Çok çaresiz hissediyorum lütfen lütfen yardım edin

sarealtinok

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2019
3
0
27
Merhabalar ben Sare ve babamdan çok ciddi psikolojik şiddet görüyoruz kardeşlerim ve annem. Biri size kötü davranırsa kötü davranıyo der sevmiyorum dersiniz yada iyi davranır ve sevdiğinizi söylersiniz fakat babam ikisini de yapıyor gece farklı ve gündüz farklı biri. Geceleri içkili geliyor bu yüzden daha zor. Sorunlarımızsa anneme ve büyümeye başladıkça bana ve benden 4 yaş küçük kardeşime paranoyakça davranması. Annemin sürekli onu aldattığını düşünüyor. Ağzıyla söylemiyor ama keşke söylese.Örneğin içkisiz olduğu zamanlarda banyoya gidiyor ve kurutma makinasının bıraktığı gibi olmadığını kimin burda banyo yaptığını ve saçını kuruttuğunu soruyor. Duş başlığını biraz yukarıda görüyor ve "bizim evde uzun boylu biri yok kim burda banyo yaptı " gibi saçma sorular soruyor. Ve annem hayatınızda görebileceğiniz en saf ve iyi niyetli insan bunları hak etmiyor.İçkili olduğu zaman da, -5 yaşındaki kardeşim tabiki hiçbir şey anlamıyor ve babasına aşık her küçük kız çocuğu gibi- küçük kardeşim evde bi soğukluk hissedince hadi anne babama sarıl gibi şeyler söylüyor ve babam da "sarılmaz kızım o şu an istediği kişiye sarılamıyor onun derdinde" gibi şeyler söylüyor ve küçük kardeşim tam anlamasa da kötü şeyler olduğunu hissediyor ve gerçekten çok kötü etkileniyor. Ve doğu kültürüyle büyüdüğü için babamda kadın susar diklenmez kocasından izin alır susar onun rızası olduğu yere gider gibi saçma düşünceleri var. Annem sırf huzur bozulmasın ve çocukları etkilenmesin diye bi şey demiyor ama ağlıyor mutsuz. Onu öyle görmek beni mahvediyor. Ve babama bir hatasından bahsetmek isteyince ya dinlemiyor yada daha büyük bir kavga çıkarıp her şeyi daha kötü bir hale getiriyor. Sürekli bir gerginlik ortamı var evde hiç mutlu değilim ve babamı öldürmeyi ihbar etmeyi her şeyi düşündüm. Gerçekten artık ölse de kurtulsak diye dua ediyorum ve size yemin ederim böyle biri değilim . Son yaptığı ve bardağı taşıran damla ise bu gün üniversite sınavına girecektim ve dün gece çok içkili geldi bağırdı çağırdı saçma sapan orayı burayı devirdi anneme bağırdı iğrenç imalarda bulundu küçük kardeşim çok fazla bağırarak ağladı ve ben bu hengamede hala sınavım için uyumaya çalıştım. Ve sabah olup da babam beni sınava götürürken dalga geçer gibi uyuyabildin mi diye sordu. Kafayı yemek üzereyim derdimi bi kere babama anlatmayı denedim ağlayarak ne kadar zarar gördüğümüzü ve yıprandığımızı anlattım çok üzüldü özür diledi dikkat edeceğini söyledi ama her şey daha kötüye gidiyor. Bizi her alanda kısıtlıyor istediğinde ve korkumdan bi şey diyemiyorum bi silah bulur da birimizi vurur diye. Yada şiddet uygular anneme diye çok korkuyorum. Haklarımı ve yapabileceklerimi bilmek istiyorum lütfen lütfen yardım edin . Biri okur mu bunları bilmiyorum ama okursanız bir tavsiye teselli de olsa verin lütfen. Teşekkür ederim.

Merhaba canım yazdıklarına çok üzüldüm. Baban muhtemelen aşırı dercede alkolik. Öncelikle bunun tedavisini görmeli.
Annen, sen ve özellikle küçük kardeşin de psikolojik destek almalı.
Maalesef işin hukuki yönünü bilmiyorum, mutlaka yol gösteren olacaktır burda.
Allah’ım sana ve ailene sabır versin. Sakın bir anlık kızgınlıkla yanlış bir şey yapma.

Babanız alkol dışında madde kullanabiliyor olabilir hayal gördüren şeylerden falan annenizin onu aldattığına dair. Anneniz boşanmayı düşünmüyormu yada hiç düşünmedimi babanız olmasa kendiniz maddi olarak hayatınızı devam ettirebilirmisiniz. Her ilde avukat evleri var artık haftanın bazı günleri ücretsiz danışma veriliyor oraya danışın

Merhaba canım yazdıklarına çok üzüldüm. Baban muhtemelen aşırı dercede alkolik. Öncelikle bunun tedavisini görmeli.
Annen, sen ve özellikle küçük kardeşin de psikolojik destek almalı.
Maalesef işin hukuki yönünü bilmiyorum, mutlaka yol gösteren olacaktır burda.
Allah’ım sana ve ailene sabır versin. Sakın bir anlık kızgınlıkla yanlış bir şey yapma.
Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Babam daha önce çok ünlü bir psikiyatriste gitti ve ona bipolar gibi çok ağır hastalıkların teşhisi konuldu ilaçlar verildi. Babamsa bunların onu uyutmak için yaptığımız onu uyuşturan şeyler olduğunu psikoloğa inanmadığını hepsinin parasının peşinde olan insanlar olduğunu söyledi. Gerçekten en çok anneme ve küçük kardeşime üzülüyorum. Umarım bu yolun sonunda bir ışık vardır

Babanız alkol dışında madde kullanabiliyor olabilir hayal gördüren şeylerden falan annenizin onu aldattığına dair. Anneniz boşanmayı düşünmüyormu yada hiç düşünmedimi babanız olmasa kendiniz maddi olarak hayatınızı devam ettirebilirmisiniz. Her ilde avukat evleri var artık haftanın bazı günleri ücretsiz danışma veriliyor oraya danışın
başka madde ihtimalini biz de düşündük olabilir ama nerdesin diye bile sorunca kızan birine bu konuları açamıyorum malesef.Boşansalar babam annemin peşini bırakmaz asla ve zarar verir çok büyük ihtimal. Ve dediğim gibi küçük kardeşim çok seviyor babamı onsuz tuvalete bile gitmiyor. Babamın tarafının maddi durumu daha iyi olduğu için işleri kendi lehlerine halledebilirler siye korkuyorum.Annem özel ders öğretmeni bir şekilde devam eder yaşantısına ama dediğim gibi can güvenliği olmaz. Teşekkür ederim yanıtınız için

X