disari cikti adimizi cikarmasin der ve evleri.cok uzak kampuse 9 daki ders icin ger sabah 6 da cikiyorum yola saatlercr yol aksam.ayni yol e bende guc kalmıyor zaten ameliyatliyum tup.mideliyim.bilen bilir bizim pilimiz biraz cabuk biter. Okulda daha iyi yemek yiyordum evde resmen ot yemekten icim cikmisti durumlari cok iyi kirada bi suru evleri var o bu ama hayat standartlari yol tek amaci dayimin cebini sisirmek. Iskence gibi aglayarak evde tikilarak bi yik gecti ve ben aileme bu yil yurtta kalicam dedim. Kyk cikmadi. Simdi.ailem para yok diyorlar ama kardesimi hem.yaz.hem.kis ingilizce.kursuna yazdirdilar. Iki yildir ozel okulda okuyor bu yil devlete gecti. En fazla 300 luk bi yurt bulurum zaten apartlat flan var ama anneannenle kal diyorlar ben onu dusundukce bile agliyorum o kadar psikolojimi bozdu ki hap kullandim hep doktora gittim.gecen yil hep karisiyor ben cocuk.degilim katlanamiyorum. Napmaliyim ben mi aileme haksizlik yapiyorum yoksa.onlar mi bana. Brn hep uzaktaydim.onlar aile olmus ben dista kalmis gibi hissediyorum hic bi yerde yerim yokmus gibi.

Sen haklısın. Psikolojinin bozulduğunu annene söyleyeceksin ve ucuz da olsa bir yurt bulacaksın. Part time bir işe gireceksin. Ailen sana kyk çıkmış kadar destek çıksa sen üstünü tamamlarsın. Ben olsam kalamazdım çünkü böyle bir insanla.

Okurken daraldım evlat çok haklısın. Annen nerde şimdi babanla mı , kardeşin nerde?
Annem babam kardesim.beraber baska bi sehirde yasiyorlar ben baska binsehirde anneanemlerin oldugunsehirdr okuyorum su an beraberiz ama.bayramdan sonra okul.basliyor ve ben cidden deliricek gibi hissediyorum.
Kyk kredisi al, o parayla yurdu öde.
Kyklarda ocakta verilmeye baskaniyor ciksa bile o zamana kadar napicam bilmiyorum.
Sen haklısın. Psikolojinin bozulduğunu annene söyleyeceksin ve ucuz da olsa bir yurt bulacaksın. Part time bir işe gireceksin. Ailen sana kyk çıkmış kadar destek çıksa sen üstünü tamamlarsın. Ben olsam kalamazdım çünkü böyle bir insanla.
Elbette ama anlatamiyorum.hemen okuma.o.zaman bu kadar agliyosan diyotlar ben kotu oluyorum ya kendi grodu beynimde iki tane isikli nokta var damar tikanikligi var doktor uzulmeyeceksin dedi ama yurt parasi 500 verrmem diyor 500luk istemiyorum ki

Gideceksin tek tek yurt arayacaksın, gerekirse yurt sahiplerine söyleyeceksin durumum zor bütçem bu kadar diye. Yurt odaları çok eğlenceli olabiliyor. 300'e bile yurt bulursun. Ucuza buldum neredeyse kyk fiyatına dersen annen bir şey demez tek sorun paraysa. Utanmadan yurt sahiplerine de durumunu aç, çok lüks yerlere hiç girme tabii. Öğrenciler hep bu şekilde yaşıyor herkesin durumu dört dörtlük değil.

O sehirdeki arkadaslarim arastiriyor bende ariyorum o.sehirde erkek arkadasim.var o da ariyor.soruyri burslar ve calismayla odeyecegim.artik ama.iste dusuncesi bile yoruyor

O sehirdeki arkadaslarim arastiriyor bende ariyorum o.sehirde erkek arkadasim.var o da ariyor.soruyri burslar ve calismayla odeyecegim.artik ama.iste dusuncesi bile yoruyor

Yorulma yorulma. Bir de kendin de çık bak mutlaka, tek tek gez. Biraz yorucu olur ama yorulmadan çabalamadan hiçbir şey elde edilemiyor hayatta zaten.

Ruhum yorulacağına bedenim yorulsun.

Bul kendine arkadaş, ister ev arkadaşı olun 2-3 kişi, ister KYK bursu al, kafana göre özel yurtta kal.

Ama kendini, sinirlerini, psikolojini değmeyecek insanlar için harcama.

Bak ben sıkıntı çekmediğim halde sadece tecrübe/eğlence için çalıştım bikaç haftasonu. Çalıştığın yerlerde öğrenciler oluyor günlük 60-70 lira para alıyorsun. Yurt ortamı da çok eğlenceli bütün yorgunluğunu alacak bir ortam olabiliyor. Herkesin şartları aşağı yukarı aynı oluyor. Kötü bile olsa o evden iyidir. Allah kimseyi canından kanından olana bile muhtaç etmesin.

Anneanneniz dayınızı üstün tutmuş, annenizde kardeşinizi. Demekki genetik bir durum. Part time falan iş bulun 3 saat yollarda yorulacağınıza çalışın yurt paranızı karşılayın, kafanız rahat olsun.

X