çok çaresiz hissediyorum:((yemek yemeyi bile unutuyorum artık:(

herkes ne olacak ilkokul mezunuysa demiş.. bende her diploması olan insanın medeni,terbiyeli,bilgili,görgülü vs vs olduğunu düşünmüyorum ama eğitim seviyesi önemli..en azından her iki tarafta birbirine denk olmalı.. okumayıp kendini yetiştirmiş insanlarda var ama herkes aynı şekilde değil malesef.. ayrıca son şansım diyerek yanlış bir evlilik yapmayın sakın.. hiç evlenmemek kötü evlilikten daha iyidir.. birde dikkatimi çekti çok fazla görüşmemişsiniz nasıl bu denli emin olabiliyorsunuz sevgisinden.. ülkemizde çoook profösyönel yalancı erkekler mevcut.. temkinli olun..birlikte zaman geçirmeden emin olmayın bu kadar...anlayamazsınız çünkü..

Nice okumamis ama kendini gelistirmis insan var..benim takildigimda yuzyuze cok gorusmediyseniz acele bi karar vermeyin..bi arkadasin dedigi gibi kotu bi evliliktense bekarlik daha iyi...iyice taniyin...kimseye guven yok bu devirde...

Seviyorsaniz, seviliyorsaniz, 36 yasina da gelmissiniz, bu yasta hala etraf ne deri mi takiyorsunuz???? Ister evlenin ister evlenmeyin, etraf ne deri bir kere kriterlerinizden cikarin, bundan sonraki hayatinizda siz evde yalniz yalniz mutsuz otururken etraf mi gelip sizi mutlu edecek?

Ayzaymır dediğiniz 'alzheimer' olmasın. Babanızın hastalığının adını bilmemeniz ya da bu kadar yanlış yazmanız garip geldi bana.
Hemde üniversite mezunu 13 yıldır matematik öğretmenliği yapan birinin, erkek arkadaşım ilkokul mezunu yanıma yakıştırmaz laf ederlerse deyip aralarındaki kültür farkını vurguladıktan sonra bu hastalığı bu şekilde yazması çok ilginç

Anladığım kadarıyla üniversite mezunu olmanıza rağmen henüz bir birey gibi davranma şansına erişememişsiniz. Türkiyede yaşıyoruz şartlarımız belli, aile yapılarımız benzer ancak iş kişide bitiyor. Siz de birey olmak için çaba göstermemişsiniz gibi geldi bana. Maddi güvencesi yoktur fırsat yaratacak durumu yoktur anlarım ama sizin ekmeğiniz elinizde. Az çok tanıdığınız biriyle evlilik kararı almadan önce birey olmaya çalışmanız sizin için daha sağlıklı olur. Başka bir şehire tayin isteyebilirsiniz ailenizin baskısına boyun eğmek zorunda değilsiniz. Diğer konuya gelecek olursak ilkokul veya lise mezunu biriyle evlenen çok öğretmen tanıdım ve gayet mutlulardı. Ben olsam evlenmezdim ama onlar o şekilde mutlular. Önemli olan soru sizin içinizden geçen ne?

yaş ; 36
meslek ; öğretmen
yaşantı ; vasat
felsefe ; elelam ne der?????? oldumu yani şimdi

bazı ailelerde kız evlenince aile yanında ayrılabilir malesefki

bazı ailelerde kız evlenince aile yanında ayrılabilir malesefki
Benim ailem de karadenizli arkadaşım ben de öğretmenim. Puanım ailemin yaşadığı ilçeye yetmesine rağmen ben tercihlerime yazmadım aynı ilin başka bir ilçesini yazdım aramızda 60 km var. Atama sonuçta bu mecburen kabul ediyorlar. Şimdi aynı ilde ayrı evlerde yaşıyoruz hem ben rahatım hem de onlar yakın olduğum için memnunlar. Onlara bıraksaydım kararı onlar da ancak evlenirsin bu evden çıkarsın diyorlardı ama şimdi beş sene oldu ben ayrılalı ve herkes bu duruma alıştı

