çok cahilsin keşke ölsen

selam kizlaaar

yasamayi seven kendini yasamin icinde hisseden kizlaaar :))

benim merak ettigim kendinizi gelistirmek icin neler yapıyorsunuz mesela okuyunca hayatim degisti dediginiz roman, kisisel gelişim kitaplari neler??
cok etkilendim herkes izlemeli dediginiz filmler??
ya da hic benlik degil derken gidip kendinizi kesfettiginiz kurslar dans kursu olabilir, spor olabilir tenis gibi??

ben bazen kendimi hayata karşı cok ilgisiz hissediyorum .hobileriniz neler neler yapıyorsunuz kendiniz icin ??bunlardan bahsederseniz coook sevinirim
büyükler için boyama kitapları var ayrıca yapbozlar spora dikkat ben çok sevmeme rağmen sakatlandım dikkatli olun fazla zorlamayın müzik dinleyip yüzmeye gidebilirsiniz evcil hayvana bakabilecekseniz sonradan sokağa terk etmememek kaydıyla bakabilirsiniz insana dost oluyor elinizde fırsat varsa gezmelere gidin bi çocuk parkına gidip insanları izleyebilirsiniz

Film olarak Hayat Güzeldir ve The Reader şiddetle tavsiye ederim (bu tür filmlere ayrı bir ilgim var). Kişisel gelişim kitaplarına karşı ilgim olmadı, fakat mistik ve sürükleyici bişeyler seviyorsan Stephen King'in kitaplarına bir göz at derim.

selam kizlaaar

benim merak ettigim kendinizi gelistirmek icin neler yapıyorsunuz mesela okuyunca hayatim degisti dediginiz roman, kisisel gelişim kitaplari neler??
ya da hic benlik degil derken gidip kendinizi kesfettiginiz kurslar dans kursu olabilir, spor olabilir tenis gibi??

ben bazen kendimi hayata karşı cok ilgisiz hissediyorum .hobileriniz neler neler yapıyorsunuz kendiniz icin ??bunlardan bahsederseniz coook sevinirim
Aret Vartanyan ın tüm kitaplarını okudum diyebilirim cidden etkili oluyor onun bir programı vardı netten onuda izleyebilirsin

329218
al sana gözlerini bir dakika bile ayıramayacagın titanic tarzı bir film Ferrg de oynuyor bu film de kitap istersen ölüyü dirilten yaşama sevinci ölmüş insanlara bile önerebilececegim tam bir terapi tarzı %100 düşünce gücünü öneririm.

Bewn her yıl yeni hobi edinirim.Mesela çalışmadığım dönemde 1 yıl dikişe ,takı tasarımına gittim,diğer yıl grafikerlik,pasta yapımı kursuna gittim.Şuanda örgü oyuncak merakım var hatta blog bile açtım organik oyuncak(amigurumi) ile ilgileniyorum hem satış hem de örgü zevkini yaşıyorum

Sevde bunu ben de istiyorum ama her kafadan bir ses çıkıyor kendi başına öğrenme konusunda, sen nasıl bir yol izliyorsun, ben de İspanyolca istiyorum.

İtalyancaya youtube kanalları ile başladım,
baya baya turist olarak gitsen idare edecek şekilde gündelik diyologları öğrenebiliyorsun.

daha fazlası için ama muhakkak birebir konuşma yapacağın biri gerekir diye düşünüyorum.

ben fantastik ve bilim kurgu okurum.

beğendiğim kitapların yazarını araştırırım.

genelde fantastik kurgularda özellikle dünyadaki bazı ideolojilere atıf yapılır.
nereden nereye,

Ursula L. Guin sayesinde taoizm hakkında çok şey öğrendim mesela.

yine film olarak da genelde bu türü tercih ederim, bir de komedi.
insanı güldürmek çok zordur bence, kaliteli komediler insanı aynı zamanda yetiştirir.

hobi olarak ise; tüm gün bilgisayar başında çalıştığım için daha çok spor aktivitelerine yöneliyorum, dönem dönem değişiyor.
çocuklar yokken tenis favorimdi.
şimdilerde ise yüzme daha uyuyor, akşam saatlerinde gidebileceğim bir yer bulmak daha kolay.

sonra kadınlara özel spor salonlarını da çok severim, dedikodu eşliğinde spor, KK gibi oluyor, bazen geyik bazen inanılmaz faydalı bilgiler.

sanırım spor salonlarında tanıştığım kişilerden edindiğim bilgiler de bir kitap eder.

