Çok kilolu hamile kalan Ocak ve Şubat 2013 anneleri

bende 92 kilo ile hamile kaldım boyum 173 cm. hamilelğimin 16. haftasındayım ve kilom 93... bulantım olmadı.. ama iştahım kesildi benim.sanırım o yüzden kilo almadım.. çok korkuyorum çok fazla kilo almaktan... inşallah böyle devam eder kilo almam...

günaydın canım. Sen kaç kilo ile hamile kalmıştın ve şimdi kaç kilo oldu sakıncası yoksa söler misin?

tebrik ederim canım. Allah tamamına erdirsin. Ben de 84 kg'yum bu ay çalışmalara başlkıcam ama hormon testleri yaptırdım bugun doktora gidicem kontrole ne dicek bakalım. Hayırlısı diyelim.

Yediklerine çok dikkat et gerçekten de kilo alman da daha onemlisi şeker ve tansiyon problemi yaşamaman

90 yada 91 ile hamiş kaldım geçen ay 97 kiloydum

anladım cnaım ben de 84 kiloyum 112 den düştüm uzun zamandır da bu kiloda kaldım kıpırdamıyor. Haftasonu yiyorum kilo alıyorum haftaiçim de o kliloyu vermekle geçiyor boyle bir döngü oldu bikaç aydır. Aslında hamielikten önce hiç olmazsa 79 falan olsam çok iyi olurdu. Elbette bu hafta sıkıyorum kendimi sıkıca diyete başladım ancak pek tabi bu ay çalışmaya başlayınca hemen olmasını tercih ederim doğrusu :)

Ben de hormon testleri yaptırdım bu hafta adetimin 4. gününde kendi içinde değerlerim normal gözükse de LH/FSH oranı 1'den büyük çıktı (LH:7,21 FSH:5,64) İnternet araştırmalarım bu durumun PKO lehine oldugunu söylüyor o yuzden çok oanik oldum. Ben yıllardır doktora giderim kilo artışlarımdan dolayı sürekli PKO olabilir miyim diye sorarım ve bana hep oltrason görüntüsünün temiz ve adetlerimin de düzenli oluşundan dolayı hayır değilsin dediler. Bu sebeple zaman kaybettiysem gerçekten çok çok üzülürüm ben hep hamileliğim için engel yok diye rahat rahat dolaştım bunca zaman, bilsem önceden tedaviye başlar önlemimi alırdım

arkadaşlar test yaptım ve hamileyim sanırı birde kan testi yaptırdım onun sonucu gelecek birkaç saate kadar ve çok kiloluyum ankarada tavsiye edebileceğiniz bir doktor varmı hamileyken kilo veren arkadaşlar olmuş bebek kilo almış kendileri vermiş beslenme yöntemleriyle banada böyle bir doktor gerekli lütfen yardımcı olun hem çok istiyorum hemde çok endişeliyim

canım merhaba öncelikle hayıurlısı olsun.

Şu an benim gittiğim doktora gitme çünkü kiloya takıktır :)
Eşim ısrarcı diye gidiyorum bende.

Onun dışında ben bikaç ay önce arkadaş tavisyesi ile Müge Aksoy'a gitmiştim. Kilomu söylemiştim 80lerdeyim nasıl olur korkuyorum hamile kalmaktan diye ve beni çok rahatlatmıştı. BUraya 120 kg birini normla doğurtup geldim hiç endişe edecek bişey yok dikkatli olucaz sadece demişti. Tavsiye ederim. Ama hastanede değil özel muayenehanesi var, çok sıcak bir bayan

Kaç kilo ile hamile kaldın canım

Son düzenleme:

canım ben 110 kilo ile hamile kaldım biliyorum çokkk fazla, kilo vermeye çalışırken hamile kaldım çokta istiyorum ama çok korkuyorum bu konuya yazan arkadaşları okudum 118 le 115 ile hamile kalıp sağlıklı olan birsürü kişi varmış bende iyi bir doktor bulmaya karar verdim

canım şu saatten sonra kilona yapılabilecek bişey yok. Birebir diyet yapmak doğru olmaz ancak yediklerine çok dikkat etmelisin. Tansiyon tiroid yada şeker sorunun varmı bilmiyorum bunlar varsa daha dikkat ediceksin. Hedefin minimum kiloyla ancak en sağlıklı şekilde beslenerek hamileliğini tamamlamak olmalı. Aşerdim, tatlı istiyorum gibi bahaneler sana 9 ay boyunca uzak olmalı. Bunlara dikkat edersen kilonun da ayrıca sorun yaratacağını sanmıyorum. Sağlıkla geldin bebiş :)