Iki ucu sivri bir durum.kendinizce korkularinizda haklisiniz.cunku cevre ve aile baskisi malesef gunumuzde olan bir durum.hani derler ya davul bile dengi dengine diye.aileniz tutucu baskici nuda zor.yasiniz buyuk evde kaldiniz diye birseu asla soylemem cunku inanin ilk evliligini sizden yasca buyuk kisilerin yaptigina sahit oldum.mesele etmeyin bile.insan kaderindeki kisiyle ne zaman tanisicaksa zaten olur.
siz uni o ilkokul..imkansiz bir durum degil.insanlari okul durumuna gore degerlendiren insanlardan nefret ederim.once kisilik gelir.size deger vermesi saymasi sevmesi.gerisi onemsiz.ki ayrica isinde gucunde olan biriymis.aile ve cevreyi dusunurseniz mutsuz olursunuz.once kalbinizi dinleyin.Allah yardimciniz olsun.

Neden sizi kınasınlar, ayıplasınlar ki?
Hangi okuldan mezun olduğunun ne önemi var?
Karakter sahibi olsun, evinin sorumluluğunu alsın..
Gerisi kimseyi ilgilendirmez.

siz sanslıymıısnız ama benim o dönemde yalnız bırakıp gidemediğim kızkardesim vardı elimi kolumu bağlayan o oldu. yoksa bende basımın çaresine bakmak için ugrasirdim.ama siz onuda beraber alırdınız yanınıza diyebilirsiniz ne yazıkki böle sansim olamazdı evde hizmet edicek kimse olmaz die bile evlenmesine izin verilmeyen kizin benimle gelmesine izin verilmezdi zaten

çok yakın bır arkadasım ki kendısı avukattı.eşi ılkokul mezunu bakkaldı.sonra batırdı bakkalı bı suru dukkan actı dikiş tuttruamadı.ilk askıydı.onunla evlendı hıç dusunmedı mıllet ne der dıye......
okumakla adam olunmuyo arkadasım.evet haklısın ıllakı derler ama kımse evın ıcındekı yasadıgın mutlulugu bılemez.oyla boyle yıllar gecmış bence sevıyorsa deger göruyorsan mıllet ne der dıye dusunme derım.senın aklına yatması onemlı....herseyden öte adam olması onemlı

evet cok doğru sölüyorsunuz tsk ederim

Karar sizin. Başkalarının ne dediğini umursamam, o beni seviyor ben onu seviyorum diyecekseniz çok fazla bekletmeyin birbirimizi derim. Ama insanların ne diyeceğini nasıl bakacağını düşünecekseniz hep, ileride de bu sizin için içinden çıkılamaz bir hale gelecektir. Kararsız kalmak çok kötü bir şey ama önce bir adım atarsanız ilerisi için de bir şeyler belirmeye başlar. Allah hakkınızda hayırlısını versin.

AMİNNN TSK EDERİM

Canim sende soyleme ilkokul mezunu oldugunu adamin alninda yazmıyor ya tabi memur gibi olmayınca illa konuşulur
zengin bir kuyumcu ile evlenmesine rağmen öğretmen bir tanıdığım içinde aynı şeyler söylendi
okumuş kız gitti lise mezunuyla evlendi diye adamın geliri o maaşı 4 e katlayacak düzeydeyken üstelik
40.000 tl ye inandınız mı gerçekten öyle bir yaşantısı var mı?

evlenme yaşını gelmiş geçiyorsun..sosyal hayatında yok demişsin..bu kişi olmazssa başka biriyle ne zaman tanışabileceksiniz..tamam eşininiz denginiz olsaydı iyi olurdu ama buna zaman yok..herkes diplomayı mı görmek istiyor sanki..mesleğini sevmiyor..başka şeylere iligili dersin..mutlu olmana bak..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…