Hobim yok :KK43: Çok çabuk sıkılıyorum da... Synth çalayım dedim, olmadı. Origamiyle takılayım dedim, sadece bi kuş yaptım bıraktım. Kursa yazılayım dedim kontenjan dolmuş. İlgilenmekten zevk aldığım tek şey şu an teknoloji. Onu da takip ediyorum sadece, oturup akıllı telefon çıkarmıyorum ortaya. Kitap okumak zaten bir hobi değil. Masrafsız bi hobi nereden bulacağım ben? :KK43:

İlgi alanımız aynı desenize. Zevkle öneride bulunurum.
Sizin Sözünü ettiğiniz filmler en iyilerinden. Piyanist' in ayrıca kitabını okumuştum çok daha etkileyiciydi.
Anne Frank' ı birde kitabıyla değerlendirmenizi öneririm.
Shindler' in Listesi' ni izlediğinizi varsayarak Grey zone ve Downfall olabilir.
Ama çok daha güçlü yapımlar var.
"Stalingrad" ve "Der Untergang" ve "Das Boot" farklıdır ve en iyileridir sizde mutlaka izlemelisiniz.
Genelde soykırım filmleri Alman/Fransız ve Polonya yapımı olduğundan önersemde sıkıcı gelebilir ama benim böyle bir action arama durumum yok çünkü en sıkıcı denen filmden bile birşeyler alabiliyorum ve ben sıkılmıyorum.
Dayanabiliyorsanız 9 saatlik Shoah' ı öneririm. Tam belgesel ve röportajlarla geçiyor.
Yine Zaman ayırırsanız 10 bölümlük "Band Of Brothers" çok çok iyidir.
Holocaust mı? Vahşi şeyleri seviyorsanız beni de aranıza alabilirsiniz. İzlediniz mi bilmiyorum ama bi Cannibal Holocaust vardı yani Yamyam Soykırımı ama izlemeye yürek dayanmaz. Çok pisti. Başka bir vahşet, tabi o soykırım değil ama; Faces of Death. Bir ara da snuff denen şeye merak sarmıştım. Yine böyle iğrenç filmlerden biri olan Solom'un 120 günü'nü de izlemeyi düşünüyorum ama araya vizeler girdi kaldı yani. Zaten bende araya vize final girince dağılıyor her şey. Ama bu benim adını verdiğim filmler iğrenç ötesi. sevde_ sevde_

Bir kere etrafina bir bak bakalim gorustugun konustugun kisiler sana hayatta birsey katiyormu yoksa gereksiz bos gezenin bos kalfasi hayatta amaci olmayan baba/koca parasi yiyip gezen, tek amaci yeni cikan cantayi/telefonu/kiyafeti/makyaj malzemesini almak olan, is/okul dan kalan bos vaktini AVM lerde yada kafelerde elinde akilli telefon seklinde geciren kisiler mi.
Insana en cok etki cevresinden geliyor bir bak bakalim kimlerle takiliyorsun, sana herhangi bir alanda katki saglayan insanlar varmi etrafinda. Sanattan sinemadan, cografyadan farkli ulkelerden anlayan, herhangi bir el becerisine gonul vermis ureten insan varmi ? hernagi bir spor dalinda azimle calisan biri varmi. Hayatinda yardimsever seni yardim etmeye paylasmaya iten biri varmi ? Bunlara bak bence. Kendi kendine yapabilecegin seyler tabiki egitimine yatirim yapmak, mesleki alanin neyse onun uzerine kendini gelistirmek, dunyada insanlar bu alanda neler yapiyor bakmak arastirmak merak etmek.
Artik bilgi herkesin evinde parmaginin ucunda ulasilmasi o kadar kolay ki sadece bu kouda merakli olmak gerek.
Farkli ulkelere farkli kulturlere merakli olmak kendinden farkli olani merak etmek yadirgamamak, oncelikle yasadigin ulkenin koklerini tarihini kulturunu tanimak gezmek okumak ogrenmek...