Sonrasında istediğin gibi bir doktor bulursan bana haber ver lütfen

kızlar günaydın epeydir yazmıyorum.bende 85le hamile kaldımilk 1 ay 3 kilo verdim ama şimdi artık iştahım açıldı kendimi tutamıyorum 83üm şimdi 1 kilo aıldım bu haftalarda yürüyüş yapmam lazım vakit bulamıyorum birazda halsizlik var haliyle dua edelim birbirimize.
nursay canım üzme kendini ve takılma kiloya bak nerdeyse aynıyız ve stres yapma dua et senin için dua ediyorum

merhabalar çok güzel bir konu olmuş bende yazayım dedim hamile olduğumu bu gün öğrendim 4 haftalık ve ben 97 kiloyum ne yapsam nasıl beslensem bilmiyorum çok şaşkınım

Çok kilolu değilim ama ideal kiloma düşüp hamile kalmak istiyordum günlük yürüyüşler yapıyordum şuanki kilom 70 60 olmak istiyordum çünkü kiloya elverişli bir vücut yapım var şimdiden seni ileriki aylarda düşünemiyorum diyorlar moralim bozuluyor sadece amacım sağlıklı bir gebelik geçirmek rahat geçirmek doktorum kiloma bilşey demedi tartmadı bile çok düşünceliyim sürekli sıvı tüketiyorum bakalım hakkımızda hayırlısı olan

selamlar , bende 100+ kiloda hamile kaldım üstelik hipertansiyonum olduğunu öğrendim ve tansiyon ilacı kullanmaya başladım. dr kilo vermem gerektiğini söyledi ama benim iştahım kapanmak bilmiyor. akşamları yürüyüşe başladım ama çok halsizlik ve uyku var üzerimde. ileriki aylarda ne yapacağım bilmiyorum önerisi olan var mı?

bende kilolu hamile kaldım şuan 6 haftanın içindeyim. dün keseyi görmeye gittim. doktorum bi dolu test verdi. açlık kanşekeri hormonal testler anladığım kadarylabiraz korkuttu beni. kiloyla alakalı diye düşünüyorum. size de yapıldımı testler. sorun çıkmadı umarım sizde. endişelendim bende biraz

arkadaslar merhaba. bende 115 kilo ile gebe kaldim suan 113 kiloyum ve 13 haftalik hamileyim. hamur isi yemiyorum coookk canim isterse tadimlik yiyorum sadece. aciktikca salatalik, cacik, salata,bol bol cilek yiyorum, meyve böyle besleniyorum. ögleye kadar yemek yiyemiyorum midem almiyor.cok düzensiz besleniyorum aslinda ama doktorum bebegimin gelisimi icin cok iyi gidiyor dedi benim icin önemli olan da o.

öncelikle tebrik ederim arkadaşım. Doğal yolla mı gebe kaldın yoksa tedavi var mı?

13 haftaya kadar çok güzel gelmişsin kilo almayıp üzerine bir de vermişsin, bu forumda hepsini okursan senin gibi kilolarda hamile kalıp kilo verip çok sağlıklı bebişler doğuran arkadaşlarımız var. Senin de sıkıntısız doğum yapacağına inanıyorum allah sağlıkla kavuştursun inşallah :)

tebrikler arkadaşım. Kaç kiloda hamile kaldın, doktor önlem olarak bu testleri istemiştir elbette sonradan sıkıntı çıkmasını istemezsin değil mi, ola ki şeker vs. varsa ki hamilelikte çıkma olasılığı artıyor, baştan önlemini almış olacaksın ve ona göre davranacaksın. Boylece sen ve bebeğin en sağlıklı şekilde geçirmiş olacak bu 9 ayı :)

99 ile hamile kaldım. doktor herşey güzel normal dedi. olması gereken testler dedi ama ne bilim baya bi test olunca bende endişe yaptım.hayırlısı artık

tesekkürler. ben klomen kullanarak hamile kaldim.hayirlisi ile saglikli bir dogum tek istegim suan ve bunun icin elimden geleni de yaparim. kan sekerimi cok iyi cikti allaha sükür. kolay degil ama yediklerime de dikkat ediyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…