Daha aklima gelirse de yazarim ama oyle bir kitapla / bir filmle kimse durduk yere aydinlanmiyor zamanla emek harcayarak hayat boyu ilgi gostererek birseylere cabalayarak bir insan surekli gelisim gosterir.
Waooouv mükemmel yazıydı tebrikler degindigin konular bence de en en yapılması ,dikkat edilmesi gerekenler takipteyim seni babysi :KK66:

yontemınız nedir? ben kendı kendıme oğrenemıyorum ya
Araya girdim ama bir dili öğrenmek için yurtdışına gidemiyorsanız en iyi yöntem herhalde kendi kendinize öğrenmek. İnternette kaynak sınırı yok. YouTube zaten bir hazine. Bi ara İspanyolca'ya ben de başladım. Duolingo ile başlamıştım, youtube'la da desteklenirse bence en azından başlangıç seviyesi öğrenilebilir. Youtube'da var videolar, learn spanish yazınca çıkıyor. En iyisi hangisi kendiniz ayırıyorsunuz zaten sonrasında. Tabi bunlar İngilizce olarak anlatıyorlar. Ben İspanyolca'ya baştan başlamak istiyorum mesela, ben başladıktan kısa süre sonra araya vizelerim girmişti ve bırakmıştım.

selam kizlaaar

Bu nasıl bir konu başlığı

Sevde bunu ben de istiyorum ama her kafadan bir ses çıkıyor kendi başına öğrenme konusunda, sen nasıl bir yol izliyorsun, ben de İspanyolca istiyorum.
Sevde'ye sormuşsunuz ama bunu zamanında ben de yaptım, başlamıştım yani sonra araya benim sınav dönemim girince koptum, şimdi tekrar toparlayacağım. Ben de İspanyolca için başlamıştım hatta Duolingo ile başlamıştım, eğlenceliydi. O uygulamanın arayüzü falan çok basit zaten. Sonra Youtube'da bir sürü video var tabi bu videolar İngilizce. Learn Spanish yazıyorsunuz ve karşınıza çıkan videolar arasında hangisini beğenirseniz onunla devam ediyorsunuz. İçinde yaşadığımız dönem bu açıdan çok güzel bence. Çok zahmetsiz bir şekilde neyi öğrenmek istiyorsak ona ulaşabiliyoruz. Benim için daha sırada Almanca ve Fransızca var.

yontemınız nedir? ben kendı kendıme oğrenemıyorum ya
Birkaç tane iyi dil kitabı aldım. Onları çalışıyorum. Henüz başlamadım ama hikaye kitaplarım var. Akıllı telefon uygulamaları indirdim, onlara da bakıyorum. İspanyolca çizgi film filan izliyorum, şarkı dinliyorum. Hepsinin fatdası oldu.

Okudum hooooooop hayatim degisti dedigim kitap yok, hicbir kitabin insana sihirli degnek dokundurduguna inanmiyorum.

Marx ın dine bakışı, Machievalli nin topluma bakışı, Martin Luther in halkın gözünü açması okunmaya üsüne düşünmeye değer ama hiçbiri bana tek başına sihirli değnek değdirmedi.
Marx Weber in sosyologlarin veyahut felsefenin dine bakışını sevmiyorum.İnsanı dinin dışına çıkarabiliyor haşağıdaki. Hatta gününüzü Einstein i Stephan King i bilirsin bi ara depresyona girdim ona taktım kafayı dünya kendi kendine varolmustur.Gezegenler bigbang tan bu yana patlayacak kendi kendilerini varetmislerdir diye bir tartışma platformu bile hazırlamıştır. Dinden çıkıyorum az daha .Tovbe ettim ve bidaha takip etmedim.

Daniel Goleman - Duygusal Zeka .
Mutlaka okunması gereken kitaplardan .

X